iPad Air
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPad Air


06.11.2013 | 22:45
Evo prolazio sam kraj appstora i pikno smart cover, tako da sam ne planirano laksi za dodatnih 39fran. E sad je pitanje, jesam li dobio jednu ili dvije god garanciju:))
06.11.2013 | 22:50
smayoo kaže:
I ja sam shvatio da iAnte to želi reći, ali slažem se sa JOHNom da u stvarnom životu to vjerojatno ne funkcionira tako. Misliš da možeš doći s pokvarenim uređajem starim godinu i jedan dan i reći im da su ti dužni uvažiti europsku garanciju?


Naravno da ti neće uvažiti tu famoznu "europsku garanciju"... Apple se s tim problemom garancije od godine dana susretao u mnogim europskim zemljama (Sjećam se sporova u Italiji, Engleskoj) i svugdje se aktivno borio protiv toga da mora priznati tu europsku garanciju od dvije godine... Kako su ti sporovi na kraju završili neznam, ali ako se jedna tako velika kompanija, koja ipak mora donekle misliti na nekakvi "globalni" PR toliko tome opirala, zar stvarno očekujemo da ćemo ušetati kod nekog hrvatskog "premium resellera", reći "Čujte, postoji ta europska garancija... To mi morate priznati..." i da će oni na to samo tako pristati... Bilo bi lijepo, ali zasad ništa od toga.
06.11.2013 | 22:54
Malo sam čitala po internetu i saznala sljedeće:
postoji razlika između garancije i jamstva (njem. Garantie i Gewährleistung). Garanciju daje proizvođač i/ili prodavač i to dobrovoljno - 1 g. Ove 2 g. što se spominju je jamstvo koje daje prodavač, ali: ako kupac nakon 6 mj. uoči neki nedostatak, on je taj koji mora dokazati da je taj nedostatak postojao u vrijeme kad je proizvod kupio.
06.11.2013 | 23:29
To da će se naši trgovci opirati i praviti probleme, to se podrazumijeva. Ali ja im sigurno neću dopustiti da me za*ebaju.

Mislim da je važno da ljudi znaju koja prava imaju i onda je na svakom od nas da odlučimo hoćemo li pustit nekoga da nam ta prava gazi ili ne.
07.11.2013 | 00:32
S obzirom da je jos i Hrvat zaduzen upravo za ta pitanja u Europskoj komisiji, Apple ce to sigurno uvaziti pri reklamaciji.
07.11.2013 | 09:10
Dali ce proizvođač ili trgovac dati dvije godine, tako mi svejedno. Stari se opekao s ajfonom. Star godinu i mjesec dana, a ekran zuti. Garancija istekla. Ima niz slicnih primjera, stoga nije lose imati jos dodatnih 12 mjeseci garancije. Pa eto apeliram sve koji misle kupovati iuređaje s jednogodišnjim jamstvom da se strpe par tjedana( bar koliko ja znam iz svojih izvora) i kupe uređaj s obaveznim dvogodišnjim jamstvom bez potrebe za placanjem te pogodnosti koju neki za neke iuređaje nude.

Mene samo kopka koliko dugo treba cekat da to postane hrvatska regulativa, pa da se bacim u shopping
07.11.2013 | 09:18
iAnte kaže:
To da će se naši trgovci opirati i praviti probleme, to se podrazumijeva. Ali ja im sigurno neću dopustiti da me za*ebaju.

Mislim da je važno da ljudi znaju koja prava imaju i onda je na svakom od nas da odlučimo hoćemo li pustit nekoga da nam ta prava gazi ili ne.


Iskreno meni se neda povlacit po sudovima, niti mi se ne potpisuje nesto gdje ocekujem probleme.
Potpisujem samo ono gdje je sve crno na bijelo bez skrivenih stavki.
Zivot u realnom okruzenju te tome nauci
07.11.2013 | 10:09
Ja kupio mami iPhone 4S u Vipu 22.10.2013 i dobio 2 god garancije (ako nekome sta znaci)
07.11.2013 | 10:13
Ideš. Znači da je to aktualno.
07.11.2013 | 10:21
JOHN kaže:
Ideš. Znači da je to aktualno.


ocito da, i ja se iznenadio
07.11.2013 | 10:32
iStyle daje uz sve uređaje jamstvo 1 godinu uz mogućnost kupnje produžene garancije
07.11.2013 | 10:43
Prije dva tjedna sam kupio AirPort Extreme u iStyle-u te se iznervirao što oni daju popust samo na fizički keš. Poludio sam jer to znači da netko poput mafijaša mora doći s vrećom od 15.000 kuna primjerice želi li malo bolje opremljen Macbook, e da bi dobio popust od 5% a onda će ti isti biseri po isteku radnog vremena taj novac uplatiti na svoj bankovni račun. A meni ne daju da to isto učinim karticom tekućeg računa.
No moja poanta je: dobio sam 1 godinu garancije i uopće se nisam htio natezati s njima. Zna se da je garancija 2 godine bez obzira što oni meni napisali na svojoj garanciji. Imamo zakon koji valja poštivati. Jasno je da će se trgovci praviti grbavi ali na meni/nama/vama je da se počnete borit za svoja prava i ako je iPhone riknuo dan nakon godine starosti imate pravo na popravak ili zamjenu ako se pokaže da niste izazvali kvar. Nema što tu Apple se izmotavati nego mora igrati po istim pravilima kao i Jura koji svoj parket proizvodi u Špičkovini i prodaje bilo u Hrvatskoj, bilo u inozemstvu.
07.11.2013 | 10:53
mojkarma kaže:
Prije dva tjedna sam kupio AirPort Extreme u iStyle-u te se iznervirao što oni daju popust samo na fizički keš. Poludio sam jer to znači da netko poput mafijaša mora doći s vrećom od 15.000 kuna primjerice želi li malo bolje opremljen Macbook, e da bi dobio popust od 5% a onda će ti isti biseri po isteku radnog vremena taj novac uplatiti na svoj bankovni račun. A meni ne daju da to isto učinim karticom tekućeg računa.


Strašno je iritantno kad netko vidi samo jednu stranu medalje i onda na osnovu toga izvrijeđa drugu stranu... Probaj ti otvoriti firmu i dozvoli da ljudi plaćaju kreditnim ili debitnim karticama, pa ćeš vidjeti da 15000 kn keša nikako nije isto kao 15000 kn uplate karticom.
07.11.2013 | 11:22
A znaš zašto nije? Zato što je kod nas normalno da zaposlenici nose vreću keša sami ulicom do DNT / bankomata / banke. I ako ih netko klepi po glavi i uzme im novac, ispada da moraju biti zadovoljni što ih poslodavac ne tereti za ukradeni novac te da se ne smiju buniti što im je život bio izložen pogibelji.
U nekoj normalnoj zemlji je cash handling kudikamo skuplji od provizije za elektroničku POS transakciju s debitne kartice. Zato što treba platiti profesionalne zaštitare, torbu s kemijskom zaštitom i/ili blindirana kola (ovisno o iznosu novca).
Dakle, kad te idući put netko "iziritira" ovakvom reakcijom (pretpostavljam da si poslodavac, a ne posloprimac), razmisli o tome kakvoj pogibelji izlažeš zaposlenike koji nose utržak u banku i zašto to radiš da bi uštedio 1% provizije.
07.11.2013 | 11:40
Profesionalna deformacija?
07.11.2013 | 11:58
Kad ragovaramo sad o ovome, pretpostavljamo obojica da naoružani, maskirani pljačkaš ne može ući u dućan za vrijeme smjene i oteti sav novac iz blagajne i tako ugroziti djelatnika, ili?
07.11.2013 | 12:15
Kod nas je inače osiguranje nikakvo u većini dućana koji rade s gotovinom. Sjećam se dečka cca 17 godina koji je u jednoj noći opljačkao nekoliko benzinskih postaja. Sve što je imao je moped od 50ccm, kaciga i čak ne nož nego odvijač od 20cm.

Baš zato bi trebali platit tih 1% provizije i ne zezat ni sebe ni radnike ni kupce. Mene kao kupca također iritira kad moram izaći iz dućana i ići do bankomata da dobijem popust. Ali prodavača iritira platiti proviziju.
07.11.2013 | 12:28
Ma frustrira zapravo što ima toliko lihvara koji ti za ništa uzimaju lovu, pa režeš gdje god stigneš - a banke posebno ne volim. Ja sam osobno i poslodavac i posloprimac... nemam djelatnika i sam sve obavljam, tako da ne ispadam sad tu zločesti hrvatski poduzetnik (ili nedaj Bože kontroverzni! ) i zbilja plaćam brdo osiguranja (prostora, robe, ako nešto zaj... na terenu...), spojen sam na dojavni centar i bla, bla... ali neke stvari ne možeš izbjeći. Nekad se zbilja dogode bez obzira što ti napravio... i zbilja ne znam što više možeš napraviti da se zaštitiš od takvih stvari? Unajmim zaštitare da mi furaju lovu? I...? Šta onda? Nisam riskirao svoj život, život svog djelatnika (ako ću ga imati), ali sam bez beda riskirao život nekog jadnika koji drži glavu u torbi za 4000 mjesečno da bi Marić, Šarić, Perić ili koji već, imao svoju proviziju? Pa ko je tu lud?
07.11.2013 | 13:52
Kupio sam iphone ove godine u 7. Mjesecu u Vip-u. Naravno, sa 1 godinom garancije. Čitajuci ovdje vase komentare uputio sam vipu upit u vezi garancije i dobio sam ovaj odgovor:

Nakon napravljene dodatne provjere, javljam Vam se s povratnim informacijama.

Jamstveni rok za iPhone uređaje je 12 mjeseci, a jamstvo je određeno od strane proizvođača, a regulirano je i Zakonom.
Regulativa EU koju ste proslijedili u prilogu, još se ne provodi u Hrvatskoj, jer nije donesen pravilnik o tome.

Zahvaljujem na razumijevanju
07.11.2013 | 14:13
mnikola kaže:
Kupio sam iphone ove godine u 7. Mjesecu u Vip-u. Naravno, sa 1 godinom garancije. Čitajuci ovdje vase komentare uputio sam vipu upit u vezi garancije i dobio sam ovaj odgovor:

Nakon napravljene dodatne provjere, javljam Vam se s povratnim informacijama.

Jamstveni rok za iPhone uređaje je 12 mjeseci, a jamstvo je određeno od strane proizvođača, a regulirano je i Zakonom.
Regulativa EU koju ste proslijedili u prilogu, još se ne provodi u Hrvatskoj, jer nije donesen pravilnik o tome.

Zahvaljujem na razumijevanju


Rekoh da se Neven Mimica brine o tome da se ti procesi efikasno provode u citavoj EU... Nema brige. Trebalo bi Hrvatima prepustiti vodjenje citave Komisije.

ec.europa.eu/commission_2010-2014/mimica/
07.11.2013 | 14:26
mnikola kaže:
Kupio sam iphone ove godine u 7. Mjesecu u Vip-u. Naravno, sa 1 godinom garancije. Čitajuci ovdje vase komentare uputio sam vipu upit u vezi garancije i dobio sam ovaj odgovor:

Nakon napravljene dodatne provjere, javljam Vam se s povratnim informacijama.

Jamstveni rok za iPhone uređaje je 12 mjeseci, a jamstvo je određeno od strane proizvođača, a regulirano je i Zakonom.
Regulativa EU koju ste proslijedili u prilogu, još se ne provodi u Hrvatskoj, jer nije donesen pravilnik o tome.

Zahvaljujem na razumijevanju


VIP nije mjerodavan za tumačenja zakona. Ministarstvo gospodarstva, s druge strane, je:

potrosac.mingorp.hr/hr/potrosac/clanak.php?id=12494

Ne treba puno čitati. Prvo je na redu:

Zakonom je propisan rok od dvije godine za sve proizvode u kojem trgovac odgovara za materijalne nedostatke na kupljenom proizvodu. Preporuka je potrošačima da sačuvaju račun kao dokaz kupnje. Dodatno na navedeno, proizvođač ili trgovac može dati jamstvo za koje potrošač može zahtijevati da bude u pisanom obliku.
07.11.2013 | 15:04
Sada cu im to poslati i cekati odgovor tjedan dana jer ipak je tesko procitati mail i odgovorit
07.11.2013 | 15:49
Bolje bi bilo poslat im točno u kojem članku zakona to piše. Ako imaš volje, potraži malo.
07.11.2013 | 16:10
Odgovor će i dalje biti 12 mjeseci. Nažalost
07.11.2013 | 18:10
Ja sam dana sposlao mail iStyle-u s istim upitom i čekam odgovor.
Inače, ovo što je vip napisao je naprosto smiješno i tipičan odgovor u floskulama koje ništa ne znače. Kao što netko reče, postoji zakon i nije na vip-u da ga tumači. Ali bi se potrošači trebali javljati državnom inspektoratu i upozoravati na to da i dalje dobivaju pisane garancije na godinu dana. To je po meni zavaravanje onih kupaca koji ne znaju da je garancija dvije godine.
07.11.2013 | 19:08
Emanuel kaže:
Nisam riskirao svoj život, život svog djelatnika (ako ću ga imati), ali sam bez beda riskirao život nekog jadnika koji drži glavu u torbi za 4000 mjesečno da bi Marić, Šarić, Perić ili koji već, imao svoju proviziju? Pa ko je tu lud?


Riskirao si život čovjeka koji je odabrao takav posao, plaćen je da snosi taj rizik, educiran je i treniran da pravilno reagira na opasnost i opremljen je zaštitnim sredstvima (uključivo i prsluk od kevlara). Tvrditi da njihovi poslodavci uzimaju "proviziju" je, od nekog tko je vlasnik svoje firme, u najmanju ruku - čudno. Kao da ne znaš koje sve troškove firma ima osim same plaće zaposlenika?

Naravno, ako ti sam, kao vlasnik svoje trgovine, nosiš utržak u banku, onda time dovodiš u opasnost samo svoj život pa je to tvoj osobni izbor. Ali ako zadužuješ svoje zaposlenike da nose utržak, onda svoj rizik prenosiš na njih, nisi ih za to platio, niti educirao, niti zaštitio, a proviziju (tj. razliku koju si "uštedio"\) si zadržao za sebe. Hm...

Priča o razbojniku s oružjem koji ulazi u dućan po novac nema baš puno smisla, jer nije jednakovrijedna usporedba. Nije isti profil počinitelja. Nije jednako lako. Sam trgovački prostor je na više načina zaštićen, a ponajprije gužvom. Nebrojeno se puta dogodilo da ženu, majku 2 djece, itd. lokalni narkoman ubode nožem ili lupi pajserom po glavi u mračnom dijelu ulice za par tisuća kuna utrška, jer njen poslodavac nekom nije htio platiti "proviziju".
07.11.2013 | 21:58
smayoo kaže:
[quote]Emanuel kaže:

Naravno, ako ti sam, kao vlasnik svoje trgovine, nosiš utržak u banku, onda time dovodiš u opasnost samo svoj život pa je to tvoj osobni izbor. Ali ako zadužuješ svoje zaposlenike da nose utržak, onda svoj rizik prenosiš na njih, nisi ih za to platio, niti educirao, niti zaštitio, a proviziju (tj. razliku koju si "uštedio"\) si zadržao za sebe. Hm...


Hm... zločesti ja, jel da? Onda se jednostavno svi dežurni dušebrižnici mogu odreći svojih 5% na keš i stvar riješena.

EDIT:
Može i 2,5 : 2,5. Nije beg cicija
07.11.2013 | 23:06
Poučno kao i uvijek...u zadnjih 10 postova je sažeta bit i osobno iskustvo mnoštva članova o novom iPad Airu...
Posebno mi je fascinantan osvrt od smayoo-a na dizajn i novu funkcionalnost uređaja

Sasvim dovoljno info da se odmah skoči u dućan po jedan...
08.11.2013 | 15:18
Dobio sam odgovor iz iStyle-a u pogledu mojeg pitanja da koji je na kraju jamstveni rok s obzirom da je Hrvatska članica EU.
Evo odgovora:
Appleovo jednogodišnje (1) ograničeno jamstvo je u trajanju od jedne (1) godine. Neke zemlje Europske Unije po zakonu imaju obavezu minimalno dvije (2) godine. U tim zemljama Apple odobrava popravke u drugoj godini besplatno pod uvjetom da su kupljeni u zemlji sa posebnim ugovorom.

U Hrvatskoj vrijedi samo Appleovo jednogodišnje (1) ograničeno jamstvo je u trajanju od jedne (1) godine, te ne postoji zakonska obaveza za drugu godinu.

Ukoliko dođe do usklađivanja EU zakona sa Hrvatskim zakonom, distributer mora sa proizvođačem dogovoriti dodatne uvjete za drugu godinu jamstva.


Ili je meni promaklo nešto u zakonu i obavijestima Ministarstva gospodarstva ili iStyle ne razumije da je uvjet da se bude zemlja članica EU taj da se bude usklađen sa zakonima te iste EU ili je nešto treće. Poslao sam ponovo upit i tražio pojašnjenje i ujedno upozoravajući da smo u tom pogledu usklađeni sa zakonom.
Srećom, nemam potrebe potraživati usluge na ime jamstva, ali sada sam baš zapeo jer imam osjećaj da se svi prave grbavi kada kupac nešto potražuje.
08.11.2013 | 15:27
Meni je u njihovom odgovoru zanimljiva ova rečenica:
"Ukoliko dođe do usklađivanja EU zakona sa Hrvatskim zakonom..."

Iz ove rečenice ispadne da se zakoni EU usklađuju s našim zakonima, a ne obrnuto.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati, 4 minuta
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.
  • Air: Skrećeš TEMUsa svojih LOŠIH djela na svoja DOBRA djela (koja nitko ne spori).;)
  • dpasaric: Propast su lijenost i jalovo lamentiranje. Tko je vrijedan i radi neće propasti.
  • dpasaric: Jabučnjak je do svoje punoljetnosti davao odličnu pomoć svakome tko je došao i bez vaših političkih prepucavanja.
  • dpasaric: Vaša hipoteze su potpuno promašene! :) Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.
  • Air: Represija i samovolja su isključivo put u propast

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.51 Seconds

Provided by iJoomla SEO