Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


18.02.2023 | 08:18
>> pogledaš mapu i vidiš da 1/4 Ukrajine nedostaje.

> Nakon godinu dana ratovanja Rusija je osvojila 1/4 Ukrajine jer je u međuvremenu izgubila dio osvojenog teritorija.


Nije 1/4 jer to je 25% nego malo iznad 18% što je čak manje od 1/5.

Ako vam je to otprilike isto, dajte kažite vladi da smanji PDV sa 25% na 18%. Država neće ni osjetit razliku.
18.02.2023 | 11:31
Gjuroo kaže:
Kao prvo, prošlo je godinu dana otkako je Ruzzija obećala da će okupirati Ukrajinu u 4 dana. To je ta snaga i moć da u godinu dana nisu uspjeli ostvariti ciljeve koje su si zacrtali u par dana?
Jesi li i ti bio u denial fazi i tišini kada si shvatio da Ukrajina neće biti osvojena u tjedan dana? Iskreno, ne vjerujem da si u početku rata mislio da će se to toliko odužiti i da će prijeći u ovo mrcvarenje koje je trenutno "na terenu".


Ne, nisam, jer uopće to nisam vidio kao neki mogući scenario! Istom mojom Starcraft logikom kojom analiziram ovo sada, sam analizirao i to - i nije bilo načina da se osvoji tolika mapa s toliko jedinica i resursa u kratkom vremenu!

To je protivno RTS (real-time strategy) pravilima. To bi bio tzv. "zerg rush", ali to je neizvedivo na imalo većim mapama. Koliko sam ja pratio, Rusi to nikada nisu tako izjavili, to je od početka bio spin zapadne propagande, pa tkogod je bio u vojsci ili barem na vojnoj vježbi, zna da se u 4 dana ne može ništa osim izvesti državni udar i uništiti nekakvu predsjedničku palaču. A Ukrajina je ogromna zemlja.

Rusi igraju šahovski i trude se čuvati svoje ljude i civilnu infrastrukturu (makar zapad, naravno, priča suprotno) jer to su resursi i infrastrukura koju koristi ruska manjina na tim prostorima i logično je da im ne treba uništena ledina, nego upotrebljiv teritorij koji se brzo može vratiti normalnom životu, a to će se neminovno dogoditi ako stvar ne eskalira do nuklearne granice. Nerazumno uništenje svega općenito je rijetko i više svojstveno religioznim ratovima, a ovo nije takav rat.
  • Air
  • Korisnik
  • 68
18.02.2023 | 12:52
dpasaric kaže:
Rusi igraju šahovski i trude se čuvati svoje ljude i civilnu infrastrukturu (makar zapad, naravno, priča suprotno) jer to su resursi i infrastrukura koju koristi ruska manjina na tim prostorima i logično je da im ne treba uništena ledina, nego upotrebljiv teritorij koji se brzo može vratiti normalnom životu, ...


Ti si uvijek pažljiv prema svima kojima odgovaraš pa zaslužuješ tako i dobiti nazad.
Iz te perspektive ne znam kako bi ti odgovorio a tvoj upis ne bi trebao ostati neodgovoren.

Mogu samo pitanjima:

Je si vidio koliko su Rusi gradova sravnili sa zemljom?
Pri tom su gotovo isključivo stradali civili, zar ne?
Ako je to tebi čuvanje ljudi i infrastrukture, što bi onda po tebi bilo nerazumno uništenje?


.... Nerazumno uništenje svega općenito je rijetko i više svojstveno religioznim ratovima, a ovo nije takav rat.


Nerazumno uništenje svega je svojstveno također iz kombinacije mržnje, primitivizma, pijanstva i osvete (osvećuju se za pretrpljene poraze) što je vjerujem slučaj djelovanja Rusa u Ukrajini.
18.02.2023 | 13:40
dpasaric kaže:
Kao prvo, prošlo je godinu dana otkako je Ruzzija obećala da će okupirati Ukrajinu u 4 dana. To je ta snaga i moć da u godinu dana nisu uspjeli ostvariti ciljeve koje su si zacrtali u par dana?
Jesi li i ti bio u denial fazi i tišini kada si shvatio da Ukrajina neće biti osvojena u tjedan dana? Iskreno, ne vjerujem da si u početku rata mislio da će se to toliko odužiti i da će prijeći u ovo mrcvarenje koje je trenutno "na terenu".


Ne, nisam, jer uopće to nisam vidio kao neki mogući scenario! Istom mojom Starcraft logikom kojom analiziram ovo sada, sam analizirao i to - i nije bilo načina da se osvoji tolika mapa s toliko jedinica i resursa u kratkom vremenu!

To je protivno RTS (real-time strategy) pravilima. To bi bio tzv. "zerg rush", ali to je neizvedivo na imalo većim mapama. Koliko sam ja pratio, Rusi to nikada nisu tako izjavili, to je od početka bio spin zapadne propagande, pa tkogod je bio u vojsci ili barem na vojnoj vježbi, zna da se u 4 dana ne može ništa osim izvesti državni udar i uništiti nekakvu predsjedničku palaču. A Ukrajina je ogromna zemlja.


To nije protivno RTS-u već je sukladno sa RLS-om (real-life-strategy). U RTS-u ti se npr. ne može dogoditi da ti konvoj zapne zbog dotrajalih guma na vozilima.
U prvih tjedan dana rata Rusi su opkolili skoro cijeli Kijev. Da su u sljedećih 10 dana osvojili Kijev, to bi vjerujem imalo jako veliki utjecaj na daljnji tijek rata.
Rusija jeu tim prvim danima pokazivala i snagu i stratešku sposobnost. Daleko od toga da je to bio zerg rush jer je sve rađeno po planu i programu. Kako je Rusija krenula, Ukrajina je komotno mogla "pasti" u prva dva tjedna rata.
Međutim, gume... Nema toga u StarCraftu.

Rusi igraju šahovski i trude se čuvati svoje ljude i civilnu infrastrukturu (makar zapad, naravno, priča suprotno) jer to su resursi i infrastrukura koju koristi ruska manjina na tim prostorima i logično je da im ne treba uništena ledina, nego upotrebljiv teritorij koji se brzo može vratiti normalnom životu, a to će se neminovno dogoditi ako stvar ne eskalira do nuklearne granice. Nerazumno uništenje svega općenito je rijetko i više svojstveno religioznim ratovima, a ovo nije takav rat.


Ovo je davno prestala biti šahovska partija s ruske strane. Trenutno je to teško divljanje. Jesi vidio na što liče Bakhmut, Soledar i sva ona mjesta u toj regiji? Kakva infrastruktura? Sve je sravnjeno sa zemljom.
Tamo sada doslovno rade zerg rusheve i žrtvuju stotine života da bi napredovali 100 metara. Sad to više čak ne liči ni na zerg rush već više podsjeća na Lemmingse (Oh, no! BUM!).
Koliko im sve ide "po planu" (a još uvijek ne znamo koji je točno plan. Netko..?) govori i činjenica da su ljudi u užim i širim krugovima oko Putina potpuno... khm... pogubljeni. Toliko su smušeni da zaboravljaju kako izaći iz kuće, pa umjesto kroz vrata izlaze kroz prozore.
18.02.2023 | 13:49
> Koliko im sve ide "po planu" (a još uvijek ne znamo koji je točno plan. Netko..?)

Svi pametni su još prošlo ljeto vidjeli da je Rusija izgubila u Ukrajini ali je Putin odlučio da to ne želi prihvatiti. Sad čekamo da i njemu dođe iz guzice u glavu.
18.02.2023 | 13:55
Cuj ne unistavaju Rusi infrastrukturu jer treba lokalnom stanovnistvu Ovaj covjek nas sve ovdje zajebava, ja drugo objasnjenje nemam :/

Svaki taj grad kojeg s Rusi sravnili sa zemljom i ispod rusevina ostavili 30-40% neeksplodiranih ubojnih sredstava, bi puno bolje prosao da su ga pogodile sa po 2 male takticke nuklearke. Manje bi ljudi poginulo i manje bi infrastruktura stradala od ovog bjesomucnog zasipanja artiljerijom kao u prva dva svjetska rata.

Ovo sto Rusi rade je tipicno divljanje po civilnoj infrastrukturi, iz nemoci i ocaja. Nesto slicno kao sto su Srbi pucali po Sarajevu sa okolnih brda, jer nisu mogli uci i osvojiti taj grad. Na brdu si, pijes neku brlju rakiju, i onda iz obijesti pucas na dijete koje pretrcava ulicu.

Ako ti ne vjerujes meni, daj broj mob da te nazove neko moj na FaceTime sa lica mjesta iz Ukrajinskih gradova, da vidis taj ruskom rukom njegovan i ocuvan krajolik
18.02.2023 | 14:23
Tko želi može svašta pronaći po inozemnim portalima ili otići na Youtube, svi se slažu da ovo što rade Putinovi Rusi nije normalno. Totalni pakao za Ukrajinu ali i za Rusiju. Ne samo da im masu vojske gine nego se i Rusija polako uništava. Neki Britanski ministar je neki dan izjavio da je 97% Ruske armije trenutno u Ukrajini. Ako zanemarimo preciznost ove brojke dolazimo do zaključka da su Rusi protrajbali svoju vojsku a vjerojatno i policiju, specijalnu i običnu, vatrogace, zaštitatre, graničare i sve ostalo što je zaduženo čuvati zemlju od uličnog nasilja, kaosa i lokalnih bandi.

Ne znam hoće li Rusija krajem ove godine u nešto nalik ovom što se dešava u Haitiju ali će definitivno veći ili manji dijelovi biti pod upravom "Zelenog kadra". Putin ne misli ni na Ruske a kamoli na Ukrajinske civile i infrastrukturu.

American fighter in Ukraine describes the "pure evil" of Russia's war:

youtu.be/_9SxmWjaqIA?t=48
18.02.2023 | 14:45
dpasaric kaže:
Gjuroo kaže:
Kao prvo, prošlo je godinu dana otkako je Ruzzija obećala da će okupirati Ukrajinu u 4 dana. To je ta snaga i moć da u godinu dana nisu uspjeli ostvariti ciljeve koje su si zacrtali u par dana?
Jesi li i ti bio u denial fazi i tišini kada si shvatio da Ukrajina neće biti osvojena u tjedan dana? Iskreno, ne vjerujem da si u početku rata mislio da će se to toliko odužiti i da će prijeći u ovo mrcvarenje koje je trenutno "na terenu".


Ne, nisam, jer uopće to nisam vidio kao neki mogući scenario! Istom mojom Starcraft logikom kojom analiziram ovo sada, sam analizirao i to - i nije bilo načina da se osvoji tolika mapa s toliko jedinica i resursa u kratkom vremenu!

To je protivno RTS (real-time strategy) pravilima. To bi bio tzv. "zerg rush", ali to je neizvedivo na imalo većim mapama. Koliko sam ja pratio, Rusi to nikada nisu tako izjavili, to je od početka bio spin zapadne propagande, pa tkogod je bio u vojsci ili barem na vojnoj vježbi, zna da se u 4 dana ne može ništa osim izvesti državni udar i uništiti nekakvu predsjedničku palaču. A Ukrajina je ogromna zemlja.

Rusi igraju šahovski i trude se čuvati svoje ljude i civilnu infrastrukturu (makar zapad, naravno, priča suprotno) jer to su resursi i infrastrukura koju koristi ruska manjina na tim prostorima i logično je da im ne treba uništena ledina, nego upotrebljiv teritorij koji se brzo može vratiti normalnom životu, a to će se neminovno dogoditi ako stvar ne eskalira do nuklearne granice. Nerazumno uništenje svega općenito je rijetko i više svojstveno religioznim ratovima, a ovo nije takav rat.


Davore u kojem dijelu svijeta ti živiš? Ko je ovo napravio? Ukrainci sami sebi?
Fmdmt3pWIAEcbtM_2023-02-18.jpeg


Fmf2WSUX0AEHWyX_2023-02-18.jpeg


Prilog/zi Fm7NIgqXgAEOcTK.jpeg nije/su pronađen/i



Fm7NIgqXgAEOcTK_2023-02-18.jpeg
Prilozi:
18.02.2023 | 18:25
Air kaže:
Je si vidio koliko su Rusi gradova sravnili sa zemljom?
Pri tom su gotovo isključivo stradali civili, zar ne?
Ako je to tebi čuvanje ljudi i infrastrukture, što bi onda po tebi bilo nerazumno uništenje?


Ciljano se napada energetska i prometna infrastruktura. Nitko neće rušiti civilne zgrade namjerno, tek da ih sruši. Naravno, tragično je što su civilna razaranja u gradovima koji su žiža sukoba strašna, ali kako bi zgrade mogle ostati čitave ako je vojska unutar urbane sredine i brani pozicije među takvim objektima? Naravno da će završiti kao Vukovar. I ne, nemojte misliti da to pišem "bezosjećajno", dapače, s gorčinom zaključujem da takav scenario čeka mnoge gradove ako se čim prije ne sjedne za pregovarački stol. A znamo da je zapad to sabotirao više puta, ako tako kaže jedan Izrael, onda znamo koliko je sati.

Nerazumno uništenje bi bilo daleko lakše i mnogi ekstremisti u Rusiji ga zagovaraju, zato sam svojevremeno napisao, da je Putin zapravo neka srednja struja i razuman u usporedbi s njihovim "jastrebovima". Nerazumno uništenje bi bilo "tepih bombardiranje" gradova ili bezobzirni napad sustavom poput TOS-1. Tehnički mogu to izvesti i sve pomesti, ali to bi bilo upravo to što kažeš - nerazumno i divlje. Imaju li takve sustave? Imaju. Koriste li ih? Za sada, na sreću ne, imali su "demo" samo par puta da pokažu da se ne šale.

Koliko oni "paze" (znam da zvuči surovo i grozno) je lijepo objasnio američki pukovnik Douglas Macgregor kojeg često ovdje citiram, a on ima debelo iskustvo iz prve ruke sa srednjeg istoka kako to izgleda i što znači u praksi voditi takve bitke, pogotovo u urbanim sredinama. I on kaže da bi sve to izgledalo daleko strašnije da krenu u bezobziran napad.

I dok se zapad zabavlja pisanjem propagande, Ukrajinci i dalje ginu, a ekipa s terena kaže da sada ruska artiljerija nadzire sve pristupne ceste prema Bahmutu. Znači da su i njemu dani odbrojani. Glavno da čitamo naslove poput: "Putin je odavno izgubio" i slično.
18.02.2023 | 20:08
dpasaric kaže:
ekipa s terena kaže da sada ruska artiljerija nadzire sve pristupne ceste prema Bahmutu. Znači da su i njemu dani odbrojani. Glavno da čitamo naslove poput: "Putin je odavno izgubio" i slično.


Bahmut je od samog početka bitke za njega prije 7-8 mjeseci u vojnom smislu posve irelevantan. Na njemu je Rusija izgubila dosad strahovito puno ljudi, vremena i resursa. AFU ga drže dok je to moguće i nanose dalje gubitke. Kad držanje tog položaja više ne bude moguće, povući će se. Imamo primjere iz povijesti, to se onda zove Pirova pobjeda. Ali, ukrajinska protuofanziva dolazi, samo je pitanje konkretnog oblika i načina. U ovom trenu AFU imaju više brigada od KOMPLETNOG NATO-a. Mjesečno se samo u UK i Poljskoj obuči po 5000 pripadnika AFU koji se onda raspoređuju po postrojbama i miješaju sa vojnicima koji imaju neposredno iskustvo iz borbe. I dolazi 200njak tenkova koji su po svakom mjerljivom kriteriju bolji od ovog što koristi ruska strana. Ozbiljne (zapadne) analize govore da je moderan zapadni tenk (Leo2, Abrams, Challenger) 4 puta efikasniji od ruskih. Te analize se temelje na zajedničkim nastupima tenkova jedan do drugog na vojnim poligonima NATO-a gdje su sve ex-Varšavske države nastupale sa svojom sovjetskom tehnikom.
14 tenkova zapadnog tipa je efikasnije od mehanizirane ruske brigade (u pravilu 33 tenka u njoj) i zahvaljujući svojem oklopu ima puno veće mogućnosti preživljavanja. Jasno da se nešto pita i korisnike tih tenkova, ali dosad na terenu nismo vidjeli neku inovativnost s ruske strane.
Otprilike ovako: Talijani dolaze na utrku s alfom 156 GTA (recimo da je tehnološki stara 20-ak godina kao i ovi tenkovi koje šalju), Englezi su poslali, šta ja znam, Jaguar X-type 3.0, Nijemci Golf R32/BMW M3 E36, a Rusi su u utrku poslali 7-8 Lada. Pitam se tko pobjeđuje u toj utrci?
Ameri imaju Ford GT, btw.
18.02.2023 | 21:18
Pitam se hoće ovo imati veze i s našim poslovnicama ili možda neke indirektne posljedice?

mobile.twitter.com/KyivIndependent/status/1626927884253253633

> Reuters reported on Feb. 18 that the Austrian bank Raiffeisen is being investigated by the U.S. Office of Foreign Assets Control (OFAC) for its activities in Russia.
18.02.2023 | 22:04
IgorD kaže:
Pitam se hoće ovo imati veze i s našim poslovnicama ili možda neke indirektne posljedice?

mobile.twitter.com/KyivIndependent/status/1626927884253253633

> Reuters reported on Feb. 18 that the Austrian bank Raiffeisen is being investigated by the U.S. Office of Foreign Assets Control (OFAC) for its activities in Russia.


Da, očekujem da preko noći dignu naknade i slična sranja.
19.02.2023 | 00:39
Sutra će biti zanimljivo čitati vijesti iz Ukrajine jer sam danas našao neke znakovite crtice.

Ukrajinci izvode ofanzivne akcije oko Bahmuta, već sedam dana nisu imali iskapčanja struje i od jučer Ukrajina ponovo izvozi struju a Rusi se opravdavaju da je totalno uništenje nekog grada jedini način da ga se zauzme.

novosti-dn-ua.translate.goog/ru/news/343...n&_x_tr_pto=wapp

> When capturing settlements, the Russian Army deliberately destroys buildings. This is the plan right now in Vuhledar, Donetsk region, according to the commander of the Vostok battalion of the RF Armed Forces, Alexander Khodakovsky.

> If we want to take it, we have no choice but to demolish everything in front of us.
19.02.2023 | 11:03
[quote="dpasaric" post=212476]Air kaže:


I dok se zapad zabavlja pisanjem propagande, Ukrajinci i dalje ginu, a ekipa s terena kaže da sada ruska artiljerija nadzire sve pristupne ceste prema Bahmutu. Znači da su i njemu dani odbrojani. Glavno da čitamo naslove poput: "Putin je odavno izgubio" i slično.


Mogao bi napisati da si fakat neosjećajan za Ruse. Za njih te boli kifla, bitno je da prikazuješ empatiju da Ukrajinci ginu....a oni su btw. nacisti. Kaj bumo sad, koji bumo odgovor smislili ? Daj neki smislen, možda ga ja nekak preformuliran i pomognem našoj osmorki u Africi
19.02.2023 | 12:18
Evo i ovo. Očekivao sam to i, evo, događa se...

FpUl8e8X0AEzoNp.png



FpUl8y9WcAAmhOU.png


Original

FpUl9JjXoAEYg7_.jpeg


Izvor: t.me/notes_veterans/8049
20.02.2023 | 00:53
20.02.2023 | 13:43
Biden u posjetu Kyivu.

FpaPMg-XsAApuOG.jpg



Putinov pokušaj posjete Kyivu.

FpaPN7TXoAA2pLg.jpg
20.02.2023 | 22:28
Redacted komentira razvoj energetske situacije u Europi.

22.02.2023 | 00:22
Korporativni mediji većinom nisu danas prenijeli Putinov govor, kao da je to nešto što se nas tiče.

Najkraće moguće: Putin je danas suspenzijom sporazuma o strateškom nuklearnom naoružanju jasno označio koga smatraju odgovornim za rat u Ukrajini. Znamo da su meta strateškog nuklearnog programa u prvom redu SAD. Ponovno, ništa dobroga iz toga ne proizlazi, a sebi su odriješili ruke po nuklearnom pitanju.
22.02.2023 | 01:37
dpasaric kaže:
Korporativni mediji većinom nisu danas prenijeli Putinov govor, kao da je to nešto što se nas tiče.

Najkraće moguće: Putin je danas suspenzijom sporazuma o strateškom nuklearnom naoružanju jasno označio koga smatraju odgovornim za rat u Ukrajini. Znamo da su meta strateškog nuklearnog programa u prvom redu SAD. Ponovno, ništa dobroga iz toga ne proizlazi, a sebi su odriješili ruke po nuklearnom pitanju.


Koliko sam upratio u "reklamama" za vrijeme Potjere, Puck Futinov govor je bio tema i u Dnevniku HRT-a i u Otvorenom. Nisam gledao ni Dnevnik ni Otvoreno, ali tema je očigledno javna i pokrivena.
Futin već neko vrijeme tvrdi da su za rat u Ukrajini krivi NATO i USA i dobar dio Rusa u Rusiji samo magareći kima glavom i govori da oni samo brane svoju domovinu. Ne bih rekao da je okrivljavanje USA nešto novo. Ovi stariji Rusi nose to još od hladnog rata.
Ta suspenzija sporazuma, međutim, vrlo je zanimljiva. Što to uopće sad znači? Da je Futin do sada zbilja lagao i blefirao u vezi upotrebe nuklearnog oružja (jer ipak ga je vezao sporazum o neupotrebi)? Sad je to kao zbilja ozbiljno, najozbiljnije, puj-puj-puj? I sad će se napokon Rusi i Ameri nuklearno obračunati, Bogu fala, ne preko naših glava već preko Tihog oceana?
"Highly unlikely", rekao bi jedan moj prijatelj.
Opet, ako se svi skupa porokamo, nadam se da ću imati lijep pogled na propast našeg svijeta. Afrika i Južna Amerika bi sve skupa trebali preživjeti bez velikih problema, a vjerujem da će i Dijete sa svojom ekipom na Novom Zelandu proći neokrznuto. Život ide dalje.
Iskoristit ću ovu priliku da kažem da vas sve na Jabučnjaku volim i da mi je drago što sam od samih početaka dio ove zajednice. Ako, pak, preživimo ovaj nuklearni armagedon, povući ću ovo što sam rekao i pripisati svoje riječi lošoj kombinaciji droga, alkohola, žena i nogometa.
22.02.2023 | 08:19
dpasaric kaže:
Korporativni mediji većinom nisu danas prenijeli Putinov govor, kao da je to nešto što se nas tiče.

Najkraće moguće: Putin je danas suspenzijom sporazuma o strateškom nuklearnom naoružanju jasno označio koga smatraju odgovornim za rat u Ukrajini. Znamo da su meta strateškog nuklearnog programa u prvom redu SAD. Ponovno, ništa dobroga iz toga ne proizlazi, a sebi su odriješili ruke po nuklearnom pitanju.


Ajmo redom. Tko je propustio VVP-ov govor, nije propustio ništa.

putinovgovor.png


To je to. Laprdanje traje skoro 2 sata tijekom kojih je i Lavrov skoro zaspao, a Medvedev jest.

Evo Girkinove ocjene govora. Rekao bih da je vrlo slična.

FpfRX-AWcAMMirZ.png


FpfRYQrX0AAsZcN.jpg


Glede START-a. Konkretno se radi o START2 sporazumu. Kad ga već spominješ, znaš li što je njegova bit, tj. na što se on odnosi? On predviđa smanjenje lansirnih platformi za nuklearno naoružanje za pola. Sad VVP kaže da izlaze iz njega. OK. I što to znači? Da će pokrenuti proizvodnju novog nuklearnog naoružanja i novih raketa i svega ostalog? S kojim ciljem? S POSTOJEĆIM nuklearnim arsenalom ionako mogu Zemlju uništiti nekoliko puta uzastopce već sad. I što, sad ti treba dodatnih 1000 raketa? Bacanje novca kojeg ionako nemaju, tj. poruka za domaću javnost. Postoji valjani razlog zašto sve nukelarne sile NE ulažu novac u razvoj i izgradnju tih oružja. 10-ak raketa ti je sasvim dovoljno za nuklearno odvraćanje, a nakon toga više ionako ništa nije previše bitno. BTW, povijesna paralela: posljednju takvu ideju utrke u naoružanju SSSR nije preživio...
Puno je zanimljivije da je njegovo laprdanje bilo potpuno nepovezano i gotovo uopće nije bilo spomena rata, osim deklarativnih optužbi (nismo imali izbora, natjerani smo na to, oni su počeli pa smo to odlučili nasilno prekinuti, zapad nas je napao.. ima doista istinski šaljivog materijala tu), jer o njemu nema što za reći.
Sve skupa, mislim da je samo Castro držao dulje i dosadnije govore od ovog.
22.02.2023 | 08:26
Prije bih rekao da je riječ o smjeru dalje eskalacije, npr. sada imamo i UK koji prijeti da će poslati Royal Airforce dolje, a Rusi ovime jasno daju do znanja NATO-u da ne misle odustati i da će ići do kraja. To znaju i svi zapadni analitičari, ali korumpirana politika i dalje drži stranu korporativnog lobija koji profitira u ovoj ljudskoj tragediji i dolijeva ulje na vatru kako bi sve trajalo što duže.

I sada imamo igru ravnoteže u kojoj je samo pitanje hoće li zapad to gurati baš do tih granica da Rusi moraju krenuti tim putem - ili će u nekom trenu pod pritiskom Europe stati.
22.02.2023 | 08:37
Sad mi je žao što nisam gledao. Mora da je bilo jako zanimljivo.



Pitam se tko je lik koji malo žmiri na lijevo a mlo na desno oko. Neki indijanac?
22.02.2023 | 11:33
dpasaric kaže:
a Rusi ovime jasno daju do znanja NATO-u da ne misle odustati i da će ići do kraja


Koji Rusi? Ja sam čuo samo Putina da je govorio. A sve što on govori je namijenjeno primarno domaćoj javnosti. Otprilike kako AP doma govori jedno, a u Bruxellesu drugo.
22.02.2023 | 13:15
dpasaric kaže:
Prije bih rekao da je riječ o smjeru dalje eskalacije, npr. sada imamo i UK koji prijeti da će poslati Royal Airforce dolje, a Rusi ovime jasno daju do znanja NATO-u da ne misle odustati i da će ići do kraja. To znaju i svi zapadni analitičari, ali korumpirana politika i dalje drži stranu korporativnog lobija koji profitira u ovoj ljudskoj tragediji i dolijeva ulje na vatru kako bi sve trajalo što duže.

I sada imamo igru ravnoteže u kojoj je samo pitanje hoće li zapad to gurati baš do tih granica da Rusi moraju krenuti tim putem - ili će u nekom trenu pod pritiskom Europe stati.


Davore, ti si pravo smiješan. Po toj tvojoj logici pitanje je hoće li se Ukrajinci boriti do kraja za slobodu i suverenost te njihove države, ako ne onda Putin neće eskalirati? Ko bi na ovome svijetu imao pravo narodu Ukrajine prodati tu priču?

A ovo da se od žrtve pravi agresor je više nego maloumno a bogme i podlo. Nije Ukrajina napala Rusiju nego obrnuto.
Nije Ukrajina ušla u NATO i time prekršila Minsk, nego je Rusija unatoč dogovoru o garancijama napala Ukrajinu.
I još jedno! Uvijek pričaš o tome da USA i Rusija ko neki Proxy u Ukrajini. Zanemaruješ činjenicu da su Ukrajinci velikom većinom izabrali ovu vlast koja ih sada herojski vodi kroz ovo sranje, to znači Ukrajinci su ti koji su spriječili da Ruski Piun i satelit bude vođa. Nije Majdan bio državni udar, nego je ukrajinski narod protestima prisilio da se ukloni Janukovič (koji je stvarno ober govno), a i nije dobio potrebnu većinu na izborima.

Kad bi malo o Fašizmu, onda ne bi smjelo biti ne spomenuto da je u Rusiji Putin taj koji si je namjestio mjesto predsjednika doživotno, da se ne smije ništa protiv njega.

Osim toga sam sto posto uvjeren da Putinu činjenica da se Ukrajina liže s NATO-m ne znači ništa nego on je sebi zacrtao veliku Rusiju ko šta je nekad bila a da bi tu počeo devar bio mu je potreban razlog. Bjelorusija je isto na nišanu. Ali onaj odvratni Krumpir je preglup da to skuži.

Svijet koji ja priznajem ne želi takve kretene da vladaju. Oni su rak koji se treba kirurški odstraniti je su zaostali, agresivni, homofobni i nepravedni.

Fm7NIgqXgAEOcTK.jpeg
22.02.2023 | 14:23
dpasaric kaže:
Korporativni mediji većinom nisu danas prenijeli Putinov govor, kao da je to nešto što se nas tiče.

Najkraće moguće: Putin je danas suspenzijom sporazuma o strateškom nuklearnom naoružanju jasno označio koga smatraju odgovornim za rat u Ukrajini. Znamo da su meta strateškog nuklearnog programa u prvom redu SAD. Ponovno, ništa dobroga iz toga ne proizlazi, a sebi su odriješili ruke po nuklearnom pitanju.


Suspenzija tog sporazuma se je desila već davno. Sad je samo zvanična. Niko se ni malo ne zabrinjava zbog toga i ako si ti njegov govor pratio i analizirao onda te sad pitam na što to tebi liči? O čemu je on to, majke ti priča?
Ako si našao išta konkretnog i konstruktivnog onda svaka ti čast.

Fm7NIgqXgAEOcTK_2023-02-22.jpeg
22.02.2023 | 20:33
Evo, službena Kina je prekjučer objavila kako vidi poziciju SAD-a. Čisto da znamo, ako stvari zaguste, što misle o njima i njihovoj vanjskoj politici koja je i dovela do ovog rata.

www.fmprc.gov.cn/mfa_eng/wjbxw/202302/t20230220_11027664.html
  • Air
  • Korisnik
  • 68
22.02.2023 | 20:57
dpasaric kaže:
Evo, službena Kina je prekjučer objavila kako vidi poziciju SAD-a. Čisto da znamo, ako stvari zaguste, što misle o njima i njihovoj vanjskoj politici koja je i dovela do ovog rata.

www.fmprc.gov.cn/mfa_eng/wjbxw/202302/t20230220_11027664.html


A da počneš realno nabrajati kako je politika Rusije okupirala Bjelorusijiu, Čečeniju, Ukrajinu?

Čisto da imamo crno na zeleno i drugu stranu medalje.

EDIT:
Je li tada NATO trebao napsti Rusiju?
22.02.2023 | 20:58
tino1 kaže:
Davore, ti si pravo smiješan. Po toj tvojoj logici pitanje je hoće li se Ukrajinci boriti do kraja za slobodu i suverenost te njihove države, ako ne onda Putin neće eskalirati? Ko bi na ovome svijetu imao pravo narodu Ukrajine prodati tu priču?

A ovo da se od žrtve pravi agresor je više nego maloumno a bogme i podlo. Nije Ukrajina napala Rusiju nego obrnuto. Nije Ukrajina ušla u NATO i time prekršila Minsk, nego je Rusija unatoč dogovoru o garancijama napala Ukrajinu.
I još jedno! Uvijek pričaš o tome da USA i Rusija ko neki Proxy u Ukrajini. Zanemaruješ činjenicu da su Ukrajinci velikom većinom izabrali ovu vlast koja ih sada herojski vodi kroz ovo sranje, to znači Ukrajinci su ti koji su spriječili da Ruski Piun i satelit bude vođa. Nije Majdan bio državni udar, nego je ukrajinski narod protestima prisilio da se ukloni Janukovič (koji je stvarno ober govno), a i nije dobio potrebnu većinu na izborima.


Eee da sam barem smiješan, nego sam nažalost realan, a vrijeme to i dokazuje.

Situacija uopće nije tako crno/bijela kako je propaganda oslikava, a sasvim je sigurno da bi SAD postupile isto u slučaju Meksika ili Kanade, oni su ti koji su postavili huliganska pravila igre i ignoriranje UN-a po pitanju svjetske pravde.

I onda, kada se vratimo korak unutrag, i zapitamo li se ima li svjetske pravde, vjerujem da ćemo se barem oko toga složiti da je - nema. I sve nakon toga je licemjerje. Majdan je itekako bio američka politička igra, debelo financirana od njih i svi su to znali i govorili još tada kuda će to odvesti. Znalo se. Ako se se držiš toga da zaista to treba biti odluka naroda, onda je sve jednostavno, vratimo se na Elonov prijedlog da se ponovi referendum u istočnim pokrajnama pod nadzorom UN-a, pa neka bude kako ljudi odluče.

No, zapadu to ne pada na pamet - jer ih interesi tih ljudi tamo nisu nikada niti zanimali. SAD politika je jako dobro znala da će ovime Ukrajina biti uništena, ali svejedno su to gurali svom silom, a vidimo nastavljaju i dalje.
22.02.2023 | 21:06
Air kaže:
dpasaric kaže:
Evo, službena Kina je prekjučer objavila kako vidi poziciju SAD-a. Čisto da znamo, ako stvari zaguste, što misle o njima i njihovoj vanjskoj politici koja je i dovela do ovog rata.

www.fmprc.gov.cn/mfa_eng/wjbxw/202302/t20230220_11027664.html


A da počneš realno nabrajati kako je politika Rusije okupirala Bjelorusijiu, Čečeniju, Ukrajinu?

Čisto da imamo crno na zeleno i drugu stranu medalje.


Da, jer pravde nema i oni su nuklearna sila, pa to mogu. U jednom svom navinom dijelu povijesti su bili dobronamjerni, dozvolili osamostaljenje nekadašnjih SSSR teritorija, a zapad je obećao da neće širiti njihov vojni savez, a onda je NATO sve to izigrao. Lagali su, kao i Merkel za Ukrajinu. I sada više ne vjeruju zapadu, a kako i bi nakon što im mafijaški dignu plinovod u zrak kao vrhunski čin međunarodnog terorizma. I sada kada znamo da pravde nema, i da važi samo zakon "veće batine", sada se i oni tako ponašaju. A imaju prilično veliku batinu.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 58 minuta
  • Krehacro: Uh gledam sad usporedbu...pro bolji
  • drlovric: Ma samo Pro. Neka ide zivot :)
  • Krehacro: iPad air m2 ili iPad pro m2?
  • zoranowsky: Isto sam uzeo novog svojevremeno
  • zoranowsky: Išao sam ja pogledati health na svom 12.9 ii gen, ali nema health podatka, inače ok radi, nema problema.
  • drlovric: Pa da, uzeo sam ga cim je izasao. Ne znam sta bih ti rekao za bateriju. Nemam nekih problema, pojma nemam ni na koliko je health. Provjerim pa javim.
  • Yonkis: drlovric: a kakva ti je baterija na njemu, ako pretpostavimo da si ga kupio kad je bio "objavljen"?
  • drlovric: Ja imam iPad Pro (2nd gen). Niti najmanji razlog nemam za upgrade. Oni ubacuju najjace cipove, dok je najveci problem iPada u biti software :)
  • MAK: iPad Air plus Pencil Pro
  • smayoo: Svim Splićanima čestitam dan Sv. Duje! :)
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

MoschuS, Anonimci (343)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.60 Seconds

Provided by iJoomla SEO