PLEX
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

PLEX


05.09.2019 | 20:36
Samo zato sto izgleda bolesno dobro uvijek se iznova trudim da Plexu dam sansu, ali svaki put problemi s njim.

1. Probao sam vrtiti server na Synology NAS pa imam probleme sa transcoding. Iskljucio ga.

2. Pa sam kupio mali PC comp kao Plex server da bude, ali to bas nije bilo besumno ni elegantno u dnevnom boravku pa sam to izbacio. Prodao.

3. Gledao sam Mini po oglasima ali nmg opravdati 500-600e za par puta mjesecno gledanje filmova. Odustao.

4. Na kraju sam instalirao server na MBP koji je 99% vremena u stanu i to radi dobro. Sadrzaj vrti sa Synology NAS (sve povezano mreznim kabelima sa Apple TV), osim samog laptopa koji je u mojoj radnoj sobi (ali spojen na 5GHZ AC router).

Ali opet imam probleme. Iz samo njemu znanih razloga MAC OS sam od sebe odspoji mrezni drive sa Synology NAS (na kojem je sadrzaj za repordukciju), pa kad pokrenem Plex klijent server je tu ali sadrzaj nije dostupan.

Pa moras ustati upaliti MBP, kliknuti u Finder i naci taj folder VIDEO pa se on mounta, pa onda sve radi. Neko vrijeme. Ali nije bas elegantno rjesenje. Pogotovo kada sam izasao iz stana i nesto bi gledao s svog Plexa

Zasto Mac odmounta (jel to uopce rijec ) mrezni folder? Kako to sprijeciti? Kakav je vas Plex setup?

Infuse mi radi odlicno, ali imam Android box u spavacoj i Plex mi je onda elegantnije rjesenje (kad radi).

Na kraju cu morati kupiti jos jedan ATV :/
05.09.2019 | 22:09
Kojim protokolom mountaš Synology folder na Macu?
Pretpostavljam da si na NASu onemogućio da ode spavati kad nema aktivnosti? I Macu isto?
05.09.2019 | 22:35
Spajam SMB protokolom jer AFP mi nije nikada radio kako treba.

Nisam nista onemogucavao u svezi Sleep postavki. Sve je na default.
05.09.2019 | 23:19
Pa što se čudiš onda? NAS vjerojatno isključi disk nakon nekog perioda neaktivnosti, a onda SMB protokol odradi svoje napravi unmount kad mu se prvi puta mountani resurs ne odazove na periodički upit.
06.09.2019 | 10:44
Dragane nije taj plex za tebe... InFuse i to je to , ali da... Plex je** i rastura
06.09.2019 | 14:50
Ma nemam Infuse na Android TV box u spavacoj. iOS je only.

Na kraju cu sve filmove rucno prekonvertirati i vratiti Plex na Synology NAS. Al ne znam samo u sta da konvertiram

Moze li se migrirati PLEX server sa MBP na NAS? Na naciun da sacuva ono sto je vec indeksirao i metadata? Kad 500 flimova pustim da osvjezi library, NAS to zvace 3 dana jadan
06.09.2019 | 14:55
Da, postoji opcija migracije. Prvo pročitaj sve.
support.plex.tv/articles/201370363-move-...l-to-another-system/
06.09.2019 | 19:58
Nemaš ti probleme s Plexom, ti imaš problem s pouzdanim pristupom podacima. Sam Plex je jedan od pouzdanijih i robustnijih softvera. Koristi mi ga cijela obitelj, dnevno, nikada problem. Ne krivi Plex. Stavi filmove na disk koji nije na mreži i ciao.

Moj setup je Mac Pro koji u sebi ima 12 TB prostora, pola su podaci, pola je Time Machine backupa svega. Za Plex imam zaseban disk (običan 3.5" 7200 rpm HDD) i gore je sve.
09.09.2019 | 16:40
Pa cijela svrha i sustina i bit postojanja NAS uredjaja je da bude dostupan svim klijentima na mrezi zar ne?

Sad bi trebao kupiti eksterni drive, da mi zvizdi na radnom stolu (gdje je igrom slucaja instaliran Plex server), pa jos i svako malo kopirati sadrzaj sa NAS na taj novi disk, da bi eto Plex bio zadovoljan. Cisto sumnjam da ce se to desiti

Uzeo sam vec Infuse Pro (jedna licenca je za sve iOS uredjaje plus Apple TV, kosta 10$ godisnje), a na Xiaomi Mi Box S cemo staviti Kodi i mislim da ce to raditi kako spada.

Plex zao mi je, probat cu te opet za 2 godine. Stavio sam reminder na 2021.
09.09.2019 | 17:25
Imaš plex addon za KODI client side pa probaj s njime.
09.09.2019 | 17:45
Ja i dalje mislim da ti nije problem u Plexu, nego u NASu i power management podešenjima. I SMB protokolu.
09.09.2019 | 17:50
Naravno da nije problem u plexu
14.09.2019 | 01:21
drlovric kaže:
Ma nemam Infuse na Android TV box u spavacoj. iOS je only.

Na kraju cu sve filmove rucno prekonvertirati i vratiti Plex na Synology NAS. Al ne znam samo u sta da konvertiram

Moze li se migrirati PLEX server sa MBP na NAS? Na naciun da sacuva ono sto je vec indeksirao i metadata? Kad 500 flimova pustim da osvjezi library, NAS to zvace 3 dana jadan


kako 3 dana metadata, sin ima preko 400 filmova i oko 10 000 serija (crtanih) preko 10 godina ih skupljam i metadata je gotov za 4-5 min maks

Lenovo 93p, 16gb rama, i5, 10TB hdd wd red. a komp se ne cuje dok radi... jedino bas u 2 u jutro... mozda, al frizider je bucniji doslovno iz kuhinje od njega
14.09.2019 | 02:04
Lenovo 93p i moj Synology i nemaju bas puno slicnih karakteristika tako da mi je ova usporedba blago zbunjujuca ????
14.09.2019 | 09:02
Na NAS-u držati filmove? Grehota prostora.
I ja ih držim na vanjskom disku a NAS je rezerviran za sve ono što mi je važno i što se ne smije izgubiti (za filmove mi se fićka).
Diskovi su u RAID 1 polju.
14.09.2019 | 11:02
drlovric kaže:
Lenovo 93p i moj Synology i nemaju bas puno slicnih karakteristika tako da mi je ova usporedba blago zbunjujuca ????


Nas Synology je jednostavno prespor sa svojim Atom ili kojim vec procesorom...

cudno mi je da ga uopce koristis za Server bilo cega osim Backupa...

Moj je x214xx model, iz 2013, sad je samo backup.
14.09.2019 | 11:04
zabac kaže:
Na NAS-u držati filmove? Grehota prostora.
I ja ih držim na vanjskom disku a NAS je rezerviran za sve ono što mi je važno i što se ne smije izgubiti (za filmove mi se fićka).
Diskovi su u RAID 1 polju.


tu si vj upravu, no ja drzim "HR crtice" koje redovno "kradem" jer kad je sin poceo sa njima DVD je vladao, ali je on isto tako vecinu unistio gledanjem.

Sad mi ih je jednostavno zao obrisat.
14.09.2019 | 14:24
Osobno sve držim na NASevima koji uredno imaju konjskih snaga i za 3x4K transcode u paraleli sa hrpom servisa. Dakle imaš NAS i NAS jel. Ostanimo na tome. Vanjski disk koristit za nesto je također stvar izbora, da li je bolje ili ne to je svačije mišljenje. Moje je da ukoliko to nije našao što mora biti mobilno, šteta to imati na xy diskova naokolo.

Da li je riječ o lako dostupnom sadržaju ili nekom ne zamijenjivom mislim da je svakako bolje to danas držati na nasu, no da ostanemo u duhu teme, Plex radi jednako dobro i na low powered NAS uređajima samo ga treba znati koristiti na tim graničnim uređajima.
14.09.2019 | 16:44
@rusty, koliko NAS-ova imaš?
Vanjski disk meni koristi kad ga trebam nositi sa sobom, NAS nije za nositi ga na put. S druge strane, disk se lakše ušteka u televizor, dok se NAS bez računala nitine može upogoniti izvan kuće.
14.09.2019 | 17:03
Imam ih 5 plus nesto vanjskih expanzija za iste ali to nije ni bitno sada.

Dakle kao što sam rekao. Ovisno kako tko koristi svoje podatke i sadržaj. Što se tiče nas i da ga se ne može upogoniti izvan kuće bez računala je apsolutno točno (za inicijalnu konfiguraciju) jednako kao što ti iza nicijalnu konfiguraciju usb diska također treba računalo. Dakle tu nema razlike. Dodatno zašto bi uštekao disk u TV kada istu funkcije možeš dobiti i preko mreže.
14.09.2019 | 17:17
Pa u hotelu ne znam kako disk spojiti na mrežu (gdje treba opet računalo), a bez problema ide u televizor.
Kako ja i nemam nešto puno filmova, držim ih na disku i onda su 100% mobilni.

Jedino bi mogao vući ATV sa sobom kojeg bi mogao spojiti na tuđu mrežu, zatim bi s mobitelom pristupio svom NAS-u i valjda bi mogao mirroringom pustiti film.
Ipak je ovo moje seljačko rješenje jednostavnije.
14.09.2019 | 17:41
Dakle dolazimo do toga kako tko koristi svoj sadržaj. S druge strane, ja bi uzeo device sa koji mogu cast izvesti na tv i onda vuci sve preko plexa sa udaljene lokacije, ali opet ja sam posebna vrsta seljaka, tako da svakom svoje veselje.
14.09.2019 | 17:56
Mogu li postaviti pitanje cijene svih tih solucija? Jer vidim da svašta spominjete, x komponenti, eksterne pogone, NAS, Apple TV, media boxeve, prijenosnike... a meni sve to izgleda potpuno nepotrebno kompliciranje jer za dobar Plex sustav su potrebne samo dvije stvari:

1) stari Mac Pro s gomilom jeftinih 3.5" terabajta
2) Plex kompatibilna TV (LG, Samsung)

I gotovo, kraj priče, sve radi savršeno, a i svi ostali Macovi i drugi uređaji na mreži imaju pristup mediateci.
I na kraju za malo para imaš pozudan sustav gotovo neograničenog kapaciteta.
14.09.2019 | 18:14
Apsolutno se slažem, Žabac je odletio u hotele i inozemstvo pa eto... vraćamo se na ono što sam rekao, ovisi o potrebama i očekivanjama pojedinca. To da je "grehota" koristiti nas kao storage je možda nekome tko nema novaaca za isti dovoljno jak argument da koristi vanjski disk. Drugome je dovoljan (i potreban) usb disk jer eto, takva je potreba i situacija.
14.09.2019 | 19:43
Ah, možda nisam dobro objasnio.
Imam NAS na kojemu su mi uspomene koje su mi jako važne i ne želim ih izgubiti.
Nisam našao opravdanje za kupovinom jošš jednog NAS-a (nije novac ovdje presudan jer govorimo o 800€).
Ja imam vanjski disk 2,5" koji je spojen na MBP, koji dijeli multimediju preko Home Sharing-a, a ATV3 to šalje na TV (stari LG za koji nisam našao zamjenu jer su ga lijepo dizajnirali - LG 42SL9500).
Kad odem na put, uzmem disk i MBP (ili idem bez njega) i onda imam opcije: spojiti disk na MBP i HDMI na TV, ili spojiti disk direktno na TV.
Naime, naišao sam na Wi-Fi koji je a) spor b) ima ograničenja.

Kako me nedavno sin nagovorio na Netflix, tako više niti ne gledam filmove, a opet i imam neku kolekciju DVD-ova.
Imam osjećaj kako mi se s godinama prioriteti mijenjaju i kako sve manje gubim vrijeme na filmove.
15.09.2019 | 14:49
dpasaric kaže:
Mogu li postaviti pitanje cijene svih tih solucija? Jer vidim da svašta spominjete, x komponenti, eksterne pogone, NAS, Apple TV, media boxeve, prijenosnike... a meni sve to izgleda potpuno nepotrebno kompliciranje jer za dobar Plex sustav su potrebne samo dvije stvari:

1) stari Mac Pro s gomilom jeftinih 3.5" terabajta
2) Plex kompatibilna TV (LG, Samsung)

I gotovo, kraj priče, sve radi savršeno, a i svi ostali Macovi i drugi uređaji na mreži imaju pristup mediateci.
I na kraju za malo para imaš pozudan sustav gotovo neograničenog kapaciteta.


i ja sam isao u tome smijeru

Lenovo sam uzeo iz firme jer je bio za bacit doslovno

"Stari" NAS Synology sam imao od 2013 il 2014!

4 TB diskove 2 komada imam od ranije te sam jos samo uzeo 2 od 10TB... oni su stari 14 dana

Meni je Synology u biti externi backup, jer kod svih tih "NAS" rijesenja ne volim njihove formate HDDa, nista nije citljivo na jednostavan nacin.

Zato mi je NAS01 "standardan OS" koji ima 1x4TB i 1x10TB diskove, dokumenti i video,

a NAS02, je Synology sa istom konfiguracijom i na njega ide backup... (zlu ne trebalo)
  • Daddo
  • Posjetitelj
15.09.2019 | 22:18
dpasaric kaže:
Mogu li postaviti pitanje cijene svih tih solucija? Jer vidim da svašta spominjete, x komponenti, eksterne pogone, NAS, Apple TV, media boxeve, prijenosnike... a meni sve to izgleda potpuno nepotrebno kompliciranje jer za dobar Plex sustav su potrebne samo dvije stvari:

1) stari Mac Pro s gomilom jeftinih 3.5" terabajta
2) Plex kompatibilna TV (LG, Samsung)

I gotovo, kraj priče, sve radi savršeno, a i svi ostali Macovi i drugi uređaji na mreži imaju pristup mediateci.
I na kraju za malo para imaš pozudan sustav gotovo neograničenog kapaciteta.


Evo smijem ja probati?

Ne znam cijenu starog Mac Pro (no pretpostavljam da ista nije ispod 3500 kn).

TDP takvog Maca koji radi 24/7 je recimo 100W (50W po jednom Xeonu je realna brojka?). CPU koji se u njemu nalazi ne podržava Intel QuickSync tehnologiju (nema specijalnu jezgru za transcoding H.264/H.265 videa).

Istovremeno, jedan Synology NAS 718+ za iste novce nudi procesor čiji je TDP 10W, s diskovima je to recimo 25-30?. Dakle 3-4 puta manja potrošnja struje. CPU ima podršku za transcoding u obliku QuickSync tehnologije. Dovoljno snažan da za 2 streama radi transcoding. Može služiti i kao TM backup lokacija. I kao download klijent. I kao platforma za servise u lokalnoj mreži i kao ulazna točka za VPN. I kao reverse proxy. I kao 100 drugih stvari.

Nevažno za Plex priču. U konačnici dođeš na istu/sličnu cifru?

Cijena jeftinih 3.5" terabajta je ista jer i Mac i NAS koriste iste diskove.

Točka 2 i njena cijena je neovisna o tome na čemu vrtiš Plex server.

Dakle, ako je cijena kriterij, pametno odabran NAS za Plex server je jednako skup kao i Mac, a svestraniji je kao "server" i ima manju potrošnju struje.
15.09.2019 | 23:36
Uopće se ne bavim potrošnjom Mac Pro nakon što sam jedom izračunao da je razlika na godišnjoj razini u odnosu na Mac mini nekih 50-ak kuna. Jednostavnost korištenja, podešavanja i proširenja mislim da je na njegovoj strani, plus svi benefiti takvog stroja za sve ostalo, njemu je Plex serviranje potpuno sporedna i beznačajna stavka. Ne znam kakvu bih to situaciju morao imati da bih želio koristiti NAS umjesto Maca, a Mac ionako mora postojati u kući. Mi doma imamo 3 x Mac Pro i računi za struju su nam oko 300 kn, mislim da to nije mnogo za četveročlanu obitelj. Znači potrošnja struje media servera mi je zadnja stavka koju bih gledao.
16.09.2019 | 00:22
Ma, općenito je zanemariv argument uspoređivati potrošnju struje kad pričamo o IT opremi. BTW, iz znatiželje, a i zato što se time bavim i imamo opremu za takvo mjerenje, mjerio sam potrošnju Mac Pro 3,1 tokom prosječnog radnog dana. Maksimum je oko 350 W (kad se zavrte ventilatori), minimum oko 30. Prosjek kroz cijeli dan ispadne 43. Da radi 24h dnevno, to je cca 1 kWh na dan. Kuna i pol, po skupoj tarifi (dakle, zapravo, 1,2 kn jer je 10h dnevno jeftina tarifa). Puta 30 dana, to je 36 kn mjesečno, odnosno 432 kn godišnje cca.
S druge strane, neki kompaktan uređaj ne troši jednaki postotak svoje nazivne snage u prosjeku, jer se ventilatori vrte puno češće i dulje pa je njihova potrošnja zapravo u prosjeku puno bliže nominalnoj. Tako da konačna razlika, rekao bih, ispada manje od 5 kn mjesečno.
Meni bi, eventualno, veći problem bio manjak prostora.
16.09.2019 | 02:55
Potrosnja je vazna ako se rudare BitCoin-i.
Budei par kilovata kontinuirane potrosnje.

image_2019-09-15.jpeg
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 55 minuta
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

grgaa, kajjaznam, m@xym, matiknez, Riba, rticic, Anonimci (773)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.27 Seconds

Provided by iJoomla SEO