Kompatibilnost OSX-a i iOS-a
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kompatibilnost OSX-a i iOS-a


  • Air
  • Korisnik
  • 64
26.05.2020 | 21:19
Pozdrav svima

Problem je sljedeći:

Imam osx 10.13.6 i na iPhone 7 sam imao ios 12.
Tada su mi se uredno sinkali notes i kalendar - ono što napišem na telefonu pojavi se na kompu i obrnuto.

Na iPhone sam digao ios na 13.4.1. i sada mi se ne sinkaju.
Dugo se nisam ovako zeznuo.

Ne znam na koji bi OSX minimalno trebao sada ići da dobijem kompatibilnost.

Na webu sam tražio nekakvu listu kopatibilnosti OSX-a i iOS-a ali nisam uspio naći.

Da li tako što uopće postoji?


Nisam siguran pod koju rubriku bi pripadala ova tema pa ako sam profulao molim admina da prebaci gdje je bolje.
26.05.2020 | 21:50
A koji komp imaš, možeš li na Mojave? Ja imam 7-icu i Mojave i sve lijepo radi.

Mada, notes i kalendar bi trebali raditi bez obzira, tako da je možda u pitanju nešto drugo.

Za početak, provjeri sinka li ti komp i dalje sve to s iCloudom, znači ulogiraj se u iCloud web i provjeri stanje tamo. Ako se prije sinkao i iCloud je ažuriran, onda to mora doći i do iPhonea.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
26.05.2020 | 23:07
Komp je 15" mac bookpro mid 2014 osx 10.13.6.
iPhone je 13.4.1.

Probao sam razne kombinacije ali ništa nije onako kako bi trebalo biti.

Kada napravim notes dokument na kompu pojavi se na icoudu i na telefonu.
Kada editiram taj dokument na telefonu promjena se ne vidi na kompu ali se vidi na icloudu.

Kada kreiram dokument na telefonu ne vidi se na kompu ali se vidi na icloudu.

Kada kreiram dokument na icloudu vidi se na telefonu ali se ne vidi na kompu.

Kao da je na icloudu updejtan na neke postavke od ios-a 13 koje nisu kopatibilne sa osx 10.13.6.
26.05.2020 | 23:16
“Upgraded reminders aren't compatible with earlier versions of iOS and macOS. If you upgrade your reminders on your iPhone with iOS 13, your iPad and Mac using the same iCloud account can't access your reminders until iPadOS and macOS 10.15 Catalina are available,” reads Apple's support page for the Reminders redesign. (Sep 30, 2019)

Ako se ne varam to se odnosi i na redizajn bilješki (Notes).
26.05.2020 | 23:59
Eto, Borisone ti je našao odgovor.

Ali ti na taj stroj bez problema možeš staviti Mojave, što svakako preporučujem, a možeš i Catalinu koliko vidim, pa napravi tako ako nemaš neke 32-bitne aplikacije koje su ti važne.
27.05.2020 | 13:30
Reminders je ionako smeće od aplikacije. Preporučam Due, koji ima za iOS, i za macOS, podržava i nove, i stare verzije, synca se preko iClouda ili preko Dropboxa, radi, fleksibilnije i bolje, također podržava unose preko Siri, itd. I ne zajebava.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
27.05.2020 | 16:54
Hvala Borisone
To je to što sam najmanje želio.

Nasretniji sam bio kada sam bio na Sierri jer sam tada backup Mac Bookpro-a odradio direkt na Mac Pro 3.1. (tako da sam imao duplo računalo sa svim istim podacima - uh što volim takve kopatabilnosti).

Također volim sve dok mi računalo radi da ne radim nikakvi upgrade, jer se dešava upravo ovo - više nije međusobno kompatabilno.

Moje pitanje je između ostalog bilo da li netko zna da postoji neka stranica na kojoj su navedene sve (koliko je to moguće) kompatabilnosti unutar Apple-a.
27.05.2020 | 17:00
Meni nije poznato.
27.05.2020 | 20:38
Air kaže:
Hvala Borisone
To je to što sam najmanje želio.

Nasretniji sam bio kada sam bio na Sierri jer sam tada backup Mac Bookpro-a odradio direkt na Mac Pro 3.1. (tako da sam imao duplo računalo sa svim istim podacima - uh što volim takve kopatabilnosti).

Također volim sve dok mi računalo radi da ne radim nikakvi upgrade, jer se dešava upravo ovo - više nije međusobno kopatabilno.

Moje pitanje je između ostalog bilo da li netko zna da postoji neka stranica na kojoj su navedene sve (koliko je to moguće) kompatabilnosti unutar Apple-a.


pa i nema ih bas puno, imas handoff, icloud sync i universal clipboard (koji nikad ne radi).imas airdrop, snimanje ekrana preko quicktime i ne puno vise
27.05.2020 | 21:34
Air kaže:
Moje pitanje je između ostalog bilo da li netko zna da postoji neka stranica na kojoj su navedene sve (koliko je to moguće) kompatabilnosti unutar Apple-a.

Use Continuity to connect your Mac, iPhone, iPad, iPod touch, and Apple Watch
System requirements for Continuity on Mac, iPhone, iPad, iPod touch, and Apple Watch
Use your iPad as a second display for your Mac with Sidecar
AirPlay system requirements
27.05.2020 | 22:21
Mene je Airdrop zezao godinama, toliko je bio nepouzdan da ga nisam ni koristio. Kada sam kupio novi MBP proradilo je bez greske. Nez jel bio SW glitch (reinstalirao sam sustav nakon 10+ godina) ili je nesto do hardvera.

U prinicipu meni stvarno sada sve radi, osim onoga da kopiram sa iPhone pa zalijepim na Mac. To nekad hoce nekad nece
  • Air
  • Korisnik
  • 64
28.05.2020 | 09:39
drlovric kaže:
U prinicipu meni stvarno sada sve radi, osim onoga da kopiram sa iPhone pa zalijepim na Mac. To nekad hoce nekad nece


Meni ovo radi super.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
08.06.2020 | 14:28
Samo da javim još nisam digao OSX zbog toga što još nisam napravio backup, ali sync Notesa između telefona i kompa je (sam od sebe) proradio.

Netko se u Apple-u smilovao.

Ili je netko popravio nešto što je prethodno zaribao.
08.06.2020 | 17:57
Nista od toga. Jednostavno tako radi.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
30.03.2021 | 15:12
Evo samo da javim, možda nekom pomogne, kod mene je rješenje problema bilo trivijalno: baciti iz Preferences-a "com.apple.iTunes.plist".

I sada normalno radim back up iOS 14 i OSX 10.11.6 pod ITunes-ima 12.8.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 42 minuta
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, matiknez, Riba, rticic, smayoo, tino1, Anonimci (751)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.20 Seconds

Provided by iJoomla SEO