iPad Air
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPad Air


18.11.2013 | 01:09
Zdravac kaže:
Da, vjerujem da je super. Zanima me baterija u odnosu na prethodni model, ali u normalnom korištenju. S obzirom na procesor, teško mi povjerovati da traje jednako ko prošli model.

@stefanjos
Kod mene još nijedan tablet nije došao na red. Ali kad bude, to će sigurno biti iPad. Po kvaliteti mu jednostavno nema konkurencije.


Tako je. Jednostavno najbolji. Ima konkurenciju no i dalje najbolji. Meni barem
Baterija traje jednako, ako ne i neznatno dulje nego na iPad2 sa iOS6. Koristim svoj svaki dan (fb, safari, emails, iBooks, YouTube, večernji, jutarnji, flipboard, cineplayer, simpsons...) i traje po 5 dana na jednom punjenju. A uključeni su mi svi alerti, Location services. Ništa nisam posebno isključivao nakon prvog paljenja.
18.11.2013 | 01:21
Borisone kaže:
Danas skoknuo do Trsta uzeti iPad Mini po ovoj novoj cijeni od 289 Eur.
Pored njega stajao Air. Nakon 2 minute bio sam lakši za 479 Eur.


Tako treba


Prevagnula retina i fascinantna lakoća (naspram originalnog i prastarog iPad-a). 478g mi se čini vrrrrrlo blizu Miniju. Onako od oka u mojoj šapi.


Slažem se u potpunosti. Vrlo lagan za držanje u jednoj ruci, dok se drugom tap-a po ekranu. I meni se čini da je težine poput minija. Prvo htjedoh nabaviti ipad mini retinu, no kad primih air u ruku, to je to. Ipak je surfanje webom, čitanje knjiga ugodnije na većem displayu. A sad je i lagan kao mini.


Od dojmova nemam što pametno za podijeliti osim da je Retina+GoodReader totalno zakon za čitanje u fotelji/krevetu.


A tek iBooks ili Kindle app, ili silni magazini u Newsstandu! Cijela nova era digitalnog izdavaštva (British Journal of Photography primjerice). Eto što sve Air pruža-čisti užitak
18.11.2013 | 01:26
drlovric kaže:
Ja se opasno dvoumim izmedju Air i Retine Mini.

Stari Mini sam prodao prije par dana (jako me nervirao taj non-retina screen, neka prica ko sta hoce ja razliku itekako vidim).

Tako da novi tablet ce stici jako skoro, samo dok odlucim sto uzeti


Imao sam istu dvojbu.
Rješenje: sad uživaj u Airu.
Kasnije nabavi i mini retinu

I jedan, a vjerujem i drugi, vrijede.
Air za po doma, mini za on-the-go. A pošto puno putuješ, oba
18.11.2013 | 04:40
Moj Artie, recesija je, globalna kriza, a ti mi bas ne pomazes

Odlucio sam da uzmem Air za kcerku. Ako joj bude prevelik (mada mislim da nece jer je lagan), onda bi joj poslao Mini a ostavio Air meni, tako da tvoja taktika mozda bude i realizirana

Dijete od 6 godina mi kaze "Tata, hocu tablet ko tvoj s jabukom, ovaj moj "enderoid" se non-stop gasi i blokira"

Ima doduse neko smece od 80-ak dolara, da nije steta ako ga i razbije, ali prilicno je indikativno da i djeca znaju sta valja, a nije uopce pod mojim utjecajem...
18.11.2013 | 07:27
drlovric kaže:
Moj Artie, recesija je, globalna kriza, a ti mi bas ne pomazes

Odlucio sam da uzmem Air za kcerku. Ako joj bude prevelik (mada mislim da nece jer je lagan), onda bi joj poslao Mini a ostavio Air meni, tako da tvoja taktika mozda bude i realizirana

Dijete od 6 godina mi kaze "Tata, hocu tablet ko tvoj s jabukom, ovaj moj "enderoid" se non-stop gasi i blokira"

Ima doduse neko smece od 80-ak dolara, da nije steta ako ga i razbije, ali prilicno je indikativno da i djeca znaju sta valja, a nije uopce pod mojim utjecajem...


Tako treba, neka odmalena "jede" Jabuke. Voće je zdravo, zdravije od slatkiša, posebice Jabuke.
Ne veli se bezveze: an Apple a day keeps the doctor away

Ono malo što sam se družio sa enderoidima, doista trokiraju, štucaju, error ovo error ono. Nije da ne rade, ali kako (anegdota: prvi email klijent koji nije mogao dohvatiti gmail - email app na Kindle Fire HDu - veli "Your email cannot be synced with this server"... trik je ne koristiti @gmail.com nego @googlemail.com - svašta. A "ljuti" konkurent Apple protiv gmaila nema apsolutno ništa - radi savršeno i bez greške i na iPh i na iPadu i na OS X. Da, ipak je to Apple

Tako da iPad mini retinu za kćerkicu svakako (ne želiš valjda da "izgubi" oči na non-retini ).
A jedan Air za tebe... tati treba veće.

Uživajte
18.11.2013 | 11:16
@Artie Znaci ti si se slikao tamo kod ormarica, iso sam u nadi da ce biti neki poveci red pa da imam sto izvijestiti za MacKorisnik. Ali zbog jednog nisam vidio razloga. bez uvrede no
18.11.2013 | 11:57
stefanjos kaže:
@Artie ... bez uvrede no


None taken
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 36 minuta
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

drlovric, moragd, Riba, Sank, smayoo, zoranowsky, Anonimci (620)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.13 Seconds

Provided by iJoomla SEO