Iphone X Mobile Data ne radi...
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Iphone X Mobile Data ne radi...


23.10.2018 | 10:39
Tito, koji tj čiji servis? Dobiješ nešto zamjensko ili?
Al ne znam kaj mogu napraviti.. Ja bi napravio DFU, Set Up As New, koristio dan dva (ili koliko se već to često pojavljuje) i vidio, jel do iOSa ili..
23.10.2018 | 12:34
u iStyle, gdje je i kupljen prije 3 tjedna
23.10.2018 | 13:14
Yonkis kaže:
Tito, koji tj čiji servis? Dobiješ nešto zamjensko ili?
Al ne znam kaj mogu napraviti.. Ja bi napravio DFU, Set Up As New, koristio dan dva (ili koliko se već to često pojavljuje) i vidio, jel do iOSa ili..


@Yonkis ajde probaj ovo sve... I ja sam to htio ali za sad sam odustao od te namjere jer kao što sam već pisao, imam 3 eBanking aplikacije pa mi je tlaka obilaziti banke za aktivacijske kodove...

No možda je to spas...
23.10.2018 | 14:06
Ne moram probati, meni sve radi, nemam tih problema, samo sugeriram riješenja i dijelim kako je kod mene podešeno pa se možda nađe neki disparitet.
Znam to za e-banking, ali i to je manja tlaka u usporedbi sa ovime što ti proživljavaš.
24.10.2018 | 21:00
Tito, jesu ti javili što je s mobitelom? Meni je još garancija nekih dva tjedna pa da znam da ga nosim ili ne
26.10.2018 | 15:21
Dajte prije nego svi počnemo nositi mobove na servis, neka ovi koji imaju problema samo napišu na kojem su operateru.

Ja sam na A1 i imam problem.
26.10.2018 | 16:19
A ako staviš od T-Coma SIM, da li je problem i dalje prisutan?
26.10.2018 | 22:25
Kolega koji je na t-comu nema nikakvih problema a ima isti model istu verziju OS kao i ja samo drugi operater. Kolege koje su išli dva dana u Austriju nisu imali nikakvih problema od trenutka kada su se prebacili na slovensku mrežu i poslije na austrijsku. Čim su prešli granicu na Maclju problemi su se opet javiii.
Problemi su na mreži A1 (VIP), iPhone 8, iPhone 8 plus i iPhone X.
27.10.2018 | 09:12
Slavo kaže:
Tito, jesu ti javili što je s mobitelom? Meni je još garancija nekih dva tjedna pa da znam da ga nosim ili ne


U servisu su dijagnosticirali problem i zamjenili su mi uredaj novim.

Valjda ce ovaj biti ok...
27.10.2018 | 10:49
Ja sam negdje na VIPovom forumu postavio ovo pitanje i netko od ekipe je odgovorio ovako:
umjesto data.vip.hr upiši internet.vip.hr pod Mobile Data network APN i treba rebootati telefon.
Ja sam to napravio i za sad radi.
27.10.2018 | 21:21
Tito, a što su dijagnosticirali? Zar ne smiju reći što je bio "kvar"?
28.10.2018 | 08:26
Tomek kaže:
Ja sam negdje na VIPovom forumu postavio ovo pitanje i netko od ekipe je odgovorio ovako:
umjesto data.vip.hr upiši internet.vip.hr pod Mobile Data network APN i treba rebootati telefon.
Ja sam to napravio i za sad radi.


Ideš Tomek, odmah sam primijenio ovaj apn večeras, i vidi čudo radi sada ujutro vani.

Nadam se da je to, hvala za tip.
28.10.2018 | 11:53
Meni stoji ovako i.imgur.com/DFBBgkG.png i nemam problema. Zanimljiva problematika
  • Daddo
  • Posjetitelj
28.10.2018 | 12:23
Yonkis kaže:
Meni stoji ovako i.imgur.com/DFBBgkG.png i nemam problema. Zanimljiva problematika


Koju tarifu imaš ugovorenu?

većina operatera nije radila ažuriranja podataka o APN postavkama u svojim konfiguracijskim porukama pa se dešavalo da ljudima ne rade MMS-ovi recimo, no kako danas MMS-ove rijetko tko koristi, moglo je proći puno vremena dok korisnik uoči problem. (HT je imao slučaj da su korisnicima slali web.htgprs umjesto internet.ht.hr a 4G mreža pa je kao aktivirano a ne radi, VIP je slao gprs0.vipnet.hr i tako...)

Službeno, i dalje je VIP-ov APN data.vip.hr za pretplatnike. Ovaj internet.vip.hr je možda testni APN za 5G mrežu ali očito radi i na 4G.
28.10.2018 | 15:24
Yonkis kaže:
Tito, a što su dijagnosticirali? Zar ne smiju reći što je bio "kvar"?


Ja sam rekao im da mi prelazak s WiFia na Cellular data ne odradi sam, automatski... nego da moram prckati, paliti i gasti mob, moliti se i mantrati.
Nakon 3 dana su me zvali da si dodem po novi mob.
28.10.2018 | 16:08
Daddo, imam Mobilnu M.

ali ovo stoji na njihovim stranicama podrške za Apple mobitele, imaju posebno za Android.

Koje su Internet/mms postavke za iPhone?
Internet postavke
Kretanje unutar izbornika aparata odvojeno je znakom /.
iOS 8.1.2 : Postavke / Mobilni podaci / Mobilna podatkovna mreža
Stariji iOS : Postavke / Općenito / Mreža / Mobilna podatkovna mreža
APN: internet
Korisničko ime: ostaviti prazno
Lozinka: ostaviti prazno
Korak unatrag na opciju Mobilni podaci / uključite opciju.

MMS postavke
Putanja MMS postavki odnosi se na uređaje s iOS 8.x operativnim sustavom
Kretanje unutar izbornika uređaja odvojeno je znakom /.
iOS 8.1.2: Postavke / Mobilni podaci / Mobilna podatkovna mreža
Stariji iOS: Postavke / Općenito / Mreža / Mobilna podatkovna mreža
MMS APN: mms
Korisničko ime: ostaviti prazno
Lozinka : ostaviti prazno
MMSC: mms.a1.hr/servlets/mms
MMS Proxy: 212.91.99.91
Maks. veličina MMS 307200
MMS UA Prof URL ostaviti prazno
29.10.2018 | 06:48
Provjereno
APN internet.vip.hr ne radi van HR.

Trenutno sam u Austriji i jučer u Sloveniji i nije radilo. Probao sam sada još jednom poigrati se no ništa.
Vratio sam se na data.vip.hr
  • zk1
  • Korisnik
  • 1
29.10.2018 | 16:31
A1 koristi APN internet, a ne internet.vip.hr
iako i APN data.vip.hr radi
29.10.2018 | 17:12
Tomek, baš me zanima da li će ti sada raditi kada si se vratio na data.vip.hr

Meni na ovom apnu internet.vip.hr još dela.
29.10.2018 | 19:31
Canonian kaže:
Tomek, baš me zanima da li će ti sada raditi kada si se vratio na data.vip.hr

Meni na ovom apnu internet.vip.hr još dela.


Znači, vratio sam se na data.vip.hr i sad tu u Austriji prebacujem se sa WiFija na Wi Fi i na LTE bez problema... Baš ono hardcore... I radi...
29.10.2018 | 21:16
Naravoucenje je, prijedji na T-Com.
11.11.2018 | 19:38
Tomek kaže:
Canonian kaže:
Tomek, baš me zanima da li će ti sada raditi kada si se vratio na data.vip.hr

Meni na ovom apnu internet.vip.hr još dela.


Znači, vratio sam se na data.vip.hr i sad tu u Austriji prebacujem se sa WiFija na Wi Fi i na LTE bez problema... Baš ono hardcore... I radi...


Sjetio se danas tvog posta kada sam bio u Italiji. I meni prestao data raditi čim sam prešao u Slo. Naravno vratio se opet na data.vip.hr i još sad radi.
16.11.2018 | 12:55
Vraćam se iz Njemačke i mogu potvrditi kako APN internet radi besprijekorno u Hrvatskoj, Sloveniji, Austriji i Njemačkoj.
iPhone 8 plus
iOS 12.1

EDIT: operater A1 (bivši Vip)
18.11.2018 | 07:45
I ja sam na A1, imam godinu i dva mjeseca star iPhone 8, skužio u posljednji tjedan dana da mi internet vani ne radi. Nema šanse da sam potrošio internet paket, jer imam 10 Gb, i još su mi poklonili 10 GB kao promo jer su prešli na drugo ime.
Baš ću ih nazvat danas, javim kaj su rekli...
EDIT:
Oni su napravili toliko sranje da u izborniku imaju "za internet stisnite" što nikad nisu imali. A kada stisneš taj i taj broj, kažu ti da odeš na njihovu stranicu. Pokušavam sada naći šta kažu, ne nalazim ništa na prvu.
EDIT 2:
Yonkisova uputstva rade i to je to. Hvala Yonkis! Palac!
EDIT 3:
Al baš ti dođe ovo što je Žabac napisao za naravoučenje. Pa koju masovnu p----riju naprave od prelaska na drugo ime, da se ljudi sami moraju snalaziti. Jest da je rješenje turbo jednostavno, ali nisu li mogli oni sami to nekako poslati korisnicima? Pogotovo ovima koji imaju telefone stare koliko i njihovo novo ime?
18.11.2018 | 16:50
Jesi potrošio podatkovni promet u Hr ili u roamingu? Ne mogu vjerovati da imaš 10 GB u roamingu.
18.11.2018 | 17:41
Zašto ne možeš vjerovati? Imaš onoliko koliko imaš po svom normalnom ugovoru. To je odredba EC.
18.11.2018 | 18:25
Nemas sve gige. Samo veci dio mozes vani potrositi. Koliko je to, ovisi o tarifi. Moguce da neke (poslovne?) tarife imaju 100%, a one za "gradjane" imaju ogranicenje (mi u stvari ne placamo s novcima ves gumbima i za operatere smo kugavi i sugavi). Moje 4 linije vrijede manje u njihovim ocima od jedne obrtnicke.
18.11.2018 | 19:23
Ne, nije točno. Imaš sve gige koje imaš po pretplatničkom ugovoru. Pridržavaju pravo koristiti "fair usage policy". Znači, ako ja na primjer imam po ugovoru (kao što imam) za x kn npr. 15 GB prometa, a nakon što njih potrošim, dalje mi naplaćuju nešto sitno po MB (tipa nekoliko lipa), ja u Hrvatskoj mogu u nekom mjesecu potrošiti i 50 GB umjesto 15 i onu razliku platiti još 100 i koliko kn. Ali ako sam u roamingu, i krenem tako napucavati gige preko ugovora, imaju me pravo blokirati u nekom času. Ali za osnovnu ugovorenu kvotu - ne.
18.11.2018 | 21:48
Ja sam na A1 mreži, imam tarifu EXPERT sa 11GB podatkovnog promete i 400 MB podatkovnog prometa u roamingu. Nakon što sam potrošio 400 MB prošli tjedan u Njemačkoj dobio sam SMS koji kaže kako će naplaćivati svaki slijedeći MB 0,15 kuna, Po tome sam shvatio kako je podatkovni promet u roamingu limitiran ali je cijena za korištenje povoljnija nego prije. Baš me interesira kako će izgledati račun.
18.11.2018 | 22:31
Recimo u t-comu u tarifi najbolja M imas 12 GB neta ali samo 5.9 za roaming...
Moderatori: jupi, Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 1 minute
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.28 Seconds

Provided by iJoomla SEO