iPhone 5S i 5C - rasprava
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone 5S i 5C - rasprava


15.11.2013 | 10:43
pero69 kaže:

@dlovric

Ne brinem ja za tebe, vjerojatno ces ga prvi na formumu posjedovati.


U jbte, gdje mene nadje?

Pa ja do prije par tjedana nosio iPhone 4G u dzepu Sada sam kupio 5S, jer je vrijeme bilo...
15.11.2013 | 11:43
drlovric kaže:
pero69 kaže:

@dlovric

Ne brinem ja za tebe, vjerojatno ces ga prvi na formumu posjedovati.


U jbte, gdje mene nadje?

Pa ja do prije par tjedana nosio iPhone 4G u dzepu Sada sam kupio 5S, jer je vrijeme bilo...


Jbg...promakla mi ta infomacija:cheer: ..ce da vidimo. Kakogod, ne vjerujem da ce lansirati nesto potpuno promaseno..
16.11.2013 | 15:12
jigss kaže:
Takodjer bi jako volio da se pokrene vise modularni telefon:
www.engadget.com/2013/10/29/motorola-pro...-modular-smartphone/


Ja ne bih. Ove modularne gluposti ne samo da su ružne, već u startu rade glavobolju. Podsjeća me na PC svijet sa milijun grafičkih, ovog onog, a pola toga nije kompatibilno kako spada, nema dobre drivere ili nešto... Ne, to neće zaživjeti jer je u ljudskoj prirodi da ima nešto novo svako toliko, zato i prodajemo stanove i selimo u druge,ne vozimo iste aute 30 godina, ako nam to nije sila i sl.

Sve samo da je protiv "planned obsolescence" "ekonomije" ...


Jasna mi je priča s tim planned obsolescence, i primjećujem je kod veš mašina, TVa i kućanskih aparata. Ali ubij me, ako si mislio na Apple, kod Applea ne vidim toliko tu pojavu - održavam Macove i vidim ih na stolovima dan danas, one od prije 10 godina rade kao prvi dan. PPC strojevi isto tako. Mobiteli - nakon što promijene bateriju voze dalje. Pa pola moje obitelji su opskrbljeni mojim starim iPodovima s novom baterijom, koje i dalje koriste.

Kad se radi o planned obscolescence filozofiji, brinu me ovi zagađivači sa jeftinim mp3 playerima, tabletima i inime koji su tako loši da ih ljudi nakon par dana bace na dno ladice, a par godina kasnije i u smeće. To je problem, jeftileni i nekvalitetni proizvodi koji se brzo kvare.

Na stranu iznimke poput našeg Scarface32 kojemu stalno nešto rikava. Zaključili smo da ga to karma jebe
16.11.2013 | 16:06
Pa davno su proizvođači prerasli planned obsolescence nekvalitetnom izradom. Pravi igrači kao što je Apple danas planiraju zastarijevanje proizvoda nepodržavanjem u novim verzijama OS-a. Imaš stari Mac, njega ne podržava novi OS. Ne podržava ga novi OS, ne možeš na njemu koristiti niti noviji softver. A nema stvarnog razloga za to. Jednostavno, povukli su crtu i rekli - ovaj Mac Pro je star toliko i toliko, više ga ne podržavamo. I onda ljudi pribjegavaju hackintosh metodama da natjeraju savršeno upotrebljiv Appleov stroj da radi sa zadnjim OS-om. Isto, samo još izraženije - i s iPhoneom.

Upravo to je planned obsolescence. "Obsolescence" znači "zastarjelost". Proizvod je zastario kada je - unatoč tome što je potpuno ispravan - postao neupotrebljiv (jer se ne uklapa u, khm, "ekosustav" \). Način pospješivanja prodaje nekvalitetnom izradom je treća liga. I definitivno nije "planned obsolescence" (po samom značenju riječi). Eventualno može biti "planned lifetime".
16.11.2013 | 16:23
Uzmimo i ovaj primjer:
Novi iPad Mini i Ipad Air - u sto se kladis da ce tek dogodine dobiti "revolucionarni" wifi ac i fingerprint scanner.
Je li bilo razloga ne ukljuciti tu tehnologiju u ovu generaciju uredjaja - ne bih rekao.

Ceka se godinu dana, pa da onda mogu prepakirati proizvod, dodati "nove" stvari i drzati cijenu.
Majstori, nema sta.
16.11.2013 | 16:56
Do prije par mjeseci nismo ni razmisljali o citacu otisaka, a sada nakon 2 tjedna ne znam kako ga svi ostali uredjaji nemaju vec godinama.

To je tako prakticna stvar da ti se za cas uvuce pod kozu. A za sada samo otkljucava mob i itunes store autorizaciju vrsi.

I normalno je da ce svi naredni uredjaji ukljucujuci i racunala imati citac otisaka. To je bar jasno ko dan.

Ja bi volio i rMBP otkljucavati prstom, zasto da ne (ali ne implementirano kao na HP)
16.11.2013 | 18:32
Pa neki laptopi su imali odavno čitač otiska, pa ideja baš i nije zaživila. Tako da mislim da je ista ideja trenutno popularna samo zbog iphonea.
Da je na nekom Samsungu, koga briga.

Što se mene tiče, ne podržavam tu ideju ni najmanje. Ako netko želi onda nek si stavi chip pod kožu. On nudi daleko više mogućnosti od otiska
16.11.2013 | 19:16
mario.zg kaže:
Pa neki laptopi su imali odavno čitač otiska, pa ideja baš i nije zaživila. Tako da mislim da je ista ideja trenutno popularna samo zbog iphonea.
Da je na nekom Samsungu, koga briga.

Što se mene tiče, ne podržavam tu ideju ni najmanje. Ako netko želi onda nek si stavi chip pod kožu. On nudi daleko više mogućnosti od otiska

Nije problem u ideji, već u implementaciji.
HP je imao super ideju, ali je implementacija bila za drek, zato se nije primila. Bila je za drek jer se šparalo i škrtarilo.
Apple je to očito bolje napravio, a još bolje izreklamirao. Ja im tu skidam kapu.
16.11.2013 | 20:22
Marketing je oduvijek bio mamac za ovce, to mi je jasno.
Samo govorim da ovdje uistinu ne postoji potreba za tolikim zadiranjem u privatnost, pogotovo jer znamo da uvijek, ali baš uvijek privatni podaci svih vrsta završe na krivoj strani ili u krivim rukama (mislim na one koji imaju pare i bolesnike željne kontrole svijeta).

A primjera toga u zadnje vrijeme ima sve više.

Ali tko voli, neka lijepi otiske i osobne podatke gdje god mu volja, nemam ja ništa protiv.
17.11.2013 | 04:38
@Mario:

To je tvoje misljenje i potpuno opravdano. Necu reci da nisi u pravu.

Medjutim, moja perspektiva je drugacija. Vec smo ovdje pisali o tome u nekom threadu.

Naime, ja imam dvojno drzavljanstvo i vadio sam osobne iskaznice i u Bosni, i u Hrvatskoj. Uredno su mi uzeli otiske svih 10 prstiju na nekom jefitnom kartoncicu u obje drzave, i odnijeli to tko zna gdje.

Tako rade SVIM gradjanima, nisam ja nikakva iznimka.

Koju mi kotrolu imamo gdje su ti otisci? Tko ih cuva? Tko je odgovoran za to? Tko je kriv ako to neko zloupotrijebi? Kroz koliko ruku to sve prodje? Kome je to sve dostupno?

Koje su mjere osiguranja? Pretpostavljam neka bakica koja ceka mirovinu sjedi tu i "brine se" o toj arhivi.
Ne mozes otici na policiju i reci, "A gdje vi to cuvate MOJE otiske prstiju" :/

Zakljucak price je da ja vise vjerujem Apple, nego nasoj administriciji.

I manju mi stetu moze napraviti Apple otiskom prsta, nego da ja imam lozinku od 2-3 broja (jer nemam vremena, niti uvjete, tipkati duge sigurnije lozinke svaki put), pa mi neko ukrade mobitel i zlouporabi sve pohranjeno na njemu (bankovne podatke, lozinke, privatne i poslovne informacije).

Tako da, ja sam jedva docekao da imam ovako sofisticiran sustav zastite mobitela. I mogu reci da je to tako elegantno napravljeno da ga je uzitak koristiti u svakodnevnom radu.

Ali to je samo moje misljenje
17.11.2013 | 09:23
Kako 10 prstiju? Što su tebe hapsili i u zatvor trpali jer su uzimali otisak svih 10 prstiju?
Meni uzeli samo otisak kažiprsta desne ruke. Inaće, MUP RH je nabavio čitače otiska i više se ne namaču prsti u tintu.
I nije mi jasno kako manje vjeruješ policiji nego Apple-u ? Jedino opravdanje je da si Apple fanboy!
Nije mi jasno zašto držiš tako povjerljive podatke (bankovne podatke, lozinke, privatne i poslovne informacije) na telefonu? Pošto znamo gdje radiš, da li poslodavac odobrava takvu pohranu podataka na privatne uređaje?
17.11.2013 | 10:06
Drlovric radi u sustavu 00x agenata, kako to jos niste skuzili, zato i ima najnovije gadgete prvi . On zapravo ni nema otiske prstiju , to samo nas folira. Ali neces vise razbojnice!
A sto se tice otiska i zastite fakat je dobro i sofisticirano, i recimo " novo" posto su ipak to najbolje izveli i implementirali na / u uredaj. Jos kad prosire listu stvari koja ce se moci raditi otiskom to ce biti fenomenalno. I slazem se da ima daleko manje potencijalne opasnosti od tog otiska nego onih sto ostavih u mup-u. A nisam nikakav fanboy vec vrlo zadovoljan dugogodisnji korisnik.
A sad da ne ulazimo u svijet spijunaze i otisaka ( tu je drlovric doma) i sta ja znam cega, vec sam pisao jednom da ako netko hoce doci to tebe na bilo koji nacin doci ce, taj otisak na iphone-ov chip ili gdje god se vec pohranjuje , sumnjam da ce to bilo tko na moju stetu iskoristi. I ovako upadaju u razno razne Pentagone i sl ustanove stoga smatram da se nizlazem nista vecoj opasnosti ako snimin svoj otisak na mob.
17.11.2013 | 10:46
Zabac:

Mozda sam dao jedan a ne svih deset, ipak je bilo davno, ali koncept je isti. I iPhonu mogu dati samo jedan otisak ako zelim

Najslabija karika u svakom sigurnosnom sistemu su upravo ljudi. A kroz policiju (ili njihove arhive) cirkulira jako veliki broj ljudi (rodbina, prijatelji, stranacki pogodni, i nesto malo manje kompetentnih i sposobnih), tako da je to JAKO veliki potencijalni security breach.

Ja ne kazem da ce svi ti ljudi tamo uraditi nesto lose, ali mogu ako zele. Zasto bi ja bilo kome slijepo vjerovao? Zato sto nose uniformu? Svakodnevno svedocimo da policija nije nista manje korumpirana od ostalih djelatnosti.

I normalno da imam sve podatke u iPhone, kriptirano doduse. (mailove, lozinke, pristupne kodove, fotografije, bankovne izvode, privatne stvari, softverske licence, kriptirane zabiljeske). Pa zato ga i imam, inace bi imao Nokia 3310 koju ne bi morao puniti svaki dan

Naravno da nemam firmino nista pohranjeno, niti vojne stvari. Ne trebaju mi problemi tog tipa...
17.11.2013 | 12:04
Kad te slušam, jednostavno mi je nevjerojatno kako neki amerikanac nije ispalio raketu s nuklearnom glavom jer i tamo valjda "cirkulira jako veliki broj ljudi (rodbina, prijatelji, stranacki pogodni, i nesto malo manje kompetentnih i sposobnih), tako da je to JAKO veliki potencijalni security breach"!
"Poslovne informacije" su gdje se nalazi u vojnoj bazi automat za kavu ili Coca-Colu?
17.11.2013 | 13:06
Nista te nisam razumio. Niti sam shvatio poruku.

Ja pricam o MOM otisku prsta, a ti o nekim nuklearkama :/

Nema veze, glup sam. Do mene je
17.11.2013 | 13:27
Jedini način da sačuvamo svoju privatnost jest da odbacimo sve uređaje, zatvorimo internet, račune u banci, isključimo telefon, promjenimo adresu stanovanja, ali nikome ne javimo gdje smo, a naročito ne policiji, damo otkaz i radimo samo za čistu gotovinu ili komadić kruha.

Sve drugo su samo nijanse istog dreka u kojem živimo, a zovemo ga civilizacijskom stečevinom.
17.11.2013 | 13:27
Sereš po MUP-u, a blage veze nemaš kako se radi i kako se čuvaju podatci. Sereš radi sranja. Od kud tebi informacija da se do kartona s otiskom prsta može doći samo tako? To je tvora plauvačka percepcija sveha što je hrvatsko.
Po analgiji tvoje percepcije kako su aljkavi u hrvatskom MUP-u, mogu zaključiti kako su isto tako aljkavi i u američkoj upravi, pa tako i u centru koji nadgleda rakete s nuklearnim glavama (naravno, bila je to retorika). Šteta što ne mogu crtati tu po forumu, jer bi koji put i to trebao.
LOL
17.11.2013 | 14:11
Sank kaže:
Jedini način da sačuvamo svoju privatnost jest da odbacimo sve uređaje, zatvorimo internet, račune u banci, isključimo telefon, promjenimo adresu stanovanja, ali nikome ne javimo gdje smo, a naročito ne policiji, damo otkaz i radimo samo za čistu gotovinu ili komadić kruha.

Sve drugo su samo nijanse istog dreka u kojem živimo, a zovemo ga civilizacijskom stečevinom.



Dobro ti sad malo pretjeruješ, tj. puno. Ali samo sam htio reći da ne treba davati privatno gdje to nije isključivo nužno i neophodno.

Jer se privatnost također ne cijeni sve dok se ne izgubi.
17.11.2013 | 15:13
Naravno da pretjeruje, i to nije prvi put. Već je dobio protuargumente za takav stav, nije imao što za reći na njih, a sad opet ponavlja istu priču... Podilazi vlastitoj lijenosti.
17.11.2013 | 16:51
Zabac:

Ti si neki Campo junior? Palis se kada neko spomene da u HR nesto ne valja?

Covjece ja nisam nigdje napisao HRVATSKI MUP. Mozda sam i mislio na Hrvatski a mozda na Bosanski, nije ni vazno, moze biti i Crnogorski. Spomenuo sam visedecenijski koncept uzimanja otisaka i staromodnog arhiviranja koji su sve republike naslijedile od bivse Jugoslavije. I nikoga nije bilo strah. A sada svi pizde i drhte od telefona

Hrvatska je nazalost jako malo otisla u modernizaciji svoje administracije. Jos uvijek mi cekamo po salterima i placamo taksene marke da bi imali potvrdu da smo izvadili neku drugu potvrdu. Idiotizam zivi :/

Predas neki zahtjev na MUP, onda oni kazu "Idite na poreznu i donesite papirnatu potvrdu da nemate nikakvih dugovanja".

Ili odes u Sud da izvadis potvrdu o nekaznjavanju, onda oni kazu "Idite na MUP, donesite potvrdu da zivite na ovoj adresi" i sl...

Kao da je do nesto nepoznato, pa se ti sada cudis i nesto vrijedjas.

Smijesno
17.11.2013 | 17:30
Kakve to veze ima s čitačem otiska prsta na iPhone 5S?
Ti u euforiji nešto izvališ i sad se na sve mile moguće načine opravdavaš.
Uspoređuješ sigutnost pohranjenog otiska prsta u iPhone-u i u MUP-u! Sereš po MUP-ovoj metodi čuvanja otiska prsta (mada nemaš blage veze kako to oni čuvaju), a glorificiraš Apple-ovu metodu čuvanja otiska prsta (mada ni o tome nemaš blage veze).
Siguran sam kako si govorio o MUP-u RH!
Zašto bi bio Campo junior? Ne palim se ni našto takvo. Ti govoriš bez veze, bez argumenata, bez znanja! Imaš jedino sreće što si u američkoj vojnoj bazi (doduše u području gdje je Bog rekao laku noć) i imaš beneficiju kupovanja elektro-drkica prije svih nas koji čekamo redovne kanale dostave.
17.11.2013 | 17:59
@Zabac:

Ne glorificiram ja nista, samo imam pravo reci kome vise vjerujem. Ti moje misljenje mozes prihvatiti ili ga ignorirati. Ionako je svejedno. Meni, recimo, uopce nije vazno kako ti ramisljas i ne zamaram se time :/

Ti se eto razumijes u MUP-ove arhive (jer si domoljub), ja se razumijem u iPhone 5S citac otisaka (jer imam i koristima taj mob) i sve pet.

Prekratak je zivot da se ja s tobom natezem oko budalastina. Stay cool
17.11.2013 | 18:18
Vas dvojica, ovo je već drugi put da se natežete na isti način oko iste, identične stvari. Dajte, fakat...
17.11.2013 | 19:07
Šteta da ove godine nema iParty-a… Mogli bi složiti neki ring da se svi skupa dobro izdevetamo… (Naravno, sa onim predimenzioniranim boksačkim rukavicama, ipak ne želimo teže ozljede…)
17.11.2013 | 19:15
drlovric se sluzi logikom i na temelju premisa dolazi do konkluzije i to me smeta. Postavi losu/krivu premisu i brani konkluziju koja nije tocna ili neprovjerena.
17.11.2013 | 19:34
Pa gledaj zabac, nije da se ne slazem s tobom. Ali toliko puta smo se zaje**** s tom istom hrvatskom, da nije ni cudno da su ljudi skepticni u ista. Naravno ova sada nema veze s MUPom, vec generalizirano. Ono na 100 pokusa ako je 90 u k, dovoljno je da se dovede premisa da je 100% u banani.
17.11.2013 | 21:52
Nit su mup ove baze podataka nezastice nit svatko moze doci do njih a ja eto znam o cemu pricam. A i zanima me sta bi netko i da dode do tvog otiska kaziprsta s tim istim otiskom napravio? Naravno da ne zelim da su moji osobni podatci dostupni ikome ako to nije potrebno al u slucaju otiska prsta stvarno neznam koliko smo mi obicni građani ikome zanimljivi
17.11.2013 | 23:49
Kako bi ti se dopalo da dođeš jednog dana u neku garažu, pritisneš dugme na parkomatu da uzmeš kartu (ili da je platiš, ili nešto slično), ili pritisneš dugme na tramvaju da ti se otvore vrata, ili u nekoj zgradi da pozoveš lift i da ti na displeju (ili, još bolje, na ugrađenom zvučniku) osvane tvoje ime "Dobar dan, gospodine Horvat, vidimo da vas zanima S&M pornografija, možda vas možemo zainteresirati za...". Ha?
18.11.2013 | 10:49
Uff nadajmo se da necemo tim putem. Jer znas ono, kad smo mislili da ne moze gore..
18.11.2013 | 22:21
smayoo kaže:
Pa davno su proizvođači prerasli planned obsolescence nekvalitetnom izradom. Pravi igrači kao što je Apple danas planiraju zastarijevanje proizvoda nepodržavanjem u novim verzijama OS-a. Imaš stari Mac, njega ne podržava novi OS. Ne podržava ga novi OS, ne možeš na njemu koristiti niti noviji softver. A nema stvarnog razloga za to. Jednostavno, povukli su crtu i rekli - ovaj Mac Pro je star toliko i toliko, više ga ne podržavamo. I onda ljudi pribjegavaju hackintosh metodama da natjeraju savršeno upotrebljiv Appleov stroj da radi sa zadnjim OS-om. Isto, samo još izraženije - i s iPhoneom.

Upravo to je planned obsolescence. "Obsolescence" znači "zastarjelost". Proizvod je zastario kada je - unatoč tome što je potpuno ispravan - postao neupotrebljiv (jer se ne uklapa u, khm, "ekosustav" \). Način pospješivanja prodaje nekvalitetnom izradom je treća liga. I definitivno nije "planned obsolescence" (po samom značenju riječi). Eventualno može biti "planned lifetime".


Slažem se s tobom, što se tiče Macova, imali su ideje sa savršeno dobrim strojevima koji su odjednom postali nepodržani.
No, opet, pogledaj malo Maverick - podržava sve strojeve unazad od 10.5 verzije, a to je veliki korak naprijed, za promjenu. Daj im pet za trud povremeno, nemoj uvijek biti slijepi grintavac

A iPhone - reći za iPhone da brije na planned obsolescence je smijurija, kad mobitel star 4 godine dobije aktualni update? A bilo koji Android koji dohvatiš može samo sanjati o nečemu takvome, npr.

Dakle, give credit where credit is due.
Moderatori: jupi, Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 21 sati, 18 minuta
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.57 Seconds

Provided by iJoomla SEO