I mi Vučića za trku imamo! :-D
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

I mi Vučića za trku imamo! :-D


02.04.2024 | 11:07
cariblanco kaže:
Kolega moj ovo ti je čisti populizam, kojeg se ti zgražaš ? Tako bi i ja mogao napisati da tko god glasa za sdp, je čisti amaterizam, jer ti ljudi neznaju kako se vodi država i samo ćemo otići u propast.


S kime se ti svađaš? Super mi je to kako svi HDZovi suučesnici automatski na spomen krađe i korupcije odmah podrazumijevaju da onaj tko to kaže - simpatizira SDP. Koje li mentalne ograničenosti. Prvi i zadnji put da sam glasao za SDP bilo je 3.1.2000. (jer su bili dio te koalicije).
02.04.2024 | 13:10
Dokle god budemo glasovali protiv nekoga, ne budemo dobro prolazili.
02.04.2024 | 14:00
I to sam isto zadnji put učinio 3.1.2000
02.04.2024 | 14:51
*****
02.04.2024 | 15:54
Kad ovakav prvi post dođe s ovakvim stavom, onda mogu samo pitati kakvo je vrijeme u Vijetnamu ili gdje već?
02.04.2024 | 16:20
vjeko1 kaže:
Najmanje zlo je da HDZ dobije čisto i da samostalno može sastaviti vladu



Ja sam bez riječi. Sve si promašio što si napisao, tako da mogu samo zaključiti da si interesno povezan s kriminalnom hobotnicom.

Đuro je najbolje rekao glede HDZa i SDPa, jedino bih dodao, osim što je SDP djelomično popravljao štetu koju mu je HDZ ostavio, svejedno su pomogli dodatnom srozavanju države sa "svojim" aferama, predstečajnom i odbijanjem čišćenja prekobrojnih županija i kadrova tamo.

I neki mi tu hvale Vidović Krišto, a seru po Daliji; majku mu milu, jedna ne ide s drugom u isti kadar; proračunata, pokvarena i podmukla Karamarkova curička kojoj je agenda još više odvući HR u srednji vijek na račun "obitelji" i "domoljublja", protiv dokazane prvoborke protiv korupcije.

Neće nama nikad ovdje biti dobro, de više nek nas netko okupira. Bilo tko.
02.04.2024 | 16:22
vjeko1 kaže:
A mislim oko čega se tu raspravlja... Obje opcije su katastrofa i kako god okrenuli naj**** smo. Najmanje zlo je da HDZ dobije čisto i da samostalno može sastaviti vladu


Ja ne vidim samo dvije opcije. Ali razumijem da je suučesnicima ikakva treća opcija - crni scenario.
02.04.2024 | 16:54
Odustajem od debate jer ispada da sam član neke stranek i generalno je greška se bila uključivati u takve polemike. Ostali uživajte u temi
  • Air
  • Korisnik
  • 64
02.04.2024 | 19:47
Na pitanje koliko ljudi podržava vodeće političke stranke moja računica je sljedeća:

Ako idemo računati koliko ljudi glasa za jednu vodeću stranku tad jednog uhljeba realno možemo množiti minimalno sa brojem 3 ili 4 (koliko ima užih članova te obitelji).
Znamo kako nisu sva djeca uhljeba punoljetna ali se oko večine članova (uhljeba) povezuje barem jedan ili više drugih “poduzetnika” preko kojih Outsourcingom izvlače novci iz državnih, gradskih, općinskih, uličnih i zgradskih službi i firmi.

Taj outsourcing je prvi i najčešći model iskorištavanja političkog položaja, drugi, rjeđi model je direktna krađa pijedinca - simultanka.

Zbog prvog / najčešćeg modela je teško razbiti takvu mreže uhljeba jer su svi oni jedna mafijaška obitelj u kojoj jedni drugima čuvaju leđa. Slijedom, zbog ovoga, tko god dođe na vlast, makar imao sve zastupnike u saboru ne može puno toga napraviti jer će ostatak državnog aparata (i izvršne i zaoknodavne vlasti) uspješno opstruirati većinu pozitivnih odluka.

Znamo da su poslovi u državnim gradskim i općinskim službama “premium” radna mjesta (malo ili nimalo posla za super novce i još bolje beneficije - od broja dana godišnjeg, do božićnica, uskršnjica, regresa, jubilarnih nagrada itd.) te se ti poslovi dobijaju isključivo (99,99 posto) po rodbinskim ili prijateljskim vezama, čak i kreditiranjima - ja ti namjestim posao a ti meni daješ postotak plaće.

Kada uzmemo broj ljudi u državnim, gradskim i općinskim službama i jedan značajan postotak tog broja pomnožimo sa brojem 3 ili 4 dobijemo pozamašnu brojku ljudi koji “čuvaju” svoj interes u državnoj službi glasanjem za određene stranke.

Prije par mjeseci u jednoj slastičani dok sam nešto čekao bio sam prisiljen slušati razgovor dva tinejđera koji uživaju u kolačima (srednjoškolci, treći ili četvrti razred), pri tom jedan nagovora drugog da se uključi u politički život stranke u kojoj je njegov otac te mu nabraja cijeli niz pogodnosti stranačke povezanosti od upisa na fakultet do zapošljavanja ili garantiranog uspješnog pokretanja vlastitog biznisa.
02.04.2024 | 19:50
Treća opcija bi bila opcija da se može oformiti manjinska Vlada, a ona se neće nikada, pa ni onda oformiti.
02.04.2024 | 21:17
Što mislite kolika je vjerojatnost da se izbori moraju ponoviti jer nitko neće moći složiti vladu?
02.04.2024 | 23:05
Djuro genijalac kaže:
Cariblanco, postoji jedna suštinska razlika između HDZ-a i SDP-a. U HDZ-u su karijerni, sposobni kriminalci. Da mi ne veliš da lijepim etikete, postoji pravomoćna sudska presuda koja govori upravo to. Dakle, u HDZ se ulazi isključivo zato da se, ako si dovoljno visoko, mazne nešto.
SDP je drugi kraj skale. Oni su karijerno nesposobni za bilo što (ima i tu lopova i kriminalaca), a konačni cilj je bivstvovanje na trošku proračuna dok traje mandat (vidi Grbin i slični).
Dakle, imamo dva zla: jedno čisto zlo u djelu, a drugo zlo u nečinjenju, ako to mogu tako reći. I, otkako postoji Hrvatska d.d., samo ta dva plemena su bila na vlasti. Svaki put pred izbore slušamo majkemi, sad će biti drugačije i bolje, ali činjenica je dasvaki put se prigrijava isto jelo koje sve gore smrdi.
To su činjenice, a ti sad spinaj kako želiš.
Postignuća, spomenuo si ih. Prije nego se utopimo u samozadovoljstvu našeg članstva u EU i Schengenu, postavio bih jedno pitanje: je si li bio u SLovačkoj, Poljskoj, Češkoj ili Mađarskoj prije 1990. i nedavno? Usporedi njihov napredak s našim uzevši u obrzi činjenicu da su oni kretali u utrku na 100 m sa zaostatko od dobrih 20 metara iza nas i pogledaj gdje su sad: 20 metara ispred nas. To prije svega mislim na njihove proizvodne kapacitete koje promatram kroz prizmu autoindustrije o kojoj znam puno. Sve te države imaju vrlo razvijene proizvodne kapacitete na svojim teritorijima. Ako si u dvojbi, da ti nabrojim po državama.
Češka: Škoda, Huyndai
Slovačka: Volkswagen, Kia
Mađarska: Suzuki, Audi
Poljska: Fiat, Opel

To su samo pogoni iz kojih izlaze gotovi automobili, ne nabrajam sad pogone Boscha, Mobisa i ostalih Tier 1 dobavljača. Mi smo nekad bili u stanju proizvesti kompletnu hidrocentralu po principu ključ u ruke, a sad, nakon 30 godina, nismo u stanju više napraviti Jadranski most. To su tužne činjenice, sve ostalo je magla.


Pa ako postoji presuda, zašto onda ta stranka nije zabranjena ? Znači kod mene u Končaru je bio direktor lopov, koji je krao,osuđen je i mi bi sad svi trebali biti ugašeni i na cesti.

Ostali dio posta ti je vrlo smislen s kojim se mogu složiti. Odgovor zašto je to tako, imaš moj post ispod ovog koji si kvotao. Istina je da su te zemlje, za nas bile špansko selo, samo su na vrijeme proveli lustraciju i zbog toga su tu gdje jesu. Kod nas nažalost službe ama baš s svime upravljaju, kao da je još uvjek SFRJ
03.04.2024 | 01:19
Vanjuška kaže:


I neki mi tu hvale Vidović Krišto, a seru po Daliji; majku mu milu, jedna ne ide s drugom u isti kadar; proračunata, pokvarena i podmukla Karamarkova curička kojoj je agenda još više odvući HR u srednji vijek na račun "obitelji" i "domoljublja", protiv dokazane prvoborke protiv korupcije.

Neće nama nikad ovdje biti dobro, de više nek nas netko okupira. Bilo tko.


Gle kolega, ja sam samo na ta dva primjera ocijenio, tko ima kakav karakter. Znači tebi je normalno da Dalija nije digla neku tužbu za ugled časti ? Ipak je ona javna osoba i ako pređe preko ovoga, prijeći će i još puno puta kad bude njena koža u pitanju.

Zanemarino sad to, ono bolding mi je upalo u oči. S takvim načinom komunikacije nećemo nigdje stići, znam da si fan možemo i nitko ti to ne spori. Sporan je samo tvoj način komunikacije prema neistomišljenicima...pokvarena podmukla Karamarkova curička. A istovremneo nam je svetog Tomu i Benčičku samo nebo poslalo !!!

Kaj ti stvarno misliš, da se je ekipa oko možemo našla tek tako...Celovski,Tomašević,Benčinč...etc. su se slučajno negdje našli i kliknuli, te krenuli u politiku
03.04.2024 | 08:43
dpasaric kaže:
Što mislite kolika je vjerojatnost da se izbori moraju ponoviti jer nitko neće moći složiti vladu?


Po meni, ravna nuli.
03.04.2024 | 09:36
Zašto bi bila ravna nuli? Već se dogodilo da je vlada HDZa pala nakon što je Most napustio koaliciju (u koju je HDZ ušao s figom u džepu) pa se išlo na nove izbore puno prije isteka mandata.
03.04.2024 | 09:41
Davor nije to pitao. HDZ je sastavio vladu, ali se nije odrzala.
03.04.2024 | 10:37
Tada je HDZ bio sastavio vladu. Da se sada ponovi isti rezultat, ne bi je sastavili i ponavljali bi se izbori
03.04.2024 | 10:42
vjeko1 kaže:
Odustajem od debate jer ispada da sam član neke stranek i generalno je greška se bila uključivati u takve polemike. Ostali uživajte u temi


Rasprava i debata ne mogu nikad biti greška. Ali, ako nisi član HDZa niti imaš neke izravne koristi od njihove sveprisutne korupcije, a imaš takav stav, zaista, zapitaj sam sebe kamo bi nas dugoročno dovelo takvo razmišljanje.
03.04.2024 | 10:50
cariblanco kaže:
Pa ako postoji presuda, zašto onda ta stranka nije zabranjena ?


Ne bi pomoglo. U Italiji se osuđena stranka raspala, nije ju trebalo zabraniti, ali su se kriminalci razgmizali po drugim strukturama. Kao Hidra. Odrežeš joj glavu, izraste 7 novih.

A razlog zašto je to tako su - suučesnici poput tebe, koji smatraju da je to prihvatljivo ponašanje.

Znači kod mene u Končaru je bio direktor lopov, koji je krao,osuđen je i mi bi sad svi trebali biti ugašeni i na cesti.


Da je Končar optužen i osuđen kao zločinačka organizacija - da, trebao bi biti ukinut i svi na ulicu pa tko preživi. Ali nije Končar optužen, ni osuđen, nego jedan čovjek, imenom i prezimenom.
03.04.2024 | 11:51
Koji je u veljači postao šef knjižnice u Lipovici, a izgleda da će uskoro i na slobodu.
www.zagorje.com/clanak/vijesti/sanader-u...djeti-i-na-slobodi-1
(Sjetih se Ive)
03.04.2024 | 12:41
Kakve veze ima sad Ivo Sanader s Končarom?
Ne govorimo uopće o njemu, nego o presudi protiv HDZa za djela korupcije i zločinačkog udruživanja
03.04.2024 | 18:48
smayoo kaže:
Tada je HDZ bio sastavio vladu. Da se sada ponovi isti rezultat, ne bi je sastavili i ponavljali bi se izbori


Zasto mislis da HDZ ne bude sastavio Vladu?
Ili mislis sa se trebaju izbori ponavljati tako dugo dok HDZ izgubi?
03.04.2024 | 19:05
Napisao sam kad bi se sada ponovio isti rezultat, HDZ ne bi sastavio vladu jer se Most ne bi dao zajebati dvaput. Ne kužim što nije jasno?
03.04.2024 | 19:18
Pa izgledno je da se nece ponoviti “isti rezultat”.
Izgledno je i da HDZ nema konkurenta, tj. konkurent se raspao na dijelove.
Pa SDP nije najveca oporbena stranka. Pali su na na 3. mjesto u saboru.
Ako narod zeli igrokaz, dobiti ce ga.
03.04.2024 | 21:25
Ovaj put ipak imamo veliku promjenu u odnosu na prošle izbore - to što su izbori usred radnog tjedna, vjerujem da će to imati velik utjecaj na izlaznost. Poznajem mnogo ljudi koji bi inače i izašli na izbore, ali kada je vikend, radije negdje odu s obitelji na vikend, neki u prirodu, neki na dvodnevni izlet...

Sada će taj dan biti neradan, kompletno medijski posvećen izborima, mogli bismo imati rekordnu izlaznost, pa tko zna kakvi nas rezultati očekuju, baš me zanima!
04.04.2024 | 00:29
Da mogu odlučiti, ja bi uveo obavezno glasanje i to u neradni dan. Ti se tamo moraš pojaviti, a možeš ništa ne zaokružiti, ali moraš uzeti listić. Sjećam se da su izbori bili obavezni, sad da li u Indoneziji ili Filipinima, zaboravio sam. Izbori su bili u petak i mnogi su putovali busevima u četvrtak navečer da obave svoju građansku dužnost.
04.04.2024 | 11:25
Slažem se, izbori bi trebali biti obavezni
04.04.2024 | 13:09
Ja imam dvije drzave a godinama ne izlazim na izbore niti u jednoj.

Ne vidim u BiH kandidata ili stranku vrijednu mog glasa, niti vremena.

Svi su isti. Svako sa svakim koalira da se ne dokopa fotelje. Dijametralno suprotne stranke i filozofije ulaze u lokalne saveze za sitne interese. Ne postoje vizije, dugorocni programi i sl.

Na hrvatskim izborima takodjer ne zelim glasati i krojiti sudbinu ljudima u drzavi u kojoj ne zivim. To mi je tek poseban midfuck.
04.04.2024 | 15:04
smayoo kaže:
cariblanco kaže:
Kolega moj ovo ti je čisti populizam, kojeg se ti zgražaš ? Tako bi i ja mogao napisati da tko god glasa za sdp, je čisti amaterizam, jer ti ljudi neznaju kako se vodi država i samo ćemo otići u propast.


S kime se ti svađaš? Super mi je to kako svi HDZovi suučesnici automatski na spomen krađe i korupcije odmah podrazumijevaju da onaj tko to kaže - simpatizira SDP. Koje li mentalne ograničenosti. Prvi i zadnji put da sam glasao za SDP bilo je 3.1.2000. (jer su bili dio te koalicije).


Zanimljivo mi je kako si izvukao podatak da sam ja tebe prozvao. Napisao sam kakti kontra argument za SDP, koji bi bio isto tako čisti populizam da ih se želi tako prestaviti, al nek sam ja mentalno ograničen i saučesnik HDZ_a. Kad si se već ogolio i rekao da si zadnji put glasao za SDP 2000 godine, evo da ti kažem i ja da sam zadnjih put glasao za HDZ 2004 godine...i što ćemo sad ?
04.04.2024 | 15:42
Pa, za početak, mani se whataboutizma. Ti si sam napisao da ti je Plenković najmanje loš izbor iako priznaješ da je duboko umočen u koruptivne radnje. Ja sam ti odgovorio što mislim o tome, a ti si na to “what about SDP” o kojem do tad nije bilo ni spomena. Wtf?
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 57 minuta
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.28 Seconds

Provided by iJoomla SEO