Lion izlazi danas!
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Lion izlazi danas!


  • User
  • Posjetitelj
20.08.2011 | 21:13
Nikad problema sa Snowom, pa tako ni s Lionom. Jedino me smeta što nema onaj button u gornjem desnom kutu prozora za pokazat sidebar i toolbar, odnosno sakrit ih ako su prikazani.

I oduševljen sam Mission Controlom, fullscreenom i šaltanjem sa CTRL+LEFT/RIGHT između appova (jer nemam trackpad, a Magic Mouse ne koristim). 20x bolje rješenje od Expose-a. Znam da su Spacesi imali slične mogućnosti, al sad je sve nekako sjelo na svoje mjesto tako da napokon koristim virtualne desktope u svakodnevnom radu
23.08.2011 | 21:55
4-finger svajpanje između desktopa je iznimno korisno.. i napokon koristim feature multiple desktopa koji su donjeli spaces

No primjećujem da je Lion daleko više gladan za ram-om..
nakon što pootvorim par bazičnih aplikacije (ništa pro) free ram na MBP ostane cca 900mb, a na mac pro 12gb

jako mi fali expose all windows,
mission control mi je skoro ko win vista 3D window scroll, malo nefunkcionalan jer sve izgleda zatrpano kad radim s puno materijala, i nebi bilo loše da se mogu micati lijevo/desno desktopi koje prikaže..

..na sreću nemam nikakvih drugih problema..
24.08.2011 | 12:06
Kako disable-ti ovu opciju o ponovnom otvaranju prozora nakon restarta ili gasenja compa ,malo mi ide na nerve
24.08.2011 | 12:49
Pa ne pita li te to kod shutdowna?
  • User
  • Posjetitelj
24.08.2011 | 13:02
Vjerujem da misli na to da je ne mora otkvacit svaki put kad gasi jer je po defaultu uvijek ukljucena
24.08.2011 | 20:12
meni ide na zivce kad programu odredim u kojem ce space-u otvarati, pri sljedecem restartu on ga otvori u nekom drugom. a i finder mi ne otvara uvijek, pa onda moram na opcije i kliknuti da ga otvori u svakom space-u pa onda tek u kojem ja hocu.ali sve radi dok ne restartujem mac , i onda opet jovo na novo. da li je to bug i da li ima iko jos isti problem.
  • User
  • Posjetitelj
24.08.2011 | 23:18
strija kaže:
Imas TotalTerminal, ili nekadasnji Visor. Terminal na keyboard shortcut, po meni najbolje
Crtl+< kod mene

Meni je bolje opcija od fullscreen, jer ne uzima poseban space


Ovo mi jako kul izgleda, dat cu mu sansu

NenadX kaže:

Ne kuzim to sa terminalom? Meni na SLu uredno ide u full screen... Da ne radim sad screenshot 27" crnila... zapravo zasto ne.


Dobro, al još ti se vidi titlebar i menu bar. Nije velika stvar, al nekako mi je draže radit na totalnom crnilu od ekrana (dakle da se čak ni titlebar ni menubar ne vide).
24.08.2011 | 23:55
Za one koji su imali problema sa smrzavanjem ekrana na iMacu (jzelko?):

support.apple.com/kb/DL1444
25.08.2011 | 08:36
SuperUnknown, hvala, premda imam to riješeno s Kexthelperom. Lion mi je na vanjskom disku, a SL na kompu, pa kad budem apdejtao ili prebacivao Liona, probam dal šljaka !
25.08.2011 | 15:42
jzelko kaže:
SuperUnknown, hvala, premda imam to riješeno s Kexthelperom. Lion mi je na vanjskom disku, a SL na kompu, pa kad budem apdejtao ili prebacivao Liona, probam dal šljaka !

Javi kad probas, bas me zanima.

Konacno se mogu vratiti Finderove sidebar ikone nazad u 21. stoljece
osxdaily.com/2011/08/25/get-color-sideba...lion-finder-windows/
25.08.2011 | 16:09
Dogovoreno !
25.08.2011 | 16:48
Stavio, igrao se 3 dana i sinoc se vratio na SL
Kao sto sam i mislio na mom iMacu to ne radi ni priblizno glatko kao Leo ili Snow. Zdere vidljivo vise resursa, animacije su trzave (reply u mailu i sl.) a vecina novih featurea su cista sminka i ajfonizacija tako da mi nije neka steta.
25.08.2011 | 19:45
^SuperUnknown^ kaže:
[b]

Konacno se mogu vratiti Finderove sidebar ikone nazad u 21. stoljece
osxdaily.com/2011/08/25/get-color-sideba...lion-finder-windows/


ne mogu naći ~/Library/Application Support/SIMBL/Plugins/ da me ubiješ

ni u jednoj ni drugoj Library
25.08.2011 | 21:50
nove lion geste.
Die_Einf__hrung_in_Mac_OS_10.jpg
25.08.2011 | 21:58
Zanimljivo kako natural scrolling nije nikome smetao na iPhoneu ili iPodu, kao i nedostatak scrollbara.
25.08.2011 | 23:11
danijelr15 kaže:
Zanimljivo kako natural scrolling nije nikome smetao na iPhoneu ili iPodu, kao i nedostatak scrollbara.

Ne pada ti na pamet da vecina ljudi ipak koristi misa?
25.08.2011 | 23:27
sizunic kaže:
ne mogu naći ~/Library/Application Support/SIMBL/Plugins/ da me ubiješ

Folder se ne kreira instalacijom. Trebas ga/ih kreirati rucno. Odi u ~/Library/Application Support/, pa napravi te foldere jedan u drugom. Iskopiraj tu fajl koji treba, Option+Click na Finder -> Relaunch i uzivaj
26.08.2011 | 00:11
MoschuS kaže:
danijelr15 kaže:
Zanimljivo kako natural scrolling nije nikome smetao na iPhoneu ili iPodu, kao i nedostatak scrollbara.

Ne pada ti na pamet da vecina ljudi ipak koristi misa?


Ja sam pak primjetio da mi treba oko 10 sekundi da se naviknem na inverzni scroll. Manje vise mi je svejedno, jednom kada uhavtim u kojem smjeru rai, ni ne primjecujem to.
Jos jedna anegdota: doma imam jedan Sony Vaio laptop koji ima zanimljiv i dokumentirani problem. Ponekad nakon sleepa i reboota trackpad radi inverzno, npr ako vucem prst gore desno, pointer ide dole lijevo. Prvo sam mislio da ce me to izluditi i trebati ce mi mouse, ali zanimljivo, mozak se jako brzo prebaci na taj nacin rada tako da mi je sevejdno je li inverzan ili ne - s jednakom lakocom ga koristim.

Ne iskuljucujem mogucnost da to nije normalno i da je problem u meni.
14.09.2011 | 16:43
Evo da se i ja požalim na lava. iMac se dosta grije, i mislim da je problem nastao kada sam prešao na lion. Temperatura gpu diode bude oko 80ºC.
Drugi problem je nastao danas dok sam gledao video na YTube u HD rezoluciji, video je počeo "flickati" , te je nakon toga ekran ostao čudan, tj. pojvaile su se "kockice".

Pronašao sam isti problem kod drugih korisnika, evo kako to izgleda: superuser.com/questions/322651/apple-ima...-graphical-artifacts

iMac je: sandy bridge 3.4 i7, 8 GB ram, Graphics AMD Radeon HD 6970M 2048 MB

Zaista mi je dovoljno što je stari iMac crko i to vjerojatno grafička, a ovaj je nov.
Šteta što nisu proizveli dostupnije desktop računalo u odvojenom kučištu.
15.09.2011 | 11:11
Da li je netko isprobao Lion Recovery Disk Assistant?
15.09.2011 | 11:45
Recovery Disk Assistant kopira Recovery particiju koja je napravljena tokom upgradea Snowa na Liona na eksterni medij (USB disk, SD kartica). Ako particija ne postoji, program ne napravi ništa. Svrha je ako se nekaj dogodi internom disku, da se recovery može pokrenuti s eksternog medija.

Ako te nešto konkretno zanima, samo pitaj.
15.09.2011 | 11:54
Mini je već došao s Lion-om. Da li je uopće potrebno da radim recovery USB s obzirom na ovaj članak?

If you happen to encounter a situation in which you cannot start from the Recovery HD, such as your hard drive stopped responding or you installed a new hard drive without Mac OS X installed, new Mac models introduced after public availability of OS X Lion automatically use the Lion Internet Recovery feature if the Recovery HD (Command-R method above) doesn't work. Lion Internet Recovery lets you start your Mac directly from Apple's Servers. The system runs a quick test of your memory and hard drive to ensure there are no hardware issues.
15.09.2011 | 13:01
Ako si siguran da ćeš imati vezu na internet, onda ne.
15.09.2011 | 13:06
Riba kaže:
Ako si siguran da ćeš imati vezu na internet, onda ne.


Pa veza na internet mi u svakom slučaju treba s obzirom da se mora downloadati kompletna instalacija od 4GB.
15.09.2011 | 13:51
Ne moraš ako je imaš spremljenu na sticku ili drugdje...
15.09.2011 | 13:54
Riba kaže:
Ne moraš ako je imaš spremljenu na sticku ili drugdje...


Ali nemam na nikakvom mediju jer je Lion došao predinstaliran na Mini-u, a prema Apple-u Recovery Disk Assistant kreira samo Recovery HD kopiju i onda povlači Lion s weba.
15.09.2011 | 14:32
lex kaže:
Evo da se i ja požalim na lava. iMac se dosta grije, i mislim da je problem nastao kada sam prešao na lion. Temperatura gpu diode bude oko 80ºC.
Drugi problem je nastao danas dok sam gledao video na YTube u HD rezoluciji, video je počeo "flickati" , te je nakon toga ekran ostao čudan, tj. pojvaile su se "kockice".

Pronašao sam isti problem kod drugih korisnika, evo kako to izgleda: superuser.com/questions/322651/apple-ima...-graphical-artifacts

iMac je: sandy bridge 3.4 i7, 8 GB ram, Graphics AMD Radeon HD 6970M 2048 MB

Zaista mi je dovoljno što je stari iMac crko i to vjerojatno grafička, a ovaj je nov.
Šteta što nisu proizveli dostupnije desktop računalo u odvojenom kučištu.



Lex, imamo isti problem s grijenjem. i meni se temp popne 80ºC. A na SL nije nikad prelazila 60. Valjda ce s update-om i to rijesiti. jedino nemam problem s ekranom, tj nisam odavno gledao na youtube HD video.
15.09.2011 | 20:02
Evo dosta ljudi ima problem, te problem nastaje nakon "upgradea" na lion.

discussions.apple.com/thread/3199218?start=105&tstart=0

Unutar navedene teme na apple forumu, ljudi se žale da problem nastaje kod gledanja sadržaja na youtubeu u HD, tj. nakon što nekoliko puta uvećaju i smanje video preko ekrana.
Ako netko primjeti neka javi.

Hvala.
16.09.2011 | 13:58
lex kaže:
Šteta što nisu proizveli dostupnije desktop računalo u odvojenom kučištu.


Khm.

Mac Mini?
16.09.2011 | 14:02
Mislim na računalo koje nije zbijeno u malo kučište, možeš mu izmjeniti komponente kao u mac pro-u, npr. mac pro ali ne samo s xeonima.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 36 minuta
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.
  • Air: Skrećeš TEMUsa svojih LOŠIH djela na svoja DOBRA djela (koja nitko ne spori).;)
  • dpasaric: Propast su lijenost i jalovo lamentiranje. Tko je vrijedan i radi neće propasti.
  • dpasaric: Jabučnjak je do svoje punoljetnosti davao odličnu pomoć svakome tko je došao i bez vaših političkih prepucavanja.
  • dpasaric: Vaša hipoteze su potpuno promašene! :) Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.66 Seconds

Provided by iJoomla SEO