Kako dobiti Del na Apple wireless tipkovnici
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kako dobiti Del na Apple wireless tipkovnici


04.01.2011 | 22:31
Danas se ovo pitanje ponovilo po ne znam koji put, a svaki put se postavlja onako, usput, u nekoj nevezanoj temi pa se onda odgovor izgubi.

Dakle, na Apple wireless tipkovnici, kao i na MacBook i MacBookPro računalima, editing tipke koje mnogi često trebaju, a izbačene su, dobivaju se ovako:

Delete: Fn + BkSp
PgUp: Fn + strelica gore
PgDn: Fn + strelica dolje
Home: Fn + strelica lijevo
End: Fn + strelica desno
05.01.2011 | 01:01
Hvala!
05.01.2011 | 01:27
Bas super to mi je trebalo zahvaljujem
04.06.2011 | 23:54
Zasto mi pri startanju kad zelim da izaberem sistem na wireless tipkovnici ne radi ALT tipka, Trazio sam po NL forumima , neko kaze da ne radi zato sto se wireless naknadno ukljuci, a neko kaze da bi trebalo da se ukljuci pri startanju. Da li ko na jabucnjaku moze da mi kaze sa sigurnoscu, da li moze ili ne? Dobio sam wireless tipkovnicu sa novim mac-om i bas je probavam.
05.06.2011 | 00:11
A jesi li je upario ? Čini mi se da je treba upariti. Gore u traci klikneš na Bluetooth znak i provjeri.
05.06.2011 | 01:18
ma jesam, i evo s njom pisem,ali pri restartu na ALT tipku ne reaguje.
05.06.2011 | 08:49
Za tipkovnicu ne znam, ali bluetooth miš pri bootu ne reagira (ono kad treba držati lijevi klik kod boota da ti ispljune CD). Srećom, to je bilo na mom MBP pa sam imao lijevi klik na touchpadu.
05.06.2011 | 12:20
malo me je zbunilo sto na holandskom forumu pojedinci kazu da im radi ta tipka prilikom bootanja.
05.06.2011 | 12:30
Tehnički nema razloga da ne radi ako je softver tako napisan (da se povezuje s bluetooth tipkovnicom i mišem PRIJE ostatka boot sekvence).

Možda je problem u tome što se tipkovnica sama ugasi kad se kompjuter ugasi pa se probudi prekasno? Možeš li je kako "trgnuti" prije paljenja kompjutera?
05.06.2011 | 13:07
evo sad cu opet pokusati, malo mi je to cudno jer logicno je da bi trebalo. svi noviji mac-ovi su u originalnom pakovanju sa wireless tipkovnicom.
05.06.2011 | 13:11
sad je radila.ne znam , izgleda da je moram pritisnuti prije zvucnog signala. u svakom slucaju hvala.
05.06.2011 | 13:19
Da, pa naravno da je moraš pritisnuti prije zvuka. Svaku. I žičanu isto.
05.06.2011 | 13:28
zicanu sam pritiskao i poslije zvuka pa mi je radilo.
05.06.2011 | 14:05
Ili prije zvuka ili simultano sa zvukom. Prva žičana a poslije i bežična mi je uvijek radila. Isto i miš i žičani i bežični za izbacit CD. No problem.
05.06.2011 | 20:28
do sad radi.sto li juce nije htjela raditi ne znam.
21.11.2011 | 14:15
Kako na wireless tipkovnici aktivirati povećanje i samnjivanje zvuka..tipke postoje na f11 i f12 ali ne reagiraju
21.11.2011 | 14:37
Ako se radi o Miniju ili nekom MacBookuPro spojenom na HDMI TV (monitor), onda ti je kao audio output odabran taj HDMI uređaj i ne možeš pomoću F11 i F12 kontrolirati glasnoću, jer se ton digitalno prenosi na TV te glasnoću kontroliraš tek na TV-u, pomoću komandi TV-a.
21.11.2011 | 14:49
Radi se o G5 PPC iMacu
21.11.2011 | 14:59
Provjeri u Sys Prefs, pod Sound, pa Output, koji ti je izlazni audio device odabran. Možda ti je ostao odabran neki čudni (bluetooth audio od mobitela, USB slušalica od skypea...) pa ti zato ne radi volume control.

Drugo, pod Sys Prefs, Keyboard, ako ti je ukvačicana "Use F1, F2... as normal function keys" onda ti nijedna Mac funkcija na F-tipkama ne radi direktno (nego moraš koristiti fn+F11 i fn+F12).
21.11.2011 | 15:16
noup..ne pomaze ni jedno ni drugo..

Sound output je samo internal speakers

A drugo..nije mi uključena opcija Use F1, F2.. probao sam vec ukljuciti i iskljuciti ali ne pomaze..

Na zicanoj orginal tipkovnici radi normalno..ovdje ne reagira
21.11.2011 | 15:29
Provjeri sa System Update postoji li kakav update koji treba skinuti za pravilnu podršku te tipkovnice.
21.11.2011 | 15:48
Skinuo sam wireless keyboard update 2.0 i nece

To je trebalo biti do jer se spominju te funkcije..mozda nece jer imam Leopard Os
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 dana, 12 sati
  • dpasaric: Kao jako su zabirnuti za tvoju privatnost, a istovremeno s druge strane čini sve da je potkopaju...
  • Yonkis: Ova opcija neće nikada biti dostupna u EU ili...? [link]
  • Yonkis: The iOS 26.4.2, iPadOS 26.4.2, iOS 18.7.8, and iPadOS 18.7.8 updates that Apple released today address a security vulnerability that the FBI recently used to extract Signal message previews from an iPhone even after the app was deleted.
  • drlovric: Ja sam zadnji put cuo nikada da mi neko kaze, jao jest mi spor SSD na Mac :) To samo forsiraju ovi YT recenzenti. Nama normalnim smrtnicima totalno nebitna stavka na modernim M Macovima...
  • Yonkis: Zato jer mac diktira koliko će brzo SSD raditi. Ako radi max onda ce se i trošiti max. Ovako radi laganica pa traje dulje. Ovo pričam iz guzice. Možda ima smisla.
  • ZoPaj: mjerim s blackmagic disk speed test: mac studio m4 1tb disk 6380 mb/s read, 5200 write vanjski tb5 samsung 9100pro 4tb u acasis 80gps 6430 mb/s read, 6000 write znači vanjski brži od ugrađenog mac ssd
  • jura22: Uz TB5 i dobro kućište dobiju se velike brzine prijenosa podataka, ne kao interni SSD (otprilike duplo manje).
  • jura22: RAM se ne da "odlemiti" jer je sastavni dio SoC-a.
  • Ender: @cavarovobrdo: ... ili barem SSD.
  • cavarovobrdo: Nadam se da će novi CEO odlemiti RAM ;)
  • cavarovobrdo: Muštuluk: John Ternus to become Apple CEO
  • imenso: John Ternus novi CEO
  • CoffeePod: @yonkis jos me macOS 26 nije vidio a tko zna hoce li 27. Sequioa mi je toliko dobra da nemam razloga updejtati, a cijela prica sa Liquid Glass mi je odvratna.
  • Yonkis: The upcoming macOS 27 release will be compatible with Apple silicon Macs only.
  • dpasaric: Možeš uz search naći svaki
  • dpasaric: Pa zadnji intervju je na naslovnici, a ostali raspršeni tijekom godina
  • Ender: @dpasaric: a gde su ti razgovori? mislim gde se mogu naci?
  • Performita: Omogućuje lako postavljanje novih uređaja, sigurnost podataka i poslovni email bez velikog IT odjela. Cilj je da tvrtke rade jednostavnije i sigurnije na Apple uređajima.
  • drlovric: U cemu je fora sa ti Business? Imamo li mi mali smrtnici neku korist od toga ili je to samo za velike tvrtke?
  • Performita: Kalimera, Dobro jutro... ovo za Apple Business rolls zvuči kao izvrsna vijest!!!
  • Borisone: Apple Business rolls out to 200 countries today - brace for impact - even Croatia!
  • Yonkis: iOS 26.4.1 and iPadOS 26.4.1 This update has no published CVE entries.
  • stefanjos: Treba mi as u rukavu kada me netko pita gdje da ide haha :D
  • smayoo: Ima ih nekoliko koji se oglašavaju kao iPhone serviseri, nijedan mi nije baš ulio povjerenje, ali nemam neposrednih loših iskustava.
  • stefanjos: gdje nositi iphone na popravak u rijeci kada nema jm elektronike?
  • Yonkis: @smayoo Nema na čemu, evo ja upisah.
  • smayoo: @Yonkis, evo, otključano, hvala na upozorenju!
  • dpasaric: Booo?
  • Yonkis: “ Lažu li nas :) ...nastavak sa vikalice.” - tema zaključana a zadnji post završava sa pitanjem?
  • smayoo: Sretan Uskrs!
  • Yonkis: Sretan Uskrs braćo! I sestre!
  • zoranowsky: Sretan Uskrs!
  • Gjuroo: Sretan Uskrs!
  • Miro Spiro: sretan Uskrs
  • user: da bar je propao kao što su Microsoft i ostali predviđali, hvala što si pokrenuo najgori trend u techu Steve.
  • Yonkis: [link] Who’s in Apple’s top 10? Here’s the full list of the most influential people of all time
  • Yonkis: [link] netko fino složio povijest svih modela iPhonea, jako lijepo.
  • Yonkis: Apple employee #8 Chris Espinosa on working his whole life at one company: [link]
  • Ender: vrlo moguce, ja video to na nasem sajtu 02. apr. sorry.
  • Yonkis: @ender članak je prekopiran odavdje [link] i po tome ispada da je 1.april šala.
  • Ender: AMD kupuje Intel: istorijski preokret koji menja čitavu x86 industriju [link]
  • dpasaric: Super je prošlo! :) Sretno im!
  • miomika: Možda glupo pitanje, dal će se vidjeti putovanje te rakete iz .hr prema mjesecu? zasada nije oblačno
  • Ender: USA lansiranje rakete sa ljudskom posadom ka mesecu
  • Ender: [link]
  • Ender: [link]
  • CoffeePod: @yonkis iStyle takvo ruglo od firme. Pogotovo dućan u Splitu. Osoblje nema pojma, morao sam ih sve školovat :P
  • dpasaric: Večeras tko je u Rijeci u Piki na proslavu 50 godina! :)
  • Borisone: Onaj dan u godini?
  • Yonkis: zato iStyle daje popust od 2.27% ne od 3% ne od 2.5% nego 2.27% Presmiješno.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Komentari

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.69 Seconds

Provided by iJoomla SEO