Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


28.01.2022 | 01:18
A gotovo potpuno medijsko ignoriranje kanadskog mega-protesta kamiondžija?

Ono, stvar je već za Guinessovu knjigu rekorda, a mediji se prave blesavi dok seronja Trudeau priča da se radi tek o šačici neukih primitivaca i rasista.

Čak je i Elon Musk tvitnuo u znak podrške: "Canadian truckers rule"

28.01.2022 | 01:50
cariblanco kaže:
...Znači po napisima u ovoj temi je @Bertone je zaključio u koji ja tabor spadam i odgovorio je kako je odgovorio...svatko tko je duže u ovoj temi, zna gdje tko spada ili si Dinamo ili Hajduk, a kako između njih nema razgovora, tako nema niti između nas i tema postaje beskorisna


Ova tema je započela 12. ožujka 2020. godine i jedino što sam za malo manje od ove dvije godine zaključio je da se sporadično pojavljuju postovi u kojima netko nekoga trpa u neki tabor i gle čuda, najčešće se upravo autori tih postova nađu/vide strpani u neki tabor

Moje je mišljenje da ovdje nema tabora i da svi supa laganini 3.14zdimo na ograničavanje slobode i samostalnog mišljenja,... samo što se svatko od nas izražava na drugačiji način.

PS. Ono "žulja" si shvatio na krivi način od onoga kako sam ga ja zamislio kad sam ga napisao,... ako ponovno pročitaš i razmisliš od drugim mogućnostima/značenjima vidjeti ćeš da ne znači ono što si ti shvatio da znači
28.01.2022 | 02:24
  • Daddo
  • Posjetitelj
28.01.2022 | 03:49
Bertone kaže:
JOHN kaže:

Testiraj se još jednom, onaj na nos.


Pa da se trebam testirati valjda bi me moja LOM (a njoj vjerujem) poslala na dodatno čačkanje


Pa nije da te ona ne bi poslala. Samo sirota zna da je red u Štamparu i na mjestima po ZG na kojima se provode PCR testovi "na uputnicu" takav da ćeš dobiti termin za 7-11 dana kad taj PCR rezultat više neće biti ni bitan ni točan niti će išta promijeniti. Plus je sustav takav da oni koji bi trebali uklikat u njega podatke to ne stignu zbog količine istih.

Naravno da o svom trošku možeš doći prije na red u ZG (ili besplatno ako si voljan potegnut do Popovače, Siska, Karlovca ili tako nekog manjeg "sela" u odnosu na ZG), ali ćeš i dalje i ti i ta tvoja LOM-ica čekat da službeno netko to uklika. Rezultat takvog "na vrijeme obavljenog" PCR testa će biti pouzdaniji, no i dalje ćeš čekat da si "legalan".

Zato i vele - "može BAT", ali samo za RH. Jer - omikron i 18k pozitivnih dnevno i cirkulacija i nedržanje mjera....

Nego PMS Gjuroo... budeš više objasnio protokol mrtvozorništva ili ćeš ostavit društvo u ćošku da naklapa i nagađa?


Inače, eto kao pripomoć Davoru samo objašnjenje (kad se već trudi prevoditi termine s engleskog pa čini to nevješto i nemušto, namjerno dakako jer je zabavnije, na stranu što je prilično beskorisno kao i moji upisi tu) uz poruku da uopće nije fora tako strašit ljude "napola", budi fino plastičan u opisima da ljudi znaju, nije Zola bezveze pisao Germinal i smisliše kompetentniji od nas ime za pravac i smjer u umjetnosti (naturalizam) da bi sad ti tu bio nježno patetičan.

Taj "embalmer" je zapravo "taxidermist lvl 99". U HR ih nemaš službeno nego bi to bila ekipa u pogrebnom koja oblači i šminka leševe za one koji si žele gledat pokojnika prije ukopa. U pandemiji to baš nema smisla nekog jer su pravila promijenjena.

@Gjuroo - meni poslodavac platio ZET godišnju. Imaš ti pokaz ili da ja iskoristim prepaid kredit na vrijednosnoj karti? U gradskim grobljima isto fali grobara, pa čisto da znaš da se ne moramo žurit (unless nas Bertone odgura umjesto linije Dubec - Črnomerec, šteta što su ciglanu srušili, tamo mogo krematorij bit, Trobecove krušne peći bi svirale "falu"). Jedino je malo bad ako nas razdvoje po kriteriju cijepljen/necijepljen, ali u tom slučaju ja ću na kraj busa ko u 'Meriki nekad, gentlemanski, a i da ti ne hodaš puno ipak si stariji.
  • Daddo
  • Posjetitelj
28.01.2022 | 04:24
dpasaric kaže:
A gotovo potpuno medijsko ignoriranje kanadskog mega-protesta kamiondžija?

Ono, stvar je već za Guinessovu knjigu rekorda, a mediji se prave blesavi dok seronja Trudeau priča da se radi tek o šačici neukih primitivaca i rasista.

Čak je i Elon Musk tvitnuo u znak podrške: "Canadian truckers rule"



Vrhunsko trolanje Davore.

Nema dugo, ali svakako u predpandemijsko doba čak i u šupku svijeta kakav je RH si imao prosvjed u kojem je ekipa prolijevala mlijeko... čudi me da nisi to povezao s cijepljenjem i gripama jer ipak se i u mlijeko dodaju kojekakve kemikalije nezdrave.

S druge pak strane, imaš upravo tu "u svom dvorištu" čovjeka koji ti o svojim zaposlenicima kamiondžijama priča u superlativima... sve ekipa ivy league.

I da ne misliš da se ja sad izrugujem iz sirotih Somalijaca i Pakija i Indijaca i Talibanaca i Srbijanaca i Bugara i Makedonaca... sve ti to meni jednako ravno. I jednako trune kad umre.

Malo mi realno idu na "polni živec" kad nekulturna stoka u subotu navečer zaruži u limenki prekoputa i krene kurit plastiku, pit i puštat ćirilićnu kuruzu glasno na krčeći stereo, ali razumijem. Nismo svi za sve i ukusi nam se razlikuju. A i nemaju oni para za Spotify/Tidal...

Bude nezgodno kad se zarakijaju i počakijaju pa mora dolazit patrola iza 23... ali ok... sigurnost i povjerenje.

Nekad siroti znaju i nedjelju ujutro poslije zornice doć tuć i izbijat bolcne čekićima i ravnat lim na stuljenim prikolicama ili provjeravat ovjes pa onako čuješ puffff i pssst... ali oguglaš... jer i to je nečiji posao. A i realno pola tih kamiona je sastavljeno s talijanskih otpada, dio folklora je imat škrtog gazdu sa 2 mercedesa (terenac ML 2013 4matic QPalac i Enešto mlađi godinu 2) ćelavog bez vrata s lancem zlatnim prst debelim koji bi i buldoga posramio... ali to je Dubrava. Nije ni čudo da nas Bog voli pa nas je potresao malo. Jedino je šteta što nas je slabo pobio. Nikog. Ništa. A kuće ionako nemaju dozvolu i nisu ni ucrtane.



Ajd uzdravlje...

  • Daddo
  • Posjetitelj
28.01.2022 | 04:35
Ko još nije svatio... ova dva video skota otprije zorno prikazuju kaki su kamiondžije i neoklen stožeru ona mantra "iduća 2 tjedna su ključna".

A navodno oti virus nešto slabije pogađa žene.... ter u to ime ima drugi (tehnički treći u nizu ali mijenjalo se u međuvremenu) video uradak predskazan od strane Tarabitjevih u godinama pred mali rat (ovaj veliki tek ima doć, ako se Čerkez... ovaj Čečen... ovaj, ma znate već... ne primire)...

28.01.2022 | 08:01
A nemoj sad tako, po novom (barem na nekim mjestima koliko ja znam), naručuje te direktno LOM (prek njega dobiješ i termin) pa se ne čeka danima, isto tako je i sa djecom,... ovi jebivjetri što prek uputnice (džabe) hoće do potvrde za skijanje čekaju (sad bu se opet netko našao prozvan)

Kaj se tiče protokola, napisao sam post, pročitao ga prije objave i onda obrisao,... ne morate sve znati

Kaj se tiče Črnomerečke pečenjare, mogu te utješiti sa par fotki prije i poslije,... i da, ako si zabrinut za back up lokaciju zapadnom dijelu grada još jedna lokacija sa visokim derutnim dimnjacima tako da ima nade da se rastereti krematorij (imam i te fotke pa ako voliš "lost places" motive, javi)

PS. Ti nisi normalan ... kako si se sjetio ovako zamotano ubaciti Metoda u cijelu priču.
  • Daddo
  • Posjetitelj
28.01.2022 | 08:49
Bertone kaže:

PS. Ti nisi normalan ... kako si se sjetio ovako zamotano ubaciti Metoda u cijelu priču.


Neprijatelj nikad ne spava. I uvijek prisluškuje. Dakle strogo pov.

Nije problem u PRC-u odmah... nego u sustavu kroz koji mora rezultat proć da budeš legalan.

A Za Ćirila (ne i Metoda) znaju samo rijetki i znaju za one s B strane...
28.01.2022 | 12:33
Daddo kaže:
Nego PMS Gjuroo... budeš više objasnio protokol mrtvozorništva ili ćeš ostavit društvo u ćošku da naklapa i nagađa?


Ne znam na što se odnosi ovo pitanje. Možeš pojasniti?

@Gjuroo - meni poslodavac platio ZET godišnju. Imaš ti pokaz ili da ja iskoristim prepaid kredit na vrijednosnoj karti? U gradskim grobljima isto fali grobara, pa čisto da znaš da se ne moramo žurit (unless nas Bertone odgura umjesto linije Dubec - Črnomerec, šteta što su ciglanu srušili, tamo mogo krematorij bit, Trobecove krušne peći bi svirale "falu"). Jedino je malo bad ako nas razdvoje po kriteriju cijepljen/necijepljen, ali u tom slučaju ja ću na kraj busa ko u 'Meriki nekad, gentlemanski, a i da ti ne hodaš puno ipak si stariji.


Tja... I ja sam se namjerio na šaraglje (tak smo mi bar zvali tu zadnnju klupu u školskom autobusu). No, mislim da će nam bit tak svejedno kad jednom uđemo u bus.
Mogu ja i pješke ak treba. S noge na nogu. Svejedno mi je jel sam s cijepljenima ili necijepljenima. Sam da je dobra ekipa.
  • Daddo
  • Posjetitelj
28.01.2022 | 12:48
Gjuroo kaže:
Daddo kaže:
Nego PMS Gjuroo... budeš više objasnio protokol mrtvozorništva ili ćeš ostavit društvo u ćošku da naklapa i nagađa?


Ne znam na što se odnosi ovo pitanje. Možeš pojasniti?

@Gjuroo - meni poslodavac platio ZET godišnju. Imaš ti pokaz ili da ja iskoristim prepaid kredit na vrijednosnoj karti? U gradskim grobljima isto fali grobara, pa čisto da znaš da se ne moramo žurit (unless nas Bertone odgura umjesto linije Dubec - Črnomerec, šteta što su ciglanu srušili, tamo mogo krematorij bit, Trobecove krušne peći bi svirale "falu"). Jedino je malo bad ako nas razdvoje po kriteriju cijepljen/necijepljen, ali u tom slučaju ja ću na kraj busa ko u 'Meriki nekad, gentlemanski, a i da ti ne hodaš puno ipak si stariji.


Tja... I ja sam se namjerio na šaraglje (tak smo mi bar zvali tu zadnnju klupu u školskom autobusu). No, mislim da će nam bit tak svejedno kad jednom uđemo u bus.
Mogu ja i pješke ak treba. S noge na nogu. Svejedno mi je jel sam s cijepljenima ili necijepljenima. Sam da je dobra ekipa.


Sorry,

PMS je skraćeno "p. mu strinina" a mislio sam na Bertonea koji je spominjao mrtvozorništvo i protokole.

Pokušavam objasnit da smo obojica na listi "kod žapca" za one kojih "nije šteta". A da obojica obilazimo doktore to mi je jasno. To što sam ja mogao i smio i trebao se cijepiti, a ti nisi iz nekog razloga ne mijenja puno na stvari da su nam bolnice u banani bile i prije svega ovog.
28.01.2022 | 13:39
Nego, sada me ozbiljno zanima - koje mišljenje imate o onom mrtvozorniku/balzamatoru pokojnih?

Je li to sve izmislio da bi privukao pažnju jer je sociopat željan pozornosti bez obzira na koji način će to postići?

Je li mu to možda marketinška taktika da reklamira svoj biznis balzamiranja? Ono kada za to čujete, poželite i vi nekog svog balzamirati?

Ili je samo vrckavi trol koji se tako zabavlja da jednostavno laže i širi paniku, a one ljige kraj pokojnika su nekakav umjetan materijal, silikon ili razvučena pasta za zube?

Ili vjerujete da je čovjek iskren i da zaista sada pronalazi takve zgrušane tvorevine i vlakna u cijepljenim pokojnicima?

Što mislite da je najvjerojatniji scenario?
28.01.2022 | 13:55
Evo kinezi otkrili novi soj NeoCoV. Ne znam što me više zabrinjava, taj virus kod majmuna tamo negdje u južnoj Africi ili sama činjenica da će po tome imati prste ista ili slična ekipa kao i do sada.
Ne znam kako vi razmišljate, ali kod mene zapravo nema mjesta za pogreške kada su u pitanju proces, kvaliteta i sigurnost. A naročito kada su u pitanju istraživanja koja potencijalno mogu biti uzrok ovakvih katastrofa. Ipak još nije dokazano kako je virus cov2 prenesen, u prirodnim ili laboratorijskim uvjetima.
28.01.2022 | 14:02
dpasaric kaže:
Ili vjerujete da je čovjek iskren i da zaista sada pronalazi takve zgrušane tvorevine i vlakna u cijepljenim pokojnicima?

Što mislite da je najvjerojatniji scenario?


Ne znam koji se parametri moraju poklopiti da dolazi do takvog zgrušavanja krvi, od trenutka smrti. Mislim krv se mora zgrušati u nekom trenutku, kaj ne? Kao i u svakom drugom živom biću. Nisam nikada analizirao što se sa ljudskom krvi događa nakon smrti, al sam siguran da se odvija fizikalno kemijski proces koji neke stvari u nekim momentima mogu laicima izgledati zastrašujuće/zagonetno
28.01.2022 | 14:09
JOHN kaže:
dpasaric kaže:
Ili vjerujete da je čovjek iskren i da zaista sada pronalazi takve zgrušane tvorevine i vlakna u cijepljenim pokojnicima?

Što mislite da je najvjerojatniji scenario?


Ne znam koji se parametri moraju poklopiti da dolazi do takvog zgrušavanja krvi, od trenutka smrti. Mislim krv se mora zgrušati u nekom trenutku, kaj ne? Kao i u svakom drugom živom biću. Nisam nikada analizirao što se sa ljudskom krvi događa nakon smrti, al sam siguran da se odvija fizikalno kemijski proces koji neke stvari u nekim momentima mogu laicima izgledati zastrašujuće/zagonetno


Pa nije problem što to izgleda zastrašujće, mnogo toga je zastrašujće kod mrtvaca, ovdje je problem što on tvrdi da toga prije nije bilo, spomenuo je da se to događalo kod nekih rijetkih bolesti i to možda jednom na par stotina pokojnika, a sada je to slučaj na 4/5 pokojnika koji su bili cijepljeni. Znači nešto se značajno promijenilo i vjerojatno ima veze s cjepivom - ili čovjek laže jer ima neki svoj pokvareni interes zašto to čini.
  • Daddo
  • Posjetitelj
28.01.2022 | 14:13
dpasaric kaže:
Nego, sada me ozbiljno zanima - koje mišljenje imate o onom mrtvozorniku/balzamatoru pokojnih?

Je li to sve izmislio da bi privukao pažnju jer je sociopat željan pozornosti bez obzira na koji način će to postići?

Je li mu to možda marketinška taktika da reklamira svoj biznis balzamiranja? Ono kada za to čujete, poželite i vi nekog svog balzamirati?

Ili je samo vrckavi trol koji se tako zabavlja da jednostavno laže i širi paniku, a one ljige kraj pokojnika su nekakav umjetan materijal, silikon ili razvučena pasta za zube?

Ili vjerujete da je čovjek iskren i da zaista sada pronalazi takve zgrušane tvorevine i vlakna u cijepljenim pokojnicima?

Što mislite da je najvjerojatniji scenario?


Davore, evo ti jedno pitanje... s obzirom da si stariji od mene.

Jesi li ikad imao priliku prisustvovati onom što u Slavoniji zovu svinjokolja, u Zagorju kolinje... odnosno, radi li se to u kraju u kojem živiš?

Za slučaj da nisi evo kratke poučno/povijesne tradicijske "basne" nakon koje ćeš možda postati vegetarijanac a možda i ne...

Nekad, prije nego su smislili humaniji način usmrćivanja životinje, bio je majstor mesar ili vičan amater sa oštrim nožem koji je doslovce klao nesretnu životinju. Njegova zadaća je bila, osim samog usmrćivanja i puštanje krvi.

Zašto puštanje krvi? Jer se sve od te svinje iskorištavalo pa su se radile i krvavice. Netko od žena bi čekao sa kanticom/dubokom zdjelom i lovio tu krv koja bi se kasnije miješala s kuhanim mesom i začinima i punila u crijeva za krvavice.

Kako sama krv nije mogla stajati dovoljno dugo bez primjesa, jer ipak u njoj ima bjelančevina koje se zgrušavaju, u tu krv se dodavala sol i miješala rukom kako bi se spriječilo zgrušavanje. I onda se to odnijelo na toplo "u kuću" da odstoji dok ne skuhaš kože, glavu, srce i što već u krvavice ide...

Da nije dodana sol - dobio bi iste te "šmrklje".

Embalmeru ovako nešto sigurno nije prvi susret s tim... osim ako je baš baš friški, no svakako navedeni proces zgrušavanja nema veze sa cijepnim statusom (jednako tako bi se ta krv zgrušala i kod necijepljenih ili umrlih od nečeg drugog).

Mislim, vjerojatno si nekad radio bilo omlet ili poširana jaja... princip je isti, samo je ovdje u pitanju druga vrsta bjelančevina.

O samom čovjeku nemam neko mišljenje... posao ko i svaki drugi... tko ima želudac za radit ga.

O onima koji ga upošljavaju da im preparira bliske pokojnike... mogu mislit svašta... ali svakako ne bih se upuštao u bilo kakvu "ocjenu mentalnog zdravlja". Malo mi je to za povratit si u usta i onda progutat. Jedno je "oprat leš" i našminkat ga i uredit da se onaj tko ga treba identificirati ne šokira, a sasvim nešto drugo "napravit ispunu" i izložit tijelo u nekakvu vitrinu za "razgledavanje" pa makar i na odru.

Ne vidim neku svrhu nečeg takvog.

U konkretnim uvjetima pandemije... dotični može biti sve od navedenog... od attn whorea do eto ravnozemljaša i antivaksera i covidiota. Amerikanac je to.
28.01.2022 | 14:49
JOHN kaže:
Evo kinezi otkrili novi soj NeoCoV...


@Jel to ovaj kinez javio da je otkrio Nea?

  • Daddo
  • Posjetitelj
28.01.2022 | 14:53
Ovaj je cijepljen četvrtom dozom Sinovaca. Nuspojava vrlo česta je alopecija. I kriptohizam.

Viš da se stiso sav.
28.01.2022 | 15:06
A ne znam ti ja za to, upisao sam u google NeoCOV i otvaraju mi se linkovi koji spominju nekakvog zeca:



.. od afričkih majmuna ni "M"
28.01.2022 | 15:22
Daddo kaže:
U konkretnim uvjetima pandemije... dotični može biti sve od navedenog... od attn whorea do eto ravnozemljaša i antivaksera i covidiota. Amerikanac je to.


Haha, Amerikanac!

Nisam bio na svinjokolji iako sam 25% Slavonac i 25% Mađar , ali vjerujem da tu ima svega, no ovdje se radi o tome da čovjek radi taj gadan posao godinama i da je ovo sada "nova pojava" na ovaj način i u ovom obimu.
28.01.2022 | 15:42
Daddo kaže:
Sorry,

PMS je skraćeno "p. mu strinina" a mislio sam na Bertonea koji je spominjao mrtvozorništvo i protokole.

Pokušavam objasnit da smo obojica na listi "kod žapca" za one kojih "nije šteta". A da obojica obilazimo doktore to mi je jasno. To što sam ja mogao i smio i trebao se cijepiti, a ti nisi iz nekog razloga ne mijenja puno na stvari da su nam bolnice u banani bile i prije svega ovog.


Ne znam kud si ti odlutao i što si sve pospajao...
Ja sam se Bertoneu nadovezao na to što je rekao da se osjeća zdrav ko dren i da bi mogao gurati trajvan. Šala, zezancija.
U tom njegovom postu nije bilo nikakve priče o mrtvozorništvu niti sam se ja toga doticao. Još uvijek mi nije jasno kakve to ima veze sa mnom osim što imaš pik da me guraš u tu neku morbidnu priču sa umiranjem. Ono, bolesno...

Osim tebe jedino se sjećam da je Žabac imao takve komentare "da Bog da ti se dogodilo nešto loše". Dakako, ne tim riječima, ali sasvim razumljivo. To je loša karma, buraz.
Ja ovdje, a bogme ni igdje drugdje, nisam ni rekao ni napisao ništa slično tome. Također nisam ni napisao da nekog "nije šteta". Svaki život je značajan, bio cijepljen ili ne.
Koliko se sjećam ti si napisao da je broj preminulih od gripe prihvatljiva brojka (ili već nešto u tom stilu). Prije korone ti životi očigledno nisu bili baš tako bitni. Što se u međuvremenu promijenilo?
Sve u svemu, molim te da mi ne prišivaš stvari koje nisu moje. Ja ne dijelim živote na cijepljene i necijepljene. Svaki je bitan.

Što se tiče bolnica i zdravstvenog sustava, istina je da je sustav u banani i da se godinama sustavno uništava. Dakako, vladajući neće reći da se uništava već da se radi reforma. Gomila zdravstvenog osoblja je puštena da ode u svijet trbuhom za kruhom ili za nekim boljim životom ili za bolje plaćenim poslom.
S vremenom ćemo vjerojatno doći i do tvog priželjkivanog scenarija da se naplaćuje ležarina, kisik, respirator... Osobno mi se taj scenarij ne sviđa jer mislim da svaki život ima pravo na zaštitu bez obzira na imovinsko stanje. Po tome bi ispalo da je život siromaha manje vrijedan od života bogataša, što se ne uklapa u moj svjetonazor. Samo zato što netko ima manje ili više novaca, ne znači da je njegov život manje ili više vrijedan.
Premda, znam ljude koji sami za sebe misle da su postali vrijedniji kad su ušli u neke pare. Sad imaju pare, al su još uvijek sirotinja.
28.01.2022 | 15:56
Ma nije on tako mislio. Vjerojatno je pod štresom, pa svašta grune.
Ak se ne varam, meni je neki dan poželio dobrodošlicu. Na prvu freaky, ali kad sam bolje promislio…..ma nema šanse da je tako mislio.
28.01.2022 | 16:00
Bertone kaže:
A ne znam ti ja za to, upisao sam u google NeoCOV i otvaraju mi se linkovi koji spominju nekakvog zeca:



.. od afričkih majmuna ni "M"

28.01.2022 | 16:01
dpasaric kaže:
Daddo kaže:
U konkretnim uvjetima pandemije... dotični može biti sve od navedenog... od attn whorea do eto ravnozemljaša i antivaksera i covidiota. Amerikanac je to.


Haha, Amerikanac!

Nisam bio na svinjokolji iako sam 25% Slavonac i 25% Mađar , ali vjerujem da tu ima svega, no ovdje se radi o tome da čovjek radi taj gadan posao godinama i da je ovo sada "nova pojava" na ovaj način i u ovom obimu.


Ja sam poprilično siguran da je željan pažnje
28.01.2022 | 16:02
dpasaric kaže:
Nego, sada me ozbiljno zanima - koje mišljenje imate o onom mrtvozorniku/balzamatoru pokojnih?


Nemam mišljenje jer nisam to gledao i ne želim

Je li to sve izmislio da bi privukao pažnju jer je sociopat željan pozornosti bez obzira na koji način će to postići?
Je li mu to možda marketinška taktika da reklamira svoj biznis balzamiranja? Ono kada za to čujete, poželite i vi nekog svog balzamirati?
Ili je samo vrckavi trol koji se tako zabavlja da jednostavno laže i širi paniku, a one ljige kraj pokojnika su nekakav umjetan materijal, silikon ili razvučena pasta za zube?
Ili vjerujete da je čovjek iskren i da zaista sada pronalazi takve zgrušane tvorevine i vlakna u cijepljenim pokojnicima?
Što mislite da je najvjerojatniji scenario?


Sve je moguće

Ne znam, Davore... Odgovaram na ovo sam da ti zadovoljim formu ankete. E, kad smo već kod ankete, na Jabučnjaku već dugo nije bilo one prave jabučnjačke ankete
U zadnje vrijeme sam dosta surfao tražeći neki povoljni Mac Pro 5,1 jer imam potrebu za još jednim računalom. Međutim, čini mi se da je trenutno najgore vrijeme za kupovati nešto takvo jer bi uskoro trebali doći iMacovi s Pro i Max procesorima, novi Mini i, dakako, novi Pro.
Killer za 5,1 je cijena grafičkih kartica koje koštaju kao osnovna konfiguracija (ak ne i više), a neophodne su za nadogradnju. Ima li uopće više smisla trenutno spičkati 12-13k kuna za takav stroj? Za par mjeseci će ga požderati čak i Mac Mini. Možda je bolje još neko vrijeme sačuvati pare u čarapi, pa se napokon prebaciti na novu arhitekturu..?
Daj šibni neku anketu da je popunim
28.01.2022 | 16:07
JOHN kaže:
Ma nije on tako mislio. Vjerojatno je pod štresom, pa svašta grune.
Ak se ne varam, meni je neki dan poželio dobrodošlicu. Na prvu freaky, ali kad sam bolje promislio…..ma nema šanse da je tako mislio.


Pa je... Tebe je okrznuo, a mene zajašio. Boli te dupe za moj život
28.01.2022 | 16:17
Ma mi ćemo njega uveseljavat još puno godina. Žilavi smo mi.
28.01.2022 | 19:29
JOHN kaže:
Ma mi ćemo njega uveseljavat još puno godina. Žilavi smo mi.


Dao Bog
  • Air
  • Korisnik
  • 64
28.01.2022 | 19:42
Daddo evo ti jednog novog političkog primjera problema oko Covida. Iako ti sigurno znaš za taj primjer ali ga nisi niti pomislio napisati ovdje jer ti, pretpostavljam, ne ide u prilog filozofiji koju zastupaš.

Trebao je to biti samo zdravstveni problem ali kako je zdravstvena znanost u ovoj pandemiji iskorištena primarno za dobrobit džepova pojedinaca ovo je primarno politička odluka na štetu ljudi, zdravstva i razuma.

Prijateljica je prije 2 mjeseca imala simptome ali joj je PCR test bio negativan. Njen suprug i dijete su tada bili pozitivni na PCR testu. Ona tada nije dobila važeću Covid potvrdu.

Prije par dana je dobila simptome slične Omikronu (frendica joj je liječnica pa je tako saznala za najučestalije simptome). Odlučila se testirati, kupila je kućne testove i nakon nekoliko testova je dobila pozitivan test te je otišla na PCR koji također potvrdio pozitivan nalaz.

Sad dolazimo do političke odluke.
Ona je pozitivna i živi sa suprugom i djetetom.
Ona je u izolaciji.
Suprug i dijete nisu u izolaciji i mogu šetati okolo koliko ih volja jer je politička odluka je da oni koji su preboljeli unutar 4 mjeseca mogu šetati slobodno iako su svakodnevno u kontaktu sa zaraženom / zaraznom osobom.

Da li će oni prenijeti virus drugim osobama koje budu s njima u dovoljno "intimnom" kontaktu? Velika vjerojatnost da hoće.

Daddo ti znaš za sva ta pravila, mnogo puta si ih ovdje pejstao, kako se nisi pohvalio sa ovim pravilom?
Previše je biserno pa si ga čuva za sebe?

EDIT: jel' još uvijek trebamo slijepo vjerovati mainstream zdravstvenoj struci ili bi trebali početi misliti svojom glavom?

EDIT: Ova pandemija je prvenstveno politički problem.
28.01.2022 | 20:17
Gjuroo kaže:
cariblanco kaže:
Probat ću ti to zorno predočiti. Znači zanimam me premier-ship i stalno pratim tablicu na rezultatima com. Tamo je hrpu podataka, od poretka na tablici, gol-razlike, trenutne forme do inih podataka je lako doći.

Tako isto svaki dan pogledam www.worldometers.info/coronavirus/ i stanje umrlih i onih na respiratoru. Nisam neki frik da vodim neku svoju posebnu evidenciju, ali i tamo se može doći do masu podataka koji možda nisu najtočniji, a ako lažu oni onda lažem i ja.


Evo, iskreno, nisam baš neki pratitelj i pamtitelj brojeva. Kad si izrazio zabrinutost u svom postu, otišao sam na baš na taj Worldometer čisto da vidim neke podatke. Tamo sam i došao do onih podataka / grafov akoje sam linkao.
Po tim podacima se vidi da je broj zaraženih u HR skočio i da linija rasta ulazi u ravni dio. Također se vidi pad broja umrlih (samim time i na respiratorima) čak i po apsolutnom broju, a u postocima je to još veći pad.
Jesi pogledao te grafove?

Par primjera, Japan gdje je kao corona ubila samu sebe, nije dugo imao niti jedan smrtni slučaj dok je broj onih na respiratoru bila oko desetak ljudi. Danas i ovih dana oni imaju 30- 40 umrlih, dok je broj ljudi na respiratoru, prešao već preko 500 ljudi. Znači tamo nije bilo corone, dok nije došao omikron, isto kao i u Australiji, koji i nas šije, za malo s brojkama.


Jesi li te podatke usporedio sa podacima dok je vladala delta?
Ako je Japan bio na nuli, logično je da broj može samo rasti dolaskom novog vala.
Koliko umrlih je bilo na 1000 zaraženih sa deltom, a koliko je s omikronom?

Srbija je imala pad delta vala i imali su oko 15-20 umrlih i debelo ispod 100 ljudi na intezivnoj. Danas imaju 40 mrtvih i 142 čovjeka na respiratoru. Velike Evropske zamlje ; VB, Italija, Francuska, Španjolska i Njemačka, također imaju porast umrlih i onih na respiratoru. Iznenađuje me Austrija, ta po anti-vakserima, najgora zemlja ima 3-4 puta manje umrlih od nas, a imaju i manje ljudi na intezivnoj...vjerojatno nemaju toliko "starih debelih guzica", jer žive zdravije, pa naputcima "svetog Air_a", pa su lišo prošli.


I mi smo imali lagani pad delta vala na koji se onda nadovezao porast s omikronom. U postotku, s omikronom imamo puno bolju kliničku sliku prema grafovima s worlometra.

Ja vam prezentiram samo brojke, a od neke druge rasprave u ovoj temi sam davno odustao, jer je uzaludno bilo što pisati. Stavovi su zauzeti i nitko ne želi niti milimetra iz svog rova. Kad ponestane argumenta, onda su to ad hominen napadi i slične pizdarije, gdje se pita za zarez gdje ide u rečenici.


I ja sam ti prezentirao samo brojke (za Hrvatsku) i to iz istog izvora kojeg si i ti naveo.

Meni isto više nije jasno oko čega se tu uopće raspravlja. Jedini (najveći) prijepor je bio oko cjepiva. Koliko sam ubrao, nitko od nas nije antivakser kao takav niti je itko tvrdio da se apsolutno nitko ne bi trebao cijepiti. Iznešeni su podaci da cjepivo nije baš tako savršeno kao što se u startu propagiralo i iznešene su informacije o zloupotrebi cjepiva / cijepljenja u situaciji u kojoj se nalazimo.
Ne kužim u čemu je tu problem.



Neka je sve ovo točno što si ti napisao, opet dolazimo do istog rezultata. Imali deltu i par tisuća pozitivnih i imali cca 60 umrlih, je po meni isto ako imamo omikron i 50 k zaraženih, ako imamo isti broj umrlih.Možda nije isto onima koji odu gore, pa se ovi mogu *určiti da su umrli od delte, pravog virusa, a ne kao ovi koji su umrli od kamilice omikrona. Jedina nam je nada da je omikron na svom vrhuncu i da će brojevi padati, ali to je samo nada.
28.01.2022 | 21:35
cariblanco kaže:
Neka je sve ovo točno što si ti napisao, opet dolazimo do istog rezultata. Imali deltu i par tisuća pozitivnih i imali cca 60 umrlih, je po meni isto ako imamo omikron i 50 k zaraženih, ako imamo isti broj umrlih.Možda nije isto onima koji odu gore, pa se ovi mogu *určiti da su umrli od delte, pravog virusa, a ne kao ovi koji su umrli od kamilice omikrona. Jedina nam je nada da je omikron na svom vrhuncu i da će brojevi padati, ali to je samo nada.


Ha gle... Ako te ne zanima širi kontekst, onda je 60=60. Tu ti nitko ne može proturiječiti.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 16 minuta
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, jura22, Riba, rticic, smayoo, tino1, Anonimci (740)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.47 Seconds

Provided by iJoomla SEO