Iphone X Mobile Data ne radi...
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Iphone X Mobile Data ne radi...


23.10.2018 | 10:39
Tito, koji tj čiji servis? Dobiješ nešto zamjensko ili?
Al ne znam kaj mogu napraviti.. Ja bi napravio DFU, Set Up As New, koristio dan dva (ili koliko se već to često pojavljuje) i vidio, jel do iOSa ili..
23.10.2018 | 12:34
u iStyle, gdje je i kupljen prije 3 tjedna
23.10.2018 | 13:14
Yonkis kaže:
Tito, koji tj čiji servis? Dobiješ nešto zamjensko ili?
Al ne znam kaj mogu napraviti.. Ja bi napravio DFU, Set Up As New, koristio dan dva (ili koliko se već to često pojavljuje) i vidio, jel do iOSa ili..


@Yonkis ajde probaj ovo sve... I ja sam to htio ali za sad sam odustao od te namjere jer kao što sam već pisao, imam 3 eBanking aplikacije pa mi je tlaka obilaziti banke za aktivacijske kodove...

No možda je to spas...
23.10.2018 | 14:06
Ne moram probati, meni sve radi, nemam tih problema, samo sugeriram riješenja i dijelim kako je kod mene podešeno pa se možda nađe neki disparitet.
Znam to za e-banking, ali i to je manja tlaka u usporedbi sa ovime što ti proživljavaš.
24.10.2018 | 21:00
Tito, jesu ti javili što je s mobitelom? Meni je još garancija nekih dva tjedna pa da znam da ga nosim ili ne
26.10.2018 | 15:21
Dajte prije nego svi počnemo nositi mobove na servis, neka ovi koji imaju problema samo napišu na kojem su operateru.

Ja sam na A1 i imam problem.
26.10.2018 | 16:19
A ako staviš od T-Coma SIM, da li je problem i dalje prisutan?
26.10.2018 | 22:25
Kolega koji je na t-comu nema nikakvih problema a ima isti model istu verziju OS kao i ja samo drugi operater. Kolege koje su išli dva dana u Austriju nisu imali nikakvih problema od trenutka kada su se prebacili na slovensku mrežu i poslije na austrijsku. Čim su prešli granicu na Maclju problemi su se opet javiii.
Problemi su na mreži A1 (VIP), iPhone 8, iPhone 8 plus i iPhone X.
27.10.2018 | 09:12
Slavo kaže:
Tito, jesu ti javili što je s mobitelom? Meni je još garancija nekih dva tjedna pa da znam da ga nosim ili ne


U servisu su dijagnosticirali problem i zamjenili su mi uredaj novim.

Valjda ce ovaj biti ok...
27.10.2018 | 10:49
Ja sam negdje na VIPovom forumu postavio ovo pitanje i netko od ekipe je odgovorio ovako:
umjesto data.vip.hr upiši internet.vip.hr pod Mobile Data network APN i treba rebootati telefon.
Ja sam to napravio i za sad radi.
27.10.2018 | 21:21
Tito, a što su dijagnosticirali? Zar ne smiju reći što je bio "kvar"?
28.10.2018 | 08:26
Tomek kaže:
Ja sam negdje na VIPovom forumu postavio ovo pitanje i netko od ekipe je odgovorio ovako:
umjesto data.vip.hr upiši internet.vip.hr pod Mobile Data network APN i treba rebootati telefon.
Ja sam to napravio i za sad radi.


Ideš Tomek, odmah sam primijenio ovaj apn večeras, i vidi čudo radi sada ujutro vani.

Nadam se da je to, hvala za tip.
28.10.2018 | 11:53
Meni stoji ovako i.imgur.com/DFBBgkG.png i nemam problema. Zanimljiva problematika
  • Daddo
  • Posjetitelj
28.10.2018 | 12:23
Yonkis kaže:
Meni stoji ovako i.imgur.com/DFBBgkG.png i nemam problema. Zanimljiva problematika


Koju tarifu imaš ugovorenu?

većina operatera nije radila ažuriranja podataka o APN postavkama u svojim konfiguracijskim porukama pa se dešavalo da ljudima ne rade MMS-ovi recimo, no kako danas MMS-ove rijetko tko koristi, moglo je proći puno vremena dok korisnik uoči problem. (HT je imao slučaj da su korisnicima slali web.htgprs umjesto internet.ht.hr a 4G mreža pa je kao aktivirano a ne radi, VIP je slao gprs0.vipnet.hr i tako...)

Službeno, i dalje je VIP-ov APN data.vip.hr za pretplatnike. Ovaj internet.vip.hr je možda testni APN za 5G mrežu ali očito radi i na 4G.
28.10.2018 | 15:24
Yonkis kaže:
Tito, a što su dijagnosticirali? Zar ne smiju reći što je bio "kvar"?


Ja sam rekao im da mi prelazak s WiFia na Cellular data ne odradi sam, automatski... nego da moram prckati, paliti i gasti mob, moliti se i mantrati.
Nakon 3 dana su me zvali da si dodem po novi mob.
28.10.2018 | 16:08
Daddo, imam Mobilnu M.

ali ovo stoji na njihovim stranicama podrške za Apple mobitele, imaju posebno za Android.

Koje su Internet/mms postavke za iPhone?
Internet postavke
Kretanje unutar izbornika aparata odvojeno je znakom /.
iOS 8.1.2 : Postavke / Mobilni podaci / Mobilna podatkovna mreža
Stariji iOS : Postavke / Općenito / Mreža / Mobilna podatkovna mreža
APN: internet
Korisničko ime: ostaviti prazno
Lozinka: ostaviti prazno
Korak unatrag na opciju Mobilni podaci / uključite opciju.

MMS postavke
Putanja MMS postavki odnosi se na uređaje s iOS 8.x operativnim sustavom
Kretanje unutar izbornika uređaja odvojeno je znakom /.
iOS 8.1.2: Postavke / Mobilni podaci / Mobilna podatkovna mreža
Stariji iOS: Postavke / Općenito / Mreža / Mobilna podatkovna mreža
MMS APN: mms
Korisničko ime: ostaviti prazno
Lozinka : ostaviti prazno
MMSC: mms.a1.hr/servlets/mms
MMS Proxy: 212.91.99.91
Maks. veličina MMS 307200
MMS UA Prof URL ostaviti prazno
29.10.2018 | 06:48
Provjereno
APN internet.vip.hr ne radi van HR.

Trenutno sam u Austriji i jučer u Sloveniji i nije radilo. Probao sam sada još jednom poigrati se no ništa.
Vratio sam se na data.vip.hr
29.10.2018 | 16:31
A1 koristi APN internet, a ne internet.vip.hr
iako i APN data.vip.hr radi
29.10.2018 | 17:12
Tomek, baš me zanima da li će ti sada raditi kada si se vratio na data.vip.hr

Meni na ovom apnu internet.vip.hr još dela.
29.10.2018 | 19:31
Canonian kaže:
Tomek, baš me zanima da li će ti sada raditi kada si se vratio na data.vip.hr

Meni na ovom apnu internet.vip.hr još dela.


Znači, vratio sam se na data.vip.hr i sad tu u Austriji prebacujem se sa WiFija na Wi Fi i na LTE bez problema... Baš ono hardcore... I radi...
29.10.2018 | 21:16
Naravoucenje je, prijedji na T-Com.
11.11.2018 | 19:38
Tomek kaže:
Canonian kaže:
Tomek, baš me zanima da li će ti sada raditi kada si se vratio na data.vip.hr

Meni na ovom apnu internet.vip.hr još dela.


Znači, vratio sam se na data.vip.hr i sad tu u Austriji prebacujem se sa WiFija na Wi Fi i na LTE bez problema... Baš ono hardcore... I radi...


Sjetio se danas tvog posta kada sam bio u Italiji. I meni prestao data raditi čim sam prešao u Slo. Naravno vratio se opet na data.vip.hr i još sad radi.
16.11.2018 | 12:55
Vraćam se iz Njemačke i mogu potvrditi kako APN internet radi besprijekorno u Hrvatskoj, Sloveniji, Austriji i Njemačkoj.
iPhone 8 plus
iOS 12.1

EDIT: operater A1 (bivši Vip)
18.11.2018 | 07:45
I ja sam na A1, imam godinu i dva mjeseca star iPhone 8, skužio u posljednji tjedan dana da mi internet vani ne radi. Nema šanse da sam potrošio internet paket, jer imam 10 Gb, i još su mi poklonili 10 GB kao promo jer su prešli na drugo ime.
Baš ću ih nazvat danas, javim kaj su rekli...
EDIT:
Oni su napravili toliko sranje da u izborniku imaju "za internet stisnite" što nikad nisu imali. A kada stisneš taj i taj broj, kažu ti da odeš na njihovu stranicu. Pokušavam sada naći šta kažu, ne nalazim ništa na prvu.
EDIT 2:
Yonkisova uputstva rade i to je to. Hvala Yonkis! Palac!
EDIT 3:
Al baš ti dođe ovo što je Žabac napisao za naravoučenje. Pa koju masovnu p----riju naprave od prelaska na drugo ime, da se ljudi sami moraju snalaziti. Jest da je rješenje turbo jednostavno, ali nisu li mogli oni sami to nekako poslati korisnicima? Pogotovo ovima koji imaju telefone stare koliko i njihovo novo ime?
18.11.2018 | 16:50
Jesi potrošio podatkovni promet u Hr ili u roamingu? Ne mogu vjerovati da imaš 10 GB u roamingu.
18.11.2018 | 17:41
Zašto ne možeš vjerovati? Imaš onoliko koliko imaš po svom normalnom ugovoru. To je odredba EC.
18.11.2018 | 18:25
Nemas sve gige. Samo veci dio mozes vani potrositi. Koliko je to, ovisi o tarifi. Moguce da neke (poslovne?) tarife imaju 100%, a one za "gradjane" imaju ogranicenje (mi u stvari ne placamo s novcima ves gumbima i za operatere smo kugavi i sugavi). Moje 4 linije vrijede manje u njihovim ocima od jedne obrtnicke.
18.11.2018 | 19:23
Ne, nije točno. Imaš sve gige koje imaš po pretplatničkom ugovoru. Pridržavaju pravo koristiti "fair usage policy". Znači, ako ja na primjer imam po ugovoru (kao što imam) za x kn npr. 15 GB prometa, a nakon što njih potrošim, dalje mi naplaćuju nešto sitno po MB (tipa nekoliko lipa), ja u Hrvatskoj mogu u nekom mjesecu potrošiti i 50 GB umjesto 15 i onu razliku platiti još 100 i koliko kn. Ali ako sam u roamingu, i krenem tako napucavati gige preko ugovora, imaju me pravo blokirati u nekom času. Ali za osnovnu ugovorenu kvotu - ne.
18.11.2018 | 21:48
Ja sam na A1 mreži, imam tarifu EXPERT sa 11GB podatkovnog promete i 400 MB podatkovnog prometa u roamingu. Nakon što sam potrošio 400 MB prošli tjedan u Njemačkoj dobio sam SMS koji kaže kako će naplaćivati svaki slijedeći MB 0,15 kuna, Po tome sam shvatio kako je podatkovni promet u roamingu limitiran ali je cijena za korištenje povoljnija nego prije. Baš me interesira kako će izgledati račun.
18.11.2018 | 22:31
Recimo u t-comu u tarifi najbolja M imas 12 GB neta ali samo 5.9 za roaming...
Moderatori: jupi, Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 6 sati
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.51 Seconds

Provided by iJoomla SEO