Maverick's
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Maverick's


31.12.2013 | 03:58
nikad se to prije nije dogadjalo da kad minimajzam igricu tipa diablo3 steka skajp kad pisem slova, napisem recenicu i dolaze slova u dileju ko da imam milijon procesa u loop-u pa nemre procesirat tipkovnicu..to se prije nije dogadjalo al me smeta bas zbog toga..i5 iz 2010. monitor zamagljen 70%!!
31.12.2013 | 21:11
hmm, kako u finderu nakon što imenujem novi tag promjenim njegovu boju??
31.12.2013 | 21:37
@Athelas:

Finder Preferences => Tags tab...
08.01.2014 | 01:27
Pozdrav! Imam problema sa skidanjem OS X Mavericksa. Sa App Storea preuzima ima 2 dana i nikako.. Kako da to riješim?
08.01.2014 | 01:51
Bok Andreja. Jeli preuzimanje uopće započelo ili je stalo na nekom dijelu?
08.01.2014 | 09:29
@Andreja ako je download krenuo već, ali trenutno stoji možeš probati otvoriti Activity Monitor (unutar Utilites) i pronaći 'storeagent' proces te napravi kill nad tim istim procesom. Nakon toga probaj otvoriti App Store i napraviti 'resume' nad aplikacijom koja je zapela.
08.01.2014 | 11:48
Krenuo je i stao.. Sad ću probati napraviti ovo što ste mi rekli! Valjda ću uspjeti. Hvala!
10.01.2014 | 22:04
Polako, al uspješno instaliran OS X Mavericks. Nemam nikakvih problema sa programima. Samo prije, kad se ulazi na komp, bila su 2 računa al' sad ih nema. Kad uđem na svoj račun, tek se onda s tog računa može ući na drugi.. Kako to mogu da rješim?
11.01.2014 | 00:30
Po opisanom mi se čini da ti je podešeno da se automatski ulogira u jedan korisnički račun kod boota, ili te ipak traži da se prijaviš?
11.01.2014 | 14:52
Rekao bi da imaš aktivno automatsko logiranje.

Provjeri u System Preferences --> Users & Groups da li su ti postavke podešene ovako kao na slici. To bi ti trebalo omogućiti da se predstavi ekran za logiranje

16.01.2014 | 19:14
Da, postavke su kao na slici, al i dalje mi pri logiranju traži moju lozinku, a druge korisničke račune ne prikazuje..
16.01.2014 | 19:43
maverick je sranje , barem za mene. nece da se odloguje poslije izvjesnog vremena,jede memoriju uzasno. ali evo trpim ga cekajuci slijedeci update,i nadam se da ce mu te boljke rijesiti.
17.01.2014 | 13:17
Osim toga, primjetio sam da mi nestaju mail-ovi iz "inbox"-a, od kada sam instalirao Mavericks??? Dali netko zna u cemu je problem? Koristim Mac za posao. A, pola vremena trosim trazeci pogubljene mail-ove!
23.01.2014 | 17:09
Za neke od ovih stvari sam znao, ali neke su mi nove...

mashable.com/2014/01/23/mac-easter-eggs/#_
23.01.2014 | 21:40
Koji kretenizmi... Čime oni gube vrijeme i novac...
23.01.2014 | 21:54
A gle, da je potrebno... Nije... Ali ako se ljudi vole zabavljati, nek se zabavljaju... Fuckas ti posao ako mu vrijednost mjeris samo tim koliko si na njega vremena potrosio i koliko si zaradio novaca. Osim toga, na onu ikonu od textedita su ionako nesto morali nazvrljati, pa zasto u toj zvrljotini ne bi nesto i pisalo...
23.01.2014 | 22:27
Prvenstveno sam mislio na treću, četvrtu, jedanaestu i dvanaestu stvar
23.01.2014 | 22:30
Oko tih se slazemo...
24.01.2014 | 11:18
Meni su i ploca s jobsovim izrazima i blue screen bas dobri; doza zrelog humora bilo prema svojima ili prema drugima...
24.01.2014 | 11:26
Meni je to djetinjasto. Pogotovo BSOD-ovi. Tim više što se unatrag već više od 10 godina zaista rijetko pojavljuju.
24.01.2014 | 11:27
Za razliku od Mac OS X na kojem se učestalost pojavljivanja Kernel Panica povećava (jer sa svakom idućom verzijom OS-a sve više brljaju)
24.01.2014 | 13:57
Kod mene Mavericks (MBP 2010) radi izvrsno, a sistem od originalnog Snow Leoparda nikad nije bio na čisto reinstaliran, uvijek upgrade, kad god je moguće combo.
Nikad nije bilo problema sa sistemom, 10.6.8 > 10.7.x > 10.8.x > 10.9.x.
Pazim koji procesi mi se vrte u pozadini. Dakle svi oni nepotrebni 3-party agenti i daemoni i ostalo lete van, nikakve điđemiđe, widgeti zgašeni.
Pazim sa fontovima (imam ih na mašini oko 40000, aktiviranih je svega maksimalno 200, pa i manje, po potrebi), tu i tamo provjerim da nije došlo do kakve korupcije na standardnim mjestima.
Imam jedino BetterTouchTool, FontExplorerProX i još par provjerenih dodataka i ajde displaperture (volim one lagano zaobljene kuteve iz starih Mac vremena.
U Safariju imam i fleš, a ne dam mu da se starta di i kad on želi, u Mavericksu je to dodatno blokirano.
Gore je skoro 80GB raznoraznih aplikacija, što velikih (grafika, video,...), što malih i sve dela kak spada...
Jedino mi fali što više nema Rosette za neke stvari...
Imam gore 8GB RAM-a, i ne ulazim u swap file nikada, primjetio sam da Mavericks voli koristiti sve resurse koje imam, a ta kompresija memorije radi dosta dobro "on the fly".
HDD je 7200 i radi OK, prošli koji je bio unutra (Samsung) je malo kašljucao, no na vrijeme sam ga zamjenio (ubrzo je kihnuo).

Ukratko, korisnici svašta napucavaju po svojim mašinama pa se kasnije čude kako im ne radi...
dodajmo još k tome sve one koji su se prebacili s windowsa i donijeli sa sobom sve, na Macu nepotrebne, navade
i imamo forume pune "tvrdoglavih" nezadovoljnika... i hrpu riješenja savjetovanih od raznoraznih "stručnjaka" po netu, koja dodatno useru stvar...
Dakako postoje i hardverski kvarovi i bugovi, no nisu pravilo...
24.01.2014 | 14:03
smayoo kaže:
Meni je to djetinjasto. Pogotovo BSOD-ovi. Tim više što se unatrag već više od 10 godina zaista rijetko pojavljuju.


Sad se samo sruše, bez plavog ekrana...
Naravno ako se uopće uspiju startati

Koristio sam ih jedno vrijeme i popravljao na poslu i svima oko sebe,
nadam se nikad više, vrijeme nam je preograničeno u životu da bi se bavili opsluživanjem windowsa...
24.01.2014 | 14:11
smayoo kaže:
Za razliku od Mac OS X na kojem se učestalost pojavljivanja Kernel Panica povećava (jer sa svakom idućom verzijom OS-a sve više brljaju)


Možda ja radim nešto krivo, ali stvarno nisam imao kernel panica na Mac OS-u... Niti na 10.6, 10.7, 10.8. ili 10.9.
Jedino kad mi se to dogodilo je kada sam nadograđivao RAM na Mac Miniju ali to je bila krivnja neispravnog RAM keksa...
24.01.2014 | 14:26
evo što Phil kaže na moguću fuziju OSX i iOS-a: 'Merging OS X And iOS Would Be A 'Waste Of Energy'
www.cultofmac.com/263838/phil-schiller-s...p;utm_source=twitter

Dakle ima nade da će sve ostati razdvojeno. Naravno koliko će se pomiješati to ćemo vidjeti.
24.01.2014 | 15:09
rusty kaže:
evo što Phil kaže na moguću fuziju OSX i iOS-a: 'Merging OS X And iOS Would Be A 'Waste Of Energy'
www.cultofmac.com/263838/phil-schiller-s...p;utm_source=twitter

Dakle ima nade da će sve ostati razdvojeno. Naravno koliko će se pomiješati to ćemo vidjeti.


Dobro i kaže...
Nema smisla to spajati u jedan proizvod,
to su potpuno različite koncepcije.

Nadopunjavati ih novim rješenjimai je OK, ali krenuti u smjeru u kakvom idu napr. windowsi 8 je totalna greška,
7-mica je još bila normalna, a ova 8-mica niti je za touch uređaje niti za miš sučelje...
24.01.2014 | 16:58
Borostef kaže:
smayoo kaže:
Za razliku od Mac OS X na kojem se učestalost pojavljivanja Kernel Panica povećava (jer sa svakom idućom verzijom OS-a sve više brljaju)


Možda ja radim nešto krivo, ali stvarno nisam imao kernel panica na Mac OS-u... Niti na 10.6, 10.7, 10.8. ili 10.9.
Jedino kad mi se to dogodilo je kada sam nadograđivao RAM na Mac Miniju ali to je bila krivnja neispravnog RAM keksa...


Nisam rekao da je KP postao tako čest da bi se svakom stalno događao, ali da se učestalost povećala - jest. Nekad je to bio skoro siguran znak da imaš hardverski kvar. Danas može biti i bug u friško izdanom OS-u (što je, slažeš se valjda, zaštitni znak Windowsa).

fotoroberto kaže:
Nikad nije bilo problema sa sistemom, 10.6.8 > 10.7.x > 10.8.x > 10.9.x.
Pazim koji procesi mi se vrte u pozadini. Dakle svi oni nepotrebni 3-party agenti i daemoni i ostalo lete van, nikakve điđemiđe, widgeti zgašeni.
Pazim sa fontovima (imam ih na mašini oko 40000, aktiviranih je svega maksimalno 200, pa i manje, po potrebi), tu i tamo provjerim da nije došlo do kakve korupcije na standardnim mjestima.
Imam jedino BetterTouchTool, FontExplorerProX i još par provjerenih dodataka i ajde displaperture (volim one lagano zaobljene kuteve iz starih Mac vremena.
U Safariju imam i fleš, a ne dam mu da se starta di i kad on želi, u Mavericksu je to dodatno blokirano.
Gore je skoro 80GB raznoraznih aplikacija, što velikih (grafika, video,...), što malih i sve dela kak spada...
Jedino mi fali što više nema Rosette za neke stvari...
Imam gore 8GB RAM-a, i ne ulazim u swap file nikada, primjetio sam da Mavericks voli koristiti sve resurse koje imam, a ta kompresija memorije radi dosta dobro "on the fly".



A što se dogodilo sa "It just works!"?
Otkad je to postalo "Apple way", da moraš kontrolirati activity monitor i pratiti koji su procesi aktivni da bi ti stroj radio stabilno?

Uostalom da isto toliko pažnje posvećuješ Windowsima, i da im daš isto toliko resursa, ne bi ni s njima imao problema...
24.01.2014 | 17:27
smayoo kaže:


A što se dogodilo sa "It just works!"?
Otkad je to postalo "Apple way", da moraš kontrolirati activity monitor i pratiti koji su procesi aktivni da bi ti stroj radio stabilno?

Uostalom da isto toliko pažnje posvećuješ Windowsima, i da im daš isto toliko resursa, ne bi ni s njima imao problema...[/quote]


Pa i radi,
kao sto sam napisao, treba paziti kaj meces u njega, onda je sve OK.
A ovo za windowse, ne dam im više ništa resursa i od onda nikakvih problema s njima
24.01.2014 | 17:28
Po mojem iskustvu, barem do sada, za Mac se još uvijek može reći "It just works...", barem u usporedbi sa Windowsima...
A ja sam ipak veći dio svog "kompjuterskog" života proveo na Windowsima, i mogu ti reći da ove zadnje tri godine kako sam se u potpunosti prebacio na Mac, i za posao, i za po doma, smatram godišnjim odmorom u odnosu na to razdoblje...

Što se tiče programa za praćenje procesa na Mac-u, mislim da nisu potrebni, ali budući da smo mi tu na forumu ipak malo "geekovi", da nas te mašine ipak zanimaju malo više od prosječnog korisnika, da su nam osim alata ipak pomalo i hobi, zato vjerojatno volimo i malo više zaviriti "pod haubu"... Ja recimo vrtim smcFan control da vidim temperaturu procesora, ne zato što mi taj podatak zapravo nešto pretjerano pomaže, nego iz čiste znatiželje da vidim od čega će se makina više zapuhati a od čega manje...
Neki dan sam napravio čistu instalaciju Windowsa na prijateljevom kompjuteru... Ne bi ja više natrag na tu, "tamnu stranu", ako baš ne moram...
24.01.2014 | 17:32
Za one s nestabilnim sistemima...
Nedavno sam naisao na zgodan utility po imenu EtreCheck.
S njim mozete na brzinu provjeriti stanje svojih konfiguracija i napraviti lako citljiv report...
pa da vidite ko tu koga...

Da ne duljim
http://www.etresoft.com/etrecheck
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 45 minuta
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.
  • Air: Skrećeš TEMUsa svojih LOŠIH djela na svoja DOBRA djela (koja nitko ne spori).;)
  • dpasaric: Propast su lijenost i jalovo lamentiranje. Tko je vrijedan i radi neće propasti.
  • dpasaric: Jabučnjak je do svoje punoljetnosti davao odličnu pomoć svakome tko je došao i bez vaših političkih prepucavanja.
  • dpasaric: Vaša hipoteze su potpuno promašene! :) Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.
  • Air: Represija i samovolja su isključivo put u propast

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.53 Seconds

Provided by iJoomla SEO