iPhone 11 Pro - iskustva ??
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone 11 Pro - iskustva ??


  • Daddo
  • Posjetitelj
11.06.2020 | 14:14
Moonlike kaže:
Slazem se sa smayom u potpunosti... nije iPhone kupio mene vec ja njega

Ovak izgleda pravi iPhone

Jun102020.jpg


a kad je u maskici to se niti ne vidi Znam, pala je mom iPhone X prodajna cijena... jedino sto... uopce nije na prodaju. Kada dode vrijeme za neki novi iPhone (a Apple ce se nacekati bar sto se mene tice), ovaj ide dalje na koristenje unutar blize i sire obitelji.

Nis mu nije, radi ko zmaj... Ali nije "fancy" vise (nisam niti ja )


Niš mu nije, radi ko zmaj?

Ne ulazim uopće u to koliko jesi ili nisi uredan, ali reći, niš mu nije, radi ko zmaj? Stvarno? Kolika ti je autonomija tako uništenog uređaja? Ako ništa, baterija ti je stradala tim padom. Mehanički oštećeno kućište jednom kad rastaviš više nećeš sastaviti natrag a da zadržiš iste karakteristike takvog uređaja.

Mislim da se razumijemo, svakom se može dogoditi da uređaj mehanički ošteti nehotice, i ne, neće ga skupa maska ili zaštitni etui spasiti, ali eto iz vlastitog iskustva s korisnicima službenih telefona - od 100 ljudi uvijek istih 25 razbija i uništava telefone, bez obzira na cijenu i zaštitu i uvijek se istih 25 žali na to da ne rade dobro i ispravno.

Iz privatnog iskustva, 3GS još radi. 2 5s još uvijek rade. 6s plus ženin koristim kao službeni nakon što ga je ona zamijenila XR-om. I svi su čitavi. I moj XR s njima.

Ne radi se o tome da ih specijalno pazimo, nego ih "ne bacamo" i nastojimo maksimalno čuvati.

A to da ih čuvamo nema veze s urednošću. Ja sam neuredan, ona nije. Ali ono što mi je osnovno sredstvo za rad to mora biti - ispravno i u dobrom stanju.

Privatna računala manjeviše. Službena obavezno.

Privatno, kupim si najbolje što si mogu priuštiti jer kupujem dovoljno rijetko da mogu (i moram) tako. Poslovno - veži konja gdje gazda kaže. I to što koristiš čuvaš.
11.06.2020 | 16:31
Vidim da vas sve jako boli moje puknuto zadnje staklo na iTelefonu

Kako si i napisao "svima se moze dogoditi da telefon padne i osteti se". No, kako si dosao do zakljucka da sam ga bacio ja ne znam, ti valjda znas. Cinjenica je da nije bacen niti je pao, vec je na njega palo i ne od moje strane vec od trece strane, slucajno. Tako da razjasnimo slucaj mog napuknutog straznjeg stakla. I da odmah odgovorim, ne nije bio ostavljen na krivom mjestu i van nadzora. Tako, to smo rijesili... Zakljucio bih ovdije da nisam niti prljav niti neuredan kako neki ovdije aludiraju bez ikakvih argumenata, vec samo zato sto su frikovi a ja nisam. Cuvam stvari onoliko koliko to dopusta njihovo normalno koristenje i namjena. Necu robovati, ne pada mi na pamet... vi robujte i sastavljajte liste sto ne ciniti sa uredajem koliko god hocete. Ja sam ga kupio da ga koristim cemu je i namjenjen. Tako, i to smo rijesili... definitivno ne spadam u skupinu "Apple proizvodi, fancy i statusni simbol"

Nadalje, zamjena tog zadnjeg stakla svi znamo koliko kosta. Telefon radi jednako kako je radio i prije ostecenja. Ponoviti cu, jednako, i baterija drzi jednako dugo. Znaci jedino sto je "pogresno" momentalno na njemu je estetika. A za estetiku mi ne pada napamet davati tolike novce. Eto, i to smo rijesili...
11.06.2020 | 17:56
Tvoja stvar, mogu ti samo od srca poželjeti ugodno korištenje uređaja i neka te još dugo, dugo dobro služi
11.06.2020 | 22:41
smayoo kaže:
Ja ne vidim da itko ovdje ikoga kritizira. Imamo suprotstavljena mišljenja o toj stvari, svatko iznosi svoje, kao i razloge koje ima za takvo mišljenje. To se zove dijalog.

Pa i kritiziranje je sastavni dio dijaloga!
11.06.2020 | 22:56
Uglavnom, zabrijali ste i uzeli si za pravo da nekome kažete da je rob nečemu jer pazi više na svoje stvari nego vi sami. Pitam ja vas jel to normalno? Kratki DA ili NE, bez uvijanja!
11.06.2020 | 23:15
Ja sam si uzeo pravo da Draženu kažem da robuje stvarima jer pazi na njih više nego ja. On si je uzeo pravo da svima koji paze na stvari manje od njega - kaže da su neuredni. Ja bih rekao da je to normalno, da. Ne znači da je dobro, ili ispravno, ili pristojno, ali je, čini mi se - normalno. Uostalom, otkud sad baš od tebe takva reakcija? Pa ti si baš taj koji je sklon nabacivati se uvredama prema nekom tko misli drugačije.

Ispričavam se Draženu i svima drugima koji su se našli uvrijeđeni time što sam izjavio, nije mi bila namjera. To ipak ne znači da je moj stav o toj temi promijenjen. No, evo - da ne koristim opet izraz koji bi mogao nekog uvrijediti - da probam ovako...

U životu nema dovoljno vremena, niti dovoljno energije za sve što bi vrijedilo i trebalo napraviti. Zato svatko od nas određuje svoje prioritete. Moji prioriteti nisu usmjereni mojoj materijalnoj imovini, nego drugim vrijednostima koje imam i koje su mi puno važnije. Na materijalnu imovinu pazim onoliko koliko je potrebno ili primjereno da ta imovina ispunjava svoju funkciju. Estetika predmeta koje posjedujem ima jako nizak prioritet u mom sustavu vrijednosti. Dakle, auto kojeg vozim 50.000 km godišnje itekako servisiram i održavam. I ne samo to, nego ga održavam čistim i urednim u interijeru. Ali fućka mi se što je izgreban ili izbubetan izvana, ili što je prljav (jer zimi kad se vozim kroz Gorski kotar 2-3 puta tjedno, nema šanse biti čist). A pogotovo mi se fućka što ću postići manju cijenu kad ga budem prodavao jer će tu glavni problem biti - kilometri koje je prešao, a ne broj ogrebotina i sl. Isto to vrijedi i za laptop, mobitel...
11.06.2020 | 23:39
Nisam se uopće uvrijedio, niti sam imao namjeru ikoga ovdje uvrijediti, nisam takav. Samo sam iznio svoje mišljenje, ima nas različitih, i svijet bi bio dosadno mjesto da smo svi isti, zar ne?

A na kraju krajeva bilo je baš zanimljivo vidjeti kako tko čuva ili ne čuva svoje Apple proizvode
12.06.2020 | 00:24
Pa čovjek se branio jer ste ga najašili zato što čuva SVOJE stvari. Pa ljudi!
Ja nikada nemam namjeru nekoga vrijeđati, ali nemam problema s time da vratim istom mjerom.
12.06.2020 | 00:33
drpongra75 kaže:
Nisam se uopće uvrijedio, niti sam imao namjeru ikoga ovdje uvrijediti, nisam takav. Samo sam iznio svoje mišljenje, ima nas različitih, i svijet bi bio dosadno mjesto da smo svi isti, zar ne?

A na kraju krajeva bilo je baš zanimljivo vidjeti kako tko čuva ili ne čuva svoje Apple proizvode

Bilo je tu i o drugim stvarima, ne samo o iUređajima.
Kratki osvrt zašto sam se baš ja javio.....
Mislim da sam ja i još neki bili prozvani da pranje vozila i sl. je praktički gubljenje vremena (čita se između redaka), a da se “slobodno” vrijeme maltene može puno kvalitetnije provesti.
I da....isprika gubi na težini ako stalno ponavljaš istu grešku. Gubi svoju smisao. Dakle, ako netko gušta u nečemu što nije tvoj đir, pregrizi jezik i reci baš mi je drago zbog tebe. Aj pliz!
12.06.2020 | 08:01
drpongra75 kaže:
@drlovric -

- imaš par stotina poziva dnevno?!?
Recimo da radiš 12 sati na dan, u što sumnjam, to bi bilo 12h x 60 min = 720 min
- neka tvojih par stotina bude oko 300 poziva, onda to ispada 720/300 = 2,4 min
- znači ispada da CIJELI DAN 12 SATI konstantno pričaš u trajanju od 2,4 min
- kaj ti obaviš za dvije minute, kad jedeš, kad ideš na pauzu, kako voziš...
- a gdje je još bezbroj mailova, kako ih čitaš i odgovaraš na njih
- i još stigneš biti ovdje na forumu

- i još stigneš u kafić, na rafting, u streljanu...

NEMAM RIJEČI


Ja nemam razloga tebe lagati. Imam bruku poziva dnevno. Toliko poziva da Airpods Pro punim 2-3 puta svaki dan.

Stotinu poziva najmanje, kad je miran dan. Ja ne vozim kamion vec je moj posao da oni svi voze i da prodje glatko. Mene placaju po kamionu (cca $100 tjedno), mogu uzeti 20 kom ako zelim, ali imam ih obicno 10 u danu jer toliko mogu kvalitetno pokriti (radi telefoniranja, nmg fizicki stici vise).

Njih 10 samo da nazovem i posaljem im ture koje sam za njih uzeo dan prije je 10 poziva. Cujemo se kad je natovario i da je proslo sve ok, to je jos 10.

Zovnuce me sigurno jos jednom u putu (zastoj, lose vrijeme, pukla guma, pretovarili ga, zaluto, zaustavila ga policija, udario u nesto itd itd). Vec smo na 30 poziva. Pa ce me zvati i kada stignu na istovar... Al recimo da imam do 50 poziva sa vozacima u danu. Vecina tih poziva je tipa "Bro kasnim, zastoj, ETA 30min" ili "Bro natovario sam, odo spavati". Nemamo mi sta pricati 15 minuta, to su pozivi po 10sec jer ne smiju tipkati dok voze... Al ja nakon toga moram nazvati nekoga drugoga i javiti da on kasni. Ili slagati nesto, zvati servis, osiguranje, vucnu sluzbu, ovisi o problemu i tako se broj poziva multiplicira.

Najveca masa poziva dolazi sa Load board, jer moj primarni posao je da njima nadjem posla. Zovem objavljene ture raznih firmi i cjenjkam se da bi oni imali sta voziti i sutra i prekosutra. Ako sam ga poslo danas u Chicago, zovem odmah sutrasnje ture iz CHI da on ne zaglavi tamo.

Osim toga zovu drugi vozaci raspituju se za moje usluge, zovu brokeri s kojima dugo radim i nude ture... Ma haos.

Al ne zalim se, takav je to posao. Dva sata ludnica, pa dva sata nista, tisina. Imam opet vremena jos za svasta sa strane. YT i Skillshare gledam sigurno 2-3H svaki dan, dok cekam da se nesto desi. Vikendima ne radim nikada. Tako da imam vremena i za Jabucnjak. Multitasking je cudo

Vidis da imam vremena i za pucanje. Sad smo imali natjecanje bas ovaj vikend. Los sam bio, al to je neka druga prica
12.06.2020 | 08:03
targettz.jpg
12.06.2020 | 11:13
Nisam rekao da lažeš, samo mi se to sve činilo mali nategnuto. Na koliko je metara ta streljana na slici?
12.06.2020 | 11:50
Ja, kad je naporan dan, znam imati po 40 poziva (kroz 12-ak sati), s tim što moji nisu tako kratki. I nakon takvog dana, obično se drugi dan probudim oko 9:30 i tuširam 45 min...
12.06.2020 | 13:33
drpongra75 kaže:
Nisam rekao da lažeš, samo mi se to sve činilo mali nategnuto. Na koliko je metara ta streljana na slici?


Grudobran je visok 15-17 m, radi usporedbe pa eto vidis boksove koliko su dugi.

Mozda 40 metara max, ali i ne gadjamo IPSC na vecim daljinama od toga. Realno do 30m kalibrima 9mm.

Ima i jedna duza staza za duge cijevi ali se pravi po potrebi.

Streliste je u odmah pored Tuzle, BiH, na jednom jezeru (napusteni povrsinski kop, pijesak kao u pustinji).
12.06.2020 | 13:35
smayoo kaže:
Ja, kad je naporan dan, znam imati po 40 poziva (kroz 12-ak sati), s tim što moji nisu tako kratki. I nakon takvog dana, obično se drugi dan probudim oko 9:30 i tuširam 45 min...


Drugacija ti je tematika razgovora i koncepcija vjerojatno. Mogu to razumjeti.

Ja isto tako ne volim razg na telefon, tipkam kad god mogu, ali previse volim dolare da bi sada trazio neki drugi posao
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 16 minuta
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.44 Seconds

Provided by iJoomla SEO