Sklop/baterija 12v za memoriju
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Sklop/baterija 12v za memoriju


18.04.2021 | 13:47
Pozdrav! Za autoradio instalaciju u kutiji sa zvučnicima trebam nekakvo napajanje za memoriju kad nestane struje(kod mene češći slučaj).Znači ima stabilizirani ispravljač 220v na 12v i kad nestane struje radio gubi memorirane stanice. Vrijeme trajanja napajanja bi bilo do 5-6 sati, dok ne dođe struja, obično kraće ali nekad zna biti nešto dulje. Gledao sam nešto ala panik lampe, ali ništa u tom rangu. Ima li tko ideju kako to riješiti. Taj mi radio služi na terasi ili kod komina po ljetu, ovisi gdje mi je ekipa.
18.04.2021 | 15:48
Ako taj stabilizirani ispravljač nema mogućnost punjenja baterije, trebaš ga kompletno zamijeniti. Ili samo stavljaš napunjenu bateriju unutra pa je, kad treba, puniš sa strane nečim drugim?

Treba ti, naravno, nekakva punjiva baterija. Je li ti ovakvo što preveliko?
www.genius.com.hr/backup-baterija-za-ala...ULTRA+1212+/product/

Ovo bi bio ispravljač-punjač. Vjerojatno prevelike snage, ali ne znam za neki slabiji
www.inim.biz/en/power-supplies/intrusion...y-modules/ips12060g?

Dobavljiv je kod nas, kataloška cijena je 400 kn+PDV, mogu ti doznati gdje ga u Splitu možeš kupiti.
18.04.2021 | 16:40
smayoo oprosti ali 400+ kn je suludo za to što njemu treba,... ako je osnovna funkcija da taj poljski radio ne izgubi memoriju pohranjenih stanica kaj nije onda jeftinije rješenje najjeftiniji UPS koji će donijeti i prednost u tome da može slušati radio i kad nema struje, a nema kemijanja sa slaganjem

EDIT: @jzelko, ako ti nije sila da to složiš sutra, pričekaj me jedno dva tjedna (ne mogu prije) da provjerim je li mi ostao koji UPS, ako je, tvoj je (eventualno će trebati ubaciti novu bateriju u njega, a to je stotinjak kuna).
18.04.2021 | 17:06
Imam ovaj :www.chipoteka.hr/artikl/121756/ispravlja...rs-150-12-6040001068
i ima dosta snage, samo neznam mogu li na njega spojiti(na punjenje) akumulator. Imam ih više komada 12v 12Ah, od el. skutera. Imam i jedan 12v 7Ah, samo da ga ne uništi ispravljač ili obratno.
Pretpostavljam da bi trebao imati relej, kad nestane štroma da uključi akumulator/bateriju(Li-Ion). Možda bi to i moglo biti rješenje. Relej drži dok ima 220v, a kad nema uključi 12v. Samo, mislio sam da ima sklop kao za panic lampu koju imam, ali je 6v, pa mi je premalo za autoradio, a memorija ionako ne troši puno u stendbaju. Bertone je na liniji, kaj se tiće, šta mi treba.
18.04.2021 | 17:20
@ smayoo, vjerovatno bi ta baterija bila dovoljna za držat memoriju na autoradiu za koji sat, vjerovatno je mala potrošnja, nisam našao koliko troši. Sklop sam napisao zbog panik lampe, koja to radi, ali na 6v pa mi je premalo. Inače je TO šta bi mi odgovaralo, ili kao što Bertone kaže UPS, ali stvarno neki mali, koji bi ukomponirao u kučište. U tom sam kučištu imao staro kućno kino(resiver) ali mi je displey crko, da se ništa više nije vidlo, pa sam ga likvidirao. Ubacio sam DIN2 Kenwood autoradio i stvar normalno šljaka, osim problema sa memorijom.Slikam pa priložim o čem se radi. Fala za sada obojici!
18.04.2021 | 18:38
@ Bertone, ne nije sila, samo bi htio naći najoptimalnije riješenje.
19.04.2021 | 13:49
Nakon podužeg kopanja po bespućima interneta našao ono što bi mi trebalo, dakako iz Kine.
www.aliexpress.com/item/32796756917.html...amp;tmLog=new_Detail
ili kao ovo:
ScreenShot2021-04-19at12.31.11.jpg
14.06.2021 | 12:58
Riješeno ! Preko Njuškala naručio 2 baterije (18650) od 4Ah po 200kn svaka i prst u uho !Imaju ispravljačku elektroniku i samo se spoje na napajanje. Ovisno potrošaču drže od 24h na dalje. Meni dovoljno.
14.06.2021 | 19:16
Ako si ti zadovoljan, i ja sam.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 5 sati
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.11 Seconds

Provided by iJoomla SEO