Kako to da su portovi na MB i MBP s lijeve strane?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kako to da su portovi na MB i MBP s lijeve strane?


20.05.2010 | 20:24
Nije mi to nikad palo na pamet sve dok nisam danas uočio kako MBP od mog profesora na faksu ima portove i slijeva i sdesna s tim da mu je SuperDrive s prednje strane.

Jel ima neki poseban razlog za to ili?
20.05.2010 | 21:59
Tako im je vjerojatno bilo zgodnije složiti. Na mom MBP (late 2008) su isto svi portovi slijeva, a optika s desna. Frontalno ne bi ništa moglo biti kad je tamo baterija i HDD.

Zašto je to uopće bitno? Radi miša? Moram priznati da nisam nikad skužio ljude koji odbijaju naviknuti se na touchpad, a koriste laptop "terenski". Pa onda uvijek traže stol na kojem mogu raditi i petljaju mišem čiji se kabel razvlači po torbi ko zapletaj crijeva...

Meni je touchpad mrak i čak mi je bolji od miša (dobro, vjerojatno bi trebao preći na magicmouse). Miša koristim jedino za AutoCAD, jer touchpadom ne mogu raditi middle-drag koji je u AutoCADu nezaobilazan.
20.05.2010 | 22:10
Mislimd a je svejedno jesu li lijevo ili desno, sve dok nisu - iza.
20.05.2010 | 22:33
Slažem se. Iza je najgluplje.
20.05.2010 | 22:57
Zašto je iza glupo?

OK mi je da su USB/Mem-card portovi sa strane, ali struja/ethernet/video-out i ostalo kad je sa stražnje strane najmanje smeta. Ili ne?

Meni je ultra-glupo kad su portovi (USB) jedan iznad drugog.
21.05.2010 | 00:04
Kada su iza teško je doći do njih i općenito koristiti ih.
21.05.2010 | 00:16
Ja sam ogromni fan multitouchpada ali koji put kad sam doma i kad mi se samo lijeno surfa, draže mi je mišom jer mi je stol takav da ispod radne plohe imam onu jednu dodatnu kliznu i tu mi je miš i baš mi dobro bude za ruku naslonit

Po meni, idealno bi bilo da su optika i napajanje s lijeve, a ostali portovi s desne strane.
21.05.2010 | 10:20
kad sam ja doma i lijeno mi se surfa, onda sam u fotelji, s nogama na tabureu i nemam kamo s mišem. Također, ja sam ljevak, tako da je meni idealno da je sve s lijeve strane. I svi portovi, i optika. I sve tipke. I display. I touchpad. I burek.
21.05.2010 | 11:39
Nisi valjda....komunist?
21.05.2010 | 14:24
Ajme Ribo nemoj, doć će opet Campo i ode i ova tema u ćenifu
21.05.2010 | 15:20
smayoo je napisao:
kad sam ja doma i lijeno mi se surfa, onda sam u fotelji, s nogama na tabureu i nemam kamo s mišem. Također, ja sam ljevak, tako da je meni idealno da je sve s lijeve strane. I svi portovi, i optika. I sve tipke. I display. I touchpad. I burek.


A kad ti se surfa u fotelji, izvadi si iPad!
21.05.2010 | 19:24
Qua iPad. Onda mi fali ruka. Ovako lijevom surfam, a desnom se češkam ili kopam nos, ili šaltam programe na TV. A s iPadom - pedala - jednom rukom moram držat iPad, drugom pikat po njemu, a čime ću onda kopat nos?
21.05.2010 | 19:29
Riba je napisao:
Nisi valjda....komunist?


Šta komunist???

Komunisti su one liberalne buržujske desne boljševičke pi*kice Staljin, Ceausescu, Hoxha, Kim Il Sung, Ho Chi Minh, Pol Pot... Ja sam ultraljevičarska frakcija Baader-Meinhofa Ja sam toliko lijevo da su morali Svemir produžiti još malo s lijeve strane da se može definirati moja politička orijentacija.
21.05.2010 | 19:33
(Campo, molim te, nemoj me sad ozbiljno shvatiti, da ne ode ova tema u ćenifu... )
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 16 sati, 26 minuta
  • smayoo: O, brate, kakav pacijent.. :)
  • dpasaric: Joj on je inače lud tip, ali ovo je skroz fora! :)
  • drlovric: Kakva bolest od videa :) [link]
  • dpasaric: Novi mega-članak na naslovnici! Nije za svakoga, ali za one koji to vole bit će poslastica! :)
  • zoranowsky: Također!
  • vicko: Pridružujem se čestitkama!
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • roPeD: Pokrenuo temu u Softver forumu
  • smayoo: Piši u forum i probaj biti jasniji
  • roPeD: Lijepo molim
  • roPeD: Jel bi netko znao prebaciti onaj nas stari Mini Rijecnik da ga mozemo koristiti sa novim operativnim sustavima i M chipovima
  • roPeD: Pozdrav svima
  • drlovric: Zasto instalirate bete na aktivne uredjaje koje koristite svaki dan :/ Mozda je bolje da ti je bankarstvo prestalo raditi, nego da radi nesto sto ne znas :)
  • ZeljkoB: iOS18 dev beta kad je izasao nije polomio nista, ali 17ica je ubila ZABA app...
  • dpasaric: Meni to zvuči kao logična prva stvar koja će se polomiti.
  • ZeljkoB: Je li tko probao iOS26, a da mu ZABA app i dalje radi OK?
  • hal9000: Sretan rođendan i dobrodošao u klub!
  • drpongrac23: Hvala svima!
  • ping: Sretan rođendan
  • dpasaric: Sretan ti! :)
  • zoranowsky: Sretan ročkas!
  • Yonkis: Sretno ti rođendanovo!
  • smayoo: Sretan ti rođendan! :)
  • drpongrac23: Danas sam ušao u 5-u DEKADU ŽIVOTA!!! Živjeli svi!!!
  • hal9000: [link]
  • Riba: Odnio vrag prisu!
  • hal9000: Za 30-ak godina većina nas ni neće više biti živo pa koga briga za responsive site! :D
  • Borisone: Ma nije to, nego se sada početna stranica učita u tren oka. Treba bar 3-4 sekunde da bi bilo moderno.
  • Riba: Uostalom, nije Jabucnjak neresponsivan nego je vama ekran premalen! :-D
  • dpasaric: I nisi boomer, ti si gen X! :)
  • dpasaric: Zašto bi itko išao na ovaj tip weba s mobitela? :)
  • Riba: Hoce, vec je u pripremi godinama ali je implementacija malo zapela...plus sto ne pomaze sto ja boomer nikada ne idem na jabucnjak sa mobilnog uredjaja. :)
  • CoffeePod: Jabucnjak*
  • CoffeePod: Hoce li Jabuvnjak ikad dobit reponsive sajt?
  • cariblanco: Danas smo u Osijeku, možda shebali turističku sezonu :D
  • dpasaric: Slijedi uskoro osvrt na naslovnici...
  • Air: ...a Applevom slučaju iako te fore drugi telefoni imaju već godinama, ali kad to Apple napravi mi bi se trebali diviti tome kao toploj vodi.
  • Air: Meni Keynote izgleda kao kad Trum hvali samo sebe i svoje odluke kao ono baš najbolje, iako ga je cijeli Svijet popljuvao...
  • drlovric: Na Mac, Spotlight je odlican, kao i boja foldera (konacno) :)
  • drlovric: iPad je odlicno profitirao. Ako sve ovo ne zakljucaju za najnovije modele only :)
  • Riba: Keynote mi je kao neka epizoda Teletubbiesa.
  • Riba: Gledam taj WWDC i razmisljam kako su teme o umiranju mozda privlacnije. :-D
  • dpasaric: Idemo mi na ljepše teme, WWDC je za sat vremena! :)
  • dpasaric: Sve pet, ali nije li zanimljiva statsitika da je od zadnjih 30-ak (toliko pratimo na jednoj internoj grupi objave u medijima) sportaša, umjetnika i ostalih poznaith osoba koje su iznenada umrle, uzorak cijepljenih 100%. A znamo da je kod nas situacija bila cca 50:50, znači nešto lomi statistiku. Evo, samo to primjećujem.
  • smayoo: To što nije u javnosti poznato što je prethodilo njegovoj smrti, ne znači da nije prethodilo ništa čega bi ta smrt bila logičan i sasvim vjerojatan ishod. Moj pokojni stari je umro u 59. godini i svima koji ga nisu jako dobro znali je to bilo "iznenada". Nas koji smo mu bili bliski nije baš *iznenadilo*, iako nam je bilo teško i bolno.
  • Riba: Obrati paznju na nepoznate osobe poput mog oca koji ne uzima lijekove kako je propisano, odbija ici na kontrole, jedva je izvukao zivu glavu nakon srcanog udara pred par godina i jos hoda naokoo unatoc tome sto se cak i cijepio. Znanost bi se trebala na takve slucajeve usredotociti. :)
  • dpasaric: Samo primjećujem uzorak. Do sada je 100% kod domaćih i stranih poznatih osoba koje su iznenada umrle. Ponavljam, možda je zaista slučajnost, ali sada već postaje statistički zanimljivo.
  • Riba: Covjek je vjerojatno pocinio suicid ili izravno ili neizravno alkoholom, nije tu potrebna velika znanost.
  • dpasaric: Sjajan umjetnik je to bio. Velika šteta.:( I gle, opet moramo primjetiti slučajnost koja povezuje sve "prerano" umrle. :( Nadam se da će znanost potražiti uzroke takvoj statistici.
  • smayoo: RIP, Matija :(. Stvarno prerano.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.88 Seconds

Provided by iJoomla SEO