PLEX
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

PLEX


13.05.2022 | 22:27
rusty kaže:
Plex server i Syno NAS ovise isključivo o CPU. Ja imam 2 dedicirana NASa koji su plex serveri, i HW transcode je podržan. Bez problema mogu odraditi 2-4 transcode streama plus nekolicinu Direct play-a.

Jasno Plex pass je nužan, ali samo kažem da ne treba isključiti NAS kao server komponentu olako.


Ček, ovo bi moglo pomoći mom frendu koji ima Syno NAS, samo možda malo stariji. Da li kupovinom Plex licence može dobiti neke beneficije na NAS serveru?

On ima čudne probleme, testirao sam to kod njega - npr. Samsungov TV uredno vrti neke fileove s njega direktno, sirovo, putem spartanskog DLNA sučelja, ali preko Plexa Media Servera na NAS-u ne može! Puca na audio codecima koji su malo žešći, poput Atmosa. A u biti bilo bi sasvim dovoljno da NAS samo "propusti" file dalje jer očigledno da TV to može zavrtiti sam po sebi.

Imaš li kakve savjete?
14.05.2022 | 22:36
dpasaric kaže:

Ček, ovo bi moglo pomoći mom frendu koji ima Syno NAS, samo možda malo stariji. Da li kupovinom Plex licence može dobiti neke beneficije na NAS serveru?

On ima čudne probleme, testirao sam to kod njega - npr. Samsungov TV uredno vrti neke fileove s njega direktno, sirovo, putem spartanskog DLNA sučelja, ali preko Plexa Media Servera na NAS-u ne može! Puca na audio codecima koji su malo žešći, poput Atmosa. A u biti bilo bi sasvim dovoljno da NAS samo "propusti" file dalje jer očigledno da TV to može zavrtiti sam po sebi.

Imaš li kakve savjete?


Pa ako je to Intel CPU NAS koji ima Intel QuickSync podršku onda će mu sa PlexPass-om raditi HW transcode (trebati će instalirati PlexPass verziju Plex servera i aktivirati u postavkama tu opciju). Jasno ako je sve spojeno kako spada Plex bi po detekciji trebao pustiti zvuk bez transcodea na uređaj koji ga podržava, ali ako se to ne dogodi sigurno će ga transcodat kao i video. Dakle QuickSync rješava taj problem.


Evo kako to izgleda recimo kada je HW transcode aktivan po pitanju utilizacije jednog streama

Screenshot2022-05-14at23.34.41.png

Screenshot2022-05-14at23.34.53.png
14.05.2022 | 23:51
Njegov model je Synology DS215j. Koliko vidim to nije Intel nego Marvell Armada 375 Dual Core 800MHz CPU. Je li to preslabo? Ako bi kupovao novi Synology, koji model bi ti preporučio za Plex server?
14.05.2022 | 23:57
Da, "J" linija nije ništa za drugo nego samo kao storage.

Plex server bi bilo neki model iz "+" linije (i jedino iz te linije). Trenutno bi to bio DS220+ ili još bolje (jer je quadcore) DS720+. DS920+ je u biti 4bay 720 model, ali sa aspekta CPU-a su identični.

Evo u mom osvrtu sam se samo kratko osvrnuo i na Plex segment pa možeš vidjeti kako to izgleda sa 3 paralelena transcode streama.

HR verzija: www.blackvoid.tech/ds720-sa-dsm-7-1-osvrt/#plex
EN verzija: www.blackvoid.club/ds720-running-with-dsm-7-1-review/#plex
15.05.2022 | 15:52
Pozdrav,

imam Synology DS414slim sa CPU MARVELL Armada 370, clock 1.2 GHz sa 512 MB memorije i
DSM verziju 6.2.4-25556 Update 5 ...

DS uglavnom koristim kao NAS za svašta nešto: od poslovnih stvari, obiteljskih događanja i naravski filmova ...

trenutno koristim (kako kada je prikladno) Apple TV HD sa instaliranim VLC ili Infuse a mogu sa Synology servera povući filmove i preko starog Noontec V8 NAS na drugi tv na koji imam spojen i Kodi.

sa svim ovim gore (sve radi OK) sam zadovoljan ... malo ste me bocnuli kako je plex dobar ...

Pitanje:

da li bi plex radio bez "štekanja" na mojem DS ... uglavnom jednostruka video reprodukcija sa ovim što je trenutno instalirano (ne, ne mislim previše ulagati u neku polovičnu nadogradnju) ... mislim, kad bude potrebno, da je bolje kupiti noviji NAS ... ako ne može dobro raditi znači sve ostavim kako je ...
15.05.2022 | 16:29
da li bi plex radio bez "štekanja" na mojem DS


Pa Plex serve kao takav ne bi radio na tom NASu kako spada jer bi ga zabio poprilično samo po pitanju održavanja server komponente, a kamoli neke reprodukcije. Tvoj scenarij reprodukcije je da se koriste platforme koje na svojoj strani (klijentskoj) rade sve što se tiče teškog posla i to je ok. Kod Plexa kao klijent/server okoline to radi malo drugačije.

Dakle da je sigurno da na klijentskoj strani kod tebe neće biti potrebe za transcodiranjem materijala, već da će se moći odigrati kao Direct Play, onda načelno bilo koji NAS to može odraditi pa čak i DS414 (iako kažem, mislim da mu neće biti svejedno).

Ako pak s druge strane klijent ne bude mogao reproducirati sve kako spada onda dolazimo u situaciju koju je Davor spomenuo sa svojim prijateljom.

Dakle osobno mislim da ne bi trebalo podcjeniti NAS kao plex server, ali ako su zadovoljeni svi faktori koji trebaju biti ovisno o potrebama. U ovom konkretnom slučaju mislim da je tvoj trenutni setup puno bolji što se tiče reprodukcije, nego da ideš na brutalno dobro media platformu s kojom možda nećeš biti zadovoljan iz čistog razloga jer leži na ne adekvatnom HW.
16.05.2022 | 00:47
Hvala na savjetu, Rusty ...

nakon odgovora malo guglao i pronašao ovo:

Plex NAS compatibility

Moj DS definitivno nije za Plex ... dakle ostajem koristiti trenutnu konfiguraciju
za Direct play i NAS samo kao storage ... sve pet
17.05.2022 | 12:38
Nema frke.

Evo našao sam neki dan jedan malo stariji tweet u kojem se vidi “snaga” HW transcode sposobnog CPUa u komparaciji sa snažnim ali “glupim” CPUom.

twitter.com/blackvoidclub/status/1474010...18Usye3jV5xosx6ab4Lg
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 sati, 6 minuta
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Beli, Bertone, Ender, tino1, zeljacveseljac, Anonimci (796)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.14 Seconds

Provided by iJoomla SEO