MaxAdsl
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

MaxAdsl


03.11.2005 | 12:40
Ovako, imam mac os x s panterom, spojen preko switcha s mreznim printerom i pc-jem s xp windowsima, insalirali su mi lan adsl modem , na pc-u sve radi, a na mac-u neznam od kud bi poceo. Dal trebaju kakvi driveri (modem je simens neki) ,kad sam probao u preferencis stavit u PPPoE novi username i pasword nece se spojit. Pomoc polim , hvala.
  • EuCryL
  • Posjetitelj
03.11.2005 | 13:04
nisam ekspert, ali treba ti radit ako odabereš DHCP pod ethernet postavkama u Networkingu..
03.11.2005 | 16:54
Ako ideš van preko routera (što je logično), onda samo na Macu podesiš njegovu adresu i sve radi. Ako ideš direktno - onda je banalno - samo upišeš lozinku i ime i sve radi. Ako pak ideš van preko PC-ija, onda na njemu moraš podesiti sve da glumi router i sharea konekciju.
03.11.2005 | 18:40
Fora je u tome sto mac neide ni izravno. Dakle, ja sam isprobao sve ove vase opcije na macu, niti jedna ne radi. Pc radi i na swichu i preko rutera, i izravno.
03.11.2005 | 18:54
Probaj na macu u networku staviti na manualno podesavanje, upisi adresu routera i servera (što si vjerojatno dobro napravio), a IP adresa na macu ti treba biti različita od one na PC-u. Zašto ti ne ide direktno ne znam. Pošalji screen shotove.
03.11.2005 | 19:15
Ma to je nemoguće. Ako Mac direktno spojiš, nema što ne raditi. U PPPoE upišeš ime i lozinku i to jednostavno radi.
  • EuCryL
  • Posjetitelj
03.11.2005 | 21:21
Još jedna banalnost (iz vlastitog iskustva)

Provjeri kabel :o)

Provjeri da li su svi pinovi na ethernet portu kako trebaju.. da ti slučajno nije puknuo koji ili se iskrivio..

Nadam se da je samo kabel.. ili da si već riješio..
04.11.2005 | 13:31
nije kabel, pingao sam router iz terminala, i radilo je normalno, pingao sam www.google.com, i nije radilo, sve postavke su u redu, pc radi bez ikakvih problema...
04.11.2005 | 15:05
Daj malo detaljnije opisi konfiguraciju svoje mreze, ako sam dobro shvatio imas ADSL modem u router modu (ili poseban router?) i switch sa uplinkom na modem? Spojiti sa Maca na PC se mozes i obratno? Na Macu i PC-u imas unesene iste adrese za router i DNS?
06.11.2005 | 15:11
Gle, imam adsl modem, koji ide u router, imam pc koji ide u router i imam Mac koji ide u router. Pc radi , mac ne, Pc radi izravno mac ne. Da i na mac-u i na pc-u su iste dns adrese.
06.11.2005 | 15:35
Radi li ti veza izmedju Maca i PC-a? Ono sto mi nikako ne ide u glavu je da ako Maca spojis izravno na Modem onda \"ne radi\" (U kojem smislu ne radi, da li se uspostavi PPPoE veza ili ne?).
U slucaju da se spojis na router i podesis na Macu da pokupi sve preko DHCP-a, da li dobije svoju adresu i adresu routera ispravno? DNS polje moze ostati prazno. Naravno u ovom slucaju ne koristis PPPoE.
06.11.2005 | 17:27
Ako ti radi sharing izmedju Maca i PCja - onda je link i mrezna u redu. Ako ne radi ili je mrezna ili kabel ili si sve podesio krivo.

Ako radi a i dalje nemas pristup netu - kreni ispocetka - kreiraj novi setting za mreznu, podesi sam svoje IPove (DHCP automatizam od rutera ja izbjegavam jer mi je nekoliko puta zakomplicirao zivot).

IP adresu u smislu (192.168.0.xx), subnet (255.255.255.0), router adresu (najčešće 192.168.0.1) i DNS servere (195.29.150.3, 195.29.150.4). Pomaze i ako upises Search domains koji su isti kao DNS serveri. Dalje, na ruteru ima mjesto gdje isto tako upises DNS i to je to.

To mora radi, ako ne radi imas neki gadan fuckup. Zovi nekoga sa vise iskustva i plati mu za posao.
07.11.2005 | 00:38
Zvao sam nekog s vise iskustva, i ni on nezna sta bi, mreza izmedju pc-a radi bez problema, nove ip-ove sam vec nekolkiko puta pokusao, kada stavim fhcp i sve podesim na routeru takodjer ne radi, kada stavim kabel izravno u mac, i stavim da se spaja na PPPoE pise mi unable to connect.
07.11.2005 | 12:45
Rješenje ti je u ovom što je napisao Vanjuška - ručno mu napiši neki dobar DNS server...

Kad imaš ovu situaciju na Using DHCP:
\"pingao sam router iz terminala, i radilo je normalno, pingao sam www.google.com, i nije radilo, sve postavke su u redu, pc radi bez ikakvih problema...\"

tj. interno ti sve radi ali Mac ne zna naći www.google.com jer mu ruter DNS server ne daje dobru informaciju...

Zato na Mac-u postavi TCP/IP na Using DHCP da nemaš brige na lokalnoj mreži, a pod DNS servers -> ručno upiši adresu nekog dobrog T-Com ili Iskon DNS servera npr. - 213.191.128.8 ili neki od ovih koji su ti naveli prije...

Pozdrav
07.11.2005 | 21:26
Sad sam spojio sve to preko svitcha, i sad mac radi preko PPPoE, ali (uvjek ima ali) kada je mac connectan, pc daje poruku da se nemoze konektirat jer su krivi
password i username, a kad je pc konektirean mac daje gresku da je autorizacija faild...
08.11.2005 | 00:44
Pa normalno, pa ne možeš imati dvije PPPoE konekcije istovremeno. Meni jedino i dalje nije jasno čemu sve to - zašto switch ne spojiš njegovim PPPoE, a Mac i PC spojiš na njega?
08.11.2005 | 01:57
Zato jer to switch ne moze, a iz jos nepoznatog razloga sa routerom mu nije radilo.
08.11.2005 | 12:14
Ma da, i mislio sam na router. Pa to mora raditi. Spojio sam to tako doma i u firmi i sve je radilo iz prve.
08.11.2005 | 16:46
hm, da, znaci problem je u routeru, trazio sam na njihovoj stranicu support, al nisam nista nasao, sve sam napravio po prirucniku i kad stisnem dial na diagnostic , nista se ne dogadja, ne znam sta cu, router kao switch radi, pa mogu naizmjence na internet s jednim pa s drugim, mislim da je netko spominjao da se samo uz pomoc switcha moze mac ili pc uredit da funkcionira kao router, ako da ,nek se javi.
09.11.2005 | 15:58
Ovako - imas DSL modem koji ide u ruter a iz njega dalje do PCja i Maca i printera itd?

Da li je taj ruter ADSL ruter? Jer AFAIK - ne mozes spojiti DSL modem na obican ruter/switch koji si koristio prije - to ne dela. Mora bas biti klasican DSL ruter - ima ih za 400kn i onda ako ti na njemu nestane portova na njega spojis stari \"obican\" ruter pa imas jos vise portova.
09.11.2005 | 21:34
imam ovaj router, http://www.dealtime.co.uk/xPF-D_Link_DI_304_DI_304 i mislim da bi trebao radit ko dsl, al je dpasaric napisao da se pc moze nastimat tak da radi ko router i da shera konnekciju, pa ako ima ko link il moze objasnit, bio bih zahvalan.
10.11.2005 | 11:52
Meni su u T-Comu rekli da ima problema s routerom koji ti imaš, tj. da propušta previše mac adresa, a na njihovom serveru su podržane samo 2 ?????????
10.11.2005 | 13:54
Možda pomogne:
www.dlink.co.uk/
10.11.2005 | 14:29
Hm, kolko got to cudno i misteriozno djeloval, danas sam se vratio iz skole i preko swithcha (!?) je sve radilo, stari je reko da je on samo na macu nest prcko i restarto, al da nije nist promijenio... Ja necu nis dirat i nadat se da ce radit do daljnjega (necu restartat comp).
10.11.2005 | 14:40
Zbunio me ovaj dio teksta:

\"which allows users to send/receive data at 64Kbps or 128Kbps over an ISDN BRI Line or DSL/Cable connection.\"

Router koji dozvoljava max 128Kbps makar i preko DSLa? Bit ce da je samo recenica nezgrapno srocena.

Sto se tice PCa kao routera - IMHO previse posla - morao bi imati dvije mrezne kartice, podesiti softver i naposljetku ne gasiti taj PC. Mislim da truda ne vrijedi.
10.11.2005 | 14:44
iMan je napisao:
hm, da, znaci problem je u routeru, trazio sam na njihovoj stranicu support, al nisam nista nasao, sve sam napravio po prirucniku i kad stisnem dial na diagnostic , nista se ne dogadja, ne znam sta cu, router kao switch radi, pa mogu naizmjence na internet s jednim pa s drugim, mislim da je netko spominjao da se samo uz pomoc switcha moze mac ili pc uredit da funkcionira kao router, ako da ,nek se javi.


Da li si prebacio svoj ADSL u routed mode?

Ako ne, toplo ti preporucujem da to napravis. U routed modu upisujes svoj ADSL login/pass direktno u modem i sam modem kreira PPPoE vezu te taj promet, bez obzira da li imas router ili switch, distribuira kroz cijelu mrezu. Ono sto onda jedino moras napraviti je postaviti da i PC i Mac dobivaju svoju IP adresu preko DHCPa.

Dodatna prednost je i ta sto ne moras niti na jednom kompjuteru nista konfigurirati.

Navedeni scenario radi s obicnim switchem jako lijepo ovdje kod mene - ADSL, swtich i 10tak Mac-ova.

Na news grupi hr.comp.adsl mozes naci detaljne upute kako prebaciti svoj modem u 'routed mode'.
11.11.2005 | 00:05
a kako prebacim adsl modem u routed modem?
13.11.2005 | 16:57
Zoltan je napisao:
Da li si prebacio svoj ADSL u routed mode?
Ako ne, toplo ti preporucujem


Po mojim informacijama - ta opcija se cini jako nestabilna i zna uzorkovati probleme na nekim modelima modema. Zato i preporucujem kupnju DSL rutera i miran san


iMan je napisao:
a kako prebacim adsl modem u routed modem?


Zaboga, pa Zoltan ti je lijepo napisao: \"Na news grupi hr.comp.adsl mozes naci detaljne upute kako prebaciti svoj modem u 'routed mode'.\".
13.11.2005 | 20:37
nece mi ic na tu stranicu, pise page not found...
13.11.2005 | 21:00
Pusti njih, ne trebas nista prebacivati u \"routed mode\" jer router vec imas.
Evo na sto sam naletio, da li je to i tvoj problem, ne znam:
> Koristi li netko d-link di-304 isdn/dsl router kao router na t-com > adslu? Trenutno ga se koristi kao isdn router, a zanima me kako se > ponasa kao adsl router.

Na novim platformama je sa njim problem jer propusta MAC adrese svih racunala u mrezi a nova platforma dozvoljava samo 2 MAC adrese po portu, pa kad dode 3 MAC adresa padne port u blokadu na pola sata. Koliko znam to se dogada stalno, mozda bi novi firmware pomogao.


Nemoj me samo pitati sada sto je to MAC adresa.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 11 sati, 40 minuta
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.23 Seconds

Provided by iJoomla SEO