Instalacija 10.3 na Beige G3
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Instalacija 10.3 na Beige G3


25.10.2003 | 03:20
Da li je tko probao? Koliko sam vidio nije službeno podržan zato jer originalni Beige G3 ima zastarjeli Rage II i nema USB. No, možda stvar prolazi OK ako je unutra moderna Apple podržana grafička (npr. Radeon) i PCI USB kartica? Čekam info, da ne uletim u probleme... na netu još nisam našao ništa konkretno. Valjda je rano...
  • MAK
  • Korisnik
  • 13
25.10.2003 | 19:34
Ti si svog prodao?
25.10.2003 | 21:19
Ne, nisam prodao, zato i pitam. To mi je još uvijek glavni radni stroj, pa ne smijem ništa eksperimentirati - moram igrati na sigurno... i ne mislim ga prodati dok god Apple ne zaokruži G5 priču u potpunosti - od monitora do tastature.
27.10.2003 | 02:21
.. i ne mislim ga prodati dok god Apple ne zaokruži G5 priču u potpunosti - od monitora do tastature. ..

Nacekat ces se.
Cijela ova saga oko G5 se razvlaci gore od neke spanjolske sapunice ili tijesta za strudel s previse kvasca i margarina.
Appleovu prodaju PowerMacova su ubile u ovom periodu kasne isporuke, i to zbog jednostavnog razloga: ljudi ne zele single G5. Svi navalili na dual, jer dual jedino i daje vrijednost za potrosene pare.
Glupa Appleova odluka, jos jednom.
Po ovom tempu, sljedecu reviziju G5 mozemo ocekivati za Bozic sljedece godine, i to ako netko dovoljno pametan skuzi sto kupci zapravo zele, a ne obratno -- sto je Apple spreman dati kupcima.
27.10.2003 | 12:11
Mislim da nisu bas toliko blesavi i intertni. Ja očekujem malu reviziju G5 već na Expou u siječnju, a ako toga ne bude, onda mora biti barem prikladan monitor i tastatura...
  • MAK
  • Korisnik
  • 13
27.10.2003 | 18:31
Mislim da bi graficka kartica tu bila njozbiljniji problem. Cak i Voodoo 3. Minimum Rage 128 PCI (dajboze neki Radeon), ali koje su sanse da to nadjes?
Ne mislim samo na QuartzExtreme (fuckas meku sjenu ispod kursora, mozes bez toga) nego na sve featuree koji stizu: npr. da Preview otvaracak i PostScript fajlove konvertirajuci ih uz pomoc grafickoga enginea u PDF automatski. Mislim, meni bi ti featurei pod Pantherom bili supstancijalni...
27.10.2003 | 19:59
MAK, pa moj Beige G3 je odavno "tuniran" do krajnjih granica... tako da imam unutra i Radeon i PCI USB soluciju i gomilu memorije... teoretski bi moralo raditi, ali želim biti siguran jer mi je to radni stroj i nemam vremena za eksperimente sada kada počinje predblagdanska groznica.
28.10.2003 | 08:20
..npr. da Preview otvaracak i PostScript fajlove konvertirajuci ih uz pomoc grafickoga enginea u PDF automatski. Mislim, meni bi ti featurei pod Pantherom bili supstancijalni...

Sklepao sam program koji upravo to i radi. Cocoa. Konvertira PostSript u PDF 1.2, 1.3 i 1.4, s tim da ti ovaj potonji ne bih preporucio, zbog RIPova, koji jos vecinom nisu naviknuti na nj, narocito jer u njemu su definirane transparencije.
Hoces li?
U biti, to je mali Acrobar Distiller, bez puno gnjavaze i besplatan za korisnike Jabucnjaka.
30.10.2003 | 00:15
Pitam se - mislim da sam negdje procitao da 10.3 ne mozes instalirati na Beige G3 jer da vise nije podrzan... Dakle, odoh na apple.com i vidim - req je BUILT-In usb - pa mozda doista ne budes mogao nista sa tim.
30.10.2003 | 01:07
Službeno ne, ali zato postoji Xpostofacto . No, autor još radi na novoj verziji...
07.11.2003 | 23:52
Pasariću, si probal instalirat 10.3 na G3? Ak jesi, kakva su iskustva, Ak pak nisi… možda bih ja mogao uvalit neko rezervno vrtopamtilo pa se putsit instalaciju. Mani je Ge3ba tek visak kanta za sortiranje starih "back-upova" (oni CeDeji tipa "djubre krepalo", "frka2", "back_up u panici"…)
08.11.2003 | 02:19
Bez brige, da radi, već bih o tome pisao. Inače, probao jesam, ali u startu me odbije kao nepodržan stroj. Znači nema druge nego čekati Xpostofacto koji bi pokrpao to i ostale moguće komplikacije. Sam override kod instalacije nije neka frka (to se obično lako sređuje kada otvoriš package), ali me strah drugih komplikacija, incijalizacije L2 cachea itd.. zato čekam da to netko napravi prije mene .
19.12.2003 | 02:55
OK, da se vratimo na temu... dakle, Xpostofacto Alpha 9, koji je izašao još prije dva tjedna, podržava instalaciju Panthera na Beige strojeve uz uvjet da imaju kakvu pristojnu grafičku karticu. Built-in video još nije podržan. No, još uvijek nisam na netu našao komentar kakvog korisnika koji je to napravio. Kako je Beige meni glavni "radni konj" ne bih baš volio eksperimentirati. Dakle, da li je tko s Beige G3 to probao i ima li kakvih neplaniranih problema?
21.12.2003 | 17:18
Još malo updatea na tu temu... izašao je novi Xposto facto Alpha 10 koji sređuje problem s 10.3.2 i Beige strojevima. Još uvijek ga nisam probao. Netko drugi?
22.12.2003 | 00:12
Znam ja tko hoce, javim rezultate!
01.01.2004 | 05:58
OK, ima li bolje vrijeme za takav odvažan pothvat od novogodišnje noći? Za pravog Mac-geeka nema...

Dakle, dok ovo pišem na ženinom iMacu na moj G3 instalira se Panther... kako će to završiti vidjeti ćemo... no, početak nije baš bio veseo... ali ne dam se ja tako lako...
01.01.2004 | 07:32
Jest da je 6:30 ujutro, ali Panther je instaliran na Beige G3!

Problemi? Da... kao prvo, nemojte slučajno u XPostoFacto izborniku uključiti firmware definiranje input devicea na keyboard jer ćete završiti sa strojem koji ne prepoznaje ADB tastaturu! To i nije neka frka, ali ako imate uključen login s passwordom onda jest ... a ne možete bootati niti u OS 9 s CD-a jer "C" na tastaturi više ne radi jer se stvar rješava prije toga. Cool . Srećom, imao sam USB tastaturu pri ruci, pa sam to zaobišao. No, zato je druga opcija zgodna - može se u firmwareu definirati da je "rani monitor" onaj na dodatnoj kartici - u mom slučaju Radeon. To mi je super jer prije nikada za vrijeme boota nisam vidio onaj rani OS X intro screen - meni se monitor uključio iz sleepa tek negdje na pola boota kada inicijalizira i dodatne grafičke kartice. Dalje... instalacija ne prolazi kada se inicira iz OS X-a (to je dokumentirani bug), ali u mom slučaju ne prolazi niti iz OS 9 - osim ako se paraleleno s XPostoFacto i u StartUp Disk panelu ne podesi boot na Panther CD - inače stroj stoji i ne zna odakle krenuti. Helper disk opcija vam ne treba i preskočite je. Sama instalacija ide jako sporo, ali to je samo do mog starog sistema i sporog diska. Za sada nisam primjetio ništa "razbijeno" osim onih stvari koje Panther i inače zafrkne. Stvar koja me oduševila jest da je PowerLogix Cache Control za moj upgrade ostao funkcionalan i da i dalje imam kontrolu nad L2 cacheom.

Brzina? Nisam mislio da će napraviti bitnu razliku, ali jest! Najviše se osjeti na GUI-iju. Sve radi mekše, a i kao da se procesor bolje koristi kada je više aplikacija aktivno. Jedino što ne možete očekivati da mekano radi je Expose - što je i normalno na strojevima koji ne podržavaju Quartz Extreme. Toliko za sada... detalje ću pisati ovih dana kada stvar malo bolje testiram...
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 10 sati, 24 minuta
  • drlovric: Pa da, uzeo sam ga cim je izasao. Ne znam sta bih ti rekao za bateriju. Nemam nekih problema, pojma nemam ni na koliko je health. Provjerim pa javim.
  • Yonkis: drlovric: a kakva ti je baterija na njemu, ako pretpostavimo da si ga kupio kad je bio "objavljen"?
  • drlovric: Ja imam iPad Pro (2nd gen). Niti najmanji razlog nemam za upgrade. Oni ubacuju najjace cipove, dok je najveci problem iPada u biti software :)
  • MAK: iPad Air plus Pencil Pro
  • smayoo: Svim Splićanima čestitam dan Sv. Duje! :)
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

drlovric, m@xym, Riba, Smet, Tito, Anonimci (675)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.23 Seconds

Provided by iJoomla SEO