Priručnik: "Tajne koje krije iPhone" !
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Priručnik: "Tajne koje krije iPhone" !


08.01.2012 | 11:14
Znam da je to mogao napraviti i netko sa Jabučnjaka, ali nije! Ideja je bitna i tko se prvi sjetio, zar ne?
Da, istina tisak je zastario, ali ja ako nju danas pošaljem nekome u PDF, ona će sutra biti spremna za download cijeloj hrvatskoj. I šta sam oda napravio? Ovako, brate sine, samo ti skeniram 130str ako ti se da...
Nije to samo tako jednostavno. Knjiga se može kupiti u tiskanom obliku, a sve update dalje ti mogu poslati mailom...
Tema zaključana.
08.01.2012 | 11:17
ili...krenuti sa .pdf, pa kako završi, neka završi. Neka se objavi gdje hoće, ne želim se zamarati sa time. Da, mislim da će biti tako.

PDF ĆE BITI SPREMAN USKORO!

P.S. Jel ja radim rekorde u Karmi? Svi su na bar neki način podrška, ali očito iza toga stoji nešto drugo. Što sam to skrivio recite mi?, želim znati!
Tema zaključana.
08.01.2012 | 11:50
Onda ces u tom slucaju imati knjigu i sa strane "fascikl" sa papirima koje cu si ja printati?? Nazalost mislim da nista od toga. A bit ce puuuno update-a, sto znaci i puno dodatnih mailova sto znaci i puno papira sa strane jer nema smisla drzati knjigu u ruci i update u mailbox-u. Ideja kao ideja nije losa i ti kao prvi sa dosta entuzijazma imas cast biti prvi ali neces uzet neku paru na tomu, to moras znati jer sam ipak misljena (bar ja) da ce net uvijek imati prednost (opet kazem bar kod mene) ispred bilo kojeg tiskanog oblika. Ovo nisu pokude i pljuvanje vec cisto moje razmisljanje da krivo neshvatis.
Tema zaključana.
08.01.2012 | 12:12
Slažem se da će net uvijek biti u prednosti, brži i pristupačniji. Zato kad sredim drugo izdanje, knjiga ide na net. Eto to je moja odluka. A tko ju misli kopirati neka mu je na dušu!
Tema zaključana.
08.01.2012 | 12:32
Vidim da savjeti jako brzo poljuljaju ono sto si prvo naumio napraviti. Zapravo mislim da ti ovdje ljudi dosta realno govore i da trebas prvo da se savjetujes kako ces i sta napravit posto nemas mozda previse iskustva u prodaji( kazem mozda jer neznam sta i kako radis) najbitnije je od svega da ovo ne shvatas doslovno kao neki svoj top prihod nego kao hobi bez obzira sto je bilo puno truda, mozda je ovo samo tvoj prvi korak ka vecim i boljim stvarima koje ces mozda jednog dana stvarati. Nemoj ovo krivo da shvatis jer ti zelim sve najbolje u stvaranju svojih ideja a ako se moze i dobro zaraditi onda tim bolje!
Tema zaključana.
08.01.2012 | 14:25
Sviđa mi se ideja da moraš imati pristup internetu kako bi naručio tiskanu knjigu. Informatički inovativno. Izuzev toga, čestitke na uloženom trudu.
Tema zaključana.
08.01.2012 | 14:27
danijelr15 kaže:
Sviđa mi se ideja da moraš imati pristup internetu kako bi naručio tiskanu knjigu.


ne kužim... jel to neka šala ili...?
Tema zaključana.
08.01.2012 | 21:34
h0ky - ako se toliko bojiš izdati PDF verziju, barem je prodaj korisnicima Jabučnjaka na način da svakom korisniku njegovu verziju ukrasiš sa :"Autorizirano za Ivana Horvata" (ili kako se već korisnik zove) na svakoj 10 stranici. Prava imena na Jabučnjaku su javno dostupna i politika lažnog predstavljanja se ne trpi. Ako itko distribuira knjigu okolo, javno će se vidjeti tko je to prekršio prava copyrighta.

Još usput nekako sakrij to ime i prezime u popratni tekst na početku/kraju/posveti/koricama/bilo gdje u knjigu, za ono "govno" koje bi obrisalo svoje ime sa svake od prije navedenih stranica, tako da ga ti svejedno možeš naći. Za 3-4 mjeseca očekujem post na Jabučnjaku: "djfsskdfj je govno, prodao sam mu knjigu o iPhonu a on ju je dao na torrent"
Tema zaključana.
17.01.2012 | 12:28
Pozdrav svima!
Evo knjigica je dobila još 11 srtanica + i sada ima 141str i sadržaj je još temeljitije opisan.
Slika sadržaja ide tokom dana danas. Jedva čekam savjete i dojmove jer to mi puno znaći!

Igor
Tema zaključana.
17.01.2012 | 12:54
Pucajte! Budite bez dlake na jeziku!
Igor_Horvat___Tajne_koje_krije_iPhone.jpg
Tema zaključana.
17.01.2012 | 13:03
Po mom misljenju neke stvari trebas drugacije sloziti,za sve ostale komentare,sugestije,pohvale i kritike treba se ipak procitati.
Tema zaključana.
17.01.2012 | 13:09
saint kaže:
Po mom misljenju neke stvari trebas drugacije sloziti,za sve ostale komentare,sugestije,pohvale i kritike treba se ipak procitati.


Za prvu ruku kako vam se sviđa sadržaj i da li treba nešto dodati, da li nešto fali?
Da li trebam širiti sadržaj i sa kojim naslovima. Evo po mom zahvatio sam sve vezano za iPhone za napredne čitatelje!


Dajte ljudi, ako imate imalo srca i znanja o iPhone recite nešto!
Želim čuti vaša mišljenja, da znam jel idem u dobrom pravcu!

Zar tražim puno?
Tema zaključana.
18.01.2012 | 10:28
Htio bi kritike i pohvale, a nebi dao knjigu da se procita. Hm, hm.
Neznam kakva komentar da dam.
Izgleda odlicno?

P.S.
Za ostale citatelje.
Ne sudi knjigu po koricama.
Tema zaključana.
18.01.2012 | 14:05
Najbolje bi bilo da pocastis ekipicu s foruma pa da se mogu dati utisci!
Tema zaključana.
18.01.2012 | 14:16
Uzaludan trud, promašena ideja. Uz jutub i gugl tvoji textovi gube na značaju debelo. Uz to; JB scena je vrlo živa i nema šanse da se ukoriči u knjigu. Probao si ju progurati na još par foruma ali brzo si odustao od te ideje nakon reakcije članova, ovdje se još nekako držiš ali čini mi se da si u silaznoj putanji.

Možda da si sav taj trud uložio u izradu bloga ili web stranice pa pokušao zaraditi od reklama (posjeta). Knjiga općenito a pogotovo s ovakvom tematikom nema prođu..

Nemoj ovo shvatiti kao napad već savjet da se okaniš ćorava posla..
Tema zaključana.
18.01.2012 | 15:19
Ali stvar je u tome da sam ja za ovo zapeo. Znaći ja od ovoga neodustajem ni pod koju cijenu. Pratit ću sve iPhone i jailbreak scenu dokle god je ima i dokle bog sam živ. Pa zamisli sada imam 141str na iPhone 4s sam, a zamisli update knjige do npr. iPhone 44s. Svi mogući Jailbreak alati, svi tutorial...brutalno...ovo je samo početak jedne pustolovine!
I tko kaže da ne mogu pratit Jailbreak scenu! 2.4.2. - 2.4.5. je izlistano za svaki iPhone prema firmware koji Jailbreak mu odgovara, a odmah nakon toga je opisan svaki taj Jailbreak, svaki klik koji trebaš naraviti da bi Jailbrejkao određeni uređaj. Na DVD-u je mapa koja se zove: KOJI IPHONE VI IMATE. nađete svoj iPhone, svoj firmware i u toj mapi se nalazi vaš Jailbreak koji samo trebate pokrenuti, a postupak je u knjizi!
Također je na DVD-u i mapa koja se zove VIDEO SVIH JAILBREAK ALATA. Znaći imate i pismeno i video zapis!
Tema zaključana.
18.01.2012 | 15:31
Msilim da ti je tiskano izdanje totalano nepotrebno..
Tema zaključana.
18.01.2012 | 15:35
rak21 kaže:
Msilim da ti je tiskano izdanje totalano nepotrebno..


Ali nije da ne mogu pratiti sve! Mogu jer imam volje!
Ako ništa drugo imat ću je za sebe! Zamisli je samo za 5 god. To će biti Hebeno!
Koliko je to informacija samo!!!
Tema zaključana.
18.01.2012 | 15:43
Ma samo daj!!!

Tema zaključana.
18.01.2012 | 19:09
h0ky kaže:
Ali stvar je u tome da sam ja za ovo zapeo. Znaći ja od ovoga neodustajem ni pod koju cijenu. Pratit ću sve iPhone i jailbreak scenu dokle god je ima i dokle bog sam živ. Pa zamisli sada imam 141str na iPhone 4s sam, a zamisli update knjige do npr. iPhone 44s. Svi mogući Jailbreak alati, svi tutorial...brutalno...ovo je samo početak jedne pustolovine!
I tko kaže da ne mogu pratit Jailbreak scenu! 2.4.2. - 2.4.5. je izlistano za svaki iPhone prema firmware koji Jailbreak mu odgovara, a odmah nakon toga je opisan svaki taj Jailbreak, svaki klik koji trebaš naraviti da bi Jailbrejkao određeni uređaj. Na DVD-u je mapa koja se zove: KOJI IPHONE VI IMATE. nađete svoj iPhone, svoj firmware i u toj mapi se nalazi vaš Jailbreak koji samo trebate pokrenuti, a postupak je u knjizi!
Također je na DVD-u i mapa koja se zove VIDEO SVIH JAILBREAK ALATA. Znaći imate i pismeno i video zapis!


mislim da si krivo zabrijao!
cemu sav taj trud, kad su vec sad beskorisne neke informacije, recimo o JB za iphone 3G na 2.1 ili sta vec. sta ce ti to?
u principu, ti radis enciklopediju o JBu, a JB nije bas tako zanimljiva tema da bi postojala enciklopedija za njega. uza sve to, postoji hrpa specijaliziranih stranica preko kojih dodjes do zeljene informacije u roku odmah.

svaka cast na trudu i volji, ali bolje da ulozis taj trud u nesto drugo.
Tema zaključana.
18.01.2012 | 19:47
kinsif kaže:
svaka cast na trudu i volji, ali bolje da ulozis taj trud u nesto drugo.


baš tako.. Ali, h0ky je zapeo

Skuži h0ky; ideja ti nema prođu neku ni besplatno a kamoli uz naplatu..
Tema zaključana.
18.01.2012 | 22:15
Neke informacije beskorisne? Ma ti si nešto krivo zabrijao! Ja 2.1 firmware spominjem samo na popisu koji su sve iOS-i izašli do sada. Sa iPhone 3G objašnjavam Jailbreak 3.1.2. i 3.1.3., a danas ih je takvih još more. Nema ništa što se danas još nekoristi, a da je to u knjizi tako da...tu si u krivu kinsif. I koliko sam skužio nisi pročitao moj sadržaj, jer ja ne spominjem samo JB, ali naravno knjiga se na tome temelji jer tek sa JB možeš iskoristiti iPhone do neke recimo maksimale. A ja objašnjavam kako iskoristiti taj JB, a ne samo kako se on radi! Do sada sam prodao tri knjige. To što ona nejde ni da je besplatna mene ne zabrinjava. Svaka roba ima svoga kupca!!! To ne osporavajte! A ako će prodaja skroz pasti, ja neodustajem jer ću dalje pisati za sebe! Da jednog dana kada budem starac, sjednem i uzmem svoju knjigu od 1000 stranica i divim joj se jer to će biti godine i godine truda i muke da bi na nešto ličilo! To će onda bii povijest i imati još veću vrijednost!
Tema zaključana.
18.01.2012 | 22:31
dobro
Tema zaključana.
18.01.2012 | 22:32
Druze mislim da sad vec imas pogresan pristup.Prvo si predstavio svoj projekat,pa si trazio misljenje,sugestije....od clanova foruma.Kada si to dobio sada branis svoju ideju,to je ok ali ubjedzivanje ljudi u nesto sto njima ne odgovara mislim da je bezveze. Vec sam ti rekao ako hoces iskreno misljenje ljudi onda moras promjeniti i stav,do tebe je da li ces prihvatiti ili ne. Meni kompletna tvoja prica izgleda kao samoreklamiranje,Par postova iznad sam ti rekao "Po mom misljenju neke stvari trebas drugacije sloziti,za sve ostale komentare,sugestije,pohvale i kritike treba se ipak procitati." koliko vidim nije ti palo na pamet da pitas sta bi to trebalo presloziti. Druga jos bitnija stvar sto se pocela voditi rasprava o necemu sto realno jos uvijek niko nije vidio osim tebe.Ako hoces konkretno misljenje onda proslijedi nekom svoju knjigu pa neka neko napise recenziju.Ovako je cijel prica bezveze.
Tema zaključana.
18.01.2012 | 22:47
Da, tražim iskreno mišljenje ljudi i prijedloge što se tiče sadržaja! Da li postoji nešto što sam zaboravio, fulao, jer sve što pišem u knjizi se vidi u sadržaju. Pitanje se odnosilo na sadržaj, a ne na cijelokupnu knjigu! I da molim te reci mi što bi ti presložio i posložio, sve uzimam u obzir i kažem svaki savjet mi treba. Savjete i komentare da je ovo bezveze i nepotrebno mi netrebaju jer ja svejedno neodustajem od ovoga nikako. Znaći ovo se nastavlja i ne želim ti prekinuti. Trebam samo savjete kako bi poboljšao knjigu! Zato i jesam ovdije!

Ok, ajmo onda ovako! Tko se toliko razumije u ovu temu, ali više od svih drugih i od mene! Tražim profića, koji sve zna, koji mi može reći, gle ovo i ovo ti nije ok, trebaš ovako, ovdje si fulao ovo...
Molim budite iskreni, ako niste to vi sami, predložite nekoga, ja ću mu se javiti i šaljem mu knjigu na mail! Naravno to je moj rizik jer isitina dan može biti na torrentu! Ali eto ako želim znati na čemu sam izgleda da moramo ovako jel?
Tema zaključana.
18.01.2012 | 22:50
znaći, ovdije, ", a"; netko je imao puno posla poslije tebe
Tema zaključana.
18.01.2012 | 22:52
i onda se hoky pita zašto karma leti u podrum AHAHAHAHAHAHAHAH
daj saint učini nam uslugu svima i zaključaj ovo
Tema zaključana.
18.01.2012 | 22:54
rak21 kaže:
znaći, ovdije, ", a"; netko je imao puno posla poslije tebe


Šta ovdije? I kakvog posla poslije mene? O čemu ti to?
Tema zaključana.
18.01.2012 | 22:58
Hackerivs kaže:
i onda se hoky pita zašto karma leti u podrum AHAHAHAHAHAHAHAH
daj saint učini nam uslugu svima i zaključaj ovo


Šta sam sada napravio? Jel ja nešto loše pišem, o čemu ti to?
I zašto bi se ovo zatvaralo! Tražim savjete koje nikako da dobijem vezano za knjigu.
Znaći ne zanima me to što mislite da je ovo loša ideja, bezvezan trud...mene zanima kako da knjigu poboljšam jer mislim dalje pisati! Zar to nitko nije shvatio do sada?
Tema zaključana.
18.01.2012 | 22:59
Jedino sta ti mogu garantovati je da se nemas potrebe plasiti da ce neko od starih korisnika tvoj rukopis pustiti na torent.Ako nisi primjetio ovo je vise nego ozbiljan forum a tako i njegovi korisnici.

Npr. stajpZg je dao dobar prijedlog:

"h0ky - ako se toliko bojiš izdati PDF verziju, barem je prodaj korisnicima Jabučnjaka na način da svakom korisniku njegovu verziju ukrasiš sa :"Autorizirano za Ivana Horvata" (ili kako se već korisnik zove) na svakoj 10 stranici. Prava imena na Jabučnjaku su javno dostupna i politika lažnog predstavljanja se ne trpi. Ako itko distribuira knjigu okolo, javno će se vidjeti tko je to prekršio prava copyrighta.

Još usput nekako sakrij to ime i prezime u popratni tekst na početku/kraju/posveti/koricama/bilo gdje u knjigu, za ono "govno" koje bi obrisalo svoje ime sa svake od prije navedenih stranica, tako da ga ti svejedno možeš naći. Za 3-4 mjeseca očekujem post na Jabučnjaku: "djfsskdfj je govno, prodao sam mu knjigu o iPhonu a on ju je dao na torrent"

Mislim da nigdje neces naci nekoga ko sve zna,ali ces sigurno naci ljude koji ti zele pomoci. Naravno puno zavisi i od tvog stava.Nista nisam lose napisao ni u proslom postu tj sve je samo dobra namjera.I nisam rekao da je bezveze tvoja knjiga vec stav i cijela prica oko ubjedzivanja da li je ovo ok ili ne.Na samom pcetku sam ti rekao da meni nije pretjereano interesantno i da sam vise za varijantu google ali svako ima mogucnost izbora.

Ako se slazes da zakljucamo temu,a ti izaberi korisnika i posalji knjigu,pa kada vidimo utiske onda mozemo raspravljati o tome.Na ovaj nacin nista necemo postici.
Tema zaključana.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 8 sati
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.48 Seconds

Provided by iJoomla SEO