macOS 10.5 install DVD
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

macOS 10.5 install DVD


06.03.2022 | 14:29
Pozdrav, pokušavam instalirati macOS na Powermac G5 ali ne ide. Skinul sam i iso i dmg file s interneta, napravio bootable usb ali i dalje G5 neide dalje od one Finder ikone. Pa me sada zanima ako tko ima viska originalnu macOS DVD instalaciju da bi prodal. Ili ima kakva druga opcija za inctalaciju? Samo da napomenem, to mi je prvi mac, i nemam previse ikakvog iskustva.
06.03.2022 | 14:47
Ako se dobro sjećam (a nemam osobno iskustvo, nego se samo sjećam što su ljudi ovdje pisali), na pre-intel Macovima (G5 je zadnji PowerPC bazirani Mac prije intel Macova) nema bootanja s nekog USB medija, nego samo s optičkog pogona spojenog na internu IDE sabirnicu (ili SCSI, ako je SCSI stroj). Dakle, treba ti bootabilni optički medij.

Drugo, koliko se sjećam 10.5 retail boot DVD mora biti dual layer, ne može biti obični

Treće, koliko se sjećam, ne da se zapržiti (a da radi) na PC-u, moraš imati baš Mac.

Naravno, optički pogon ti mora biti ispravan, a leća nezaprašena da bi uspješno završila instalacija i da tokom tog procesa nigdje ne ispadne greška čitanja DVD-a. To je već samo po sebi lutrija, s tako starim strojem...

Nisi napisao najvažnije - gdje se nalaziš? To je bitno da ti se može javiti netko od članova tko je u tvojoj blizini, da ti posudi svoj DVD. Ja imam bootabilni, ispravni DL DVD s retail instalacijom 10.5 i nalazim se u Rijeci. Nisam voljan prodati ga niti pokloniti, ali posuditi na par sati ga svakako mogu.
06.03.2022 | 14:49
Bajdvej, na tim starim PPC Macovima nema jamstva niti da će ti neki nabavljeni zamjenski DVD drive raditi. Samo određeni modeli rade, a drugi - jednostavno ne. Ovo sam 100% siguran jer sam svojedobno imao takav neuspješni manevar s iMac G4 (tzv. "lampom")
06.03.2022 | 16:04
Pioneerovi mehanizmi su radili provjereno. I imam original instalaciju. Na žalost, imam i covid
06.03.2022 | 16:43
Ovo sam si zapisao kad sam sa USB-a instaliravao Leopard na PowerPC Mac Mini Pa probaj:

Na USB sticku napraviti 2 particije, a DMG OS X instalacije restorati na prvu (ne sjecam se vise zasto, ali tako je jedino radilo).

Upaliti komp

Drzati Alt+Option+O+F za ulazak u Open firmware

devalias ud /pci@f2000000/usb@1b/disk@1
ili ako je drugi USB port:
devalias ud /pci@f2000000/usb@1b,1/disk@1
(paziti na količinu nula - 6)

za provjeriti dir listing:
dir ud:,\

Bootanje instalacije:

boot ud:,\System\Library\CoreServices\BootX

Sretno
06.03.2022 | 17:04
Ja sam iz Međimurja. Vidio sam po youtube da se moze preko usb kao što je i SuperUnknown napisao. Napraviti dvije APM particije i tu prvu na 7.7gb i to sve ali i dalje neide. E sad bi mogao biti možda problem to što nemam originalnu apple tipkovnicu? Navodno ne bi trebalo biti problema ali mozda je i do toga. Također kada se pojavi ta ikona na displeju ventilatori počnu puhati na max.
06.03.2022 | 18:13
Opisi malo detaljnije to da "dalje ne ide".
06.03.2022 | 18:54
^SuperUnknown^ kaže:
Opisi malo detaljnije to da "dalje ne ide".


Upalim cuje se chime pojavi finder ikona i ventilatori pocnu puhati na max.
Znaci dalje od te ikone neide. Nista drugo ne pokazuje na displeju. Probal sam resetirati nvram, drzati one tipke za boot select, open firmware i nista se nedesava. sad planiram nabaviti originalnu tipkovnicu pa bum jos jednom probal pa da vidim kaj bu onda. A ovo kaj se ventiratora tice onaj prozirni poklopac je gore tak da nije do toga
06.03.2022 | 21:15
Dakle, drzis tipke Win+Alt+O+F, tocno?
06.03.2022 | 21:48
Da, ima i ono samo win tipku pa se odabere boot disk niti to neide
06.03.2022 | 21:52
Probaj drzati Alt tipku, pa vidi reagira li... ako ne, vjerojatno je onda do tipkovnice... pali li ti se LED-ica kad ukljucis Caps lock? Probaj naravno i druge USB prikljucke (straznje, prednje).
07.03.2022 | 18:38
Probal caps lock i num lock i nepale se ledice heh. Narucil sam apple keyboard pa bum videl kaj bu onda.
07.03.2022 | 20:52
Kod Applea su tipke Alt i CTRL zamijenjene. Na PC tipki držiš Alt na Ctrl, a Ctrl na Alt !
07.03.2022 | 22:04
Windows tipka bi trebala biti Cmd, a Alt je Option Ali ne skodi probati i sa Crtl
08.03.2022 | 06:00
Ma narucil sam si Apple tipkovnicu pa kroz koji dan dok dodje probam. Drzal sam i win, alt, ctrl, alt gr… i nista
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 36 minuta
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.16 Seconds

Provided by iJoomla SEO