Preporuka za oralni irigator
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Preporuka za oralni irigator


06.10.2024 | 13:18
...ili 'strcalicu za zubi'.

Davno sam koristio one elektricne ali to je sve bilo govno i uvijek bi krepalo nakon godinu dana. Onda sam uzeo onu koja se spoji na perlator od slavine i to je vrh, nema se sto pokvariti i sluzilo me godinama no nazalost u Irskoj je beskorisno. Voda se ne placa pa koliko papra toliko i muzike, pritisak u sustavu je gori nego u mom mjehuru tako da moram opet prijeci na struju. Nemam velika ocekivanja, danas je sve vjerojatno na baterije sa bluetoothom i cloudom, a ja samo zelim nesto sto ima dobar pritisak i nece krepati za godinu dana.

Mozda najbolje investirati u pumpu za vodu.
06.10.2024 | 13:38
Vodi računa da, ako je u cijeloj zemlji tako loš tlak vode, jako lako je moguće da su i vodovodne instalacije izvedene tako da ne podnose veći tlak pa budi oprezan s tom pumpom za vodu.

Što se tiče irigatora, nemam ti ništa pametno za predložiti...
06.10.2024 | 16:37
Ah, kod mene nema problema sa pritiskom vode! Prve dvije godine stanovanja u kući, a to je bilo prije deset godina, u dvorištu su mi uredno pucale dovodne cijevi, 2-3 puta godišnje. Pa zovi bager, pa vodoinstalatera, pa kupuj spojnice...

Na kraju smo ipak promijenili kompletan dovod u dvorištu, a račva se na dvije lokacije, prema kući i prema vrtu + pomoćne prostorije, ukupno nekih 60m cijevi. Na samom ulazu u dvorište je napravljen šaht i ugrađen redukcijski ventil sa manometrom za kontrolu tlaka.

Prije ja šaht bio tik pored kuće, tako da je sve do šahta uredno pucalo, a bio je i stari redukcijski ventil. Vodu plaćamo kao lokalni samodoprinos, cca. 70EUR godišnje.
06.10.2024 | 17:12
Sreca da ne placas vise, zamisli koliki bi ti onda tlak bio! Nego dajte da se vratimo na temu ili ovdje nitko ne pere zube?
06.10.2024 | 17:53
Riba kaže:
Nego dajte da se vratimo na temu ili ovdje nitko ne pere zube?


Peremo zube, ali ne koristimo naprave koje ovise o tlaku vode u vodovodnim instalacijama.
06.10.2024 | 18:35
Mi u zagorju ispiremo zube mrzlim gemištom
07.10.2024 | 07:22
m@xym kaže:
Riba kaže:
Nego dajte da se vratimo na temu ili ovdje nitko ne pere zube?


Peremo zube, ali ne koristimo naprave koje ovise o tlaku vode u vodovodnim instalacijama.


Pa upravo trazim preporuke za one koje ne ovise o tlaku u instalacijama. Nista, uzet ci bilo sto, i tako je sve vjerojatno isto govno.
07.10.2024 | 07:22
drpongrac23 kaže:
Mi u zagorju ispiremo zube mrzlim gemištom


I ja dezinficiram sljivovicom ali mi je pri kraju.
07.10.2024 | 08:55
Ja koristim ovaj .... druge nisam niti probao, jer mi je taj super .... možda ima boljih (i gorih), ali ne bi znao, našao sam od prve što mi je dobro i ne tražim dalje.
07.10.2024 | 10:25
Probat cu s nekim od trenutnih Waterpik modela, odbijam baterijski pogonjene uredjaje jer i ta baterija ode do vraga nakon nekog vremena a ne namjeravam ga nositi sa sobom okolo.
07.10.2024 | 11:19
@riba,

Pa, kad već inzistiraš, ja koristim:

ovu četkicu za zube

Ne ovisi o tlaku vode u instalacijama, jest za pranje zuba, ali nije oralni irigator, pa ti nije niti od pomoći.

Doduše, ne kvari se, ali i tako svakih par mjeseci moraš kupiti novu, mada se to podrazumijeva.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 20 sati, 50 minuta
  • Djuro genijalac: Izgleda da je BAŠ sve ovdje
  • Djuro genijalac: [link]
  • Yonkis: Hooorayyyy [link]
  • dpasaric: Radim na tome da nabavim zanimljiv monitor za tehnički review, držite palčeve da upali jer bi moglo biti mnogima zanimljivo. :)
  • Yonkis: Font je drugačiji.
  • Performita: :-)
  • dpasaric: Pogledajte naslovnicu! :)
  • dpasaric: Taaaa-daaaa! :)
  • dpasaric: Javim uskoro... :)
  • dpasaric: Ne, ovdje na Jabučnjaku!
  • Yonkis: dpasaric - Jel' u Kokolu?
  • dpasaric: Spremamo poslasticu za večeras! :)
  • ivan.ocd: Hvala za konkretni model, budem i ja pogledao za takav neki model… imam puno knjiga koje trrba analizirati i tu je onda preslab.
  • drlovric: Moj kolega koristi Cowork sa M5 Pro sa 64GB, i nema tih problema... Ocigledno ti je taj Air preslab za tu specificnu namjenu :/
  • ivan.ocd: Da, prema Claudeu trebao bi M5 Max… neki dan je bilo preko 90GB Rama koje je koristilo… pogledat ću ovo sto si napisao pa javim
  • accom: Activity monitor će ti pokazat CPU / GPU / memory usage. Pretpostavljam, da je naročito GPU pod plafonom, a možda i Memory...
  • accom: A što kaže Claude po tom pitanju?
  • ivan.ocd: Ekipa, molim vas za brzinski savjet: imam MBA s 16GB RAM-a i koristim Claude puno, osobito Cowork. Izgleda da mi tih 16GB nije dovoljno jer svako malo dobijem upozorenje o memoriji, a i grije se ko lud (M5). Trebam li prodati ovaj Mac i gledati neki Pro ili Max s vise memorije ili hlađenja ili ne? Hvala
  • hal9000: OVO: -> [link]
  • hal9000: @yonkis: ma neki kompjuterski virusi... nemam pojma što je to! @smayoo: pa ja bih baš na krstarenje... :D
  • VanjusOS: [link]
  • smayoo: Sad su ti ta krstarenja vrlo povoljna pa nemaš više izgovora. ;)
  • Yonkis: hal9000 misliš o norovirusima? Srećom besparica me opet spasila pa nisam na kruzerima :j
  • hal9000: Danas čujem ekipu kako priča o nekim virus killer-ima. Može mi netko objasniti što je to? :D
  • imjasminh: Prodano kolegi s foruma.
  • imjasminh: 750 eur - [link]
  • Yonkis: Moram priznati da je ovo dobro odrađena aplikacija: [link]
  • imjasminh: Pozdrav svima! Prodajem Apple Watch Ultra 3, 49mm Black Titanium, račun garancija. Nije ni 2 mjeseca star, bacite pogled na oglase: [link]
  • dpasaric: I previše su ih prodali s obzirom na sve... oko 600.000
  • user: pa se nije dobro prodavao
  • user: Apple Vision je očito preskup bio
  • Riba: Bas glupost od hardvera.
  • Yonkis: Ok, i nije to neuspjeh, nešto su naučili iz toga, nadam se.
  • Riba: RIP Apple Vision. - [link]
  • drlovric: Lijepo [link]
  • dpasaric: Kao jako su zabirnuti za tvoju privatnost, a istovremeno s druge strane čini sve da je potkopaju...
  • Yonkis: Ova opcija neće nikada biti dostupna u EU ili...? [link]
  • Yonkis: The iOS 26.4.2, iPadOS 26.4.2, iOS 18.7.8, and iPadOS 18.7.8 updates that Apple released today address a security vulnerability that the FBI recently used to extract Signal message previews from an iPhone even after the app was deleted.
  • drlovric: Ja sam zadnji put cuo nikada da mi neko kaze, jao jest mi spor SSD na Mac :) To samo forsiraju ovi YT recenzenti. Nama normalnim smrtnicima totalno nebitna stavka na modernim M Macovima...
  • Yonkis: Zato jer mac diktira koliko će brzo SSD raditi. Ako radi max onda ce se i trošiti max. Ovako radi laganica pa traje dulje. Ovo pričam iz guzice. Možda ima smisla.
  • ZoPaj: mjerim s blackmagic disk speed test: mac studio m4 1tb disk 6380 mb/s read, 5200 write vanjski tb5 samsung 9100pro 4tb u acasis 80gps 6430 mb/s read, 6000 write znači vanjski brži od ugrađenog mac ssd
  • jura22: Uz TB5 i dobro kućište dobiju se velike brzine prijenosa podataka, ne kao interni SSD (otprilike duplo manje).
  • jura22: RAM se ne da "odlemiti" jer je sastavni dio SoC-a.
  • Ender: @cavarovobrdo: ... ili barem SSD.
  • cavarovobrdo: Nadam se da će novi CEO odlemiti RAM ;)
  • cavarovobrdo: Muštuluk: John Ternus to become Apple CEO
  • imenso: John Ternus novi CEO
  • CoffeePod: @yonkis jos me macOS 26 nije vidio a tko zna hoce li 27. Sequioa mi je toliko dobra da nemam razloga updejtati, a cijela prica sa Liquid Glass mi je odvratna.
  • Yonkis: The upcoming macOS 27 release will be compatible with Apple silicon Macs only.
  • dpasaric: Možeš uz search naći svaki

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Komentari

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.57 Seconds

Provided by iJoomla SEO