Koja navigacija za iPhone
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Koja navigacija za iPhone


23.06.2014 | 16:49
Ti očito nisi od onih koji je kao dijete listao po atlasu, čitao i razmišljao kako žive ljudi i kako izgledaju mora, planine i doline u tim nekim čudnim zemljama.
Meni je baš fora imati u džepu kartu (između ostalog i) Litve. Onda mogu, u trenucima dokolice, gledati koliko ima sati vožnje od Rijeke do npr. Kryžių kalnas te slagati kombinacije usputnih zaustavljanja i noćenja na putu do tamo.
23.06.2014 | 17:00
Evo, ovako:

IMG_3472.PNG


i onda ovako:


IMG_3473.PNG
23.06.2014 | 17:05


IMG_3474.PNG
23.06.2014 | 19:04
Sto ljudi, sto čudi. Sto žena, dvjesto sisa!
23.06.2014 | 19:06
drlovric kaže:
@Energy:

Naveo sam ti jos na pocetku threada da je prednost Navigona sto mozes skinuti SAMO sto ti treba

Ali razumijem da je cijena bila problem. Meni je isto budalastina da imam u mobitelu karte Litvanije ili Lihtestajna


Što se u tome da ako nešto platim to želim i imati, bez obzira što neću navigavati po Litvi i Lihtenštajnu (usput, bio u ovom drugom i ako Smayoo veli mogu ti rukom nacrtati kartu).
23.06.2014 | 19:27
Za Liechtenstein ti treba karta koliko i za Veliku Goricu Dvije glavne ceste i još par sporednih sa strane.
23.06.2014 | 20:52
energyman kaže:
Evo da javim, pala je odluka na Mireo Europe, mislim da je glavna stvar bila cijena. Slažem se sa tvrdnjama kolega iznad da je Navigon jedna od bolji aplikacija za navođenje ali iskrcavanje 100$ trenutno nije prioritet a jailbreaka za 7.1.1


Šteta. Nisam dugo snimao kod drugih kako sada radi/izgleda "ne paničari" ali šta jest da jest mislim da si se zaj..., ali tvoj problem je taj što si kupovao očito navigaciju kad je gorilo pod nogama iz nekog razloga.

Navigon često ima akcije, koje variraju i do 30%, ja sam ju ubo prije par godina za 50-ak dolara, a da ne velim da triput godišnje imaš sigurno osvežavanje svih mapa i nekoliko dodatnih alata( da ih ne nabrajam, ima ih na webu) koje se usput rečeno plačaju mizerno a ponekad su i badava.

Sve u svemu, nadam se da češ podijelit dobra/loša iskustva u korištenju mirea, tko zna možda ipak previše favoriziram Navigon
23.06.2014 | 21:13
Mene je od Navigona više od visoke cijene odbilo to što su ti updateovi karata besplatni samo prvih 6 mjeseci. Tako je pisalo u opisu na app store.
23.06.2014 | 23:42
Istina je da to piše ali se to prolongira na godinu dana, meni bilo i dulje, a freshmaps dodatak izađe 20-ak do 30-ak dolara, kako kada. Naravno kad se sve zbroji opet je cijena pozamašna ali mislim da nečiji trud i kvalitetu nekad treba i platit. Ili jednostavno uninstall pa nanovo install i imaš nove karte. Gube se spremljene stvari ali opet se dobiju nove karte, šta kome bitno
23.06.2014 | 23:52
Pazi, navigacija s neažurnim kartama postaje progresivno beskorisna prilično velikom brzinom. To de facto znači da na cijenu Navigona treba odmah pribrojiti cijenu tog dodatka. Inače ne pričamo o usporedivim proizvodima. A ti kažeš da si ga ubo po super povoljnih $50, što zapravo znači $70 u super ultra najjeftinijoj varijanti, odnosno $130 u nekoj uobičajenoj. Ipak je to bitna razlika.
24.06.2014 | 01:16
Pito sam za ovaj live traffic jel trenutno zivim u US i tu to na navigaciji radi odlicno. Azurira se stalno i nikad nije dala pogrsne informacije o zastoju, nesreci itd.
24.06.2014 | 07:48
Možda sada i u EU radi dobro. Ne znam jer nisam koristio nedavno. Ali tada kad jesam - bilo je loše.
24.06.2014 | 08:19
Traffic Live nisam nikad koristio a nema mi ga smisla kupovat(to je extras), kada za HR ionako nema podrške a baš i nisam neki svjetski putnik. Radi najbliže u SLO, odnosno u 18 zemalja EU.

Mislim da sam u nekoliko sličnih tema ukazao na to da Navigon za Uskrs i Božić debelo daje popuste a neki dodaci(od njih osam) budu i badava.
24.06.2014 | 16:27
zabac kaže:

Što se u tome da ako nešto platim to želim i imati, bez obzira što neću navigavati po Litvi i Lihtenštajnu (usput, bio u ovom drugom i ako Smayoo veli mogu ti rukom nacrtati kartu).


Stos je da na Navigonu sve to imas i dobijes kupovinom, ali ne moras sve instalirati ako neces. Tj. u izborniku ozacis STO ti i KADA treba.

Ako idem u Litvu, instalirat cu i karte. Ako idem u Tursku, garant mi Litva ne treba. A ako mi zatreba downloadirat cu je u Istanbulu. Bitno da imas mogucnost izbora.

Zasto da mi navigacija pojede 4GB iPhone memorije ako mogu proci sa 1GB ili manje
24.06.2014 | 17:00
Ja sam za standalone opciju.
25.06.2014 | 13:15
zabac kaže:
Sto ljudi, sto čudi. Sto žena, dvjesto sisa!


Sto Smayooa, 200.000 smjerova za krenuti
25.06.2014 | 13:53
Jok. Čovjek koji ne zna kamo ide, svaki put mu je dobar. Mislom da @smayoo ide dobrim putem, ali koji put ga zapili (narod bi rekao da tjera mak na konac).
26.06.2014 | 08:57
ja koristim Navigon već cca 3 godine - kupljen na sniženju za cca USD 60, karte se uredno ažuriraju periodički. U biti i ne znam da bi se trebale plaćati nakon 6 mjeseci, možda to tada nije bio slučaj pa guram po starom. Koristim ju stalno, po HR, Slovačka, Austrija, Njemačka, Italija. Nikada problema.

Mireo Don't Panic sam isprobao davno ali sučelje mi je bilo potpuno nerazumljivo pa sam odustao.

iGo također isprobao jednom i nakon 100m me usmjerio u krivi smjer i to u ZG na Slavonskoj/Ljubljanskoj - nije neka mala ulica za pogriješiti. Odmah sam odustao i kupio Navigon
26.06.2014 | 09:24
E, da je meni kuna za svaki put kad mi je Garmin to bio pokušao napraviti...
26.06.2014 | 09:44
Ja imam Sygic Europe. Kupljen jer je bio najjeftiniji. Koristim ga već dugo i zadovoljan sam.

Jedini veći problem sam imao nakon što su napravili jedan update. Karte su bile OK, ali je planiranje rute bilo strašno. Išao sam na Pleso i Sygic me vodio kroz neka sela i 50 metara makadama i doveo do aerodroma. Ravno na pistu. Sa sjeverne strane. Tamo gdje stoji sokol.
Znaš da nešto nije u redu kad stojiš ispod ograde od tri metra i znaka za granični prijelaz i gledaš se oči u oči sa sokolom koji razmišlja treba li te napasti.

Uglavnom, brzo su izbacili novi update. Sad radi dosta dobro.
29.06.2014 | 11:56
Evo samo da javim: zove me stari ujutro da mu navigacija nece raditi jer stalno trazi neki update i pise mu da ima problem sa povezivanjem na internet. U aplikaciji pise da se preuzimanje moze prekinuti i nastaviti kasnije ali u aplikaciji NEMA nikakvog gumba niti onog popup prozora na kojem bi sisalo pauziraj ili nešto sl. Dakle aplikacija se stalno vrti u krug da nema mreže i to je to. Totalno neupotrebljivo i glupo, nikad to nisam doživio. Jadni sad po Njemačkoj voze i traže putokaz za Hrvatsku. Mislim nije nesposoban snaci ce se i doci doma ali je fakat glupo da nemozes pokrenut aplikaciju i da ako ti u uputama napisu mozes pauzirat preuzimanje a nema gumba za pauzu i sl.

Sutra odmah mail Mireu i zahtjev za povrat para na App Store.
29.06.2014 | 15:17
od kad znam za Mireo znam i da su smeće....
29.06.2014 | 15:43
Škrti ljudi duplo plačaju.
29.06.2014 | 19:05
energyman kaže:
Evo samo da javim: zove me stari ujutro da mu navigacija nece raditi jer stalno trazi neki update i pise mu da ima problem sa povezivanjem na internet. (...) Sutra odmah mail Mireu i zahtjev za povrat para na App Store.


Čuj, a jesi li ti uopće ovdje pročitao što smo napisali? Upravo to ti ovdje piše, u ovom threadu:

Kad si na putu, *NE* updateaj aplikaciju, jer će nakon toga kad je pokreneš ona *MORATI* povući update karata prije nego nastavi raditi. To što piše da možeš pauzirati download - to ti znači da ne mora skinuti sve karte u komadu, nego može skinuti sad malo, pa se moraš javiti na telefon, pa nastaviš download, pa onda moraš izaći iz kuće pa prekineš download, pa se vratiš pa nastaviš, itd.

Dakle, ako su krenuli na put, nisu smjeli pustiti da se sama aplikacija updatea kroz App Store. I to ti je ovdje isto, između svega ostalog napisano.

Povrat novca nećeš dobiti, bojim se.
29.06.2014 | 21:50
@smayoo Naravno da mi je to jasno zato sam i reko tati da gasi wifi i mobilne podatke po izlasku iz HR(zato je Mireo i napisao da ima frku sa povezivanjem na net), a auto update aplikacija je zgasen u postavkama.
29.06.2014 | 22:33
Jedva čekam da uzmem tog nepaničara, naravno kad oni meni plate. Poluproizvod.

A da jednostavno sjednu u neku birtiju ili šoping centar pa se posluže gratis wifi mrežom. Bar to tamo nije problem
29.06.2014 | 23:17
Moje je iskustvo upravo obratno. Kod nas nađeš besplatni wifi u svakoj birtiji. U Njemačkoj - vrlo rijetko i vrlo teško. Uglavnom svi naplaćuju. Jedan lanac autobahn restorana (ne sjećam se koji) ti da pristupni kôd koji vrijedi 30 min na računu većem od 10 EUR.

Energyman, Don't Panic je gurnuo van redovni polugodišnji update jučer-prekjučer. Tvoji starci su SIGURNO! pokrenuli taj update (ili si ti to napravio, ili si im instalirao aplikaciju, a da je nisi ni pokrenuo i napravio prvi download karata) jer inače bi sve radilo.

Aplikacija se mora nakon instalacije i nakon svakog updatea pokrenuti i mora se downloadati update karata iz aplikacije. I to upozorenje piše uvijek.

Ja sam osobno napisao kritiku na Mireo i daleko od toga da ih smatram odličnima, ali potpuno je neutemeljeno da ih sad tako pljujete i nazivate poluproizvodom radi toga što niste pročitali upozorenje i postupili po njemu.
01.07.2014 | 18:47
Evo da se javim sa prve destinacije, Pilsen Ceska. Koristio sam Sygic navigaciju. Imam samo rijeci hvale za nju. Prva pohvala je sta se mogu skinut samo mape koje su vam u tom trenutku bitne, cca 550mb za Njemacku, cca 25mb za Hrvatsku. Druga pohvala je za mape, jako detaljne i sve je ucrtano jako precizno, od speedcamera do znakova za speedlimit, smjestaja, benzinskih i ostalih POI koje se zele ukljucit. Ima mogucnost prikaza u 3D (obrisi zgrada itd.). Niti ujednom trenutku nije popizdila i pocela preracunavat (Garmin slucaj). Jedna super stvar je da je prvih 7 dana besplatno navodenje i onda ima opcija da se kupi cijela Europa, mjesec dana 15$ ili lifetime za 55$.
Koristio sam je na iPhone 5s, bio je na auto punjacu cijelo vrijeme. Put je trajo 6:45h oko 625km, bio je na drzacu koji je zaljepljen na vjetrobransko staklo, nije se zagrijao vise od uobicajnog.
Sve u svemo za sad sam jako zadovoljan, da pokucam u drvo. Jedva cekam da je isporbam do Berlina pa nazad za Hrvatsku, pa cu stavit onda vise dojmova.
01.07.2014 | 19:36
Nije stvar u mapama jer ima nekoliko firmi koje ih rade, stvar je u samome programu koji je dobro ili loše napravljen.
Teleatlas je jedna firma i dosta su zastupljeni, ali ako je program glup i loše odrađuje posao, osjećaj loše karte je ogroman.
25MB za detljnu kartu Hrvatske je smiješno maleno. Pretpostavka da ako ideš u Štrigovu koja ima 3.5 ulice da se ne budeš izgubio (bitno je da lokalnu birtiju najdeš), a to što te ne bude dovela baš ono 1m od kućnog broja i nije bitno. Za gradove je bilo koja navigacij (osim Garmina) OK jer su dosta detaljno obrađeni.

Do berlina budeš došao i po putokazima, po Berlinu budeš vidio kakko odrađuje poso.
02.07.2014 | 07:12
smayoo kaže:
Ja sam osobno napisao kritiku na Mireo i daleko od toga da ih smatram odličnima, ali potpuno je neutemeljeno da ih sad tako pljujete i nazivate poluproizvodom radi toga što niste pročitali upozorenje i postupili po njemu.


Poluproizvod nije toliko grublja riječ kad se uzmu u obzir tvoje kritike( de ih prođi još jednom), po meni upotrebljiv je ali ima još puno mjesta za poboljšanja, a cijena za tako nešto je vrlo diskutabilna. A kad nešto nije dobro i treba puno brušenja onda je poluproizvod.
Meni je sve poluproizvod kad se ishitreno izađe van s njime. Pobrat novce pa čemo razmišljat/skrivat/negirat nedostatke, počevši od čačkalice do aviona.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 9 sati, 17 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, Ender, Riba, Anonimci (611)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.25 Seconds

Provided by iJoomla SEO