Tražim dobrovoljce za testove brzine! :)
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Tražim dobrovoljce za testove brzine! :)


04.01.2014 | 18:59
A taman skinuo program. Napravit ću test kasnije. Ali kako da smanjim fotku s rezolucije retine na prihvatljivu za upload?
04.01.2014 | 19:10
Smanjiš sa Preview. Ideš u alate i smanji ( ili povećaj) sliku.
04.01.2014 | 19:30
Ili napravi samo screenshot dijela ekrana: CMD+SHIFT+4
04.01.2014 | 19:48
Evo, to je to
Screen_Shot_2014_01_04_at_18.png


Znači elapsed time 2,6 seconds - achieving 22318.6 MegaFlops

Jel to OK brojka? Čini mi se mala, a napravio sam kako si rekao
05.01.2014 | 09:32
Evo i moj iMac, mislim da ga nema na popisu.
Slika_zaslona_2014_01_05_u_08.png
05.01.2014 | 11:51
da naljepim i ja najjači mac

[img=http://www.jabucnjak.hr/media/kunena/attachments/legacy/images/Screen_Shot_2014_01_05_at_10-f8c4893c482054fcfefc9cb3d26afbce.png]

doduse imao sam jos koji otvoren app, ali dobro je ispalo.

inače, predlažem ili dvije liste, unos po redoslijedu, a drugu po tipovima Macova, npr da svi mac proi budu jedan nakon drugog po starosti,
ili samo jednu listu, po tipovima i starosti.

hvala na trudu!
Prilozi:
05.01.2014 | 12:19
Evo i mog rezultata, MacBook Pro (Late 2013):

Elapsed time: 40.4 sec
Achieving 68215.8 MegaFlops
Screen_Shot_2014_01_05_at_11.png
05.01.2014 | 12:27
Ja sam tabelu skinuo i poalozio po rezultatu i po abecedi.
05.01.2014 | 18:14
Respect 24GB rama
29.03.2014 | 17:46
Mac Pro 8-core (2008) Harpertown 2.8GHz • 77.9 - to je bilo prije par godina, od tada novi RAM i grafička i uglavnom je to to i dobio sam hehe 0,10 brže performanse. Sve ostalo je isto mislim...

Dakle Davore, mislim da možeš mijenjati 77.9 u 78.0
Prilozi:
29.03.2014 | 17:48
Nevezano za temu, zašto neki imaju sliku embeddanu, a neki kao link? Ne vidim opciju za embeddanje slike, zato pitam.
30.03.2014 | 00:07
Hvala svima, dopunio sam listu s vašim novim podacima!
30.03.2014 | 17:22
iMac 20" Core 2 Duo@2.16Ghz
rezultat: 15.2
31.03.2014 | 13:17
iMac 27" i7 fusion drive 78.1

fusion.jpg
31.03.2014 | 13:47
Evo i moja beba, Mid 2012 Mac Pro


31.03.2014 | 17:43
MoschuS kaže:
Evo i moja beba, Mid 2012 Mac Pro



ides
31.03.2014 | 18:39
Fino melje, moram priznati
Moram se sjetiti sutra zavrtit isti test na novom base modelu crne kantice za smece iako znam da je stari brzi.
31.03.2014 | 18:46
Evo i kucni stroj vidim da ih nema u bazi
Late 2012 Mini (Core i7, 2.3ghz)

31.03.2014 | 21:40
MoschuSov Mac Pro razbija! BTW što radiš s 48 GB RAM-a? Motion?
01.04.2014 | 06:33
dpasaric kaže:
MoschuSov Mac Pro razbija! BTW što radiš s 48 GB RAM-a? Motion?


Možda ništa. Mene su na Jabučnjaku uvjeravali kako je RAM jeftin i kako treba nagurati najviše što stane za svaki slučaj.
01.04.2014 | 08:09
Davore da, motion graphics/post/compositing itd. Uglavnom After Effects-i i color grading u Davinci Resolve-u
Stroj je mocan ali vecina softwarea je toliko neoptimizirana da sam komotno mogao imati i slabiju masinu. Afteri rade jako lose sa vise procova tj. jezgri, za Resolve mi je i tako najbitnija grafulja (gtx 680 unutra sa 2gb rama) a jedino gdje se stvarno vidi snaga je kad decki puste Mayu da renda onda su svi procovi zakucani na 100%

evo i bench novog crnog Mac Proa (base konfiguracija)
01.04.2014 | 14:01
zabac kaže:
dpasaric kaže:
MoschuSov Mac Pro razbija! BTW što radiš s 48 GB RAM-a? Motion?


Možda ništa. Mene su na Jabučnjaku uvjeravali kako je RAM jeftin i kako treba nagurati najviše što stane za svaki slučaj.


Pričaj za sebe. RAM za moj MacPro 2008 košta kao svetog petra kajgana.
01.04.2014 | 14:03
[quote="MoschuS" post=126895]Evo i moja beba, Mid 2012 Mac Pro

E, to bi bila dostojna zamjena za moj
Javi ako ćeš ga prodavati
01.04.2014 | 14:05
MoschuS kaže:
Afteri rade jako lose sa vise procova tj. jezgri, za Resolve mi je i tako najbitnija grafulja (gtx 680 unutra sa 2gb rama) a jedino gdje se stvarno vidi snaga je kad decki puste Mayu da renda onda su svi procovi zakucani na 100%


A to svi znamo, Adobe je nesposoban napisati program a da koristi sve prednosti Macova... Ali kako ti radi crni Mac Pro sa Resolveom, s obzirom na njegove dvije grafičke?
01.04.2014 | 14:23
Bilo bi dobro tabelu s rezultatima imati na prvoj stranici da se ne prekopava jer sad (novi Jabučnjak) ima 7 stranica napisa.
01.04.2014 | 15:43
Vanjuska Resolve radi jako fino, po mojim testovima otprilike 75% brze u odnosu na gtx680 koju sad imam unutra. Vjerojatno je razlika i veca ze neke stvari jer ima 2x2gb rama i sirova snaga jednog cpu corea je nekih 50% veca u odnosu na stari 12 core. Cijeli stroj radi stvarno impresivno, brzina ugradjenog ssd-a je brutalna, po Blackmagic disk testu oko 900mb/s read i write
Ovaj stroj smo dobili na testiranje 7 dana a ideja je kupiti jaci 6 core model i uzeti najjacu D700 grafiku i to ce biti moj stroj za grade i uobicajene poslove.
Jedini "problem" je sto je Apple unutra ugurao Ati kartice a u zadnje vrijeme je poplava aplikacija koje koriste i traze CUDA arhitekturu ali vjerujem da ce se to rijesiti s vremenom. Recimo Adobe CC opce ne prepoznaju karticu i kaze da GPU rendering nije podrzan, Resolve ima opciju da radi debayer RED fileova preko GPU-a ali trazi Cudu tako da nista ni od toga...
01.04.2014 | 21:14
@zabac - to je i bilo na To Do za novu verziju Jabučnjaka, ali se negdje pogubilo u prioritetima. Dodat ćemo to na jedan izbornik, možda najbolje pod linkove...
01.04.2014 | 23:23
OK, vrijeme je za novu ažuriranu listu! Meni je posebno zanimljivo vidjeti novi Mac Pro u odnosu na stare serije, a isto tako high-end iMac seriju koja lagano ulazi u Pro zonu po snazi procesora...

Tianhe-IA (2010, China) • 2566000
Cray XT5-HE Jaguar (2009) 224162 CPUs • 1759000
IBM Roadrunner (2008) • 1105000
Earth Simulator (2009) 1280 CPUs • 122400
Earth Simulator (2002) • 35860
AMD Radeon HD 7970 • 4300
AMD Radeon HD 5870 • 2720
ASCI Red (1997) • 1338
AMD Radeon HD 4870 • 1200
NVIDIA 8800GT • 504
Mac Pro (2010) 12-core Westmere 2.93GHz • 156.2
Mac Pro (2012) 12-core Westmere 2.4GHz • 124.1
Mac Pro (2010) 8-core Westmere 2.4GHz • 91.5
Mac Pro (2009) 8-core Nehalem 2.26GHz • 87
Mac Pro (2007) 8-core Clovertown 3.0GHz • 84.3
Mac Pro (2008) 8-core Harpertown 3.2GHz • 81
Mac Pro (2013) quad-core Ivy Bridge 3.7GHz • 78.3
Mac Pro (2008) 8-core Harpertown 2.8GHz • 78
iMac 27” (2013) i7 quad-core 3.4GHz • 78
iMac 27” (2013) i7 quad-core 3.5GHz • 76.2
iMac 27” (2011) i7 quad-core 3.4GHz • 69.3
MacBook Pro 15” (2013) i7 quad-core 2.3GHz • 68.2
Mac mini (2012) i7 quad-core 2.3GHz • 65.4
MacBook Pro (2012) 15" i7 quad-core 2.3GHz • 65.4
Mac mini (2012) i7 quad-core 2.3GHz • 63
Mac Pro (2009) quad-core Nehalem 3.2GHz • 61.6
Mac Pro (2010) quad-core Bloomfield 3.2GHz • 60.6
MacBook Pro 15” (2011) i7 quad-core 2.2GHz • 57.3
MacBook Pro 17” (2011) i7 quad-core 2.2GHz • 57.1
Mac Pro (2009) quad-core Nehalem 2.93GHz • 56.7
iMac 27” (2010) i7 quad-core 2.93GHz • 55.2
iMac 27” (2012) i5 quad-core 3.2GHz • 54.2
iMac 27” (2010) i5 quad-core 2.8GHz • 53
iMac 27” (2013) i5 quad-core 3.2GHz • 52.4
Mac Pro (2009) quad-core Nehalem 2.66GHz • 51.6
Mac Pro (2006) 8-core 1.86GHz (custom built) • 51
iMac 27” (2012) i5 quad-core 2.9GHz • 50.9
iMac 27” (2011) i5 quad-core 3.1GHz • 49.8
MacBook Pro 15” (2011) i7 quad-core 2.0GHz • 49.3
iMac 21.5” (2013) i5 quad-core 2.7GHz • 45.8
iMac 27” (2010) i5 quad-core 2.8GHz • 44
Mac mini Server (2011) i7 quad-core 2.0GHz • 43.7
Mac Pro (2006) quad-core Woodcrest 3.0GHz • 42.2
iMac 27” (2009) i5 quad-core 2.66GHz • 42
iMac 21.5” (2011) i5 quad-core 2.5GHz • 40
Mac Pro (2006) quad-core Woodcrest 2.66GHz • 37.5
Mac mini (2012) i5 duo-core 2.5GHz • 30.8
MacBook Pro 13” (2011) i7 duo-core 2.7GHz • 30.2
MacBook Pro 13” Retina (2013) i5 duo-core 2.6GHz • 30.2
iMac 21.5” (2010) i3 duo-core 3.2GHz • 29.6
Mac mini (2011) i5 duo-core 2.5GHz • 29.4
MacBook Pro 17” (2010) i7 duo-core 2.8GHz • 29.2
MacBook Air 13” (2013) i7 duo-core 1.7GHz • 28.9
MacBook Pro 15” i7 duo-core 2,66GHz • 28.3
iMac 21.5” (2010) i3 duo-core 3.06GHz • 27.9
Mac mini (2011) i5 duo-core 2.3GHz • 26.7
MacBook Pro 13" i5 duo-core 2.3GHz 26.1
MacBook Pro 17” i5 duo-core 2.53GHz • 25.7
MacBook Pro 15" i5 duo-core 2.4GHz • 24.5
Hackintosh Core 2 Duo 3.4GHz • 23.3
iMac 27” Core 2 Duo 3.06GHz • 21.6
iMac 21.5” (2009) Core 2 Duo 3.06GHz • 21.6
MacBook Pro 17” Core 2 Duo 3.06GHz • 21.6
iMac 24” (2009) Core 2 Duo 3.06GHz • 21.6
iMac 24” (2009) Core 2 Duo 2.66GHz • 19.8
iMac 24” (2007) Core 2 Duo 2.8GHz • 19.6
MacBook Air 13” (2011) i5 duo-core 1.6GHz • 19.6
MacBook Air 13" (2011) i5 duo-core 1.7GHz • 19.1
MacBook Pro 15” Core 2 Duo 2.66GHz • 18.8
MacBook Pro 13” Core 2 Duo 2.66GHz • 18.4
MacBook Pro 17” Core 2 Duo 2.8GHz • 18.3
Cray T3D (1996) • 18
MacBook Pro 15” Core 2 Duo 2.53GHz • 17.7
PowerMac (2005) Dual G5 2.5GHz • 17.1
MacBook Pro 15” Core 2 Duo 2.4GHz • 17
iMac 24” (2007) Core 2 Duo 2.4GHz • 16.9
Mac mini 2010 Core 2 Duo 2.4GHz • 16.8
MacBook 13” Core 2 Duo 2.4GHz • 16.8
iMac 20” Core 2 Duo 2.4GHz • 16.6
Mac mini Core 2 Duo 2.26GHz • 15.8
MacBook Pro 13” Core 2 Duo 2.4GHz • 15.5
PowerMac (2005) Dual G5 2GHz • 15.2
iMac 20” Core 2 Duo 2.16GHz • 15.2
MacBook Core 2 Duo 2.13GHz • 14.8
iMac 20” Core 2 Duo 2GHz • 14.1
Mac mini Core 2 Duo 2GHz • 13.4
MacBook Air 13” Core 2 Duo 1.86GHz • 12.1
MacBook Air 11” Core 2 Duo 1.4GHz • 9.8
PowerMac (2002) G4 Dual G4 1GHz • 9.1
MacBook Air Core 2 Duo 1.6GHz • 8.3
PowerMac G5 (2003) 1.8GHz • 6.7
Mac mini G4 1.5GHz • 6.7
PowerMac G4 1.4GHz (Sonnet Encore) • 6.2
iMac G5 1.6GHz • 6.1
Mac mini G4 1.25GHz • 5.7
PowerBook G4 1.33GHz • 5.1
iMac (2003) G4 1GHz • 4.4
Cray 2/8 (1985) • 3.9
iBook (2003) G4 800MHz • 3.6
eMac (2002) G4 700MHz • 3.2
iMac (2002) G4 700MHz • 2.8
02.04.2014 | 13:58
MoschuS kaže:
Fino melje, moram priznati
Moram se sjetiti sutra zavrtit isti test na novom base modelu crne kantice za smece iako znam da je stari brzi.


Evo rješenja za vaš problem sa "base" modelom

www.macrumors.com/2014/04/01/owc-first-m...-processor-upgrades/
15.08.2014 | 06:13
Evo starjokana malo podmladjenog sa dva cetverojezgrasa 2.66 Mac pro 1.1 upgr. 2.1
Prilozi:
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 56 minuta
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.92 Seconds

Provided by iJoomla SEO