iOS 16.4 vriieme
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iOS 16.4 vriieme


05.04.2023 | 06:08
Očekujem skori update jer mi prognoza i vrijeme opasno šteka zadnjih dana....
Nadam se da nisam jedini s ovim problemima (iPhone 12).
05.04.2023 | 06:11
Isti problem u zadnjih 7-8 dana
  • Daddo
  • Posjetitelj
05.04.2023 | 06:36
Isto. Isti uređaj.

Pripisujem ovome:

www.apple.com/support/systemstatus/
05.04.2023 | 08:13
Isti problem, na iPhone 12. Ali evo nešto više o tome…

www.macworld.com/article/1682239/weather...g-system-issues.html

Apple je izgleda počeo štekati sa servisima, nedavno je bio Apple Music isto u banani.
05.04.2023 | 09:09
Zar netko zaista nalazi tu aplikaciju korisnom? Meni je ona govance, isto kao i Maps. Od početka, pa nadalje i ne nadam se da ću doživjeti da postane upotrebljiva.
  • Daddo
  • Posjetitelj
05.04.2023 | 11:39
Daddo kaže:
Isto. Isti uređaj.

Pripisujem ovome:

www.apple.com/support/systemstatus/


Citiram samog sebe - proradilo je u 11:08 samo od sebe (dakle očito je bilo do servisa).
05.04.2023 | 11:40
Ja koristim još Weather+ i Windy.
@smayoo A što ti je konkretno neupotrebljivo kod Weather aplikacije, a da se tiče podataka?
05.04.2023 | 14:02
smayoo kaže:
Zar netko zaista nalazi tu aplikaciju korisnom? Meni je ona govance, isto kao i Maps. Od početka, pa nadalje i ne nadam se da ću doživjeti da postane upotrebljiva.


Weather je od nedavno potpuno izmijenjen, Apple je kupio Dark Sky i implementirao ga. U odnosu na stari Weather pogonjen Yahoom (!) ovaj je space shuttle. Brijem da ga nisi vidio jer još furaš stari iOS?

A što Mapsu fali? Poprilično su se popravili i zamalo pa stigli Googleov Maps. Transit je super koristan u tuđem gradu. Jedina zamjerka AMaps u nas mi je što nekad ne prepoznaju ulicu, npr. napišem Šenoina, on ne zna gdje je to, dok Augusta Šenoa nađe odmah. GMaps nema problem s time...
05.04.2023 | 16:02
Vjerojatno ima neku verziju iz kamenog soba.
Ova zadnja verzija mi je baš ok, eto osim ovoga što je tu i tamo nedostupna zadnjih dana
05.04.2023 | 21:22
Hja... stock weather aplikacija mi stoji u folderu "Govna" otkad su je napravili (još dok se nije moglo stock aplikacije obrisati). Osim što je bila jedna te ista prognoza za npr. Delnice, Mali Lošinj, Rijeku i Rovinj , ne znam što bih još morao navesti da takvu meteo aplikaciju legitimno proglasim govancetom. E, sad, Vanjuška, ako kažeš da su kompletno promijenili platformu pa da koriste neki sasvim drugi engine, bacit ću pogled opet. Jednom. Kad je učine upotrebljivom (jer trenutno, koliko čitam - nije ).

Maps koristim katkad, ne direktno, nego zato što car play potegne Maps umjesto moje defaultne aplikacije za navigaciju kad mi netko pošalje lokaciju u Viber ili Whatsapp, ili npr. odaberem bankomat iz mZaba aplikacije i sl. Možda nekom u nekoj Njemačkoj ili Francuskoj to sve radi besprijekorno. U Hrvatskoj je za q... Gura u jednosmjerne ulice, ili skretanje lijevo gdje se ne smije. Ima jedan nadvožnjak preko ZG obilaznice (Sv. Klara) odakle bi on mrtav-hladan da skrenem lijevo na obilaznicu , kućni brojevi su prečesto jako pogrešno upiknuti (tipično, nagađa da je parni broj točno nasuprot bliskog neparnog, a u naravi je 500 m dalje) i tako... Karta koju koristi je užasno neupotrebljiva. Možda nekom u dokolici to izgleda OK, ali... Osim toga, puno prečesto se zaglavi i zablesavi pa po pola minute ne ažurira ni poziciju, ni prikaz, ni upute, pa ti nagađaj je li to sad to skretanje koje je bilo najavljeno, ili ono iduće... Kraće opisano - govance.

EDIT:
iOS je 16.3.1

EDIT2:
E, da, sjećam se da je weather dosta davno bio do bola usran jer je masa toponima po Hrvatskoj bila imenovana nekim arhaičnim tuđicama. Rijeka je bila Fluss Sankt Veit ili tako nekako. Srednjevjekovno njemačko ime. Ali dobro, to nije više bitno, popravili su odavno.
06.04.2023 | 10:47
Imao sam priliku vidjeti preview nove verzije Apple mapa, 3D prikaz zgrada, puno puno točniji prikaz svega, na križanjima označeni semafori (ali mislim samo u navigaciji a ne kao kod Google mapa, da su vidljive kao buhice ali opet su tamo semafori).. i tako.. živi bili pa vidjeli kad će to u produkciju. i.postimg.cc/FhQ15zC0/4-C897887-E327-4-C...-27-D9-A16-ADC67.png
Na webu sam našao ovo: www.justinobeirne.com/new-apple-maps-expansion-18
A što se tiče Weathera, meni ok, živim u Zagrebu i relativno je točan. Imam prijatelje u Torontu i Rotterdamu i kada gledam kod njih vrijeme/prognozu, puno je detaljnija i više informacija ima.
Meni ok, iako koristim i druge webservise, ponajprije meteo.arso.gov.si/uploads/meteo/app/inca/?par=si0zm i slično.
06.04.2023 | 12:21
smayoo kaže:
Rijeka je bila Fluss Sankt Veit ili tako nekako. Srednjevjekovno njemačko ime. Ali dobro, to nije više bitno, popravili su odavno.


Ma da?

Meni je jednom davno (od iPhone 3GS pa na dalje - ne pamtim točno kad) nudio Fiume, Croazia. U tražilici napišem "Rije" i on već nudi Fiume. Na kraju sam to izabrao jer nije bilo Rijeke. To se u nekom trenu sredilo.

A što se Mapa tiče, zaista su Apple mape u nekim stvarima bolje ali pronaći neku ulicu je uvijek neusporedivo veća gnjavaža nego u Google mapama. Sve te ulice koje zovemo skraćeno, poput Mažuranićev trg (iako je Trg Mažuranića odnosno Trg Antuna, Ivana i Vladimira Mažuranića) i kombinacije poput toga.

Npr. Perkovčeva ulica u Zagrebu, tam gdje je stomatologija, kad sam prvi put tražio tu ulicu prije 5-6 godina Apple me htio odvesti u Samobor ili Zaprešić. Sad sam za probu ukucao, ne nudi ništa.
06.04.2023 | 14:02
Ukucaš li "Perkovč" nudi kao prvi rezultat Ulica Ivana Perkovca, što je točno. Ali osobno nisam (do sada) ni znao da je to puno ime ulice, uvijek mi je bila Perkovčeva.
Ali rade Apple Maps dobro, ali ima još 4 identične ulice (look at mr.popular!) u drugim mjestima uz Zagreb. Po meni napreduju. Samo čekam taj update koji sam vidio na jedan dan i onda nestalo
06.04.2023 | 19:06
9to5mac.com/2023/04/06/apple-weather-app-down-again/

A Perkovčeva, da. Mislim da sam i danas ukucao cijeli naziv pa tek onda pogledao što se nudi. Već na "Perkov" nudi ispravnu ulicu.
06.04.2023 | 23:30
Vrhunska stvar je da Apple mape prebacuju rutu prilikom navigacije u vožnji na Apple watch, pa on pokazuje i javlja sve što treba. Veliki minus je da Apple navigacija nema implementiran hrvatski jezik.
07.04.2023 | 05:27
smayoo kaže:
Zar netko zaista nalazi tu aplikaciju korisnom? Meni je ona govance, isto kao i Maps. Od početka, pa nadalje i ne nadam se da ću doživjeti da postane upotrebljiva.


Potpisujem. Ako ti to nešto znači klikni palac gore! Nisi dugo?
07.04.2023 | 06:39
Nisam. Oprosti. Evo sad.
07.04.2023 | 07:36
smayoo kaže:
Nisam. Oprosti. Evo sad.


Hvala dragi moj Emile.
07.04.2023 | 07:40
@smayoo Evo novih mapa, da sam prije spomenuo, prije bi došle Radujte se narodi!
07.04.2023 | 19:06
tino1 kaže:
smayoo kaže:
Nisam. Oprosti. Evo sad.


Hvala dragi moj Emile.


Ma, kad mi tako lijepo zahvaljuješ, evo ti još jedan! :*
08.04.2023 | 14:22
Ja za voznju 95% koristim Waze. Javlja real time kamere, policiju, nezgode, probleme na cesti...

Kupio sam onaj wireless adapter koji bezicno spoji iPhone na Apple Car. Jako zgodno i bezbolno rjesenje. Waze + YT Music i vozi Misko, a mobitel ne vadis iz dzepa

Kada idem u Srbiju gdje nemam mobilni internet koristim Google Maps (snimim offline) i to radi skroz OK.

Apple Mape sam probao nekada kada su tek izasle, to je bio debakl i nisam nikada vise. Taman cu malo istestirati progres u narednom periodu. Vjerujem da su ih popeglali u neko pristojno korisnicko iskustvo.

U autu imam ugradjenu navigaciju koju skoro nikada ne koristim. Ironija je da mi upaljena na virtualnom kokpitu cijelo vrijeme dok vozim, jer eto kao pratim cestu ispred sebe. Da barem neku korist imam od te nadoplate


IMG_ABFDA0F3F31F-1.jpeg
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 45 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.26 Seconds

Provided by iJoomla SEO