New iPad (3) detaljan review
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

New iPad (3) detaljan review


27.03.2012 | 10:05
trojka kod nas još nije ni prošla onu hakom-ovu registraciju RITT opreme koliko vidim

za punjač je dovoljno kupiti npr ovo www.ebay.co.uk/itm/160736146621?ssPageNa...id=p3984.m1439.l2649

ne treba mijenjati cijeli punjač
27.03.2012 | 12:03
Cini mi se da od 01.02.2012 HAKOM vise ne znaci puno u cijeloj prici ukoliko iPAd kupujes kao fizicka osoba. -> www.vecernji.hr/biznis/konacno-uvoz-lapt...i-brzi-clanak-382429

Ocekujem jos uvijek dojmove o punjenju baterije. Ekran smo apsolvirali.
27.03.2012 | 12:43
Sad gleam da od 23 ožujka se novi ipad prodaje u još 35 zemalja gdje su između ostalog navedene austija,slovenija...pa čak i bugarska? Mislim da ga neću dočekati u Hrvatskoj,vjerovatno iza Uskrsa idem na filipine pa ako netko zna datum pojavljivanja u toj zemlji? Hvala.
27.03.2012 | 13:44
Mene ne brine toliko punjenje, jer koliko stvarno moze biti sporije od iPad2? Hmmm...
Ono zagrijavanje me brine i wifi malcice ( no to je cesti Apple problem tak da...)
Ekran smo apsolvirali, haha - apsolvirat cu ekran kada mi bude u posjedu.
27.03.2012 | 15:31
@civicar - naravno da ne, govorio sam na temu službene prodaje u HR, prije nego se krene prodavati mora tamo postojati evidencija o registraciji...
27.03.2012 | 17:17
Oni koji nisu vidjeli i radili na novom iPad-u mogu pričati šta god hoće, ja ću samo reći, ludilo braleee, ekran na ipad2-u je sad smješan i neozbiljan usudim se reći
27.03.2012 | 17:28
@therrlu:

Ma daj ne pretjeruj, pa to je SAMO EKRAN (rekose oni koji ga nisu vidjeli)

Kako je meni smjesno da ljudi zanemaruju komponentu koja pokriva 90% povrsine tableta i koja je (po meni) zasluzna za bar 70% korisnickog iskustva na tabletu.

Sta vrijedi da stave i7 CPU i sto cuda u tablet, ako je prikaz zrnast, mrljav, mutan...

Retina pun pogodak

Mozda ima odstupanja od primjerka do primjerka (mada sumnjam), ali PROVJERENO se novi iPad ne puni vremenski nista duze od iPad2.

Sto i nije bas pohvalno, jer se starija serija puni jaaaaaako sporo

Nije vala nesto posebno ni vruc.

Cekam Sankovu recenziju da cujem i njegovo misljenje. Moguce da sam ja subjektivan malo...
27.03.2012 | 17:37
Talijani vele 1-2 tjedna.
Je li netko kupovao u Italiji iPad 3? Ima ih ili nema? Iskustva???
Sljedeći petak možda odem i do Padove (ima dučan na onome trgu) i možda ga kupim ako ga bude za prodati. Ili odem do Bergama čak.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
27.03.2012 | 20:36
Prije pet minuta poslao sam članak o Novom iPadu uredništvu jabučnjaka na pregled i objavu. Premda je testiranje i usporedba sa iPadom 2 trajalo kratko te nisam bio u mogućnosti ulaziti detaljnije u neka pitanja, nadam se da će vam ipak biti od neke koristi ili vas barem nakratko zabaviti
27.03.2012 | 21:38
istina,uredaj grije jace nego 2,ali nista sto bi zabrinjavalo..da se nije pisalo o tome,ne bih to ni spomenuo..

punim ga preko imaca i skreno,nije puno sporije nego 2,je malo ali neprimjetno...

sa wifijem doma u stanu,nemam problema..

sve na uredaju radi bez greske...rekao bih da je mrvu brže od dvojke sve skupa radi..


oni sto mi je bitno, ekran nema backlight bleeding...sto su mi 2x ipada 2 imala..

nadam se da ce sto prije ici updejtovi aplikacija na retinu:)
28.03.2012 | 10:23
drlovric kaže:
@therrlu:

Ma daj ne pretjeruj, pa to je SAMO EKRAN (rekose oni koji ga nisu vidjeli)

Kako je meni smjesno da ljudi zanemaruju komponentu koja pokriva 90% povrsine tableta i koja je (po meni) zasluzna za bar 70% korisnickog iskustva na tabletu.

Sta vrijedi da stave i7 CPU i sto cuda u tablet, ako je prikaz zrnast, mrljav, mutan...



Zapeo ti i deres li ga deres... Gle ok, tebi je ekran najbitnija stavka racunala, shvatili smo.

Netko drugi ce pricekat Newer iPad slijedece godine i dobit A6 procesor i vise snage. Amen.
28.03.2012 | 10:32
@civicar:

Snage za sto? Ne mislis valjda Maya instalirati na njega pa rendati 3D animacije

Meni sve super radi i sa ovim procesorom koji "nema dovoljno snage"

Ja 99,86% vremena GLEDAM u iPad, konzumiram sadrzaj. Znaci ne kodiram, programiram, konvertiram, rendering, emulating, i mene stvarno ne zanima koji procesor se nalazi unutra, dok mi sve glatko radi.

Ali, eto, svako ima svoje prioritete i ja to respektiram.
30.03.2012 | 10:27
Evo Arya za tebe jedan kratki osvrt www.macworld.com/article/1166114/opinion...n_is_underrated.html
31.03.2012 | 01:44
edit: meh
31.03.2012 | 01:48
EDIT: ma naravno da burleska nema veze sa novim nam uredjajem ( ali ideee se)...ali razmislja se di se ide, kolko je karta za sto, di se putuje, pa da li se isplati bolje vidjet kad citas po noci..hehe...
Ja sam sa lovricem u kompi - ekraaaaaaaan!
10.04.2012 | 10:44
ekipa jel prodaje koji ducan u Brezicama novi iPad?
10.04.2012 | 13:20
civicar kaže:
drlovric kaže:
@therrlu:





Zapeo ti i deres li ga deres... Gle ok, tebi je ekran najbitnija stavka racunala, shvatili smo.

Netko drugi ce pricekat Newer iPad slijedece godine i dobit A6 procesor i vise snage. Amen.


Ja sam jedan od tih koji je odlučio još čekati... Dalje ne moram ni komentirati. Očekivao sam duže trajanje baterije, a ne isto. Dok se ta stavka ne promjeni, ja ga neću kupiti. Iskreno, nisam oduševljen ni s trajanjem baterije na MBA... Novi iPad JE odličan, ali ja ga ne mislim "baciti" za godinu dana, i stoga sam procjenio da je OK još malo pričekati!
Baterija traje dulje od konkurencije, ali isto tako ovisi i šta se radi na uređaju. Jednostavno, danas je baterija glavni problem uređaja.

EDIT:
E da, još sam zaboravio spomenuti kamerE! O prednjoj ne treba ni trošiti rječi, a zadnja nije ni na razini digitalnog fotoaparata od prije 5 godina. Da, bolje je od konkurencije, ali... Još to nije to, pogotovo u uvjetima slabijeg osvjetljenja!
10.04.2012 | 23:56
Ko ima ispravnu dvojku, nema velikog razloga za novi. Oni koji nemaju nikakav (recimo ja prije koji dan) tima je OK uzeti novi.
Mene je oduševio. Mram još i olovn+ku isprobati (otići je kupiti) i nekavu kurtonku za kakvu takvu zaštitu.
Ima tko u tom pogledu kakvu preporuku (naravno neka je povoljna - zaštite /one kao knjiga/ su 200-300kn, a olovka je oko 150kn). Hvala.
11.04.2012 | 00:28
ja imam preporuku da ne uzimas smartcover od applea.imam dvojku koja je zasticena ko panda, ali je smartcover nazuljao pozadi gdje se spaja s magnetom sa iPadom. Sutra idem u apple store reklamirati. kakva im je to zastita kad mi je vise stete napravila.
11.04.2012 | 00:33
slika 1
IMG_0207.JPG
11.04.2012 | 00:33
slika 2
IMG_0216.JPG
  • Sank
  • Moderator
  • 219
11.04.2012 | 00:34
Ne bih se složio da oni koji imaju iPad 2 nemaju razloga za prelazak na Novi iPad, a naročito oni koji ga koriste za čitati, a za to ga zapravo koristimo svi, jer ne čitaju se samo knjige zar ne?

Kod tableta je zaslon najvažniji jer to je sve što je na njemu bitno, a retina zaslon na Novom iPadu jest itekako bolji od starijih generacija i jednostavno je neodoljiv.

Evo što o tome pišu u MacWorldu:

www.macworld.com/article/1166114/opinion...n_is_underrated.html

Priče o boljem procesoru, većoj količini memorije imaju smisla, ali zapravo zaslon je ono u što gledamo i što čini preko 90% njegove površine, a uz tako dobar zaslon dobiti jednaku procesorsku snagu i jednako trajanje baterije po meni je veliki uspjeh.

zabac, ako budeš u prilici da imaš u ruci u isto vrijeme iPad 2 i Novi iPad znat ćeš o čemu ovdje pišem. Jer tek kad možeš svojim očima vidjeti stvarnu razliku u kvaliteti prikaza, onda ćeš i povjerovati.

Što se tiče zaštite za iPad ja koristim ovo za otraga:

www.belkin.com/IWCatProductPage.process?Product_Id=650033

a sprijeda naravno Smart cover. Ne znam da li se Belkinova zaštita može naći kod nas. ja sam je kupio na aerodromu. Prednost je što ga još uvijek mogu staviti puniti s tom zaštitom u dock za iPad prve generacije bez da ga skidam.

No ni ovo nije tako loš izbor, ali neće onda ići u dok dok je tako lijepo odjeven:

www.belkin.com/IWCatProductPage.process?Product_Id=650106

Nisam siguran da li se kod nas može kupiti. Ali možda ovdje ima štogod zanimljivog pa pogledaj:

www.hama.hr/hr/pc_i_prijenosna_racunala/..._i_ipad_oprema-13200

Ja sam jednom od njih naručio preko interneta i sve je prošlo super ok.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
11.04.2012 | 00:44
Eh, scarface, scarface, ti bi i ovce i novce.

Normalno je da magnet privlači sve što je moguće magnetizirati, a naročito kakve sitne komadiće, čestice, koji se priljepe na Smart cover. Zato je potrebno uvijek prije stavljanja smart covera na iPad provjeriti i počistiti magnetni držač kao i sam poklopac s nutarnje strane da ne bi slučajno zagrebao iPad privučenom prljavštinom. Ja imam smart cover još od dolaska iPada 2 kod nas i puno puta sam vadio i stavljao smart cover pa mi iPad nije oštećen niti izgreban jer sam svaki puta provjerio čistoću.

Jedini problem kod smart covera jest njegova cijena, naročito kod nas, a sve drugo ovisi o vlasniku koliko stvarno želi paziti i maziti svoje čedo
11.04.2012 | 00:48
Sank, moj smart cover ima na sebi izbocinu.pokusao sam je skinuti ali ne ide.znaci nije pokupljeno zeljezo sa stola. nego neka greska na njemu. I ko bi na kraju krajeva sumnjao u apple proizvod? Kontam sve je tu super i sve tu stima. Ili ja imam peh?
  • Sank
  • Moderator
  • 219
11.04.2012 | 01:03
Kako misliš ima izbočinu? da li na onoj teflonskoj traci na magnetnom držaču? Ako, da, onda stvarno imaš peh. Ja sam ih do sada kupio nekoliko komada i svi su savršeno dobri. Doduše koža se nakon nekog vremena dosta uprlja, a za one druge tek trebam vidjeti.

Usput, istina je da se radi o Apple proizvodima, ali ipak ne treba zaboraviti da se izrađuju u Kini. Tako da bez obzira na visok nivo kvalitete svejedno su moguća češća odstupanja i zato nikad nije na odmet malo provjeriti tek kupljenu stvar.

Globalno je pala kvaliteta proizvoda, pa ni Apple nije na to imun, jer čak i da hoće savršenstvo ne mogu ga postići kad se moraju osloniti na druge proizvođače razne opreme i dijelova za svoje proizvode. Drugi razlog je naravno i profit, koji traži manje troškove, a to znači jeftinije djelove i slabiju provjeru kvalitete.
11.04.2012 | 01:32
ima izbocinu na toj traci.probao je skinuti ali nema sanse. sutra idem u apple store da vidim sta se moze uraditi (ako se uopste mogne sta). Pravo mi je krivo, jer ja apple uredjaje stvarno cuvam, jer ipak se nekad trebaju i prodati. a bez ogrebotina i ostecenja je lakse i isplativije. idem sad u besiku, a sutra javim sta su mi rekli u novom apple store-u u Amsterdamu.
11.04.2012 | 10:39
greska je do covera, nisu iPad mogli zamijeniti ali sam dobio cover i itunes karticu od 25€. ja zadovoljan.cak mi ni racun od ipada i covera nisu trazili. pozitivno iskustvo.
11.04.2012 | 11:04
Dock mi nije opcija. Budem malo pronjuškao po dučanima, baš bi uzeo neku zaštitu koja je kao korice od knjiga. Ona Belkin je zgodna jer služi i kao stalak.
E sad, pošto je ovaj novi zericu deblji, nadam se kako ne utjeće na ovakve zaštite u koje ide cijeli iPad. Teško je povjerovati kako iPad leži u centl u zaštit.
@ Sank, shvatio sam kako imaš i dvojku i trojku. Je li ona Belkinova pozadinska paše na oba ili ipak tih 0.6mm "smetaju"? Smart cover bi trebao pasati na oba modela. Hvala
  • Sank
  • Moderator
  • 219
11.04.2012 | 17:22
Da, Belkinovu pozadinu sam kupio bio za iPad 2 i sada mi isto tako paše na Novi iPad. Zaista onih 0,6 mm više debljine baš i ne smeta.
12.04.2012 | 09:58
ja sam kupio ovo
www.amazon.co.uk/gp/product/B004RTM9MM/r..._o00_s00_i00_details

jeftino ali stvarno zgodno, potpuna zaštita, stalak, itd
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati, 29 minuta
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

accom, Air, BigMac, big_mac, Riba, Sank, Yonkis, ZeljkoB, Anonimci (590)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.28 Seconds

Provided by iJoomla SEO