brzo, brže, mozda i pretjerano:)
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

brzo, brže, mozda i pretjerano:)


31.03.2004 | 03:03
preuzeto iz "BUGa"..

Pljuskica Appleu i G5
Uz mali nagovor Della kojemu se ta Appleova praksa očito nije dopala, američka tržišna agencija Council of Better Business Bureaus je preko svojeg odjela za oglašavanje preporučila Appleu da prestane u reklamama predstavljati PowerMac G5 kao najbrže stolno računalo na svijetu. Prema mišljenju komisije, u reklamama se koriste opće i nepotvrđene kvalifikacije kako je G5 "najbrže i najmoćnije osobno računalo na svijetu koje istiskuje konkurenciju". Zamjera im se i tvrdnja da računalo prvo na svijetu koristi 64-bitni procesor, pa je preporučeno da se i to izbaci iz reklama, premda je reklamna kampanja za G5 već odradila svoje. U vezi s time, National Advertising Division (NAD, je priznao da reagiraju prekasno, ali da će imati Apple pod posebnim nadzorom kod iduće reklamne kampanje.
Usput, u Velikoj Britaniji je već ranije zabranjena serija Apleovih reklama za G5 upravo zbog toga što su smatrali da tvrdnje o "najbržem osobnom računalu na svijetu" nisu ničim potvrđene, a industrija je i ranije burno reagirala na Appleovu metodologiju kod testova koji su navodno trebali potvrditi da se radi o najbržem računalu.
31.03.2004 | 12:08
To je stara vijest, ali većina Mac medija ju je komentirala suprotno. Komentari su obično bili u stilu: "Haha...this was reported by Dell? I guess they got scared... bunch of friggen whimps!"

Istina je da je G5 bio najbrži kada se pojavio. U međuvremenu se pojavilo još mnogo toga s druge strane. U puno poslova G5 je i dalje nedvojbeno najbrži, ali postoje neke stvari u kojima više nije. Da li je onda korektno pričati okolo da je najbrži (a kada se to kaže bez posebnog objašnjenja, onda se misli apsloutno najbrži)? Vjerojatno nije. No, isto tako je blesavo tužkati se na to kada postoji niz testova i real-life aplikacija u kojima je dobrano najbrži. Sve se svodi na potrebe određenog korisnika. Sve ovo me podsjeća na reklamu za "Najbolje pivo na svijetu", a zapravo se radi samo o pitanju ukusa i teško je dokazati to ili suprotno.

Mislim da su samo napravili dodatnu reklamu Appleu.
31.03.2004 | 12:33
"Vjerojatno najbolje pivo na svijetu" glasi slogan. Da je Apple rekao "Probably the fastest computer in the world", i tako ostavio mjesta sumnji poput lukavih pivara, ne bi sada imao ovakvih neugodnosti
31.03.2004 | 15:15
Hmm, samo me sjetite na Windowse XP koji su omogucavali letenje, ili Pentium 3 koji je ubrzavao surfanje internetom - i to bez probably u tekstu

Dude, you're gettin' Dull!
31.03.2004 | 21:36
Haha, volim ovog tipa:
spl.haxial.net/apple-powermac-G5/
31.03.2004 | 22:30
Zapravo potpuno nebitno. Ja sav posao radim na G3/500. Vjerujem da većini Mac korisnika "puca" za to da li je Mac zaista najbrži ili nije.

Inače, testovi koje je on pokazao na stranici isto nisu baš nešto. Npr. gledam na to u kontekstu trećeg najbržeg superkompjutera na svijetu. Konfiguracija s Athlonima (i to više njih) je bitno sporija. Netko tko je keširao milione dolara za takvu igračku je vjerojatno dobro proučio da li je G5 zaista tako brz ili je bolje kupiti par šlepera Pentiuma i Athlona... rezultate znamo i tamo sigurno nije bilo varanja.
31.03.2004 | 23:47
[i]...rezultate znamo i tamo sigurno nije bilo varanja/i]

Novinari BUGa ce i to istraziti, i sigurno ce naci stogod smrdljivo ispod tapeta Virginija Techa. Nemre taj G5 biti toliko dobar!
01.04.2004 | 01:21
Ma, ima i tih athlona i opterona u clusterima. Samo, kad nekima vadim mast, onda kažem: ajde da V-tech teraflopse podijelimo na 2200, a i sve ostale clustere na broj upotrijebljenih "PC" procesora! Je li to pošteni benchmark, ili Indijac u V-techu zna nešto što nitko drugi ne zna?
Onda zašute. A ni meni nije baš da se žurim sad kupiti novi komp. G4 na 1 GHz je sasvim OK za ono što mi treba.
  • melloyello
  • Posjetitelj
01.04.2004 | 11:05
ma sve je to ok... ali kad mac radi nema zamuckivanja, nema kasljanja, nema zmrzavanja, nema nepotrebnih informacija, pa nema ni virusa, nema adwarda...
mislim da ce mi G4 dualka jos koju godinu odlicno raditi... mada cijene su sad daleko pristupacnije nego prije nekoliko godina... najslabiji dual G5 1250 mhz u rvata je 15 soma ako se ne varam.. sa 512 mb rama i svacim drugim... takva PC masina u tom rangu ne kosta nesto puno jeftinije..
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 12 sati, 53 minuta
  • dpasaric: Joj on je inače lud tip, ali ovo je skroz fora! :)
  • drlovric: Kakva bolest od videa :) [link]
  • dpasaric: Novi mega-članak na naslovnici! Nije za svakoga, ali za one koji to vole bit će poslastica! :)
  • zoranowsky: Također!
  • vicko: Pridružujem se čestitkama!
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • roPeD: Pokrenuo temu u Softver forumu
  • smayoo: Piši u forum i probaj biti jasniji
  • roPeD: Lijepo molim
  • roPeD: Jel bi netko znao prebaciti onaj nas stari Mini Rijecnik da ga mozemo koristiti sa novim operativnim sustavima i M chipovima
  • roPeD: Pozdrav svima
  • drlovric: Zasto instalirate bete na aktivne uredjaje koje koristite svaki dan :/ Mozda je bolje da ti je bankarstvo prestalo raditi, nego da radi nesto sto ne znas :)
  • ZeljkoB: iOS18 dev beta kad je izasao nije polomio nista, ali 17ica je ubila ZABA app...
  • dpasaric: Meni to zvuči kao logična prva stvar koja će se polomiti.
  • ZeljkoB: Je li tko probao iOS26, a da mu ZABA app i dalje radi OK?
  • hal9000: Sretan rođendan i dobrodošao u klub!
  • drpongrac23: Hvala svima!
  • ping: Sretan rođendan
  • dpasaric: Sretan ti! :)
  • zoranowsky: Sretan ročkas!
  • Yonkis: Sretno ti rođendanovo!
  • smayoo: Sretan ti rođendan! :)
  • drpongrac23: Danas sam ušao u 5-u DEKADU ŽIVOTA!!! Živjeli svi!!!
  • hal9000: [link]
  • Riba: Odnio vrag prisu!
  • hal9000: Za 30-ak godina većina nas ni neće više biti živo pa koga briga za responsive site! :D
  • Borisone: Ma nije to, nego se sada početna stranica učita u tren oka. Treba bar 3-4 sekunde da bi bilo moderno.
  • Riba: Uostalom, nije Jabucnjak neresponsivan nego je vama ekran premalen! :-D
  • dpasaric: I nisi boomer, ti si gen X! :)
  • dpasaric: Zašto bi itko išao na ovaj tip weba s mobitela? :)
  • Riba: Hoce, vec je u pripremi godinama ali je implementacija malo zapela...plus sto ne pomaze sto ja boomer nikada ne idem na jabucnjak sa mobilnog uredjaja. :)
  • CoffeePod: Jabucnjak*
  • CoffeePod: Hoce li Jabuvnjak ikad dobit reponsive sajt?
  • cariblanco: Danas smo u Osijeku, možda shebali turističku sezonu :D
  • dpasaric: Slijedi uskoro osvrt na naslovnici...
  • Air: ...a Applevom slučaju iako te fore drugi telefoni imaju već godinama, ali kad to Apple napravi mi bi se trebali diviti tome kao toploj vodi.
  • Air: Meni Keynote izgleda kao kad Trum hvali samo sebe i svoje odluke kao ono baš najbolje, iako ga je cijeli Svijet popljuvao...
  • drlovric: Na Mac, Spotlight je odlican, kao i boja foldera (konacno) :)
  • drlovric: iPad je odlicno profitirao. Ako sve ovo ne zakljucaju za najnovije modele only :)
  • Riba: Keynote mi je kao neka epizoda Teletubbiesa.
  • Riba: Gledam taj WWDC i razmisljam kako su teme o umiranju mozda privlacnije. :-D
  • dpasaric: Idemo mi na ljepše teme, WWDC je za sat vremena! :)
  • dpasaric: Sve pet, ali nije li zanimljiva statsitika da je od zadnjih 30-ak (toliko pratimo na jednoj internoj grupi objave u medijima) sportaša, umjetnika i ostalih poznaith osoba koje su iznenada umrle, uzorak cijepljenih 100%. A znamo da je kod nas situacija bila cca 50:50, znači nešto lomi statistiku. Evo, samo to primjećujem.
  • smayoo: To što nije u javnosti poznato što je prethodilo njegovoj smrti, ne znači da nije prethodilo ništa čega bi ta smrt bila logičan i sasvim vjerojatan ishod. Moj pokojni stari je umro u 59. godini i svima koji ga nisu jako dobro znali je to bilo "iznenada". Nas koji smo mu bili bliski nije baš *iznenadilo*, iako nam je bilo teško i bolno.
  • Riba: Obrati paznju na nepoznate osobe poput mog oca koji ne uzima lijekove kako je propisano, odbija ici na kontrole, jedva je izvukao zivu glavu nakon srcanog udara pred par godina i jos hoda naokoo unatoc tome sto se cak i cijepio. Znanost bi se trebala na takve slucajeve usredotociti. :)
  • dpasaric: Samo primjećujem uzorak. Do sada je 100% kod domaćih i stranih poznatih osoba koje su iznenada umrle. Ponavljam, možda je zaista slučajnost, ali sada već postaje statistički zanimljivo.
  • Riba: Covjek je vjerojatno pocinio suicid ili izravno ili neizravno alkoholom, nije tu potrebna velika znanost.
  • dpasaric: Sjajan umjetnik je to bio. Velika šteta.:( I gle, opet moramo primjetiti slučajnost koja povezuje sve "prerano" umrle. :( Nadam se da će znanost potražiti uzroke takvoj statistici.
  • smayoo: RIP, Matija :(. Stvarno prerano.
  • dpasaric: Večeras u 19 sati po našem vremenu Appleov #WWDC25 keynote!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Borisone, jura22, tino1, Anonimci (553)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.66 Seconds

Provided by iJoomla SEO