Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


26.02.2023 | 20:14
Vanjuška kaže:
Da si i ja malo ubacim, čitam, slažem se s nekima, s nekima nikako, a s trećima djelomično. Ali da razjasnimo.

1. Maske - ovo ide konkretno Davora, ravnozemljaši i antivaxeri oduvijek pljuju po maskama, iz samo nekih njihovih razloga. OK, našao si istraživanje koja pokazuje da većina maski ne štiti POTPUNO od COVIDa i time još malo pogurao antivaksersku retoriku. Uvijek treba naglasiti da maske itekako pomažu u smanjenju širenja bilo kakve zaraze koja se prenosi zrakom, osobito ako ih svi nose.


Maska (ako nije neka bezvezna, samo za show) štiti okolne ljude od infekcije koju im može prenijeti zaražena osoba, ako ta zaražena osoba nosi masku koja je funkcionalna, i to ako je nosi ispravno. I ako je mijenja dovoljno često. A taj dio, "dovoljno često" je osobito problematičan. Imam prijatelja zubara, on za svakog pacijenta stavlja novu masku, a kad radi nešto komplicirano, onda i za istog pacijenta promijeni 2-3 maske.

Ako kažemo da uvođenjem obaveze da svi nose maske preveniramo problem jer svatko je *možda* zaražen (makar nemao simptome), recimo da možemo opravdati takvo pravilo, ali ako to pravilo nije povezano s pravilom koje kaže da masku treba promijeniti nakon, na primjer 60 minuta korištenja, što onda?

Ako netko koristi jednokratnu masku višekratno, ili je nosi cijeli dan, zapravo je bez veze nosi, a za sebe osobno povećava rizik od pneumokokne bakterijske infekcije.

A ako netko nosi platnenu masku (što je zapravo bila većina ljudi u vrijeme covid ludila), taj je pak potpuno bez veze nosi jer ne štiti nikog ni od čega. Samo ima masku na licu da ga redari, zaštitari, policija i ostali ljudi oko njega puste na miru.

To ti je isto kao kad ljudima kažeš da moraju odvojeno odlagati otpad pa onda dođe kamion Čistoće i ukrca sve odvojene kontejnere u isti kamion. (To se, btw, događalo u Rijeci još prije 6-7 godina pa je gradska Čistoća lakonski dala objašnjenje da je odvojeno odlaganje otpada važno "da građani stvore naviku".)

Pa, nekako bih volio da prestanemo podržavati ove "posebne" koji smatraju da su maske glupost i štetne.


A ja bih volio kad bi svi koji jesu prirodno predisponirani da misle svojom glavom (kao ti, na primjer) - zaista to i činili, umjesto da se ukopavaju u tabore i svaki ponavlja naštrebane rečenice svojih "predvodnika".

Prva epidemija SARS-a izbila je na dalekom istoku 2003. godine. Ja sam poslovno bio u Južnoj Koreji i na Taiwanu pola godine kasnije. Na svakom gateu svakog aerodroma su nam svima mjerili temperaturu (full body size IR skenerima kroz koje smo prolazili) i na snazi je bila službena uputa da svi koji kašlju, kišu ili šmrcaju moraju nositi zaštitnu masku (jednokratnu isključivo, ne platnenu) i mijenjati je najmanje svakih 2h. Te su se maske na svim aerodromima i drugim jako prometnim mjestima praktički dijelile besplatno.

Azijati su zadržali takvu naviku pa praktično od tada tamo svatko kad izlazi u javnost, a ima neke simptome prehlade, uvijek nosi masku. Ostali ne. To je bilo tako bez da im itko išta naredi, sve do ovog zadnjeg covid ludila.

To je jedina praksa s maskama koja meni prolazi test zdrave pameti i elementarne logike. Za sve druge kombinacije koje su uvađane kao obaveza u zadnjih 3 godine, kad bi ja nekog stručnog pitao "zašto ovo ovako kad ovo ili ono?" i dobio odgovor "jbg takva su pravila"... meni je to znak da je netko isključio pamet i jednostavno prihvatio što mu govori netko manje pametan (da se blago izrazim) od njega.

Kao ona sličica iz Alana Forda (već sam je bio postao ovamo, baš u ovaj thread), epizoda iz one horror bolnice, kad doktor kaže "Odrežite mu nogu". "Ali doktore, mene boli želudac.". "Odrežite mu onda želudac.". Pita na to bolničar, glupog izraza lica, koji drži u ruci mesarsku sataru, "Doktore, mislite li da će preživjeti?", a doktor naživcirano vikne "Pa moramo, dovraga, nešto učiniti! Ne možemo ga prepustiti zlehudoj sudbini!".

Njima samo želim da budu dosljednji i odbiju operaciju ako vide da im liječnici nose maske.


Eto, prenio sam gore što na tu temu kaže moj prijatelj stomatolog. Da dodam još, kaže i to da ta maska štiti pacijenta, ali ne i njega. Ako ima razloga bojati se da ga pacijent može nečim zaraziti (zahvat s puno krvarenja, pa rizik od hepatitisa ili AIDS-a), koristi se prozirni plastični vizir.

2. Lockdown - I dalje mislim da je onaj ograničeni lockdown bio dobar potez, svi ste kao zaboravili što je bilo u Italiji?


Što je zapravo bilo u Italiji? Svi smo vidjeli neke snimke sa stotinama lijesova u Bergamu. Ja se ne sjećam da je bilo priče da je igdje drugdje u Italiji to tako izgledalo. Također, prema podacima talijanskog ministarstva zdravstva (i taj sam link davno bio tu u ovom threadu postao), mortalitet je 2020 godine bio *MANJI* nego 5 prethodnih godina. Kako to? Kako to, kako to, kako to?

Relevantni stručnjaci (koje m@xyim naziva youtube idiotima) kažu da je velik broj umrlih u samom početku epidemije zapravo prouzročen pogrešnim tretmanom. Liječnici nisu znali što da rade, pokušavali su razne stvari, konkretno u Bergamu su se uhvatili nečeg za što su mislili da je dobra ideja, ispalo je da su usmrtili jako velik broj pacijenata takvom praksom pa su je promijenili. Upitno je kolika je statistička cross-korelacija toga prema smrtnosti, u odnosu na lockdown.

Da se razumijemo, neupitno je da lockdown sprječava zarazu, bilo koju. Ne trebaš biti nuklearni fizičar da shvatiš logiku toga. Ako se ljudi izoliraju i ne kontaktiraju međusobno, jasno je da se zaraza ne može prenositi. Upitno je, međutim, kolika je bila stvarna koristi od toga u odnosu na sve dugoročne štetne posljedice lockdowna. I društvene, i ekonomske, i psihijatrijske, i zdravstvene.


3. Korupcija - Slažem se s Davorom da je Pfizer dokazani negativac i da su podmitili gro ljudi zaduženih za naše živote da proguraju svoju agendu. No, muči me što je s ostalim proizvođačima cjepiva, barem ih ima.


Farmaceutski biznis je na globalnoj razini - oligopol. Svega nekoliko farmaceutskih divova (zvanih "big pharma") zapravo vlada tim tržištem. Možda na nekoj niskoj razini (lokalnih prodajnih "savjetnika" koji se bore za ostvariti svoj prodajni plan) postoji klasična konkurencija, ali na razini top managementa, među njima je sve predmet plana i dogovora. Nemoj mi reći da vjeruješ da oni etično sve prepuštaju slobodnom tržištu.

A rusi i kinezi i njihova posebna cjepiva?


Odlično pitanje. I indijska si zaboravio. Zašto ljudi cijepljeni ruskim ili kineskim cjepivom koji su se vraćali kući s višemjesečnih terenskih poslova iz Azije, ili pomorci s brodova, nisu mogli dobiti potvrdu da su cijepljeni, dok se ne cijepe Pfizerom, Modernom ili Johnsonom? Razmisli malo o tome.

Zašto nigdje, u ovom threadu ne spominjemo nikoga drugog osim Pfizer?


Pfizer je najveći i najmoćniji i sad je fokus na njemu.

Zašto, kad pričamo o koruptivnim aferama u Hrvatskoj, uvijek pričamo o HDZu, a sigurno i ovi drugi zavuku prstiće lijevo i desno, kadgod.

Za kraj, čuvajte se, perite ruke i dezinficirajte; ako ne zbog sebe, zbog onih koji su osjetljiva skupina oko nas.


To su nas učili još u osnovnoj školi. Kad si vani, operi ruke prije nego se primaš za pimpek, nakon što si obavio nuždu, prije jela, i kad dođeš kući, operi ruke jer si iz nekontroliranog došao u prostor koji nije apsolutno "čist", ali je kontaminiran "tvojim domaćim bakterijama".

Ne vidim ništa drugačije u kontekstu covid19, nego što su me učili kad sam imao 4-5 godina.

Mogu jedino dodati da sam osobno uveo za vrijeme pandemije čvrsto pravilo da odjeću i obuću koju nosim po vani skidam kod ulaznih vrata i oblačim kućnu. To sam radio i prije uglavnom, radi udobnosti, ali onda sam to počeo raditi radi prevencije.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
26.02.2023 | 21:06
Vanjuška kaže:
Da si i ja malo ubacim, čitam, slažem se s nekima, s nekima nikako, a s trećima djelomično. Ali da razjasnimo.

1. Maske - .


Evo da se i ja ubacim, kud svi Turci tu i ćelavi Mujo

Nisam znanstvenik, nisam medicinski radnik, nisam inffluencer, nemam youtube kanal, nisam ravnozemljaš, tek toliko da znate, jelte, takva su vremena pa da nekog ne zavedem jer nemam plavu zastavicu.

O maskama imam sljedeća saznanja:

1. Maske vrše prevenciju od kapljičnog širenja zaraza koje se šire kapljičnim putem samo u slučaju kada zaraženi ima masku. Znači, maske zaustavljaju da zaraženi ne zapljuje ne zaraženog. U obrnutom smjeru ne funkcioniraju jer zaraženi bez maske može zapljuvati ne zaraženog koji ima masku kada kapljice pljuvača padnu u oko nezaraženog jer oko je sluznica, što je za većinu virusa dovoljno pogodno "tlo" da se uspješno razmnože.

2. Slijedom rednoga broja 1 primjerice liječnici u operacijskim salama nose maske kako ne bi upljuvali otvorene rane pacjenta te ga zarazlili kada je najosjetljiviji (operacija u mnogim slučajevima podrazumijeva pacjenta sa slabijim imunološkim stanjem te je kao takav rizična skupina i za najmanje zaraze).

3. Stomatolozi koji drže do zaštite sebe (jer dolaze u kontakt sa velikim brojem ljudi i njihovim izlučevinama iz usta zbog stomatoloških uređaja iz kojih često šprica voda koja se odbija iz usne šupljine pacjenta) štite se plastičnim vizirima kako bi zaštitili svoje oči i usta i nos.

4. Stomatolozi koji drže do zaštite pacjenta od potencijalne zaraze koju oni mogu nositi dana dva a da ne znaju za nju nose maske.

5. Korona se širi putem aerosoli (i naravno kapljičnim putem). Slijedom te činjenice i točke br. 1 maske ne štite gotovo nikoga (postotak je gotovo zanemariv) od zaraženog, pogotovo u zatvorenim prostorima kada se oblak aerosoli duže zadržava u velikoj koncentraciji na određenoj kvadratnoj površini.

Neka svatko iz svoje perspektive znanja (znanstvenog, neznanstvenog, logičnog, nelogičnog) uzme što mu paše od ovog.

Meni je žao ljudi kojima je ispran mozak i onih koji nemaju dovoljno znanja i vjeruju onima kojima nitko ne bi trebao vjerovati te i dan danas truju sebe i svoje zdravlje noseći svakodnevno maske misleći da time sebe štite od drugih iako to nije istina.

.
26.02.2023 | 21:10
JOHN kaže:
Najjači su mi oni koji redovito vole trljati ruke dezinficijensima, a tuš i kadu valjda viđaju jednom ili dva puta tjedno. Valjda misle da i te probleme rješavaju dezinficijensi.
Tko se osjeća ugroženim, najpametnije mu je da ostane doma i isključi se iz civilizacije


Zaboravio si spomenuti njihov nadraži sport, kopanje nosa kažiprstom ili kod PRO kopača, posebno prilagođenim malim prstom lijeve ili desne ruke na kojem se nokat nikad ne reže do kraja nego samo malo oblikuje da zadrži dužinu od 1,2 do 1,6 cm.

Nego kako nisam stigao jučer pogledati gostovanje gđe. Markotić u Dnevniku NoveTV, pogledao sam danas i zaključaj je da nas uopće ne treba brinuti onaj novi "Marburg virus", zapravo stari virus jer imenovan 1967. godine u Njemačkoj (i Beogradu,... biti će da je Tito dobio par majmuna za poklon) kad se par djelatnika laboratorija zarazilo njime iz tkiva majmuna,... ups, sad sam malo odlutao pa da se vratim na misao da ne trebamo biti zabrinuti, pa jednostavno, ako se ta vrsta virusa prenosi putem tjelesnih izlučevina, kako kod nas nema sexa (svi bulje u mobitele, gledaju YT ili prate 17 društvenih mreža i dr. ili mlate praznu slamu po forumima), nemremo se ni zaraziti.

Air kaže:
... Nisam znanstvenik, nisam medicinski radnik, nisam inffluencer, nemam youtube kanal, nisam ravnozemljaš, tek toliko da znate, jelte, takva su vremena pa da nekog ne zavedem jer nemam plavu zastavicu.


Ček malo, ako nemaš ništa od navedenog onda si BOT i egzistiraš ovdje virtualno samo kako tema ne bi zamrla nakon nekog vremena
  • Air
  • Korisnik
  • 64
26.02.2023 | 21:35
Bertone kaže:

Air kaže:
... Nisam znanstvenik, nisam medicinski radnik, nisam inffluencer, nemam youtube kanal, nisam ravnozemljaš, tek toliko da znate, jelte, takva su vremena pa da nekog ne zavedem jer nemam plavu zastavicu.


Ček malo, ako nemaš ništa od navedenog onda si BOT i egzistiraš ovdje virtualno samo kako tema ne bi zamrla nakon nekog vremena


Ajmeeee!!!!

A ja sam mislio...

Imaš imaš prav (misliti je drek znati), bum sutra tražio digitalni ID, čip ispod miške (onda bu i sexa na daljinu ako odem u Kinu ) i bum otvoril youtube kanal pa mi ljudi bu vjerovali i plaćali za to.

Sam onda mogu zaboravit palac gore od m@xyma
Kako kažu, negdje dobiješ negdje izgubiš...
27.02.2023 | 19:11
Maska štiti od virusaa kao i olovni zid od zračenja. Sve ovisi o intezitetu i količini.
28.02.2023 | 00:18
Nove statistike pokazuju porast srčanih udara od 30%. Što može biti uzrok?

28.02.2023 | 06:38
Ma uzrok je McDonald’s, KFC …
Ljudi se ne krecu, jedu nezdravo,jedu brzo, zive brzo, trose se brzo, rade online, u stvari su online.
Pa gdje nece srce stradati.
Zar je mozda od cjepiva? Ono malo sto su nam ubrizgali? Pa to je kao piti vodu. To nije sigurno. Mora biti od rata u Ukrajni. Rusi su krivi.
28.02.2023 | 09:01
01.03.2023 | 02:04
Simon Goddek je znanstveni novinar, dr. znanosti u biotehnologiji, cenzuriran s Twittera kada je pandemija krenula, sada ga je Musk vratio. Kaže ovako:

Let's talk Covid controversy! Which of my scientifically controversial takes do you support?

▪️ Covid is simply a rebranded flu that has been around long before 2020. The Chinese Communist Party, along with the Gates Foundation and other global players, carried out a PsyOp to hold the world hostage so that a Great Reset could be implemented.

▪️ The increase in mortality rates is solely due to the spread of fear and panic, as well as the implementation of arbitrary measures. It was known that staying home alone, avoiding sunlight, and neglecting exercise would increase the chances of premature death.

▪️ Without Drosten's fraudulent Covid PCR protocol, Covid would have been perceived only as a common cold. The test is the pest.

▪️ Béchamp's theory was right all along. It's time to return to true science and reconsider the foundations of virology because it is not a genuine science. In my opinion, good sanitation, sunlight, exercise, and nutrition are the keys to good health.

▪️ The lab leak debate is a mere distraction from the pressing issues we face. We are constantly changing our stance, and those responsible for gain-of-function research have yet to face any consequences. If the evidence is truly compelling, why are Daszak and Fauci still at large?

▪️ Masks lack a scientific basis and harm one's health. Breathing in fungi and microplastics while elevating CO2 levels in the blood is known to have negative effects on health. Corrupt scientists like Fauci and Drosten were aware of this and warned against it until 2020, but they have since changed their stance.

▪️ The purported Covid vaccines are gene therapies that cause more harm than good. The overwhelming evidence suggests that they can cause cardiac issues, weaken the immune system, and result in higher mortality rates, particularly among younger individuals. There are valid reasons why Pfizer and other companies refuse to be liable for vaccine damage and have resorted to pressuring governments worldwide.

▪️ You are the CO2 that Bill Gates wants to reduce. He is only interested in power, and couldn't care less about your health.
01.03.2023 | 06:46
080355E8-6E9D-40B3-A87D-E2A94BBAC2DF.jpeg
01.03.2023 | 09:03
Ovo što si poslao je njihova "revolving door" politika, nju prakticiraju i mnoge političke strane, a to je ništa do jedan od primarnih načina moderne korupcije. Opasno je i super štetno za društvo.
01.03.2023 | 10:40
[quote="smayoo" post=212756]

Vidiš Smayoo, ovo je odličan odgovor, dao si mi misliti, na neke stvari nisam obraćao pažnju prije. Cijeli tvoj post je Smayoo kojeg volim i poštujem, bez da si mi išao spuštati s visoka kao na nekim drugim mjestima.

Hvala ti na tome.
01.03.2023 | 10:45
Air kaže:
dan danas truju sebe i svoje zdravlje noseći svakodnevno maske misleći da time sebe štite od drugih iako to nije istina.


Logika koja kaže da smo svi sigurniji AKO oboje nosimo masku ima smisla. No pošto je jasno da NITKO ne mijenja masku svakih par sati, kako je i Smayoo rekao, smisao svega se gubi. Osobito jer zaražene idiote zaboli briga hoće li nekoga zaraziti pa idu okolo bez obzira na sve, bilo da je riječ o kovidu, gripi ili AIDS.
01.03.2023 | 10:46
dpasaric kaže:
Nove statistike pokazuju porast srčanih udara od 30%. Što može biti uzrok?


Ovako na prvu ruku, premasna hrana, porast sjedilačkog života dok gledaš razne youtubere?
01.03.2023 | 11:13
Vanjuška kaže:
Vidiš Smayoo, ovo je odličan odgovor, dao si mi misliti, na neke stvari nisam obraćao pažnju prije. Cijeli tvoj post je Smayoo kojeg volim i poštujem, bez da si mi išao spuštati s visoka kao na nekim drugim mjestima.

Hvala ti na tome.


Hvala i tebi na ovome.
01.03.2023 | 13:29
Sve bolje i bolje... ispada da nije "slučajno pobjegao"...

  • Air
  • Korisnik
  • 64
01.03.2023 | 15:09
Vanjuška kaže:
Air kaže:
dan danas truju sebe i svoje zdravlje noseći svakodnevno maske misleći da time sebe štite od drugih iako to nije istina.


Logika koja kaže da smo svi sigurniji AKO oboje nosimo masku ima smisla. No pošto je jasno da NITKO ne mijenja masku svakih par sati, kako je i Smayoo rekao, smisao svega se gubi. Osobito jer zaražene idiote zaboli briga hoće li nekoga zaraziti pa idu okolo bez obzira na sve, bilo da je riječ o kovidu, gripi ili AIDS.


Logika kaže da smo svi sigurniji ali taj postotak koristi bi se mjerio u promilima (ako i toliko). Zanemaruješ činjenicu da se covid širi putem aerosoli.

S druge strane koletaralna šteta je ogromna i teško mjerljiva.

Šteta je u udisanju štetnih sastojaka iz maski kako su istraživanja dokazala i šteta je u mentalnom i emotivnom razvoju djece koje ne vide izraze lica drugih ljudi, što je također dokazano.
01.03.2023 | 18:31
Ja sam primjetio da smo do 2019. živjeli zdravo i bavili se sportom, a 2020/2021. smo počeli nezdravo živjeti i to nakon cjepljenja. Evo, ja mogu po sebi suditi, samo zdrava hrana do cjepljenja, a nakon toga samo junk food.
To je valjda jedna od popratnih pojava, ljudi počnu nezdravo živjeti i to im sjedne na kardio vaskularni sustav.
02.03.2023 | 01:36
03.03.2023 | 01:25
Kroz šalu o istini...

04.03.2023 | 18:32
Žviždačica iz Pfizera objašnjava zašto mnogi od njih šute...

thekylebecker.substack.com/p/pfizer-whis...er-on-coming-forward
04.03.2023 | 22:20
smayoo kaže:
Vanjuška kaže:
Vidiš Smayoo, ovo je odličan odgovor, dao si mi misliti, na neke stvari nisam obraćao pažnju prije. Cijeli tvoj post je Smayoo kojeg volim i poštujem, bez da si mi išao spuštati s visoka kao na nekim drugim mjestima.

Hvala ti na tome.


Hvala i tebi na ovome.


Ovak se ni kloba ne uvlači
05.03.2023 | 01:01
Izgleda da su bugari totalno prolupali. Evo nakon 30% procjepljenih odlučili su uništiti preostale doze jer ih nitko ne želi. Kako bešćutan i poremećen narod koji ne misli na druge.
05.03.2023 | 09:50
cariblanco kaže:
smayoo kaže:
Vanjuška kaže:
Vidiš Smayoo, ovo je odličan odgovor, dao si mi misliti, na neke stvari nisam obraćao pažnju prije. Cijeli tvoj post je Smayoo kojeg volim i poštujem, bez da si mi išao spuštati s visoka kao na nekim drugim mjestima.

Hvala ti na tome.


Hvala i tebi na ovome.


Ovak se ni kloba ne uvlači


Hvala vama svima na svemu. Može li sad jedan palac? A...?
05.03.2023 | 11:16
Jašta! Evo ti od mene.

EDIT:

Hvala i tebi!
05.03.2023 | 20:54
Novi "Lockdown files" otkrivaju kako je britanska vlada dogovarala strašenje građana! Evo, zaista me zanima hoće li itko od njih završiti u zatvoru nakon svega...





www.telegraph.co.uk/news/2023/03/04/matt...id-10-things-learnt/
06.03.2023 | 01:19
dpasaric kaže:
Novi "Lockdown files" otkrivaju kako je britanska vlada dogovarala strašenje građana! Evo, zaista me zanima hoće li itko od njih završiti u zatvoru nakon svega...


Jesi gledao "The Big Short"? Sjećaš se kako fim završava?
06.03.2023 | 01:57
Nisam gledao!
06.03.2023 | 02:01
Nije odustao, pričali smo već o tome ovdje u niz navrata, Bill Gates želi svoj, gotovo privatni, WHO pretvoriti u "nadorganizaciju" kojoj bi sve države predale svoj zdravstveni suverenitet, kao fol u interesu zajedničke reakcije u slučaju pandemija, ali zapravo se radi o zločinačkom planu za potpunu kontrolu ljudi i država, a sve u interesu big pharme i neizabranih elita koje od svega profitiraju.

Ako to dozvolimo, zaista smo ovce.

06.03.2023 | 02:16
dpasaric kaže:
Nisam gledao!


Pa pogledaj

Film se bavi financijskom krizom 2007.-2009. Nije dokumentarac, ali vjerujem da su se trudili da što vjerodostojnije prikažu uzroke krize i cijelu situaciju koja je globalno odjeknula.
S obzirom da glume i Brad Pitt i Ryan Gosling i Christian Bale i Steve Carell, vjerujem da možeš i suprugu nagovoriti da pogledate zajedno
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 26 minuta
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.42 Seconds

Provided by iJoomla SEO