Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


17.08.2023 | 18:34
Je li to znaci kada nas FG hoce naskociti na zenu, kaze: “Zeno, hoces da te cjepim?”
17.08.2023 | 19:33
jura22 kaže:
Je li to znaci kada nas FG hoce naskociti ja zenu, kaze: “Zeno, hoces da te cjepim?”


Aj ak ti nije problem editiraj post da te razumijemo što si htio reći
18.08.2023 | 06:57
Ako su neke činjenice i podaci "teorija zavjere", onda to sasvim sigurno nije ono po čemu razna zdravstvena osiguranja računaju svoj rizik...

23.08.2023 | 22:59
24.08.2023 | 06:40
Evo nam najave, zlikovci planiraju sve opet ponovo pokušati sredinom listopada.

Bit će to "nova opasna varijanta iz Kanade"...

25.08.2023 | 06:57
Nezavisni i nepotkupljeni liječnici tuže FDA za lažne informacije koje su plasirali o Ivermectinu...

Dr. Been analizira zapisnik sa suđenja:



A sjećate se histerije u javnosti i našim medijima na sve to:

"Haha, zemljačino ravnozemljaška, to ti je lijek za krave i konje, e baš si konjina ako slušaš tamo nekog Joe Rogana..."

Ja bih tada još i provjerovao toj korporativnoj propagandi da nisam našao na informacije ljekarnika koji su komentirali kako je sav Ivermectin povučen s tržišta par mjeseci prije pandemije. To bi bila još jedna "teorija slučajnosti", pa sam odmah stavio "red flag" i na to.
25.08.2023 | 19:30
I kako su "teoretičari zavjera" najavili, točno tako se opet počinje odvijati plan za ponovnu "pandemiju", gdje bi sredinom listopada udarili na najjače.

thehighwire.com/ark-videos/new-variants-...return-to-lockdowns/

Kako vidimo danas u medijima, korporativni portali su već dobili upute za novu dozu propagande i priprema za listopad:

www.tportal.hr/vijesti/clanak/korona-se-...ivanje-foto-20230825
25.08.2023 | 21:36
Ne znam Davore, ali oni koji su radili u Koroni sa pacijentima, provodili po 10-14 sati u Kovid odijelima znaju da postoji. Druga je prica kako je nastala.

Svako se pravi general nakon bitke, u tom trenutku svi vodići su istraživali nove lijekove i davali preporuke, nije bilo medicine bazirane na dokazima jer se tek upoznavalo sa oboljenjem.

Infektolozi nisu znali u samom početku šta da rade pa su liječili empirijski svakog pacijenta ponaosob.

Sada se određeni ljudi prave stručnjaci, naučnici pa otkrivaju toplu vodu i analiziraju stanje nakon 3-4 godine.
26.08.2023 | 08:11
Upravo o tome govorim - to nisu "generali nakon bitke", na sve to je upozoravano još tada od onih liječnika koji su zaista savjesni, kritičkog uma i ne daju se izmanipulirati.

I potpuno se slažem da su liječnici ostavljeni bez informacija na početku i da su učili u procesu. I sasvim je normalno da su tada donosili i krive oduke, i to je isto normalno u takvim izvanrednim situacijama. No, stravičan dio je da su bili izmanipulirani, a sve u interesu korporacije.

Ono što nije normalno, a na što su "ovi koji se prave stručnjaci" - kako kažeš, *još tada* upozoravali - jer su jednostavno vidjeli što se zbiva i da je to čudno i van protokola, jest ovo za što se sada vodi još jedno suđenje.

I ne znam koliko je suđenja sve skupa, ja pratim dva u SAD-u - ono u kojem je bilo naloženo FDA da obznani podatke temljem kojih su odobrili "cjepivo" za "hitnu privremenu uporabu" i ovo drugo, novo, u kojem FDA terete da su izmanipulirati cijeli svijet da je Ivermectin opasan, neprikladan i "samo za konje i krave", što znanstveno ne stoji i što su na kraju sada i sami morali priznati kada ih se na sudu stjeralo u kut.

A "red fleg" se vidio odmah u startu, pisali smo ovdje o tome, kako može biti "slučajnost" liječnicima gurati neki lijek, pripravak, tretman, bilo što - a bez da im se daju svi podaci koji su potrebni? Da im se ne definiraju izuzete skupine pacijenata, npr. oni s autoimunim bolestima i slično? To je odmah smrdilo na kilometre.

A znalo se mnogo - jer je temeljem toga dobilo privremnu dozvolu od FDA, ali uz traženje Pfizera na tajnost od 50 godina. Kako to može biti u interesu zdravlja, građana, liječnika, ikoga osim njih samih? A znamo da su dokazano koruptivni i kriminalni. Pfizeru je modus operandi da posluje računajući da će platiti štete i suđenja, ali to im je i dalje jeftinije nego da posluju pošteno.

I ok, taj dio je bio baš očigledno kriv, ali drugi "red flag", koji su mnogi, malo kritičnijeg uma, odmah primjetili je to da je Ivermectin povučen globalno s tržišta koji mjesec prije izbijanja pandemije. Ono, to smrdi toliko da moraš biti čudesno naivan da misliš da je to "sasvim slučajno" ili u nekoj dobroj namjeri - pogotovo za lijek za koji je dobivena Nobelova nagrada.
26.08.2023 | 09:06
dpasaric kaže:
Upravo o tome govorim - to nisu "generali nakon bitke", na sve to je upozoravano još tada od onih liječnika koji su zaista savjesni, kritičkog uma i ne daju se izmanipulirati.

I potpuno se slažem da su liječnici ostavljeni bez informacija na početku i da su učili u procesu. I sasvim je normalno da su tada donosili i krive oduke, i to je isto normalno u takvim izvanrednim situacijama. No, stravičan dio je da su bili izmanipulirani, a sve u interesu korporacije.

Ono što nije normalno, a na što su "ovi koji se prave stručnjaci" - kako kažeš, *još tada* upozoravali - jer su jednostavno vidjeli što se zbiva i da je to čudno i van protokola, jest ovo za što se sada vodi još jedno suđenje.



U tom trenutku ti kao doktor moras da radis po trenutnim vodićima i medicini baziranoj na dokazima.

Ovi sto su upozoravali nisu morali da lijece pacijente, jer ako ne lijecis po trenutnim vodicima sutra ODGOVARAS za njegovu smrt. To je pogotovo ocigledno u Americi. Njihovi vodici kada smo se logovali na stranice su se upadateovali na dnevnom nivou.

Unatoc tome je bilo tuzbi za nesavjesno lijecenje.

Kada "vozis" po vodicima ni jedna tuzba ne moze ti nista.


Tako da ti kao doktor itd, mozes da ukazujes na nesto, govoris protiv TRENUTNOG vodica, ali MORAS da radis po njemu jer si po zakonu odogovoran.

P.S

Nekada su se neka oboljenja lijecila živom ili rentgen zracima, pa se otkrilo da je to neispravno i moguce smrtonosno, ali nije bilo dokonih osoba i interneta koji su svoju "dosadu" zblog lockdowna širili putem interneta i otežavali zdravstvenim radnicima njihov rad.

Ukucaj afera Talidomid iz 1960-tih pa pogledaj sta se tu desavalo. Vrlo slicno kao sada, ali internet nije bio dostupan kao sada. Tada je sve isto rađeno po protokolima.

Jednostavno cesto se medicina bazira na greskama i uspjesima.
26.08.2023 | 10:17
Nitko to ne spori. Medicinskom osoblju koje se u tim nemogućim uvjetima našlo u takvoj vatri ne samo da ne može nitko prigovoriti, nego im možemo jedino reći hvala što nisu jednostavno digli ruke od svega.
Ono što Davor ističe, i gdje se ja s njim slažem (a ne slažem se u svemu s njim) je - podvalili su nam neko neprovjereno sranje pod "cjepivo", i to na način da su ljude indirektno prisiljavali da se cijepe (kao - sve je dobrovoljno, ali ako se ne cijepiš, ne možeš ući ni u koju javnu ustanovu ni državnu firmu, javno prijevozno sredstvo,... i tako... sjećamo se svi). Prodavali su nam neutemeljene naštrebane žvake (cijepljeni ne šire zarazu) koje su tako blatantno netočne da zvone na uzbunu svakom tko se sjeća najosnovnijeg gradiva iz biologije iz 7.-8. osnovne. Tjerali su nas da nosimo maske koje ili ne služe ničemu (platnene), ili ne štite druge, nego eventualno nas (ako ih mijenjamo dovoljno često).
(Da se ne zaboravi, kod nas su stručnjaci iz Stožera CZ u jednom času zabranili jednom dijelu stanovnika da odu do najbližeg dućana, ljekarne ili liječničke ordinacije jer ne vide dalje od svog nosa, a kamoli dalje od ruba grada Zagreba.)
Nakon što se ludilo sleglo i nakon što su trezveni ljudi stručno i znanstveno analizirali činjenice, pokazalo se kako temeljne stvari koje smo svi učili u 7.-8. razredu osnovne škole - i dalje stoje, svi oni koji su javno pozivali na linč, koji su proklamirali da se necijepljene zatvara ili da im se ukida osnovna ljudska i građanska prava, prave se nevješti i glume da se nikad ništa nije dogodilo.
I zato je važno da o tome govorimo, da se ne ponovi.
26.08.2023 | 10:29
smayoo kaže:
Nitko to ne spori. Medicinskom osoblju koje se u tim nemogućim uvjetima našlo u takvoj vatri ne samo da ne može nitko prigovoriti, nego im možemo jedino reći hvala što nisu jednostavno digli ruke od svega.
Ono što Davor ističe, i gdje se ja s njim slažem (a ne slažem se u svemu s njim) je - podvalili su nam neko neprovjereno sranje pod "cjepivo", i to na način da su ljude indirektno prisiljavali da se cijepe (kao - sve je dobrovoljno, ali ako se ne cijepiš, ne možeš ući ni u koju javnu ustanovu ni državnu firmu, javno prijevozno sredstvo,... i tako... sjećamo se svi). Prodavali su nam neutemeljene naštrebane žvake (cijepljeni ne šire zarazu) koje su tako blatantno netočne da zvone na uzbunu svakom tko se sjeća najosnovnijeg gradiva iz biologije iz 7.-8. osnovne. Tjerali su nas da nosimo maske koje ili ne služe ničemu (platnene), ili ne štite druge, nego eventualno nas (ako ih mijenjamo dovoljno često).
(Da se ne zaboravi, kod nas su stručnjaci iz Stožera CZ u jednom času zabranili jednom dijelu stanovnika da odu do najbližeg dućana, ljekarne ili liječničke ordinacije jer ne vide dalje od svog nosa, a kamoli dalje od ruba grada Zagreba.)
Nakon što se ludilo sleglo i nakon što su trezveni ljudi stručno i znanstveno analizirali činjenice, pokazalo se kako temeljne stvari koje smo svi učili u 7.-8. razredu osnovne škole - i dalje stoje, svi oni koji su javno pozivali na linč, koji su proklamirali da se necijepljene zatvara ili da im se ukida osnovna ljudska i građanska prava, prave se nevješti i glume da se nikad ništa nije dogodilo.
I zato je važno da o tome govorimo, da se ne ponovi.


Ajde sad lumenu reci, da nismo dobili ono boldano, da li bi nas bilo više ili manje ? Ti i Davor mi djelujete, kao "generali poslije bitke" a tko zna što nas sve čeka !

Hoću reći cijeli je svijet bio umrežen i svi su tražili najefikasniji lijek, mada su svi bili svijesni da vremena nema za normalna kličička istraživanja. Znači li to da ti kao legalist bi sve te činjenice odbacio i rekao zdravo seljački...tko opstane, opstane ?
26.08.2023 | 10:39
cariblanco kaže:
Ajde sad lumenu reci, da nismo dobili ono boldano, da li bi nas bilo više ili manje ? Ti i Davor mi djelujete, kao "generali poslije bitke" a tko zna što nas sve čeka !


Po mojoj slobodnoj procijeni, više ljudi je umrlo zbog neadekvatnog pristupa zarazi nego što se spasilo primjenom "cjepiva".
26.08.2023 | 10:51
cariblanco kaže:
Ajde sad lumenu reci, da nismo dobili ono boldano, da li bi nas bilo više ili manje ? Ti i Davor mi djelujete, kao "generali poslije bitke" a tko zna što nas sve čeka !

Hoću reći cijeli je svijet bio umrežen i svi su tražili najefikasniji lijek, mada su svi bili svijesni da vremena nema za normalna kličička istraživanja. Znači li to da ti kao legalist bi sve te činjenice odbacio i rekao zdravo seljački...tko opstane, opstane ?


Upiši neki tečaj čitanja s razumijevanjem ako misliš diskutirati na ovom ili bilo kojem drugom forumu. Tko god se želio cijepiti, mogao se cijepiti. U čemu je problem, osim u tome što su ljudi indirektno prisiljavani na cijepljenje iako to nisu željeli? Jer, kao - ako se nisi cijepio, širiš zarazu. Ma hajde...

U okolnostima u kojima nema vremena za normalna klinička istraživanja, zašto je a priori odbačeno opažanje da ivermectin može pomoći kao simptomatska terapija? Jer je to lijek za konje? A mRNA "cjepivo" je, s druge strane, bez pravih kliničkih istraživanja i bez prethodnih iskustava - a priori odabrano kao djelotvorno cjepivo?
26.08.2023 | 10:52
Gjuroo kaže:
cariblanco kaže:
Ajde sad lumenu reci, da nismo dobili ono boldano, da li bi nas bilo više ili manje ? Ti i Davor mi djelujete, kao "generali poslije bitke" a tko zna što nas sve čeka !


Po mojoj slobodnoj procijeni, više ljudi je umrlo zbog neadekvatnog pristupa zarazi nego što se spasilo primjenom "cjepiva".


Daj malo ovo boldano pojasni...svi su u selu išli kod krivog vrača ili nešto drugo. Znam samo da u "mom selu", ok nije moje jer sam rođen u Zagrebu, fali 15 ljudi, a selo broji cca 150 duša. Možda je greška što u selu postoji župnik, dok niti jednog vrača nemamo
26.08.2023 | 11:03
smayoo kaže:
cariblanco kaže:
Ajde sad lumenu reci, da nismo dobili ono boldano, da li bi nas bilo više ili manje ? Ti i Davor mi djelujete, kao "generali poslije bitke" a tko zna što nas sve čeka !

Hoću reći cijeli je svijet bio umrežen i svi su tražili najefikasniji lijek, mada su svi bili svijesni da vremena nema za normalna kličička istraživanja. Znači li to da ti kao legalist bi sve te činjenice odbacio i rekao zdravo seljački...tko opstane, opstane ?


Upiši neki tečaj čitanja s razumijevanjem ako misliš diskutirati na ovom ili bilo kojem drugom forumu. Tko god se želio cijepiti, mogao se cijepiti. U čemu je problem, osim u tome što su ljudi indirektno prisiljavani na cijepljenje iako to nisu željeli? Jer, kao - ako se nisi cijepio, širiš zarazu. Ma hajde...

U okolnostima u kojima nema vremena za normalna klinička istraživanja, zašto je a priori odbačeno opažanje da ivermectin može pomoći kao simptomatska terapija? Jer je to lijek za konje? A mRNA "cjepivo" je, s druge strane, bez pravih kliničkih istraživanja i bez prethodnih iskustava - a priori odabrano kao djelotvorno cjepivo?


Drago mi je da si se nakon rođendana vratio na tvorničke postavke, da se možemo svađati Meni netreba nikakakav tečaj, kad imam tebe, ti mi ukažeš na sve moje zaostatke, i još uštedim lovu

Znači ti vjeruješ da bi nam ivermacetin, mogao pomoći kao simptonomska terapija ? Ok priznajem tvoje mišljenje, ali samo kao inžinjera, koji s strukom nema blage veze.
  • Air
  • Korisnik
  • 72
26.08.2023 | 12:21
Gjuroo kaže:
cariblanco kaže:
Ajde sad lumenu reci, da nismo dobili ono boldano, da li bi nas bilo više ili manje ? Ti i Davor mi djelujete, kao "generali poslije bitke" a tko zna što nas sve čeka !


Po mojoj slobodnoj procijeni, više ljudi je umrlo zbog neadekvatnog pristupa zarazi nego što se spasilo primjenom "cjepiva".


Točno je to da je jako puno ljudi umrlo zbog neadekvatnog pristupa.

Temeljni razlog je što mnogi ljudi (obični ljudi i medicinsko osoblje) vjeruju da je jedini put liječenja klasična medicina. Što apsolutno netočno i destruktivno po njihovo zdravlje.

Posljedica toga je da su svima koji su osjetili prve simptome bolesti rekli ostanite doma pijte čajeve i tabletice (andole i slične gluposti) i javite se ako vam se stanje pogorša toliko da "umirete".

E tada je za većinu bilo kasno.
Onaj tko zna ono najosnovnije o ljudskom imunitetu zna da je to najgluplje što se može napraviti.

i onda se čudimo što su mnogi umrli jer su došli u bolnicu u terminalnom stanju bolesti.

Ne psujem ali mislim da je adekvatno napisati: je*bem ti takav pristup zdravlju u 21. stoljeću!!!!

Kinezi su prije tisuću godina bili svjetlosnim godinama pametniji u pristupu zdravlju nego današnji "biseri" koji provode takvo "liječenje" ljudi.
26.08.2023 | 12:29
[quote="cariblanco" post=217165]Gjuroo kaže:
cariblanco kaže:
Ajde sad lumenu reci, da nismo dobili ono boldano, da li bi nas bilo više ili manje ? Ti i Davor mi djelujete, kao "generali poslije bitke" a tko zna što nas sve čeka !

Po mojoj slobodnoj procijeni, više ljudi je umrlo zbog neadekvatnog pristupa zarazi nego što se spasilo primjenom "cjepiva".


Daj malo ovo boldano pojasni...svi su u selu išli kod krivog vrača ili nešto drugo.


Nije do krivog vrača već je do "smjernica" Svjetske "zdravstvene" organizacije.
26.08.2023 | 12:35
cariblanco kaže:

Znači ti vjeruješ da bi nam ivermacetin, mogao pomoći kao simptonomska terapija ? Ok priznajem tvoje mišljenje, ali samo kao inžinjera, koji s strukom nema blage veze.


Pazi ovo. Nije ti uspjelo sa cjepivom pa si sad okrenuo na ivermectin.

Ne vjerujem ja ništa. Ti si napisao "nije bilo vremena za klinička ispitivanja", a ja ti skrećem pažnju kako je, u takvim uvjetima, podjednako bez kliničkih ispitivanja, ivermectin odbačen kao ravnozemljaška glupost (iako je informacija o djelotvornosti došla od medicinske struke), a mRNA pripravak je prihvaćen kao cjepivo, uz svu silu sranja koja su bila već tada poznata. To je moja analitička opservacija, kao inženjera, koji s medicinskom, farmaceutskom i mikrobiološkom strukom nemam blage veze, ali imam zdravu pamet i znam čitati pažljivo pa vidjeti kad se netko upetlja u vlastite laži.
26.08.2023 | 15:06
Neznam kako, ali uspio pokupit koronu na moru i prošlu subotu krenuli prvi simptomi. Covid je utvrđen po stvarnom ili lažnom kućnom testu, nemam pojma, vjerojatno lažnom! Vozeći se prema Zg, viđao sam ljude kako padaju kao pokošeni!
Ovaj put dva dana temperatura i malaksalost, pa onda jaka grlobolja dva dana. To je nedopustivo u današnje doba. Da sam bio pametniji, trebao sam se uštrcat bar 6-7 puta.
S druge strane, kod drugih sa istim simptomima, angina! Dobili klavocin i rokaj.
Nikakvih mjera više nema, netrebam na PCR i čim mi bude bolje, mogu u civilizaciju. U srijedu sam se osjećao bolje, a u petak izašao van. Baš kaoo što bi učinio za vrijeme svake malo jače prehlade, gripe ili sl.
Sve u svemu, prisutni su bili simptomi virusnih bolesti kojih se sjećam još od mladosti.
Još uvijek mi žao što sam u dva navrata uštrcao ono smeće u sebe, napravili su degenerika od mene i milijuna drugih ljudi.
Samo ljubav!
26.08.2023 | 17:08
@cariblanco, kakve veze ima koliko je ljudi umrlo. Umirali su i umirati će. Kada su prvi podaci izlazili, sve starci sa 100 bolesti su odlazili, da nisu onda, do danas bi već bili mrtvi.
Problem je što ih danas umire više nego prije (imamo višak smrtnosti) a to nije direktna posledica korone, već mjera koje su nam nametnuli, a i vjerojatno cjepiva koje smo primili.
Na kraju će sumanute mjere odnjeti više života nego sami virus.

Ivermectin - ako ne pomaže, ne može odmoći.
mRNA cjepivo - do danas nemamo pojma što je u njemu, i da, ako se mora periodički uzimati nije cjepivo već terapija. JA se nadam da neće puno ljudi umrijeti od cjepiva.
antibiotici - zašto su zabranili liječnicima prepisivanje Sumameda u koroni? Navodno su ljudi dobijali baktierijsku upalu pluča i bez antibiotika su umirali na respiratorima, a obdukcija je bila zabranjena.

Čujem da su liječnici dobivali naknadu za svakog cijepljenog.
27.08.2023 | 10:16
JOHN kaže:
Neznam kako, ali uspio pokupit koronu na moru i prošlu subotu krenuli prvi simptomi. Covid je utvrđen po stvarnom ili lažnom kućnom testu, nemam pojma, vjerojatno lažnom! Vozeći se prema Zg, viđao sam ljude kako padaju kao pokošeni!
Ovaj put dva dana temperatura i malaksalost, pa onda jaka grlobolja dva dana. To je nedopustivo u današnje doba. Da sam bio pametniji, trebao sam se uštrcat bar 6-7 puta.
S druge strane, kod drugih sa istim simptomima, angina! Dobili klavocin i rokaj.
Nikakvih mjera više nema, netrebam na PCR i čim mi bude bolje, mogu u civilizaciju. U srijedu sam se osjećao bolje, a u petak izašao van. Baš kaoo što bi učinio za vrijeme svake malo jače prehlade, gripe ili sl.
Sve u svemu, prisutni su bili simptomi virusnih bolesti kojih se sjećam još od mladosti.
Još uvijek mi žao što sam u dva navrata uštrcao ono smeće u sebe, napravili su degenerika od mene i milijuna drugih ljudi.
Samo ljubav
!


Kao prvo drago mi je da ti tako prošao, vjerovatno zato što je i corona oslabila, ali to nije bitno.

Ja kad si u glavi vrtim priču oko corone, uvjek se sjetim svog pokojnog prijatelja Rade, taj nije Pervanov ( Rade iz bunara ) nego je Crnogorac koji se je rodio u Zg. i prošao je domovinski rat u našim postrojbama. Čovjek mi je bio susjed, tako da znam sve o njemu. Taj čovjek nikad nije bio bolestan, a bio je ljudeskara od 1.90 m i 100 kg, ali ne debel, nego baš jak. Nikad nije pušio niti pretjerano pio, a skončao je od corone na jordanovcu, gdje je dobivao dnevno 180 L kisika u svoja zadnja dva mjeseca, gdje je na kraju i preminuo.

Sad njegov buraz Boro, je bio, ajmo reći boležljiv, stalno problemi oko sinusa i neke prehlade i znam da je često šmrcao, dok pokojnog Radu, nisam nikad vidio u tom stanju.

Boro se je cjepio, dok Rade nije i što bi ja sad trebao zaključiti iz ove priče ?
27.08.2023 | 11:14
Ništa virus nije oslabio. Virusi su među nama i uvijek će biti. Stvar je samo imuniteta. Nekome “pomoć” treba, a nekome ne. Meni nije trebala, a prisilili su me da ju uzimam.
27.08.2023 | 11:27
Za imunitet vam je bitna redovita razmjena izlučevina (ljubakanje i ostalo ) jer na taj način imate stalni dotok različitih tipova bakterija i virusa (koje je nečiji imunitet već obradio/omekšao/prilagodio), ako toga nema osuđeni ste samo na svoju vrstu/tip i onda je imunitet podložan prekovremenom radu kad nenadano pokupite nešto novo.
27.08.2023 | 13:40
Biden jučer izjavio da će tražiti od Kongresa dodatni novac za novo cjepivo za novu pandemiju koja dolazi. I još rekao da će biti potrebno se cijepiti bez obzira je li netko prije cijepljeni ili ne. Znači pokušat će potpuno ludilo još jednom...

I sjetite se - ako ste zdravi, ne donosite im profit...
27.08.2023 | 15:38
cariblanco kaže:
Boro se je cjepio, dok Rade nije i što bi ja sad trebao zaključiti iz ove priče ?


Da je Boro zarazio puno više ljudi oko sebe, nego Rade, jer se, cijepljen, smio šetati bez maske kud hoće.
27.08.2023 | 18:40
cariblanco kaže:
Boro se je cjepio, dok Rade nije i što bi ja sad trebao zaključiti iz ove priče ?


Rekao bih da imaš premalo podataka da iz ovoga izvučeš neki kvalitetan zaključak.
27.08.2023 | 22:50
Volim ovog australskog senatora i kako rastura zlikovce iz Pfizera...

28.08.2023 | 22:32
Russel pozvao dr. Campbella u emisiju...

29.08.2023 | 07:41
"CDC Quietly Removes COVID Vaccine Adverse Events Collection From Website"

www.theepochtimes.com/article/cdc-quietl...from-website-5481759
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 11 sati
  • Borisone: [link]
  • Kloba: Jel itko provalio da su OIV pustili HTV 2 u UHD rezoluciji za vrijeme Olimpijade? Znači 4K preko kućne antene? Ajde, kada si već dižu plaće 65 posto da spriječe korupciju (koji proser) sada imamo i mjesec dana 4K reze :)
  • gladhr2: [link] remote desktop ako neko moze malo pomoci :)
  • drlovric: Javio se jedan kolega Jabucar i poslao mi paket sa adapterom. Prob rijesen. Hvala mu puno!
  • drpongrac23: Ustvari m5 je oznaka u seriji, isprika. Evo u dnu tablice preporučena cijena [link]
  • Ender: jeste m5, poslednje verzije MacBook-ova pre nego sto su ih ukinuli su bile 12" i sa coreM, M3, M5 procesorima.
  • drpongrac23: Valjda i5, Intel. M5 ne postoji.
  • Matija klc: kupljen 2018, nema ostecenja, racun posjeduje. Samo vase misljenje o prodajnoj cijeni. Hvala na trudu i vremenu
  • Matija klc: Pozdrav decki, pitanje kratko ako netko ima vremena za mišljenje samo. Prijateljica bi prodala: NOTEBOOK APPLE MacBook (12” Retina, Intel Core M5 1.2GHz, 8GB, 512GB, HD515, OSX, 1y, HR layout, Rose Gold)
  • cariblanco: Kaj VŽ, valjda HŽV, onda bi to Lovrić ziher kupio i ne bi pitao za cijenu ;)
  • Zdravac: VŽ
  • Zdravac: ako trebaš samo onaj nastavak koji se ušteka, mislim da imam ja od starog punjača, možda odgovara
  • Beli: Ovo: [link]
  • smayoo: Odnosno, ako imaš US, a trebaš EU, onda, jel... :)
  • smayoo: googlaj Apple duckhead US power plug
  • drpongrac23: Ima i od Apple-a "Apple World Travel Adapter Kit"
  • drpongrac23: [link]
  • drpongrac23: Aj vidi kod ovih, drže svašta za Mac
  • drlovric: Gdje mogu kupiti kut za Macbook punjac. Da skinem americki i stavim EU uticnicu. Kako se to uopce zove? Prodaje li to neki ducan? :)
  • rusty: Onda? Tko je u ovo CrowdStrike problemu? ERSTE banka nije!
  • Zdravac: Ne znam, za kolegu je... provjeriti ću...
  • drpongrac23: Mogli bi imati u FINI :)
  • smayoo: Ako je to 5,25" zapis od 180 ili 360 kB po strani (single ili double density), ja imam 5,25" na Commodoreu 128. HD flopica od 5,25 (1,2 MB) sigurno više nije čitljiva, zaboravi te podatke.
  • Borisone: Peek'n'Poke?
  • m@xym: Teško ćeš naći nekoga da ima i 3.5" floppy, a kamoli 5.25.
  • Zdravac: 5.25 floppy ima tko da moze prebaciti podatke?
  • rusty: Šteta je što i dalje ne radi kako spada na macOSu. Prošle godine, je radio dio ali ne i adekvatno upucavanje certifikata na Certelia portalu. Taj dio samo je radio na Win 64bit i to preko Firefoxa. Moje osobno iskustvo uz support AKDa.
  • Djuro genijalac: Vidi eOI...
  • Djuro genijalac: Murja otkrila Linux i MacOS!
  • cariblanco: Yonkis, komentar je bio vrh, nemam šata dodati :)
  • drlovric: Affinity Suite nudi 6 mjeseci trial verziju za sve svoje apps (Mac, Win, iPad). Zanimljiv poslovni model...
  • Yonkis: Molimo da vi i vaši kolonizatori osvojite sve u alpskim sportovima, to će onda biti senzacija.
  • cariblanco: Jučer smo mi i naši kolonizatori, osvojili sve u nogometu i tenisu ;)
  • rusty: Safari je najbolji preglednik i Smayoo ga obožava iako tako ne piše ;)
  • Yonkis: Vrlo logično pošto smo na Jabučnjaku :)
  • smayoo: To je ugrađen mehanizam kažnjavanja za one koji koriste Safari ;)
  • Yonkis: Zašto je Jabučnjak tako bugovit na Safariju (iOS) kada pišem odgovore na forumu? Svako malo se zalocka, ne reagira pa moram reloadati stranicu i naravno sve pisati isponova. :/
  • m@xym: gladhr2, forum i postoji za to da sa na njemu otvaraju nove teme.
  • Piko: A ima i ovo, ali to nisam isprobavao pa nemam pojma kako radi: [link]
  • Piko: [link] imaš i ovo, ali nije free .... a kad Apple izda monitor sa barem 120Hz 4K ili 5K ... onda kupim Apple monitor
  • Yonkis: Pa kad je sve Windows fokusirano a od Applea se očekuje da nađe workaround. Da imaš Appleov monitor onda ne bi imao ovih poteškoća, zar ne?
  • gladhr2: Monitor Control mi ne funkcionira, samo brightness
  • gladhr2: haha, i dalje ne vjerujem u to da mac nema to rjeseno a na win je to odrađeno
  • Yonkis: A ti bi sad kompletno rješenje.. take it or leave it. My way or highway. Ispruži ruku pa stišaj :) eto rješenja :)
  • gladhr2: @drpongrac, taj dio sam ja napravio to je ok, ali kada zelim smanjiti ili pojacati ne mogu iz postavki minija, niti s tipkovnice nego moram cackati po tipkama monitora
  • drpongrac23: @gladhr2 - u postavkama zvuka odaberi monitor kao primarni audio uređaj. Ali onda neće biti zvuka iz Minija, već samo iz monitora.
  • Piko: Može se sa [link]
  • gladhr2: jedno pitanje da ne otvaram novu temu, mac mini, i na njega spojen monitor s hdmi a monitor ima ugrađen zvučnik. MOže li se nekako s mac minija updavljati zvucnikom odnosno da ne moram pojacavati i smanjivati direktno na monitoru, na windowsu mi je to radilo naj normalnije
  • drpongrac23: I fala Sanjinu Đukuiću!!! Riječka rock scena live forver!!!!
  • drpongrac23: Rijeka -Paris - texas - reizdanje, malo za reći, slava Foxu!!!!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Djuro genijalac, Riba, temeljnik, tino1, Anonimci (762)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.63 Seconds

Provided by iJoomla SEO