Mac Pro tower PCI SSD kartice
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Mac Pro tower PCI SSD kartice


16.07.2017 | 18:13
Da uštedim vrijeme Mac Pro ekipi: PCI kartice za blade SSD podržavaju samo AHCI protokol, NVMe radi isključivo uz driver i nije bootabilan.

Kada nabavim AHCI, napravit ću službeni hardver test sa svim detaljima.
10.03.2018 | 17:18
bas utorak stiže macpro 5.1. 2010.... 2x2.4. 8C.... ima standardne hdd.. međutim htio bi ugradit SSD za početak da mi se diže sistem brže......pitanje, da li mi možeš preporučit jedan do 250GB i koja je procedura ugradnje i instaliranja macOSa....
thanx
nisam jos imao niakd macpro pa sam sad u fazonu oko toga što napravit
thanx
10.03.2018 | 21:49
Uzmi Samsung EVO 850 ili 860 seriju, kapacitet koliko imaš para. Stavi ga u sekundarni bay za optički drive i piči.

Imam dobra iskustva i s Kingston V300 serijom, instalirao sam ih vagon, svi lijepo rade.

Procedura je trivijalna, najlakše je da instalaciju odradiš s primarnog diska koji će doći uz komp, s Disk Utility formatiraš SSD prije na MacOS Extended (Journaled) i pukneš na njega install.
12.03.2018 | 12:10
dpasaric kaže:
Uzmi Samsung EVO 850 ili 860 seriju, kapacitet koliko imaš para. Stavi ga u sekundarni bay za optički drive i piči.

Imam dobra iskustva i s Kingston V300 serijom, instalirao sam ih vagon, svi lijepo rade.

Upravo to, i oba navedena (EVO 850, V300) mogu preporuciti bas za taj MacPro. Imao sam i nekoliko godina OWC-ov Mercury Electra 6G koji je isto radio odlicno.
13.03.2018 | 12:20
www.bhphotovideo.com/c/product/1358493-R...er_m_2_x16_pcie.html

super. hvala za info... sutra stiže pa ću složit macOS na disku kojeg ste preporučili. nego, bacite pogled na ovo gore... da li to može radit na 5.1. MP.... služi za M2 ssd x4 u RAID 0 polje...
to je cilj u bliskoj budučnosti, radi brzine zapisa.

ne mogu nac info da li radi pod macom.......
13.03.2018 | 16:25
RAID 0 ima 2x manju sigurnost nago pojedini disk. Akok jedan krepa svi podatci su izgubljeni.
Radije si slozi jedan NAS u RAID 1 polju radi sigurnosti podataka.
13.03.2018 | 16:27
Ali se ne može mjeriti sa brzinom i veličinom stripe polja SSDa. Možda čovjeku treba brzo SSD stripe polje. Nula je to.
13.03.2018 | 16:27
arhitekt kaže:
to je cilj u bliskoj budučnosti, radi brzine zapisa.


A za sto bi to konkretno koristio?
13.03.2018 | 17:32
radim sa jako velikim projektima u BIMu..archicad, i treba mi brzina svejtlosti učitavanje podataka...... jer nam se u uredu pokazalo da klasicni SSDiskovi nisu dovljno brzi..... tako da si mislim slozit jedno RAID 0 polje enormne brzine, a projekti koje radim bi se arhivirali paralelno na disk.....

zato sam i stavio gornji link u smislu tako neceg za 4 M.2 SSDa, a da radi pod OSX, macOS i da je bootabilno... e sad, palo mi je na pamet da li se moze napravit taj RAID 0 i paralelno mirroring na drugi disk...
13.03.2018 | 22:50
SSD-ovi na SATA sucelju u classic MacPro-ovima su zapravo limitirani SATA 2 sabirnicom (3 Gbps, u praksi oko 250 MB/s), tako da bi sa SSD-ovima spojenim na PCI-E dobio dosta veliko ubrzanje cak i sa samo jednim SSD-om. Mislim da ekipa preporucuje slot 3 za te stvari jer daje najbrzi rezultat, ali proguglaj jos.
14.03.2018 | 01:04
čitam o tome i još neke stvari ne shvačam.... tj, shvatit cu s vremnom jer mi je sve novo za sad no, htio sam pitat tu ekipu, jel bi vam se dali napisat nekoliko M2 ssd diskova -blade- visokih brzina čitanja/pisanja koji bi se mogli koristiti na macprou i koje PCIe ssd kartice bi podržavale ovu ideju RAID polja bilo za dva M2 ili za četiri M2 SSD diska...

i skužio sam da samo AHCI verzije M2 SSD mogu doc u obzir za korištenje sa PCIe karticama ....?
i da li netko zna pod kojim uvjetima se mogu koristiti NVMe SSD diskovi?

Thanx
14.03.2018 | 13:26
Ovdje imas sazetak najcescih i najprovjerenijih apgrejdova za 4,1/5,1 masine, pa svakako prokopaj:

forums.macrumors.com/threads/cmp-classic...-discussion.2099092/
14.03.2018 | 16:13
pitanjce.... da li mogu na svoj macpro 5.1. 2010 2x2.4 8C stavit macOS sierru ?
bas je malo prije stigao u ured..... budem ovih dana uzeo SSD klasični neki samsungov za početak....
14.03.2018 | 18:02
Mozes, ako ti grafulja nije bas neki teski pretpotopni relikt. Nativno je podrzana, zajedno sa High Sierrom, mada bih ja preporucio Sierru. Ne iz prve ruke, doduse, ali jako puno zalopojki citam oko High sierre
15.03.2018 | 00:18
Ako ti je brzina medija toliko bitna, onda nemoj na tome štedjeti. Kupi pravo i provjereno rješenje, a to je RAID 0 na PCI busu.

eshop.macsales.com/shop/SSD/PCIe/OWC/Mercury_Accelsior/RAID

U USA je uvijek najjeftinije, ali te onda opali naša carina. Imaju ga sada i u EU ovdje:

macupgrade.eu/catalog/owc-internal-ssd-m...e-ssd-c-124_244.html
15.03.2018 | 08:08
proučavao sam stvar. prvo hvala Davore na linkovima lagano mi se slaže cijela slika
dakle vako

klasični SSD imaju prosječno vrijeme čitanja cca 500/500, s RAID 0 PCIe karticama koje inkorporiraju SSD vrijeme se penje na cca 900/900. Međutim, gledajući M2 SSD diskove, vrijeme pojedinog diska može se kretati čak do cca 3000/3000 što u RAID 0 opciji ukoliko se uzme 2 takva diska ( AHCI ) vrijeme zapisa se penje na 6000/6000. Ovo su okvirne brzine... e sad, kontam nekoliko stvari:

1. Treba mi PCIe koji je bootabilan
2. Ima nekoliko verzija PCIe kartica online ,koje su jeftine, no ne mogu naći podatak da li su bootabilne i koju propusnost imaju.. mislim da je standarnno 2.0 da podržavaju
3. M2 diskovi, da li netko zna da li se mogu koristiti NMVe diskovi i da li mogu biti bootabilni....

4. hebate šta je to sve skupo
15.03.2018 | 10:41
1. Imas na linku koji sam dao par modela
2. Uzmi iskljucivo od Mac zajednice provjerene modele
3. Mogu se koristiti, ali nisu butabilni, to pise u prvom postu ove teme

Inace, cini mi se cak da ti nema smisla stavljati OS na tako brzi storage, nije da je bootanje OS-a ili otvaranje aplikacija toliko bitno da nece raditi odlicno i na obicnom SSD-u preko SATA sucelja.
15.03.2018 | 11:05
^SuperUnknown^ kaže:
1. Imas na linku koji sam dao par modela
2. Uzmi iskljucivo od Mac zajednice provjerene modele
3. Mogu se koristiti, ali nisu butabilni, to pise u prvom postu ove teme

Inace, cini mi se cak da ti nema smisla stavljati OS na tako brzi storage, nije da je bootanje OS-a ili otvaranje aplikacija toliko bitno da nece raditi odlicno i na obicnom SSD-u preko SATA sucelja.


zanimljivo je ovo što si naveo... jedan klasični SSD bi bio sasvim ok za dizanje macOSa, možda čak i PCIe verzija, a s drugim PCIe koji ima NMVe uber brzi, da mi na njemu stoje podaci , bibloteke itd..sve ono što u biti traži brzu bazu učitavanja... hm.... taj dio čak može bit na RAID 0 polju, bar sa 2 M2 diska....i mirorrani na HDDe interne čisto kopije radi....

hvala ti za ovaj info jer u biti, mislim da mi se profiltirala verzija koju ću pokušat nabavit... jedan SSD za OS i aplikacije (ili PCIe sa M2 AHCI) i jedan PCIe u RAID 0, za podatke, s tim da ovaj zadnji bude mirroran na HDDe..... bit će malo skuplja varijanta ali mislim da bi moglo bi to to u stvari
Thanx još jednom i gledat ću za sve ovo što si napisao, mac provjerene modele
15.03.2018 | 16:17
SSD na SATA od 6GB/s ti je sasvim dovoljno sa dizanje sistema i pokretanje aplikacija.
Dalje si gledaj neku RAID karticu u koju možeš ugurati 4x M.2 SSD (imaš ih B, M i B&M - razlika u utorima)
mSATA ide do 16GB/s i dosta je brža od SATA 3.0 (6GB/s max)
Ako pucaš na još veće brzine tu je uvijek dosta skuplji RAM disk (techreport.com/review/9312/gigabyte-i-ram-storage-device)koji je red veličine brži od SSD.
HDD - 1x
SSD na SATA - 4x
SSD na M.2 - 20x
RAMdisk - 60x
16.03.2018 | 14:23
www.instar-informatika.hr/adapter-ssd-iz...5/ADALYC001/product/



Pitanjca

Da li ovaj adapter može na mac-a i da li mogu složit RAID 0 na njega?
I da li s njim mogu korsiti INTEL OPTANE M2 diskove. ili neke druge NMVe diskove.. ... Intelovi Optane su brzi za poludit ... ovo sve bi bilo samo za podatke, ne boot.

za boot cu uzet EVO 850 ZAMZUNGA
16.03.2018 | 22:36
Tesko da ti itko ovdje moze ista potvrditi sa sigurnoscu. Da se ponovim, gledaj provjerene modele sa gornjih linkova
17.03.2018 | 07:02
^SuperUnknown^ kaže:
Tesko da ti itko ovdje moze ista potvrditi sa sigurnoscu. Da se ponovim, gledaj provjerene modele sa gornjih linkova


bude netko znao.....
17.03.2018 | 09:01
Ovo je kartica PCI Express ×4 (4 staze).
U MacPro5.1 ja PCI Express 2.0
Imas 2kom 16x i 2kom 4x
Brzina 2.0 je 2GB/s što je sporije od postojeće SATA sabirnice koja ima 3GB/s
Da li podržava hardverski RAID treba vidjeti u dokumantaciji. Softverski vjerojatno podržava ali se ruši brzina.
Isto je i s bootanjem.
RAID kontroleri i kartice nisu jeftine i ako tražiš one od par dolara, zaboravi.
Ovako nešto bi ti trebalo: barefeats.com/hard210.html
17.03.2018 | 09:24
Ja se s ovime ne bi uopće mučio. Staro je računalo, sabirnice nisu brze.
Čak ti je boje rješenje kupiti Thunderbolr PCIe karticu i staviti vanjsko kućište s diskovima. Tako možeš danas-sutra kad kupiš novi komp, sve preseliti.
Kako sam rekao gore, skupo je to a upitan je dobitak na tako starom računalu.
17.03.2018 | 12:33
zabac kaže:
Ja se s ovime ne bi uopće mučio. Staro je računalo, sabirnice nisu brze.
Čak ti je boje rješenje kupiti Thunderbolr PCIe karticu i staviti vanjsko kućište s diskovima. Tako možeš danas-sutra kad kupiš novi komp, sve preseliti.
Kako sam rekao gore, skupo je to a upitan je dobitak na tako starom računalu.


razumim sto želiš reći, i hvala ti svakako na svim informacijam.....no, imam macbook pro i7 mid 2012 2.6ghz, 16gb Rama itd itd ..... radi jaaako brzo za sve potrebe koje imam. Ovaj MP je na momente 3 puta brzi u istim tim radnjama... Apsolutno ne očekujem da je najbrži na svijetu, i shvačam ograničenja uvjetovana tehnologijom, no, želim pokušat iz njega izvuč maksimum. Ubzo cu upgrejdat procesore sa 2.4. na 3.46 po xeonu.... metnit sa 28 na 128 gb rama i gpu od amd hd 5770 u nvidia Titan X 12Gb (makwell) .... ostaju mi samo diskovi ....
Danas cu uzet Samsunga za OS i programe.... i to ce bit ok, no, moram nac nesto sa PCIe verzijama za podatke , diskove koji su brzi od 500MB klasicnog SSDa.....


nego, kako ugrađujete SSD na macpro u ove bočne 5.25 ladice.... di u ZG ima za kupit adaptere koji se mogu zašarafiti...... sve sam pregledao, moguće da mi nešto promaklo.....
17.03.2018 | 13:50
Ja sam ih nabavio na macupgrade.eu
macupgrade.eu/catalog/adaptadrive-25-to-...75.html#.Wq0PCcjR-U0

Prije nego naklikaš prvu kupovinu, kreiraj account i onda im se javi E-mailom, traži da ti account naklikaju da je pravna osoba iz EU, tako da plaćaš cijene bez belgijskog PDV i onda ulazni račun daš knjigovođi da obračuna HR PDV na tu kupovinu.

Naravno, da bi to mogao, moraš u Poreznoj upravi zatražiti da ti firmu upišu u EU registar EU VAT ID i da ti izdaju EU VAT ID (koji glasi HR[pa OIB firme], ali ne funkcionira dok ga Porezna ne u upiše u EU VAT ID registar.

europa.eu/youreurope/business/vat-custom...er-vies/index_en.htm

Ako nemaš EU VAT ID i ne da ti se to raditi, naravno, možeš kupiti to kao fizička osoba samo ti knjigovođa vjerojatno neće dati refundirati taj trošak.
17.03.2018 | 15:37
smayoo kaže:
Ja sam ih nabavio na macupgrade.eu
macupgrade.eu/catalog/adaptadrive-25-to-...75.html#.Wq0PCcjR-U0

Prije nego naklikaš prvu kupovinu, kreiraj account i onda im se javi E-mailom, traži da ti account naklikaju da je pravna osoba iz EU, tako da plaćaš cijene bez belgijskog PDV i onda ulazni račun daš knjigovođi da obračuna HR PDV na tu kupovinu.

Naravno, da bi to mogao, moraš u Poreznoj upravi zatražiti da ti firmu upišu u EU registar EU VAT ID i da ti izdaju EU VAT ID (koji glasi HR[pa OIB firme], ali ne funkcionira dok ga Porezna ne u upiše u EU VAT ID registar.

europa.eu/youreurope/business/vat-custom...er-vies/index_en.htm

Ako nemaš EU VAT ID i ne da ti se to raditi, naravno, možeš kupiti to kao fizička osoba samo ti knjigovođa vjerojatno neće dati refundirati taj trošak.


Hvala za info
Morat cu narucit stvar kao fizička osoba ....
17.03.2018 | 15:46
Nisi uhvatio poantu u moje dva posta. Nije ovdje pitanje brzine računala, već sabirnice. Ona je brza koliko je tehnologija u to doba dozvoljavala.
SSD je 2012 bio u uzletu. PCIe je bio u verziji 2.x, USB 2, FireWire 800, a SATA u vrziji 2.0. OSX u verziji 10.6!
Brzine koje se danas mogu postići na sabienicama su višestruko veće od onih prije 5 godina.
Po meni je ovo dobar put kojim ideš.
Kupi SSD i na njega stavisistem (250-500GB bi trebalo biti dovoljno).
Zatim (ako imaš vremena) pozabavi se siftverskim RAID-om (trebao bi ga OSX podržavati) i probaj složiti polje od dva diska (posudi ili kupi dva SATA diska manjeg kapaciteta). Ako to radi zadovoljavajuće, onda kreni sa kupovinom SSD-a.
17.03.2018 | 22:52
zabac kaže:
Nisi uhvatio poantu u moje dva posta. Nije ovdje pitanje brzine računala, već sabirnice. Ona je brza koliko je tehnologija u to doba dozvoljavala.
SSD je 2012 bio u uzletu. PCIe je bio u verziji 2.x, USB 2, FireWire 800, a SATA u vrziji 2.0. OSX u verziji 10.6!
Brzine koje se danas mogu postići na sabienicama su višestruko veće od onih prije 5 godina.
Po meni je ovo dobar put kojim ideš.
Kupi SSD i na njega stavisistem (250-500GB bi trebalo biti dovoljno).
Zatim (ako imaš vremena) pozabavi se siftverskim RAID-om (trebao bi ga OSX podržavati) i probaj složiti polje od dva diska (posudi ili kupi dva SATA diska manjeg kapaciteta). Ako to radi zadovoljavajuće, onda kreni sa kupovinom SSD-a.


thanx

za početak ću kupit SSD disk, Zamzungov EVO 850 250GB...cca 750kn..... onda ću sjest i vidit koliko bi me koštalo bilo kakvo PCIe RAID 0 rješenje sa M2 diskovima....
Imam dva HDDa u njemu več... jedan 1TB na kojem je OS X Capetan. a drugi 2TB za arhivu......ova dva su došla s njim. Mislim kupit jos jedan 2TB kakvog imam več i od nih dvoje složit RAID za početak, dok drugi HDD na kojemu je več stavljen OSX držati kao OSX backup za svaki slučaj da ga imam....
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 8 sati, 52 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, Riba, Anonimci (739)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.25 Seconds

Provided by iJoomla SEO