Vremenar Hrvatska - Nova HR aplikacija za vrijeme
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Vremenar Hrvatska - Nova HR aplikacija za vrijeme


07.02.2012 | 20:18
fotoroberto kaže:
A zakaj sam ja skinuo aplikaciju i platio je, a nemrem ju instalirati na svoj 3G.
Pozurio sam se sav sretan skinuti aplikaciju i malo pomoc domacim developerima, a kad ono neugodno iznenadjenje...
Ko jos cita ona mala slovana itunes store-u, i ko jos radi aplikacije ogranicene na samo nove uredjaje, a ne trebaju to biti...???
Ocu natrag svoju pivu ili verziju aplikacije koja radi na 3G...


Pogledaj si yr.no (aplikacija se veže na norveški sajt yr.no pa otuda i ime aplikacije). Radi na starijim telefonima i OS-evima.

E sad, malo o samoj aplikaciji. Aplikacija sigurno nije najbolja, nema pregršt mogućnosti ko neke ruge, ali... Po pitanju pokrivenosti Hrvatske, općenito pokrivenosti, sajt odnosno aplikacija je debelo bez konkurencije. Barem ja nisam vidio nešto šta detaljnije pokriva lokacije. Osim pokrivenosti, stvar je precizna. Za razliku od megapopularnih AccuWeathera ili Yahooa, koji ne znaju ni imenovati Rijeku kako spada, a kamoli naći malo mjesto, yr.no će prikazati razliku između Lokvi i Begovog Razdolja (uvjerio se ovaj vikend da je razlika prognoze između ove dvije destinacije dobra).

Nebi htio biti partibrejker, ako postoji aplikacija koja me zadovoljava, onda prvo pogledam da je od domaćih ljudi. Ali po pitanju vremenske prognoze i pokrivenosti malih mjesta, kaj je meni ko vikendašu bitno, sve šta se kači na domaće meteo servere (Aladin) i na većinu razvikanih stranih, naprosto ne može konkurirati Norvežanima.
09.02.2012 | 11:27
sinoć sam kupio app i jako sam zadovoljan... kao što je neko rekao bilo bi dobro da ima više Hrvatskih gradova za koje bi se prikazivala temp... tipa pisarovina, omiš etc...
ikona je fora, al onaj prvi prijedlog je puno bolji... i naravno sa šahovnicom... neka pati kome smeta...
još jednom pohvale ekipi na app i sretno!
09.02.2012 | 11:36
Hvala lijepa za komentar... Svaka pohvala je zbilja dodatan motiv za dalji rad na programu.
Update je pri appleu već 3-4 dana, nadam se da će biti odobren najkasnije do subote ujutro. Pored toga što će poboljšat ukupni dojam, u programu sam predvidio uporabu alternativnog izvora podataka za mjesta koja DHMZ ne pokriva.

Hvala još jednom,
Duško
09.02.2012 | 17:50
Koliko često se osvježava temperatura u aplikaciji? Koliko sam skužio u zadnje vrijeme samo 2 puta dnevno... Sinoć provjerim temperaturu oko 22 sata i ono mi pokazuje temperaturu od 13 sati, a i sada mi pokazuje temperaturu za danas od 13 sati
09.02.2012 | 18:42
DHMZ:
"Klimatološke (obične meteorološke) postaje obavljaju motrenja u 07, 14 i 21h srednjeg lokalnog vremena i prate meteorološke pojave tijekom dana. Motrenja obavljaju neprofesionalni motritelji, a postaje su najčešće smještene unutar privatnih posjeda. Neke dostavljaju podatke za obavještavanje javnosti, telefonom, jedan do dva puta dnevno. Ispunjeni dnevnici motrenja dostavljaju se poštom po završetku mjeseca u Državni hidrometeorološki zavod, gdje se podaci unose u računalo, kontroliraju i arhiviraju. Podaci se koriste izravno ili putem korisničkih programa. Prostorna raspodjela je u skladu s propisima WMO-e. "

To svakako nije dovoljno.. počet ću koristiti alternativni izvor vremenskih uvjeta za takve stanice. Nova verzija već podržava takvu mogućnost.
09.02.2012 | 22:50
Trenutačno imam Požegu i Kutinu te mi kod oba grada pokazuje temperaturu od 13 sati. Sada mi na aplikaciji ima badge sa brojem 1, dok mi je jučer tijekom dana i večeri znalo biti nekada broj 4, 2 i 1 a temperature su bile konstantno debelo ispod nule tako da ne znam šta ti brojevi predstavljaju jer aplikacija ne prikazuje temperature ispod nule a i da prikazuje bilo bi netočno. Do prije par dana je sve radilo kako spada...
09.02.2012 | 22:56
vjerujem da je aplikacija pokupila zadnje dostupne podatke od požege i kutine. a ti zadnji dostupni podaci vjerojatno su bili upravo od 13 sati tako da je problem u izvorima podataka o temperaturi, a tu developer ne može puno učiniti.
10.02.2012 | 05:09
Stavio sam nakon toga Zagreb i njega dobro pokazuje tako da je sigurno do izvora od kojeg se prikupljaju informacije o vremenu. Jedino mi je nejasno zašto su mi se povremeno prikazivali pojedini projevi brojevi na ikoni aplikacije
10.02.2012 | 17:04
da ali u zagrebu se podaci mjere češće.
ako odeš na www.meteo.hr, tab "vrijeme u hrvatskoj" vidjet ćeš temperature u razmaku od 2 sata. i kako listaš vidjet ćeš da se svaka 2 sata ne osvježavaju sve postaje, nego samo pojedine.
14.02.2012 | 00:19
Bok...
Evo nakon dugog čekanja, nova verzija Vremenara je konačno odobrena...


Nažalost, ne mogu nagradit već postojeće korisnike za strpljenje i feedback tako da mogu da jedino podijelim 15 novih kodova pa ako imate nekoga da bi mu koristili.. samo naprijed...

Hvala svima na feedbacku, potrudio sam se uključiti što više vaših sugestija i primjedbi da bi program bio takav kakvim ga vi želite. Molio bih vas, da ako ocjenjujete program vrijednim komentara da napišete koju riječ u review


Changelog:
- Nova ikona!
- Podrška za iPad
- Podrška za iPhone 3G
- Unaprijeđen sustav učitavanja podataka o trenutnim uvjetima (ne blokira više korisničko sučelje)
- Trenutačan prikaz prognoze na tab-u Mjesta
- Značajno optimizirana brzina učitavanja (cca 5x)
- Smanjena količina prenesenih podataka
- Riješen problem kada u nekim slučajevima nisu prikazivani podaci u slici.
- Popravljena greška u prikazu određenih podataka (sijevanje u daljini,grmljavina...)
- Refresh sada radi u pozadini i ne resetuje prikazano mjesto na prvu poziciju
- Izmedju refresha i novih dobijenih podataka više nije prikazan prazan ekran
- Program prilikom budjenja iz neaktivnosti prikaze zadnji aktualni ekran
- Popravljena situacija kada u odredjenim slučajevima nije prikazana pravilna najbliža lokacija
- I još poneka novost...

I kodovi...
N9WFX7T76MXT
7E3KJ74M3AHJ
LEFKRLJEKXTN
LL3AK6WEWELW
76LXPJ69H9EF
6WL9TYRLKJ4E
ATWPYMJWFP9R
9N7ANYNFY9AE
TYRFFTMREN7T
7WH47RN7AAMY
Y3FH9FY6PWTM
E4HMAYFWK9PK
FJYKF33MA3PJ
PLEMN7XKMFAT
7JT74AEFYRW3
14.02.2012 | 09:13
Prvi kod iskorišen! N9WFX7T76MXT!

recenzija kad ispitam sve
14.02.2012 | 09:38
TYRFFTMREN7T iskorišten. Hvala!
14.02.2012 | 09:43
76LXPJ69H9EF iskorišten

hvala
14.02.2012 | 12:25
upravo sam maknuo iz lokacija zagreb-maksimir i sad više nemogu upaliti aplikaciju... u čemu je stvar?
14.02.2012 | 12:30
Hm.. bez bugova izgleda ne ide Ako se izadje iz programa a kada su sve lokacije obrisane, ne moze se uc vise u njega...
Delete/Reinstall rijesi problem.
14.02.2012 | 12:35
hvala!
jesam baš kao što ste i napisali - riješeno
14.02.2012 | 12:38
LEFKRLJEKXTN iskorišten.
Hvala.
14.02.2012 | 16:11
Poreč uopće ne postoji u aplikaciji...
14.02.2012 | 16:18
Poreč nažalost nema DHMZ mjernu postaju, tako da preporučam Pulu, ali novi update omogućuje alternativne izvore podataka. Probat ću do kraja tjedna završiti modul na serveru koji će uključiti i Poreč među lokacije. Prognoze će ostat DHMZ-ove jer nude najveću točnost.
Pozdrav,
Duško
14.02.2012 | 21:45
dtubin kaže:
Poreč nažalost nema DHMZ mjernu postaju, tako da preporučam Pulu, ali novi update omogućuje alternativne izvore podataka. Probat ću do kraja tjedna završiti modul na serveru koji će uključiti i Poreč među lokacije. Prognoze će ostat DHMZ-ove jer nude najveću točnost.
Pozdrav,
Duško



Zahvaljujem na potpuno profesionalnom pristupu.

Pozdrav,

Patrick.
14.02.2012 | 21:57
Kupio aplikaciju. Pohvale autoru. Sve 5.
Čekam da se temperatura popne u + da vidim hoće li se pojaviti na homescreenu.
14.02.2012 | 22:09
Ma ja sam pokušavao ubaciti preostale kodove,ali neče niti jedan da se aktivira???
Zar su svi iskorišteni???,a ja se baš veselio..
Pozdrav,

P.s.
Moze li jedan kod za početnika ( i nesretnika) ????
Hvala
15.02.2012 | 16:37
Napravio update na dva iPhona. Sad na jednom imam novu ikonu, a na drugom je još uvijek onaj star brko.

Zanimljivo
15.02.2012 | 16:45
Bok..
I meni je na 4 od 5 naprava uradio novu ikonu, a na jednom nije. Mislim da je to izvan mojih mogućnosti Predlažem deinstall install

LP,
Duško
15.02.2012 | 17:22
Ma ne smeta to ništa. Aplikacija radi i sve je ostalo odlično.
15.02.2012 | 18:29
Najbolje potrošenih 1$ ! Odlična i praktična app, zgodnog sučelja. Izvrsno, jedino sam nasao malu gresku u meniu izbor lokacija pise izabrana "mesta" pa bih tu ubacio j. Evo samo to ali app odlična!
15.02.2012 | 18:35
napravio sam update i drago mi je kaj je ostala ikona kako je i zamišljena sa šahovnicom...
ikona je sada puno bolja.. ona stara je malo vukla na neku igricu prije nego na ozbiljan program
... pokazuje mi i temp. na ikonici al se ne refresha isto... danas mi je cijelo vrijeme 4 u plusu na njoj dok se temp. dizala i do 6...
15.02.2012 | 18:37
The_Cleric kaže:
Najbolje potrošenih 1$ ! Odlična i praktična app, zgodnog sučelja. Izvrsno, jedino sam nasao malu gresku u meniu izbor lokacija pise izabrana "mesta" pa bih tu ubacio j. Evo samo to ali app odlična!


meni piše "mjesta" hmmmm... bugs life hehehe
15.02.2012 | 19:23
ja imam stalno problema sa njom odkad je update napravljen, kad ju reinstaliram sve super radi ima ikonicu sa temp i onda kad se telefon zaključa i ponovno nakon nekog vremena otključa temp na ikonici nestane jedno vrijeme mi se je i sama app rušila onda sam sa iFunBox obriso sve podatke o njoj i ponovo instaliro, sad se ne ruši ali nema temp na ikoni
15.02.2012 | 20:10
Predator971 kaže:
... pokazuje mi i temp. na ikonici al se ne refresha isto... danas mi je cijelo vrijeme 4 u plusu na njoj dok se temp. dizala i do 6...


Ista stvar. Valjda će popravit taj bug.
Moderatori: jupi, Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 15 sati, 35 minuta
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.49 Seconds

Provided by iJoomla SEO