kafanska laprdanja
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

kafanska laprdanja


20.10.2024 | 13:53
Zbogom pameti, ovaj starac je nekad bio ministar vanjskih poslova Srbije. Odite na 4. 40 da vidite tko je koga napao u Ukrajinskom ratu. Msn i wef propaganda nam taji cijelo vrijeme da je Ukrajina napala Rusiju LOL. Možda saznamo da je i Poljska napala Njemačku 1939 I onda se netko pita zašto Srbi nisu normalni !!

  • Air
  • Posjetitelj
20.10.2024 | 14:14
Pa tko je izmislio: "Đuro će oprostiti što te tukao!"?
20.10.2024 | 16:02
Što jest, jest...legendarna izjava.
24.10.2024 | 18:47
Vrlo zanimljiv serijal Aleksanda Dikića. Od 22 minute, sljedećih par je jako interesantno....da uprostim, zašto je Srbija takva kakva je danas.

03.11.2024 | 20:36
Samo za mazohiste

Ako ste zbog nečega ljuti na sebe, ili ste nešto krivo uradili, pa trebate neku pokoru, nemojte klečati na kuruzi, imam za vas lijek

Probajte sebe natjerati, da vidite koliko možete izdržati. Ja sam izdržao do 14_te minute, kada sam se počeo nekotrolirano luđački smijati Rekoh nemrem više...još sam malo na preskokce pogledao. Da vidimo jel netko može skinuti moj rekord

03.11.2024 | 22:08
Zaista ne razumijem odakle dolazi ta tvoja opsjednutost Srbima i Srbijom? Ti sve što gledaš su srpski programi, srpski portali i njihove TV emisije. Zašto bi se itko bavio time? Na koji način bi to trebalo nama biti zanimljivo ili važno na neki način?
03.11.2024 | 22:49
Možda ne razumiješ zašto Orban fura šal na utakmici, na kojem je nacrtana velika Mađarska ? Evo rusi napreduju kao ludi, što ako dođu na dunav, ni to te ne brine ? Ako će vama biti zanimljivo i važno ono što šaljem, tada će vam biti kasno. Dobro je dok je samo meni zanimljivo
03.11.2024 | 23:57
Ne brine me jer to nema nikakve logike iz ruske perspektive, to vidim kao propagandu istog onog lobija koji je i isprovocirao rat u Ukrajini, "stara dobra" Nulandica i njeno "Fuck EU!" uz punu podršku vojno-korporativnog lobija koji je omastio brk na oružju.

Odakle ti to da Rusi napreduju "kao ludi"? Zar nije zadnje bilo da su moje dječje Starcraft analize potpuno krive i besmislene jer je pitanje trena kada će Ukrajina poraziti Rusiju koja je u rasulu, vojska im dezertira, koriste tenkove iz muzeja i kradu vešmašine? Nisam pratio, kada se dogodio obrat?
04.11.2024 | 01:08
cariblanco kaže:
Probajte sebe natjerati, da vidite koliko možete izdržati. Ja sam izdržao do 14_te minute, kada sam se počeo nekotrolirano luđački smijati ...


Uz ovu kreaturu mi smijeh nikako ne ide. Možda neko susramlje i nelagoda. Teški si mazohist ako si to gledao 14 minuta
04.11.2024 | 01:31
dpasaric kaže:
...vojska im dezertira, koriste tenkove iz muzeja i kradu vešmašine?


Ovo je istina čak i da je izašlo iz usta Rogera Watersa.

Nisam pratio, kada se dogodio obrat?


Koliko sam ja pratio, nije se dogodio nikakav obrat. Unatoč tome što "vojska dezertira, koriste tenkove iz muzeja i kradu vešmašine", ruska taktika mljevenja vlastitih ljudi pobire uspjeh na bojnom polju. Ni to nije ništa novo.
Ništa novo ni kod "Starcraft taktike". Slažem se da je kriva i besmislena, a, na kraju krajeva, nisi je još uvijek ni obrazložio ljudima koji nisu igrali SC. Meni ta usporedba nema smisla, ali možda bi neki ljudi i shvatili kad bi im objasnio poveznicu.
04.11.2024 | 01:40
Samo još pitanje uredništvu...
Zašto mi na popisu tema piše "Kafanska laprdanja", a kad uđem u komentar onda mi gore piše "Caffe bar Jabučnjak"?
Nije da samo pitam za prijatelja već mi je "Caffe bar Jabučnjak" bio lijepo i plemenito mjesto za razmjenu ideja i informacija. Poštujem i "Kafanska laprdanja", al nije mi to isti nivo.
Jel "Caffe bar Jabučnjak" ukinut kao tema?
04.11.2024 | 08:14
Nije. "Caffe bar Jabučnjak" je čak pinan među istaknutim temama u forumu "Razno", ali eto. Nema aktivnosti. Ispada da, bez obzira na sve, najjača aktivnost uvijek bude tamo gdje se sukobljava.
Ovo je tema "otkinuta" od "Caffe bar Jabučnjak", na @cariblancovu inicijativu, da ne zagađujemo tamo. Nažalost, posljedica je da se na nekim mjestima i dalje vuče ime izvorne teme.
04.11.2024 | 11:27
dpasaric kaže:
Ne brine me jer to nema nikakve logike iz ruske perspektive, to vidim kao propagandu istog onog lobija koji je i isprovocirao rat u Ukrajini, "stara dobra" Nulandica i njeno "Fuck EU!" uz punu podršku vojno-korporativnog lobija koji je omastio brk na oružju.

Odakle ti to da Rusi napreduju "kao ludi"? Zar nije zadnje bilo da su moje dječje Starcraft analize potpuno krive i besmislene jer je pitanje trena kada će Ukrajina poraziti Rusiju koja je u rasulu, vojska im dezertira, koriste tenkove iz muzeja i kradu vešmašine? Nisam pratio, kada se dogodio obrat?


Znači ne brine te ni to što nam je susjedna zemlja postala maltene S. Koreja ? Ne brine te niti navala botova, kad se priča oko Ukrajine, ili oko Milanovića...evo i nedavna tragedija u Novom Sadu je iskorištena od botova preko !! Ne brine te niti što mnogi njihovi političari se nisu odrekli Karlovac-Virovitica-Karlobag granice i otvoreno kažu da su to srpske zemlje, koje su trenutno izgubili, ali spletom novih međunarodnih okolnosti, one bi se mogle vratiti. Ne brine te što osuđeni ratni zločinci svakodnevno gostuju na njihovim tv s nacionalnom pokrivenošću ?

Možda te ne brine i gdje će Rijeka biti ; Hr, Jugi, Italiji, Mađarskoj, ali mene brine i zbog toga je tolika briga oko susjeda.

Tebi je jedina briga majčica Rusija, koju su na sve moguće načine probao obraniti i sve to revitalizirati. Da li ćemo dobiti tvoju i još nečiju ispriku, zbog bio-labova i nacista koji su u Ukrajini, sad kad je sve ogoljeno i jasno je svakome zašto se rat vodi ?


Možda te i ono ne brine ???

www.index.hr/vijesti/clanak/vucicevi-med...a_vijesti_ostalo_d_0
04.11.2024 | 12:57
smayoo kaže:
Nije. "Caffe bar Jabučnjak" je čak pinan među istaknutim temama u forumu "Razno", ali eto. Nema aktivnosti. Ispada da, bez obzira na sve, najjača aktivnost uvijek bude tamo gdje se sukobljava.
Ovo je tema "otkinuta" od "Caffe bar Jabučnjak", na @cariblancovu inicijativu, da ne zagađujemo tamo. Nažalost, posljedica je da se na nekim mjestima i dalje vuče ime izvorne teme.


Hvala, našao sam je.
Međutim, kada hoću upisati komentar, gore mi napiše "Automobili (i sve oko toga...)". Očigledno nije problem samo u ove dvije sestrinske teme. There is a disturbance in matrix


Automobili.jpg
04.11.2024 | 13:14
To je zato što je u "Caffe bar Jabučnjak" preseljen jedan niz postova iz teme Automobili. Jbg. Ne uznemiravaj se, samo tipkaj...
04.11.2024 | 13:49
cariblanco kaže:
Znači ne brine te (...) Ne brine te što osuđeni ratni zločinci svakodnevno gostuju na njihovim tv s nacionalnom pokrivenošću ?


Mene brine što se u Srbiji takav radikalizam u javnom prostoru tolerira, ali ne smatram da to znači da većina stanovništva Srbije to zaista i odobrava. U svakom slučaju, ne znam niti što bih mogao ja osobno učiniti da to promijenim. Mislim da je to ipak nešto što sami građani Srbije moraju postići. Kao što kaže ona poznata misao - ako ti smeta ponašanje tebi bliskih osoba, sjeti se da njih ne možeš promijeniti. Jedina osoba koju možeš promijeniti si - ti.

Tako da ne shvaćam niti ja tu tvoju opsjednutost praćenjem takvih medija i osoba, a još manje tvoju potrebu da nas time zatrpavaš. Ali dobro, to je, evo, takva tema pa se veseli. Osobno smatram da ništa dobro ne može proizaći iz isticanja lošeg. Znaš kako se kaže - u show businessu je samo bitno da se o čovjeku priča, pa makar i dobro. Sjeti se toga svaki put kad postaš link na takav sadržaj, jer si u ovom našem malom voćnjaku upravo TI, glavom i bradom, glavni promotor svih takvih bizarnih likova iz susjedne nam zemlje. Ne Vučić, ni ne znam tko, nego baš - ti.

Možda te ne brine i gdje će Rijeka biti ; Hr, Jugi, Italiji, Mađarskoj, ali mene brine i zbog toga je tolika briga oko susjeda.


Ajoj, evo ga opet . Pa što tebe toliko brine gdje će Rijeka biti? Ti si ljuti mrzitelj Titovih partizana, a baš su oni krivi što su Istra, Rijeka i kvarnerski otoci (pa onda i Zadar k tome, i zadarski otoci) danas dio Hrvatske, a ne Italije. Da nije bilo zlih partizana komunjara, eno bi bila talijansko-hrvatska granica i dan-danas na Rječini, a mi s desne strane bi pričali talijanski i svi bismo imali potalijančena prezimena. Čovjek bi pomislio da ćeš prije pristati uz domoljubnog poglavnika AP (a nije Andrej Plenković ) čija je PRVA POTPISANA ODLUKA KAO ČELNIKA NOVOOSNOVANE NDH bila - da poklanja Italiji sve što su ovi 20 godina prije toga okupirali i anektirali, i još malo više, I JOŠ poziva kraljevinu Italiju da imenuje novog hrvatskog kralja iz dinastije Savoia.


Mene to ne brine niti najmanje. Sasvim je očekivano da obrane neobranjivo tako da sve proglase ustaškom zavjerom. Što bi drugo? Što bi ti na njihovom mjestu? Priznao da su izazvali smrt toliko ljudi iz vlastite gramzljivosti i gluposti? Ma hajde...
04.11.2024 | 15:26
Nikog ja ne mrzim, jer nema veće kazne za čovjeka kojeg opsjeda mržnja...taj nema vremena živjeti. Ja sam samo ljut na način na koja je prikazana naša povjest, ništa više.

Evo ti analogije...Ti mrziš Staljina i crvenu armiju, jer su oslobodili zemlju od okupatora...šta su radili nema veze jel tak ? Znači pitanje je moglo biti i tako postavljeno, ok budem vas oslobodio susjeda, ali ako vas oni "oslobode" ne krivite mene.
04.11.2024 | 15:55
@Cariblanco:

Pracenjem srpskog medijskog prostora samo sebi stetis. Pa to ne gledaju ni normalni ljudi koji zive tamo.

Srbija je danas najobicniji kriminalni kartel izrastao iz zlocinackog rezima.

Gradjani Srbije trebaju sami sebe da oslobode od tog zla. Ako su drugaciji i bolji.

Ti ako se plasis da ce neko iz Srbije doci u HR da te pokori, osvoji ubije, ugrozi, younameit... Kupi brate pusku, pistolj, upisi se u streljacki klub, treniraj makar trcanje da mozes pobjeci. Radi sta god ti moze pomoci u toj nekoj hipotetskoj situaciji.

Gledanjem njihove propagande samo se mentalno uvlacis u taj tamni vilajet.
04.11.2024 | 16:36
cariblanco kaže:
Nikog ja ne mrzim, jer nema veće kazne za čovjeka kojeg opsjeda mržnja...


Slažem se s tobom, oprosti, nisam niti mislio da nekog mrziš, napisao sam "dežurni mrzitelj" karikaturalno.
04.11.2024 | 16:47
Gjuroo kaže:
smayoo kaže:
Nije. "Caffe bar Jabučnjak" je čak pinan među istaknutim temama u forumu "Razno", ali eto. Nema aktivnosti. Ispada da, bez obzira na sve, najjača aktivnost uvijek bude tamo gdje se sukobljava.
Ovo je tema "otkinuta" od "Caffe bar Jabučnjak", na @cariblancovu inicijativu, da ne zagađujemo tamo. Nažalost, posljedica je da se na nekim mjestima i dalje vuče ime izvorne teme.


Hvala, našao sam je.
Međutim, kada hoću upisati komentar, gore mi napiše "Automobili (i sve oko toga...)". Očigledno nije problem samo u ove dvije sestrinske teme. There is a disturbance in matrix


Ma znam ja tocno do cega je. Popraviti cu...jednom.
04.11.2024 | 16:56
U današnje vrijeme glupo je raspravljati o diktatorima.
Tito je oslobodio državu od nacista i postavio komuniste (isti drek drugo pakiranje), isto je napravio i Staljin.
Naravno, pobjednici pišu povijest kakva im odgovara, a sve leševe skrivaju.
Ovdje je pretraga karata masovnih grobnica da se vidi obim divljanja "osloboditelja":
www.google.com/search?client=opera&q...e=UTF-8&oe=UTF-8
  • kupus
  • Posjetitelj
04.11.2024 | 17:07
Riba kaže:

Ma znam ja tocno do cega je. Popraviti cu...jednom.


Da se ubacim u ovo, bi li se moglo promijeniti da kod replya na temu odabir odustani vraća natrag na temu, a ne natrag (back)?
04.11.2024 | 17:14
kupus kaže:
Riba kaže:

Ma znam ja tocno do cega je. Popraviti cu...jednom.


Da se ubacim u ovo, bi li se moglo promijeniti da kod replya na temu odabir odustani vraća natrag na temu, a ne natrag (back)?


Morat ces mi ovo malo elaborirati, ali prebaci u Jabucnjak forum da ne zagadjujemo ovdje.
04.11.2024 | 18:27
Čim kažem nešto protiv Tita, odmah jugofili skoče! . <---smajlić!
05.11.2024 | 16:18
Pogledao sam nekoliko dokumentaraca iz serijala "povijest četvrtkom" i ostao sam ugodno iznenađen. Imate na YT masu tih dokumentaraca, pa tko voli povijest moja preporuka. Evo nekoliko emisija.





Samo za Juru

05.11.2024 | 17:44
Povijest četvrtkom ima cijeli repozitorij na hrti.hrt.hr
  • kupus
  • Posjetitelj
05.11.2024 | 19:43
smayoo kaže:
Povijest četvrtkom ima cijeli repozitorij na hrti.hrt.hr


Opa, otkad to? Zadnje što sam gledao na hrt.hr je bilo samo zadnjih par sezona.

Za cariblanca, preporučam još i Exploru ako te zanima moderna znanost. Ima još i Treća povijest sa jednom sezonom te još jedna radio emisija HRa, sad se ne mogu sjetit kako se zove, koja se bavila manje poznatim isječcima iz povijesti. Šteta što nigdje ne obrađuju Domovinski rat, to im je svima taboo tema čini mi se. Ako netko zna gdje pronaći sadržaj sličnog formata o DRu, neka slobodno gukne.

Ovdje ima dosta toga:

pametni-radio.org/

Što se youtube kanala tiče, ovaj radi odličan posao:



ne zaboravimo samo ovaj klasik

05.11.2024 | 21:09
Ne bih rekao da je Domovinski rat taboo, nego postoji neko načelo među povjesničarima da se događaji proučavaju i analiziraju na profesionalan način tek nakon određenog vremenskog odmaka. Meni osobno to ima smisla.
05.11.2024 | 21:20
kupus kaže:
smayoo kaže:
Povijest četvrtkom ima cijeli repozitorij na hrti.hrt.hr


Opa, otkad to? Zadnje što sam gledao na hrt.hr je bilo samo zadnjih par sezona.


Ispričavam se. Nažalost, u pravu si. To čega se ja sjećam nije na HRT webu, nego sam dobio od nekog tko je godinama imao namješteno automatsko snimanje... Na hrti.hrt.hr ima točno zadnjih godinu dana.
10.11.2024 | 15:40
Jako dobra emisija oko USA izbora.

Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 8 sati, 26 minuta
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.
  • Air: Skrećeš TEMUsa svojih LOŠIH djela na svoja DOBRA djela (koja nitko ne spori).;)
  • dpasaric: Propast su lijenost i jalovo lamentiranje. Tko je vrijedan i radi neće propasti.
  • dpasaric: Jabučnjak je do svoje punoljetnosti davao odličnu pomoć svakome tko je došao i bez vaših političkih prepucavanja.
  • dpasaric: Vaša hipoteze su potpuno promašene! :) Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.
  • Air: Represija i samovolja su isključivo put u propast
  • drlovric: Represija i samovolja nikada nije rjesenje.
  • drlovric: Plenkovic je porucivao Hrvatima kome nije dobro neka ide u DE. Bis bald. A danas drzava daje pare povratnicima jer kapital su ljudi. Ako nas KGB sve rastjera odavdje, ovaj forum ce sam sebi biti svrha :)
  • Air: Mislim da je uvreda za članove jabučnjaka koji su aktivni u političkim temama na jabučnjaku uspoređivati ih sa ekipom koja “troši” takve teme na drugim portalima. Iako smo svakodnevno na forumu neke od tih politički tema nemaju upisa po nekoliko dana. To znači da ekipa nije “ovisna” o tome da non-stop nešto serucka nego se upisuje kad netko nešto ima.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.58 Seconds

Provided by iJoomla SEO