Maverick's
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Maverick's


24.01.2014 | 17:37
Borostef kaže:
Po mojem iskustvu, barem do sada, za Mac se još uvijek može reći "It just works...", barem u usporedbi sa Windowsima...
A ja sam ipak veći dio svog "kompjuterskog" života proveo na Windowsima, i mogu ti reći da ove zadnje tri godine kako sam se u potpunosti prebacio na Mac, i za posao, i za po doma, smatram godišnjim odmorom u odnosu na to razdoblje...

Što se tiče programa za praćenje procesa na Mac-u, mislim da nisu potrebni, ali budući da smo mi tu na forumu ipak malo "geekovi", da nas te mašine ipak zanimaju malo više od prosječnog korisnika, da su nam osim alata ipak pomalo i hobi, zato vjerojatno volimo i malo više zaviriti "pod haubu"... Ja recimo vrtim smcFan control da vidim temperaturu procesora, ne zato što mi taj podatak zapravo nešto pretjerano pomaže, nego iz čiste znatiželje da vidim od čega će se makina više zapuhati a od čega manje...
Neki dan sam napravio čistu instalaciju Windowsa na prijateljevom kompjuteru... Ne bi ja više natrag na tu, "tamnu stranu", ako baš ne moram...


Bas to sto kazes...
Nego na Mavericksu sam primjetio da taj mali bedasti smcFanControl navodno troši jako puno resursa i bakterije za ono što radi,
zato su valjda u Appleu i izbacili one animirane ikonice iz menija...
Ja sam ga također koristio i nakon što sam ga maknuo lakše mi je, ne gledam više gore i zabrinjavam se oko temperature...
24.01.2014 | 18:24
Ovakva je situacija što se tiče smcFanControla na mojem Miniju...
Možda ga i ja maknem... Samo si moram ponavljati: "You can do it..."
Screen_Shot_2014_01_24_at_17.png
24.01.2014 | 18:25
Ram...
Screen_Shot_2014_01_24_at_17-4a93e75398bd6958c4f022f52397fe52.png
24.01.2014 | 20:58
pogledaj pod "Energy" tabom, meni je tu bio na vrhu...
29.01.2014 | 19:26
Da li još netko ima problema s Time Machine ikonom? Umjesto zelene prikazuje se defaultna. Imam ovakav isti problem.
29.01.2014 | 19:43
Nikada, od prvog dana Mavericksa je zelena
Screen_Shot_2014_01_29_at_18.png
29.01.2014 | 19:54
Ja imam dva vanjska diska koja koristim za Time machine, oba su spojena istovremeno, onaj koji je spojen preko USB-a je zeleni, ali onaj spojen preko firewire-a je defaultni, iako je to disk koji sada koristim za backup preko time machine... I ja sam se pitao zašto, ali nije da me pretjerano smeta, bitno da sam backup funkcionira normalno...
29.01.2014 | 23:20
Dr. Beast kaže:
Da li još netko ima problema s Time Machine ikonom? Umjesto zelene prikazuje se defaultna. Imam ovakav isti problem.


Meni je ikona narančasta kad prištekam vanjski disk na MBP (kad dođem u ured) i onda pozeleni 30-60 sekundi kasnije, kad ga Time Machine skuži. Možda ti je Time Machine isključen?
30.01.2014 | 08:48
smayoo kaže:
Dr. Beast kaže:
Da li još netko ima problema s Time Machine ikonom? Umjesto zelene prikazuje se defaultna. Imam ovakav isti problem.


Meni je ikona narančasta kad prištekam vanjski disk na MBP (kad dođem u ured) i onda pozeleni 30-60 sekundi kasnije, kad ga Time Machine skuži. Možda ti je Time Machine isključen?


@Borostef, nije da me smeta, ali...

Uključen je Time Machine i sve normalno funkcionira, probat ću prema ovim uputama promijeniti ikonu i vidjeti ako će ostati nakon restarta.
30.01.2014 | 10:59
Time machine jednostavno mora biti green, ne prihvacam niti jednu drugu boju
30.01.2014 | 15:53
dCakmak kaže:
Time machine jednostavno mora biti green, ne prihvacam niti jednu drugu boju


Oko čega se mi zamaramo Ja bi pak radije da mu je ikonica preslika HW izgleda i bijele boje! E pa sad
31.01.2014 | 11:20
Dr. Beast kaže:
Da li još netko ima problema s Time Machine ikonom? Umjesto zelene prikazuje se defaultna. Imam ovakav isti problem.


Ovo je riješilo problem.
31.01.2014 | 13:06
Evo, i moja ikona je pozelenila...
Upalio sam time machine, (nemam ga stalno upaljenog nego sam radim backup svakih par dana) napravio backup, restartao komp i nakon jedno minutu vremena je pozelenila... Sad sam ugasio time machine i još uvijek je zelena...
Sad mogu mirno dalje...
01.02.2014 | 10:15
Borostef kaže:
Sad sam ugasio time machine i još uvijek je zelena...


Vidiš, to me jebe kod TMa... Ne gasi se nekim normalnim gumbom već moraš čupati kabel iz struje naživo, a to ne volim. Još kako je čvrsto uguran, treba mrdati i drmati, a pitam se kako to utječe na hard.
01.02.2014 | 12:41
Možda te nisam dobro shvatio, ali na što misliš kad kažeš da se TM ne može ugasiti na gumb?
Meni je hard na koji radim backup stalno spojen preko firewire-a na komp, a TM palim i gasim ručno svakih par dana...
Screen_Shot_2014_02_01_at_11.png
01.02.2014 | 12:42
...
Screen_Shot_2014_02_01_at_11-ef200f73f70a7e6885db52b363a2e8af.png
16.02.2014 | 22:08
Pozdrav! Ja samo kad su problemi..hehe
Naime, kako napraviti transparentni dock kako je prije bio ?
Ugl "ukucala" defaults write com.apple.dock hide-mirror -bool true;killall Dock
, ali nije to to.

Ima li netko rješenje koje nije ovo gore , a da je dock proziran kao prije ( čitaj: ljepši )?

Hvala!
17.02.2014 | 00:07
arya kaže:
Pozdrav! Ja samo kad su problemi..hehe
Naime, kako napraviti transparentni dock kako je prije bio ?
Ugl "ukucala" defaults write com.apple.dock hide-mirror -bool true;killall Dock
, ali nije to to.

Ima li netko rješenje koje nije ovo gore , a da je dock proziran kao prije ( čitaj: ljepši )?

Hvala!


17.02.2014 | 23:16
Hvala juka!

Vidjela to, nekako sam se nadala da postoji neki trik koji ne uključuje neki novi app install, ali što je tu je...

Hvala još jednom!
18.02.2014 | 16:33
Da li je netko primijetio da mu se Apple tv češće ruši nakon Mavericks?
Ubuduće ću se voditi onom "if it ain't broke don't fix it".
18.02.2014 | 16:51
Kako to misliš "češće se ruši"? Koji Apple TV? Meni se nije rušio ni prije ni poslije Mavericksa... Samo mi je jednom update Apple TV softwarea zbrikao Apple TV što sam riješio spajanjem na iTunes... Ali da se ruši sam od sebe, to stvarno nisam primjetio...
18.02.2014 | 17:19
Meni auto trokira nakon instalacije Apple TV-a!
18.02.2014 | 17:37
To postalo trendy pljuvati po Mavericksu?

Kakvo je smece Lion, Mavericks je svemirski brod. Meni na rMBP radi odlicno. Niti najmanjih problema nemam.

Imam doduse jedne Levis rebe, izblijedile su vec, smio bi se zakleti da se to pocelo desavati nakon sto sam instalirao Mavericks
18.02.2014 | 19:24
da postavim i ovdje pitanje.ima li jos neko da mu ne radi mail? na iphone primam ali na macu ne.
18.02.2014 | 20:04
drlovric kaže:
To postalo trendy pljuvati po Mavericksu?

Kakvo je smece Lion, Mavericks je svemirski brod. Meni na rMBP radi odlicno. Niti najmanjih problema nemam.

Imam doduse jedne Levis rebe, izblijedile su vec, smio bi se zakleti da se to pocelo desavati nakon sto sam instalirao Mavericks


pa taman posla da na rMBP-u ne radi kako treba na takvoj masini i vista bi radila kako treba
cisto ne testiraju dovoljno na slabijem hardveru koji nije pretjerano star, recimo 2 do 3 godine, ali to vec neko vrijeme tako rade, pretpostavljam namjerno.
mogu ja procitati 150 testova i revjua o tome kako je 10.9 cudo i super hendla memoriju, ali onda upalim svoj mini mid2011, i vidim da 8 giga rama vise nije tako komotno za rad! a 10.7, pa i 10.8 su letili na istom hardveru.
18.02.2014 | 20:34
Mavericks nisam instalirao niti igdje vidio. Trenutno sam na 10.8.5 i nisam sretan. 10.6.8 je bio bolji. Ako ne prestanu stalno galopirati s major releasima, tako će i ostati, zauvijek.

Naime, i 10.6.0 je bio nestabilan i bugovit, sjećam se da je bilo čupanja kose i psovanja applea, izgubljenih podataka i neradećih aplikacija, i svašta nešto. Ja sam bio ostao na 10.5.8 sve do 10.6.3. Tek su se tada ozbiljniji bugovi počistili. Do 10.6.5 je to bio skroz stabilan i pouzdan OS, a do 10.6.8 su još peglali i šminkali te ubacivali neke novotarije (App Store i tako to).

Nakon toga su jednostavno preuzeli filozofiju Microsofta. Koga briga za bugove, trpaj "new features", a probleme guraj pod tepih. Ako promijene taj pristup i s 10.9 doguraju do 10.9.8 te se potrude riješiti probleme kojih, očito, ima, onda ima šanse da 10.6.8 ne ostane najbolji Mac OS kojeg su napravili.
18.02.2014 | 20:46
scarface32 kaže:
da postavim i ovdje pitanje.ima li jos neko da mu ne radi mail? na iphone primam ali na macu ne.


Koji mail? Ako je gmail taj koji stvara probleme moguće je da zbog two step verification procedure (ako si istu odabrao) ne primaš mailove. Mail app na Macu, a niti na iOS uređajima ne radi sa gmailom ako ne uneseš application specific password... Imao sam isti problem i riješio ga kako je opisano u linku. Meni mail app na Mavericksu, osim tog problema, radi normalno.

support.google.com/accounts/answer/185833?hl=en
18.02.2014 | 20:53
smayoo kaže:
Mavericks nisam instalirao niti igdje vidio. Trenutno sam na 10.8.5 i nisam sretan. 10.6.8 je bio bolji. Ako ne prestanu stalno galopirati s major releasima, tako će i ostati, zauvijek.

Naime, i 10.6.0 je bio nestabilan i bugovit, sjećam se da je bilo čupanja kose i psovanja applea, izgubljenih podataka i neradećih aplikacija, i svašta nešto. Ja sam bio ostao na 10.5.8 sve do 10.6.3. Tek su se tada ozbiljniji bugovi počistili. Do 10.6.5 je to bio skroz stabilan i pouzdan OS, a do 10.6.8 su još peglali i šminkali te ubacivali neke novotarije (App Store i tako to).

Nakon toga su jednostavno preuzeli filozofiju Microsofta. Koga briga za bugove, trpaj "new features", a probleme guraj pod tepih. Ako promijene taj pristup i s 10.9 doguraju do 10.9.8 te se potrude riješiti probleme kojih, očito, ima, onda ima šanse da 10.6.8 ne ostane najbolji Mac OS kojeg su napravili.

Smayoo, pa zar nisi ti nedavno kupio novi MacBook Pro, samo non Retina.
Pa taj bi ti Maverickse trebao papati za doručak?
18.02.2014 | 21:05
Možda. Razlog zašto nisam instalirao Mavericks je taj što više ne postoji mogućnost syncanja između iPhonea i Maca ikako drugačije, nego preko iClouda. A to mi je neprihvatljivo.
18.02.2014 | 21:06
kinsif kaže:
drlovric kaže:
To postalo trendy pljuvati po Mavericksu?

Kakvo je smece Lion, Mavericks je svemirski brod. Meni na rMBP radi odlicno. Niti najmanjih problema nemam.

Imam doduse jedne Levis rebe, izblijedile su vec, smio bi se zakleti da se to pocelo desavati nakon sto sam instalirao Mavericks


pa taman posla da na rMBP-u ne radi kako treba na takvoj masini i vista bi radila kako treba
cisto ne testiraju dovoljno na slabijem hardveru koji nije pretjerano star, recimo 2 do 3 godine, ali to vec neko vrijeme tako rade, pretpostavljam namjerno.
mogu ja procitati 150 testova i revjua o tome kako je 10.9 cudo i super hendla memoriju, ali onda upalim svoj mini mid2011, i vidim da 8 giga rama vise nije tako komotno za rad! a 10.7, pa i 10.8 su letili na istom hardveru.


Imao sam priliku raditi na prijateljevom MacBook Pro-u iz 2008. Core 2 duo procesor i tri gige DDR 2 memorije sa Mavericksom i sve radi kako treba i bez ikakvih problema... Na mojem Miniju iz 2011 sa 16 gigi RAM-a Mavericks se možda "rasprostre" po više memorije ali to ne znači da radi lošije... Swapa nema i sve leti... Pa nećemo se valjda voditi onom Windows filozofijom: "Stavit ću u komp što više RAM-a, i onda se diviti kako koristim samo 17% te memorije..."
Ako je RAM već unutra neka ju sistem i koristi, pa zato sam ju i kupio...
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 27 minuta
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.
  • Air: Skrećeš TEMUsa svojih LOŠIH djela na svoja DOBRA djela (koja nitko ne spori).;)
  • dpasaric: Propast su lijenost i jalovo lamentiranje. Tko je vrijedan i radi neće propasti.
  • dpasaric: Jabučnjak je do svoje punoljetnosti davao odličnu pomoć svakome tko je došao i bez vaših političkih prepucavanja.
  • dpasaric: Vaša hipoteze su potpuno promašene! :) Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.
  • Air: Represija i samovolja su isključivo put u propast

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.54 Seconds

Provided by iJoomla SEO