savjet za kupovinu
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

savjet za kupovinu


17.03.2010 | 15:07
Mole se svi sa iskustvom u kupovini preko bare da se jave...

...naime 4og frendica ide u SAD, Florida, Miami i Orlando i pristala je donesti jedan iPad, ostaje do 18og. E sad zanima me hoće li ona u Apple Store-u u nekom od navedenih gradova moći bez komplikacija uzeti uređaj, stajanje u redu uključeno, ili je potrebno naručiti, registrirati se, dobiti tiket sa brojem... ?
17.03.2010 | 15:35
To je tesko reci. Sa iPhoneima je bio problem, prije dvije godine u niti jednom od tri Apple storea u Houstonu nisu imali niti jedan uredjaj za prodati, tako da je moguce da ce se isto dogoditi sa iPadovima u pocetku. Najbolja opcija bi bila da ga naruci u online storeu da stigne tamo.
17.03.2010 | 16:04
Koliko vidim rezervacija je moguća samo za 3.4. možda griješim ali Store mi ne daje druge opcije?
17.03.2010 | 21:58
Ako ga narucis sada, pocetkom cetvrtog ce ga isporuciti. Koliko sam shvatio ona je gore taman u to vrijeme?
  • campo
  • Posjetitelj
17.03.2010 | 22:02
ja sam kupovao ..platio bi ja odavde a adresu bi stavio u USA za isporuku sve je funkcioniralo super nadam se da će tako bit i sa iPadom
18.03.2010 | 01:06
Tako nekako, no ono što me muči je što ako oni dođu petoga, gdje će iPad biti to vrijeme. Ljudi odsjedaju u hotelu, a poštar paket nekome mora isporučiti na ime i prezime, zar ne? Netko mora potpisati da je preuzeo paket, Apple na stranicama napominje da je takva politika što mi je i logično. Ne bi bio problem kada bi mogao staviti datum za isporuku 11 ili 13 ili 15 svejedno je, ali te opcije na stranicama opće nema.
18.03.2010 | 01:21
Kako to mislis platiti? Mislim da ce ti online store odbiti kartice koje nisu iz USA. Inace bi mogli naruciti kada stgnu tamo, no vjerojatnije je najsigurnije pokusati u nekom apple storeu.
18.03.2010 | 10:09
Mislio sam Mestrom za električno plaćanje, od ZaBa-e, no to mi je dosta napeto jer iTunes acc. mi je lažnjak pa čak i da se vrati na moju adresu to bi bilo u Niagari NY, tak da mi to nije neka opcija
Mislim da ću ju zamoliti da malo obiđe te dućane tamo, ili po tvom savjetu da naruči kad stigne. S obzirom na to da su tamo više od deset dana valjda će se na policama dućana pojaviti jedan za mene
18.03.2010 | 10:30
To je svakako najbolja opcija.
  • campo
  • Posjetitelj
18.03.2010 | 13:01
Ja sam prije 3 godine platio sa Visom (unicredit) bez problema,...
18.03.2010 | 16:56
Nije mi toliki problem u plaćanju koliko u isporuci, apple store nigdje ne daje neki drugi datum za isporuku osim 3.4. A to je dva dana prerano, čitao sam u njihovim uputama da paket može preuzeti netko drugi, Horacio iz Majamija recimo, ali njega ne poznajem nego sa tv-a. Također kaže da dostava pokuša tri puta isporučiti paket, pitanje je u kojem vemenu, i hoće li frendica biti tamo na vrijeme. Npr zakasni avion i ona u Miami dojde tek 5og navečer a oni su do tada već pokušali tri puta ispuruku.
02.04.2010 | 18:44
  • Sank
  • Moderator
  • 219
08.09.2010 | 14:19
Fijuu, zar se u medjuvremenu nije niš novog dogodilo po pitanju mogućnosti nabavke iPada? Ili to kod nas baš nema previše zainteresiranih?

Pa ako se ipak nadje koji interesent, postoji jedna fina trgovina u Trieste ili Udinama, Italija kod kojih se može kupiti i iPad, ali i ostali Apple proizvodi:

bip computer

Vidimo se tamo!
08.09.2010 | 16:27
Sank je napisao:
Fijuu, zar se u medjuvremenu nije niš novog dogodilo po pitanju mogućnosti nabavke iPada? Ili to kod nas baš nema previše zainteresiranih?

Pa ako se ipak nadje koji interesent, postoji jedna fina trgovina u Trieste ili Udinama, Italija kod kojih se može kupiti i iPad, ali i ostali Apple proizvodi:

bip computer

Vidimo se tamo!

Upravo tamo (u trgovini u Trstu) sam kupio shuffle, a dvojica kolega iPad-e. Nemaju prevelik izbor. Zato je dobro prije nazvati i pitati. iPad se može naručiti telefonom te čekati (nažalost, 3G model se tada čekao užasno dugo, čini mi se više od 2 mjeseca dok je wifi stigao u par tjedana).

Osim Apple proizvoda ima i torbi (uglavnom prilagođenih Apple MacBook seriji) te par "navlaka" za iPad.
Za one koji ne znaju talijanski jezik dobra je vijest da se sa osobljem lako komunicira na hrvatskom.

Za one koji dolaze automobilom dobro je znati da je lako naći parking (koji se ne naplaćuje!) u neposrednoj blizini trgovine. Samo se produži uzbrdo pokraj trgovine.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
16.09.2010 | 10:17
Bio sam jučer u bip computers trgovini u Trstu. Trgovina nije velika, ali je lijepo uredjena i čini se dobro snabdjevena. Trenutno imaju iPad WiFi sve modele (16, 32, 64Gb), a nemaju 3G koje treba naručiti i čekati. Vidio sam i da imaju iPod shuffle, nano i touch najnovije generacije. Sorry nisam provjerio cijene jer sam bio prezauzet oko iPada

Cijena najskupljeg iPad WiFi 64Gb modela je 699 EUR, a cijene dodataka kako slijedi:
iPad Case - 39 EUR
iPad Camera connection kit - 29 EUR
iPad VGA adapter - 29 EUR
iPad keyboard dock - 69 EUR

Ima i raznih zaštita za iPad sa cijenom od 20-tak do 40-tak eura. Doduše, zalihe im nisu velike pa je moguće da se situacija brzo promjeni. Jučer kad sam bio, u trgovini je bilo još desetak kupaca. Ja sam im pisao na e-mail, ali nisu odgovarali, a telefonom mi se nije dalo boriti sa sekretaricom, tako da sam na kraju otišao u trgovinu, našao upravo ono što sam htio i to je to. Treba imat i malo sreće

Apple rulez
16.09.2010 | 13:32
da, trgovina je ok, ali nitko osim jednog tipa (čini mi se da je on neki šef tamo) ne govori hrvatski (!), a neki - tipično talijsnaki - nisu baš nešto vični niti engleskom, što mislim da si takva trgovina ne bi smjela dopustiti.

moja velika zamjerka njima je neodgovaranje na mejlove (i ja sam im pisao, ali ništa) i nepostojanje on-line cjenika (barem ga ja nisam nikad uspio naći). mislim da je to strašno neprofesionalno.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
16.09.2010 | 16:37
Finn je napisao:
da, trgovina je ok, ali nitko osim jednog tipa (čini mi se da je on neki šef tamo) ne govori hrvatski (!...

...nepostojanje on-line cjenika (barem ga ja nisam nikad uspio naći). mislim da je to strašno neprofesionalno.


Što se tiče sporazumjevanja, ne znam kada si ti bio tamo, ali ja jučer nisam imao nikakvih problema sa sporazumjevanjem jer prodavačica koja tamo radi sasvim lijepo govori po našku (s malo slovenštine). Drugi prodavač bio je zauzet demonstracijom iMaca 27" domaćim kupcima.

Pa istina je da nemaju on-line cjenika, ali ga ni ne trebaju jer sve su cijene istaknute na stranicama Apple Store Italia, treba se samo sjetit di pogledat.
16.09.2010 | 19:28
ok, ali to mi nije nikakav izgovor - ako ćemo govorit o profesionalnosti. mogli su onda dodat link za Ita Apple Store. na kraju krajeva, možda povremeno imaju neku akciju ili nešto čega nema na Apple Storeu...
16.09.2010 | 21:32
Hm, ja sam im poslao mail u vezi jednog iPad case-a i dobio odgovor drugi dan (btw: mail sam napisao na talijanskom) .
  • Sank
  • Moderator
  • 219
16.09.2010 | 21:51
Ah, eto, i ja sam im pisao na talijanskom u vezi iPada pa nije stigao odgovor, sad je već prošlo nekoliko dana, ali više nema veze jer sam bio kod njih i kupio sve što sam želio.
17.09.2010 | 21:35
Sank je napisao:
Ah, eto, i ja sam im pisao na talijanskom u vezi iPada pa nije stigao odgovor, sad je već prošlo nekoliko dana, ali više nema veze jer sam bio kod njih i kupio sve što sam želio.


Hm, valjda su u mojem slučaju bili raspoloženi za korespodenciju.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
17.09.2010 | 22:51
More bit da su imali i malo manje prometan dan pa su stigli pogledat poštu na tvoju sreću.
18.09.2010 | 19:30
Sank je napisao:
Bio sam jučer u bip computers trgovini u Trstu. Trgovina nije velika, ali je lijepo uredjena i čini se dobro snabdjevena. Trenutno imaju iPad WiFi sve modele (16, 32, 64Gb), a nemaju 3G koje treba naručiti i čekati. Vidio sam i da imaju iPod shuffle, nano i touch najnovije generacije. Sorry nisam provjerio cijene jer sam bio prezauzet oko iPada

Apple rulez


Vidim da si napisao da imaju nove iPodove. Da li imaju novi iPod Touch 4 generacije?

Ako je tako, u ponedjeljak sam tamo... Ali ne bih htio doci naslijepo, posto pisete da se nitko ne javlja na mailove i telefone...

U Austriji ih jos nemaju pa mi je to malo cudno...
  • Sank
  • Moderator
  • 219
18.09.2010 | 20:01
@Popaj

Da sjećam se da sam vidio sva tri nova iPoda, no ne mogu ti garantirati 100% jer sam svu svoju pažnju usmjerio na iPade

No, planiram ovaj utorak ponovo skočiti do tamo pa ti mogu javiti s lica mjesta ili možda čak i rezervirat jedan...
18.09.2010 | 20:45
Sank, hvala na odgovoru.

Maloprije sam ih nazvao i ako smo se dobro sporazumjeli, imaju novi Ipod Toch, ali samo od 64 GB sto je meni ok. Rezervirao sam ga i vjerojatno cu se u ponedjeljak zaletiti po njega.

Hvala ti na dobroj volji...
07.10.2010 | 12:51
Čitam ovaj forum s malo zakašnjenja i dolazim do zaključka da u našoj Hrvatskoj Apple-zastupničkoj firmi sjedi čopor papaka koji ne vide kako im lova curi kroz prste. I ja sam iPad nabavio iz USA i prije toga Air i ...
Šta kazati? Papci.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
10.10.2010 | 03:08
svenibor je napisao:
Čitam ovaj forum s malo zakašnjenja i dolazim do zaključka da u našoj Hrvatskoj Apple-zastupničkoj firmi sjedi čopor papaka koji ne vide kako im lova curi kroz prste. I ja sam iPad nabavio iz USA i prije toga Air i ...
Šta kazati? Papci.


Pa nisam baš siguran da je samo do njih. Dosta je tu važna Appleova politika i uvodjenje prodaje po raznim regijama. Mislim da su im vezane ruke, a ne vjerujem da smiju kao ovlašteni distributeri nabavljat robu vani i prodavat ispod tezge.

S druge strane mi zanesenjaci ne možemo se borit protiv svoje ovisnosti i nestrpljivosti pa onda gledamo nabavit drage nam gadgete preko grane, tamo di ih ima. Ima doduše u tome ulogu i cijena, koja je eto kod nas uvijek puno viša što zbog poreza, a što zbog malog prometa pa se po jedinki treba što više zaradit.

Ja iPad
28.10.2010 | 22:19
molim vas malo pomoći...
vidio sam na Appleovom talijanskom storeu da imaju refurbished iPode nano 5. generacije. može li se preko ovog Bip computera iz Trsta nekako doći do tog prošlog modela? mogu li ga oni naručiti pa da ga kod njih kupim ili nešto tako?
  • Sank
  • Moderator
  • 219
01.11.2010 | 13:14
Finn je napisao:
molim vas malo pomoći...
vidio sam na Appleovom talijanskom storeu da imaju refurbished iPode nano 5. generacije. može li se preko ovog Bip computera iz Trsta nekako doći do tog prošlog modela? mogu li ga oni naručiti pa da ga kod njih kupim ili nešto tako?


Iskreno mislim da ti je najbolje nazvati i pitati direktno. Znaju pričati i po našku pa ne bi smjelo biti problema.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 10 minuta
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.31 Seconds

Provided by iJoomla SEO