Head over Heels
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Head over Heels


07.10.2003 | 03:44
Riba mi je skrenuo pozornost na novu freeware igricu za Mac... da, da, to je baš to što i mislite - stari dobri izometrijski Head over Heels sa ZX Spectruma i Amstrada! Igra je bazirana na Knight Lore tehnologiji, ali s odličnim zagonetkama i zadacima.

Remake za Mac je identičan originalu i jednako zabavan. Download je 15 mega - što je malo za današnje pojmove, ali nebulozno mnogo spram 32 kilobajta koliko je bio velik original pisan u golom asembleru... Tko nije vidio original može ga zaigrati na Spectrum ili Amstrad emulatoru .
07.10.2003 | 13:22
ja ću samo dopuniti ovo sve s linkom s kojeg sam ja igru skinuo, pošto vidim da to neke muči

retrospec.sgn.net/games/hoh/downloads.html
16.10.2003 | 19:12
Mene je zanimalo da li su sejvovi cross-platform kompatibilni pa sam instalirao i Win verziju.

Kompatibilni su.

Jos jedan item za nositi sa sobom na iPodu.
  • ozren
  • Posjetitelj
19.10.2003 | 01:04
a kak se to igra? Nist ne kuzim sta moram napravit
23.10.2003 | 22:16
Skuzio u medjuvremenu ili da pojasnim?
24.10.2003 | 11:37
moze meni pojasnjenje? isto sam probao al nisam skuzio sta treba raditi
24.10.2003 | 14:27
Ne moze. U arhivi s igrom su detaljne upute, u PDFu i HTMLu. Tamo sve pise.

Bottom line je sakupiti svih 5 kruna, bauljajuci iz sobe u sobu s jednim, drugim ili obojicom likova istovremeno (kad se spoje). Za dobar pocetak moras s "desnim" likom pokupiti torbu za nosenje stvari (skupljas ih tako da stanes na stvar i stisnes odgovarajucu tipku; ali mozes nositi samo jednu "stvar"!), a s "lijevim" pucaljku i six-pack krafni.

Dalje je lako. Vjerojatno ti na pocetku nece biti jasno kako s "lijevim" likom pokupiti zeca na vrhu nekih elemenata (pocetni ekran) - trik je u tome da "lijevi" lik moze mijenjati smjer u skoku pa nije problem doskakutati do vrha. Nema nerjesivih zagonetki. Ako vidis nesto sto treba pokupiti - put do tamo sigurno postoji.

Uzivaj.
24.10.2003 | 15:49
Put do zeca nije bio problem, no to sto nema sejvova i sto se pri krivom koraku soba ne moze resetirati (npr. nagurao si stolicu predaleko, mozes se ubiti) - to vec jest poprilican problem. A da ne velim pomalo nelogicne smjerove kretanja s obzirom na aksonometriju.

Svakako, zakljucila sam da sam negdje po putu od osnovne skole naovamo izgubila zivce. (I da su me danasnje igre razmazile.)
24.10.2003 | 19:45
Kako nema sejvova?! Nadjes ribicu i mozes je "potrositi" gdje god zelis. Odes na Quit (ESC) i budu ponudjene dvije opcije: SAVE i QUIT.

Soba se "resetira" cim izadjes iz nje, a kretanje... kretanje je klasik.
24.10.2003 | 21:03
Ha! Ako se soba resetira sama, onda cu mooozda dati jos jednu sansu igri. Toliko je odvratno kicasto privlacna da mi je zaista bilo zao sto me iritira.
A sejvanje - je li moguce da sam bila premalo rijesila pa mi zato nije davalo opciju Save, nego samo Quit? :|
24.10.2003 | 21:30
Ajmo ponovo: nece ti ponuditi opciju za snimanje dok god ne pokupis ribicu. Kad "potrosis" ribicu, a to cinis sejvanjem, moras pronaci novu ribicu da bi ponovo dobila mogucnost sejvanja. Ali nije da ih fali.
  • ozren
  • Posjetitelj
24.11.2003 | 21:40
hm, a kako sa Heelsom pokupim onu torbu? Dodjem u sobu gdje je torba i micem omog like pomocu joystika al nit mogu skocit pomocu njega , malo sam se izgubio. I s koji da igram prvo, probao sam sa Headom pa nisam nesto dogurao pa sam sa Heelsom zapeo na toj torbi. Ko zna nek rekne
24.11.2003 | 21:49
Dovedi (koristeci joystick) robota na poziciju izmedju poda (na kojem stojis) i pomicne trake, uz gornji rub, blize traci. I odskakuci. Vratis se istim putem. Izgleda zeznuto, ali nije. Trik je u tome da svladas manevarske sposobnosti oba lika.

Da pogodim - na pocetku igre (prvi ekran) nisi uspio pokupiti zeca?
  • ozren
  • Posjetitelj
25.11.2003 | 18:41
pokupio sam zeca , al u tu sobu s torbom uđem s Heelsom a on ne moze toliko skociti da skoci sa platoa na robota i s robota na pomicnu traku. ili sam krvo shvatio sto zelis reci s tim "odskakuci"...
25.11.2003 | 18:45
Dobro si shvatio. Moze toliko skociti. Sa platoa na robota i s robota na pokretnu traku. Kad ti prvi put podje za rukom, skuzit ces da polozaj robota ima daleko vecu toleranciju od ocekivane.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 15 sati, 3 minuta
  • Yonkis: :(
  • smayoo: [link]
  • smayoo: RIP Scott Adams :(
  • Gjuroo: Za sad to može zvučati i kao Affinity priča. Not great but not that bad.
  • Soffoklo: Za to vrijeme Apple se lagano pretvara u Adobe - [link]
  • drlovric: Sve je bolje od ove blamaze sa Apple AI i cekanja pametnije Siri koja nikako da dodje :)
  • IkoIko: Apple i Google sklopili ugovor o korištenju Gemini AI... Zanimljiv razvoj situacije
  • ZeljkoB: Spigen - [link]
  • Riba: Moza zato da mozes koristiti BT tipkovnicu i mouse i dok je zaklopljen?
  • user: glupo: zatvorim laptop, BT i dalje upaljen, što ne bi trebalo ovo **** se ugasit kad ga poklopim
  • rusty: date hack je samo na par sekundi. vratiš datum, startaš app čisto da se digne i vratiš datum opet. To je to. Čisto da loada profile i postavke
  • smayoo: Date hack nisam htio raditi jer potrga druge stvari. Krenuo sam instalirati staru verziju LogiOptions preko homebrewa, ali riješili su problem prije nego sam dospio to napraviti
  • rusty: Osobno mislim da je 12h predugo za cert problem I nisam mogao doć na sebe kakav su problem napravili. Ono što je još gore, ovo im nije prvi put za taj isti slučaj. Dakle kako ne naučiš nešto iz ovoga. Dodano, date hack rješava problem da se ne mora drugi put čekati 12h
  • Bertone: A jučer nisam koristio MBP nego T14s pa nisam iskusio veselje sa certifikatima :D
  • Bertone: Imam MXMastera već godinama [link] i jedina dobra stavr kod njega je što ga mogu koristiti sa MBP, Tnink Padom i desktop računalom bez pretjeranog petljanja, no da je (pre)skup za ono što nudi, je.
  • smayoo: I, na kraju, ako za neki komad hardvera koji sam u životu kupio mogu reći da NIJE preskupo plaćen, to je sigurno Logitech MX Master 3. Jučer ujutro jesam bio spreman popi... na njih, ali činjenica je da su problem riješili unutar cca 12h otkad se pojavio.
  • smayoo: Osim toga, hardver radi s bazičnim postavkama, ali svi tweakovi i custom podešenja - ne.
  • smayoo: Radi se o softveru koji mora dobiti dozvolu korisnika da zakopa dosta duboko pod haubu radi komunikacije s periferijom.
  • smayoo: Ne mora biti spojeno na internet. Sigurnosni certifikat aplikacije je bio istekao i Apple ga je blokirao, a Logitech nije pazio na datum isteka certifikata i nije izdao update s novim certifikatom na vrijeme
  • Bertone: Ček malo, preskupo plaćeni hardver ne dela na Apple računalu ako računalo nije spojeno na internet (na stranu sad istekli certifikat) ili sam propustio nešto
  • smayoo: Da, jučer sam imao natezanje oko toga. Ali moram im priznati da su brzo riješili.
  • Yonkis: [link]
  • smayoo: @mrobert, forum, tema "eOI - opet diskriminacija"
  • stefanjos: SRETNA NOVA!
  • drlovric: [link]
  • signout: Sretna Nova!
  • zoranowsky: Sretna Nova!
  • dpasaric: Sretno nam svima! :)
  • Borisone: Sretna vam 2026-ta godina!
  • Gjuroo: Sretna i berićetna 2026.!
  • smayoo: SRETNAAAAAAAA!!! :D
  • Borostef: Sretna Nova godina!!! :)
  • Air: Sretna i uspješna nova!
  • drpongrac23: Sretna nova 2026. svima!!!
  • pontmax1: Ima li šampanjac ili samo Pepsi bez šećera :D
  • Yonkis: Sretan Božić svima!
  • vjeko1: Sretan Božić svima!
  • jura22: Sretan Božić i blagoslovljeni mi bili svi bez obzira na sve!
  • Gjuroo: Sretan Božić, ekipa!
  • zoranowsky: Sretan Božić svima! :)
  • Djuro genijalac: Sretan Žićbo!
  • Bertone: Sretan Božić!
  • dpasaric: Sretan Božić! :)
  • smayoo: Sretan Božić! :)
  • drpongrac23: Svima koji slave, čestit i blagoslovljen Božić!!!
  • drpongrac23: U peći na drva, naravno, legendarnom Smederevcu!
  • drpongrac23: Da li su svi pripremili purice, janjetinu, odojke, mlince za sutra?!?! Moja je purica nasoljena i čeka jutarnje pečenje!!!
  • imenso: Evo molio bih ako imate 2-3 minute vremena i volju proslijediti dalje za riješiti jednu anketu: [link] Potpuno je anonimno
  • Bertone: Aaaa tooo,... baš sam tutlek :) ... vidi se OK, evo pikčr: [link] ... i sorry na lošoj kvaliteti slike, jbg, nemam sad pri ruci bolju :)
  • smayoo: Mislim da je @iAntu zanimalo kako se vide gravirana slova kad je isključeno osvijetljenje od ispod, dok je dnevno svjetlo

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Komentari

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.62 Seconds

Provided by iJoomla SEO