Upgrade Mac Pro 5,1 u 2023.
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Upgrade Mac Pro 5,1 u 2023.


22.01.2024 | 12:10
Ja bi isto rekao da je on ocekivao satu pa je zato imao problema. bar zvuci jako logicno.

ja se stvarno ne usudim takve stvair raditi.

pa gledam i dalje dq upgrade i postoji ova mala stvar:

dqupgrade.com/products/bootable-usb-disk...boot-screen-catalina

za 20ak eura (treba vidjeti postarinu) se razmisljam uzeti da isprobam...
22.01.2024 | 12:21
VanjusOS kaže:
Pitanje je - što sa nama ostalima? Da li da ti šaljemo naše strojeve da odradiš i nama, ili da probamo sami?

Uglavnom, sada imaš boot screen ( to je najbitnije a nisi nam slikao ) i nije bitno koju grafičku koristiš? Može li sada neka Nvidia novija umjesto RX 580...?


To je vrlo time-consuming zeznacija, a uz to rizična i uopće nije nešto za što imam vremena i čime se želim baviti. To će morati svatko sam - ako zna što radi, inače ne preporučujem.

U slučaju strojeva koji nemaju OpenCore, nego su "nevini" Mojave, stvar bi mogla ići dosta lako ako stroj normalno boota u Recovery particiju. Tu onda treba pažnju posvetiti stanju NVRAM-a, dobro ga očistiti prije (tzv. deep PRAM reset), pa su šanse za uspjeh dobre.

Ovime se apsolutno ništa ne mijenja u smislu podržanih kartica, to si možda nešto krivo shvatio. Ako je neka NVIDIA prije bila podržana, podržana je i sada, ako nije, nije niti sada. Stvar je samo što sada možeš dobiti Boot Picker (ili Startup Manager službenije) kod pokretanja Maca na sirovo, kao da su third-party kartice od Applea. Ako ti RX 580 ili 5700 XT nisu dovoljno dobre za igranje (što mi je čudno osim ako ne igraš u 4K), onda stavi gore native Windowse i neku karticu koju napajanje može izvući, pa vozi tako. Ali čemu onda Mac ako je pretvoren u Windows stroj?

Ovi strojevi najljepše rade s RX 580, to im je prava mjera i dobar odnos cijena/dobiveno. Može jače, ali ne znam koliko je to isplativo i smisleno.
22.01.2024 | 12:26
smayoo kaže:
Zadnji put sam imao ovoliko volje za čačkanje po stroju kad sam lemio po svom Commodoreu 128D da u C64 modu imam sklopku za dupli RAM A to je bilo kad sam ga ponovno otkupio od svog bratića, tamo negdje, nakon faksa, prije cca 25 godina...

EDIT:
Davore, je li moguće da si na početku imao probleme jer si pokušavao to odraditi s NVMe diska? Ako se dobro sjećam, Mac Pro native očekuje diskove na SATA sabirnici, zar ne?


Da, ovo si jako dobro opisao, to je točno bio taj osjećaj, ono kada ponosno ideš hodnikom srednje škole, a ekipa nerdova komentira: "Zalemio je NMI tipku na Spectruma da razbija loadere!" . A danas bi to valjda bilo:
"On je flashao video driver u firmware matične i radi!" No, mogu ti reći da mi uopće nije bilo svejedno kada se stroj restartao i dočekao me onaj garbage. Bilo je "tako mi i treba kada diram što radi"...

Moguće je da on nije želio u firmware mode jer mi je sistem bio na NVMe disku, a on recimo baš tada zanemari PCI bus kao potencijalno mjesto bootanja. No, to je samo teorija, nemam živaca to isprobavati, ali ako ikada budem opet radio nešto slično, svakako ću na to obratiti pozornost.
23.01.2024 | 09:54
@dpasaric - što se tiče grafičkih kartica, RX 580 sa 8gb memorije od Sapphire, to sam shvatio - ali teško je naći takvu koja ima samo 1x8pin konektor za napajanje, sve su neke NITRO koje osim tog 1x8pin trebaju i 1x6pin konektor..
Zato sam te pitao - koji točan model grafičke da tražim, ili ako imaš viška, javi mi ..

Pošto sam imao "viška" od sina RX 590 Nitro+, sa 8gb memorije, našao sam online da ako se prebaci prekidač "switch" na silent mod može raditi samo sa 1x8pin konektorom za napajanje, pa sam to i isprobao, te mogu reći da stvarno radi.





Čak sam isprobao i igranje na Windows particiji, i to solidno radi...

Uglavnom - još se premišljam da li ići u prodaju, ili stvarno ostaviti ovaj stroj i raditi na njemu.

Ako bi išao u prodaju - možete li mi pomoći oko procjene, koja bi bila realna vrijednost?

Hvala svima
23.01.2024 | 10:53
Ja imam RX 580 Nitro Special Edition verziju (prepoznaju se po plavom oklopu) i nisam imao neke probleme s niti jednom RX 580 od Sappphirea, bila obična ili ne.

No, istina da ona može ne raditi ako nema napajanje na pravom pinu, a ima dva voda koliko se sjećam, ali jedan je opcioni. Davno je bilo, prve kablove sam sam zalemio po shemama koje sam našao na netu. Daj joj struje gdje treba i radit će!

Više mi nije lako dati procjenu vrijednosti tih strojeva jer je novi Mac mini M2 pobrkao račune u smislu sirove snage. Nekada si mogao suvereno reći: "Apple čak niti danas ne nudi nešto s 12 jezgri na 3.46 (3.7)GHz niti približno te cijene", sada možeš kupiti CTO Mac mini te snage...

No, ima jedna stvar koja nam JAKO ide i u prilog. A to su Appleove drske cijene kada želiš više memorije i diska, a moraš sve odmah kupiti jer nema kasnije dogradnje. Tako jedan Mini koji ima 12 jezgri CPU i ima solidan GPU od 19 jezgri i 32 GB memorije uz skroman 1 TB SSD na kraju ispadne 2.239 € + PDV = 2,800 € (!). To je opet papreno...

Mac Pro danas ima specifičnu publiku:

- arhitektonski studiji (upravo sam napravio OpenCore update na dva stroja za jedan studio)
- razne male kreativne agencije i pojedinici koji vole komociju rada s gomilom RAM-a i diska
- kućni Plex entuzijasti jer s planinom mogućih terabajta pohrane ovaj stroj je idealan media server
- kućni gejmeri koji vole imati Mac, ali i mogućnost native Windows igara
- entuzijasti koje zabavlja složiti snažan Mac "za siću"

Prodao sam ih dosta u zadnjih 7-8 godina, uglavnom u rasponu od 1.000 do 2.500 €, ali te cijene danas više ne prolaze. Naravno, to su sve bili lijepo "nabrijani" strojevi. Sada u oglasu imam jedan "običan" single CPU 5690 za 600 €, ali dugo me netko nije nešto pitao, a ne želim ga olako dati jer je sasvim upotrebljiv stroj. Još ću vidjeti da li ga zadržati ili spustiti cijenu...
23.01.2024 | 11:05
Po meni, 5.1 single cpu sa stock grafom, bez SSDa, vrijedi max. 250 eura. Na oglasniku ovdje stoji dual cpu za 300e.
23.01.2024 | 11:06
dpasaric kaže:
Prodao sam ih dosta u zadnjih 7-8 godina, uglavnom u rasponu od 1.000 do 2.500 €, ali te cijene danas više ne prolaze. Naravno, to su sve bili lijepo "nabrijani" strojevi. Sada u oglasu imam jedan "običan" single CPU 5690 za 600 €, ali dugo me netko nije nešto pitao, a ne želim ga olako dati jer je sasvim upotrebljiv stroj. Još ću vidjeti da li ga zadržati ili spustiti cijenu...


Šverceru!
23.01.2024 | 11:15
kupus kaže:
Po meni, 5.1 single cpu sa stock grafom, bez SSDa, vrijedi max. 250 eura. Na oglasniku ovdje stoji dual cpu za 300e.


a moj stroj, koliko bi onda vrijedio :

- CPU X5690
- 2x16gb memorije
- NVMe SSD 1Tb + PCie kartica
- HDD 1TB - 4 kom
- GPU Sapphire Radeon RX 590 Nitro+, 8gb memorije
23.01.2024 | 11:44
Vidi koliko su ti dijelovi po njuškalu pa sve zbroji i onda malo oduzmi za cijeli komplet
23.01.2024 | 21:12
VanjusOS kaže:
kupus kaže:
Po meni, 5.1 single cpu sa stock grafom, bez SSDa, vrijedi max. 250 eura. Na oglasniku ovdje stoji dual cpu za 300e.


a moj stroj, koliko bi onda vrijedio :

- CPU X5690
- 2x16gb memorije
- NVMe SSD 1Tb + PCie kartica
- HDD 1TB - 4 kom
- GPU Sapphire Radeon RX 590 Nitro+, 8gb memorije


Single CPU, da je skoro gol, ali s ugrađenim Xeonom 5690 je 300 €. RAM, 2 x 16 GB ECC je 100 €. NVMe SSD 1 TB s PC karticom 100 €, svaki 1 TB HDD po 50 €, Radeon RX 580/590 8 GB još 100 €. Dakle, zbrojno 800 €, ali u toj cijeni bih očekivao i tipkovnicu, miša i da ima Wi-fi. Tržišno je to sada teško dobiti, ali da taj stroj toliko vrijedi - vrijedi. E sada, malo tko bi želio uzeti 4 x 1 TB HDD. znači tu dolazimo na neku sretnu kombinaciju bez njih za 600 € i to se čini ok.

Da moram birati između takvog stroja za 600 € ili novog Mac minija, ulazni model, za 800 €, svakako bih uzeo 15 godina stari Mac Pro. Opet, netko, kome pohrana i memorija nisu bitne će vjerojatno radije uzeti Mac mini, ali taj će na kraju opet morati kupovati sa strane diskove da bi stroj mogao služiti za išta suvislo.
24.01.2024 | 09:01
evo uspio i ja. uz pomoc frenda (okorjeli windowsas) jer jednostavno nisam htio ovako premoren ulazit u terminal (zbog non native boota). kada je sve proslo. bilo je jednostavno, ali svejedno hvala mu. a drugo hvala @dpasaricu. malo sam ga privatno gnjavio (nadam se ne predugo) ali bio je jos jednom od neizmjerne pomoci!

evo i dokaza!



PNGimage.png



nastavljam danas/sutra s instalacijom potrebnog softvera za @dorag (arhicad, twinmotion itd)
Prilozi:
24.01.2024 | 17:29
e prvi problem molim pomoc. rebooto sam masinu sada preko noci i sada mi wifi ne radi

patchirao sam sve...jel bilo poznatih problema?

u macu je originalna kartica
24.01.2024 | 17:34
stefanjos kaže:
e prvi problem molim pomoc. rebooto sam masinu sada preko noci i sada mi wifi ne radi

patchirao sam sve...jel bilo poznatih problema?

u macu je originalna kartica


ok samo od sebe se popravilo. nakon otvaranja settingsa onda je proradilo a prije toga je bio wifi greyed out i nije uopce reagirao.... evo pa info barem za znatizeljne
24.01.2024 | 17:38
Neki dan sam vidio Mac Pro 5.1 prepravljen u NAS.

Kupio ga covjek za neku sicu, osnovni model valjda. Drze ga u ostavi na polici. Sav u prasini.

Nakrcao ga je diskovima. Na njega je instaliran Proxmox + TrueNAS. Pravi "mali" server. Vrti mu i video nadzor u tom poslovnom prostoru, plus SmartHome stvari i automatizaciju.

Nije se mogao niti sjetiti koliko je dugo taj Mac kod njih i radi svo vrijeme bez ikakvih problema. Vadili smo ga, kaze, prije jedno 2-3 godine da malo ocistimo prasinu. Od taga ga nismo dirali

Ja vjerujem da 99% vremena radi na 0.5% raspolozivih resursa
24.01.2024 | 18:18
Ja sam kupio 1.1 za 500kn, stavio novu graficku i SSD.
Utrpao sam sve diskove koje sam imao doma.
Ne koristim ga za nista otbiljno, vise iz znatizelje.
Racunao sam i sve je oko 1200 kn bilo (valjda).

EDIT
MacPro 1.1 2GHz 2 cpu
4x4GB
ATI Radeon HD 5770

Stari Apple Cinema HD Display - jedino mu je noga pukla pa sam napravio Al zamjensku
24.01.2024 | 18:34
@stefanjos - drago mi je da si i ti uspio.

Tko je sljedeći?

Možda da netko bude "online help" - usudio bih se i ja probati, pa ako zapnem da mogu nekoga pitati...


Još čekam sliku boota, nakon što ste flešali Mac pro..
24.01.2024 | 18:38
VanjuOS mislim da je u pitanju nesporazum, Stefanjos je uspio instalirati OpenCore i Sonomu, mislim da se oni nisu bavili ovim što sam ja zadnje radio!
24.01.2024 | 18:42
VanjusOS kaže:
Uglavnom, sada imaš boot screen ( to je najbitnije a nisi nam slikao )...


Sada ovo vidim, pa da kasno odgovorim - kako to misliš nisam slikao? Pa druga fotka po redu ti je native boot screen prije nego se digne OpenCore sa svojim Boot Pickerom. Što bi ti još želio vidjeti?
24.01.2024 | 18:56
aha, on kasni za nama - pa ja sam Sonomu imao prije 100 godina, hehe (mjesec dana)
24.01.2024 | 18:57
dpasaric kaže:
VanjusOS kaže:
Uglavnom, sada imaš boot screen ( to je najbitnije a nisi nam slikao )...


Sada ovo vidim, pa da kasno odgovorim - kako to misliš nisam slikao? Pa druga fotka po redu ti je native boot screen prije nego se digne OpenCore sa svojim Boot Pickerom. Što bi ti još želio vidjeti?


nije mi jasno kako to nisam vidio, sad sam se vratio pa stvarno vidim! (možda si naknadno editirao post pa ubacio tu sliku?)
25.01.2024 | 19:16
Mac Pro 6 core 3.46Ghz (Ati 580 apple firmware) na prodaju u oglasniku. Sarajevo
28.01.2024 | 12:41
Danas operacija last-gen WiFi & Bluetooth kako bi radio AirDrop i Handoff. U Mojaveu je proradilo odmah, ali u Sonomi mi još ne radi... nadam se da ću naći gdje je caka. Javim...



28.01.2024 | 21:17
mozda jer su u sonomi za broadcom kartice maknuti driveri? mislim, ne vidim da je ovo broadcom kartica ali mozda zato. meni nakon prvog boota kartica nije radila pa sam sam pricekao i sada radi bez problema.

jedini problem koji sada susrecem su kernel panics od nvme boot drive (neznam zasto..)
28.01.2024 | 21:20
Napravio sam SMC reset, pa PRAM reset, pa reinstalirao OpenCore, pa još jednom prepeglao root drivere i sada radi!
29.01.2024 | 09:05
dpasaric kaže:
Danas operacija last-gen WiFi & Bluetooth kako bi radio AirDrop i Handoff. U Mojaveu je proradilo odmah, ali u Sonomi mi još ne radi... nadam se da ću naći gdje je caka. Javim...


Moze link gdje je kupljen set wifi/Bluetooth.
Hvala
29.01.2024 | 09:23
www.osxwifi.com

Klijent je kupovao, ne znam točno koju od kombinacija je uzeo.
13.02.2024 | 11:43
još očito nisam završio sa nadogradnjom!

kupio sam ASUS Radeon RX 6650 XT, (ima samo 1x8pin napajanje), pa htjedoh isprobati sa najjačom grafikom koju mogu staviti bez prerade napajanja...

Zamislite samo - ne radi! Nema slike, nema niti onog zvuka pri paljenju..

U čemu je problem, zna li netko?

Gledam po youtube, rade flešanje tih rx 6600, da li to moram napraviti negdje na win stroju, ili je problem do proizvođača (ASUS)?

Ajmo stručnjaci, pomagajte!
13.02.2024 | 20:26
Da, pa kako nisi prvo pročitao što se traži, svuda na to upozoravaju! Sve te nove serije 6 traže flash (zapravo imaju bug i šlampavo pisan kod) i prvo to moraš obaviti da bi radila. Imaš dosta uputa po netu kako to izvesti.

Ja nemam pristup nekom PC-iju gdje bih to mogao lako napraviti, pa sam preskočio tu priču jer je za sve što radim i RX 580 sasvim ok.

Po ovome razlika bi trebala biti primjetna:

gpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-RX-660...MD-RX-580/4128vs3923

Javi razvoj situacije!
13.02.2024 | 20:39
Naravno da sam bio brzoplet, i da nisam sve pročitao, istražio prije kupovine.

Ono što me privuklo je to da RX 6650 XT je jača od RX 6600 XT, a treba samo 1x8pin za napajanje (ne treba pixlas mod).

Preletio sam upute za flešanje RX 6x00 kartice, te odradio na windows pc od sina. (nije prošlo baš bez problema, ali uspio sam..)
U sinovom kompjuteru (win10) nakon flešanja i restarta ništa se nije promijenilo, i dalje komp vidi RX 6650 XT..

Nakon što sam ubacio grafičku u Mac, obradovao sam se kada sam čuo zvuk za paljenje i potom se bootao u OS X. Ono što me zateklo, to je ovo:



Ista situacija je bila i u Windowsima - prepoznaje grafičku kao Standard microsoft adapter ili nešto slično..

Tek nakon toga sam išao istraživati (da sam barem prije..) i shvatio da je problem u 6650! znači te novije serije grafičkih kartica imaju drugačije nešto nego 6600 i nisam uspio pronaći nekoga tko je uspio flešati 6650 (ili 7650) i da mu radi na Mac Pro..

Nakon toga sam vratio original bios na grafičku, i sad pokušat ću prodati grafičku i tražiti 6600 XT ili 7600 XT. ALI ZA TO TREBAM PIXLAS MOD!
@dpasaric - daj mi molim te link gdje da kupim kabl (konektore za pixlas sam već naručio).
13.02.2024 | 22:40
Koji ti kabel točno treba? Pretpostavljam dvostruki mini-DIN s Mac Pro matične na što?
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan
  • drlovric: Pa da, uzeo sam ga cim je izasao. Ne znam sta bih ti rekao za bateriju. Nemam nekih problema, pojma nemam ni na koliko je health. Provjerim pa javim.
  • Yonkis: drlovric: a kakva ti je baterija na njemu, ako pretpostavimo da si ga kupio kad je bio "objavljen"?
  • drlovric: Ja imam iPad Pro (2nd gen). Niti najmanji razlog nemam za upgrade. Oni ubacuju najjace cipove, dok je najveci problem iPada u biti software :)
  • MAK: iPad Air plus Pencil Pro
  • smayoo: Svim Splićanima čestitam dan Sv. Duje! :)
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.25 Seconds

Provided by iJoomla SEO