Pomoc oko Macbook Pro 15"
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Pomoc oko Macbook Pro 15"


13.08.2014 | 17:20
Ako prvi ima 4GB isto kao i drugi, onda uzmi drugi jer je nešto mlađi.

Vodi računa da 13" MBP ima puno slabiju, i samo jednu grafičku karticu. Nije razlika jedino u veličini displaya.
13.08.2014 | 17:27
Vidis, to nisam znao iako stalno nesto "kopam" i trazim.
Tnx
14.08.2014 | 07:05
Pa napisao sam ti to u 6-om postu u temi....

btw. cijena rabljenih 15" sa dvije grafičke 2010 god. i 13" sa integriranom 2011 je otprilike ista/slična..kao što vidiš...


još jedan primjer uz onaj iz zadnjeg posta
14.08.2014 | 07:11
Ma sorry, zadnjih par dana sam sav u tome da sam se vec poceo gubiti polako.
14.08.2014 | 08:14
Skini Mactracker i usporedjujes.
14.08.2014 | 08:20
Kamo da ga skine kad nema Mac...?
14.08.2014 | 08:22
Zanemari prethodni post. Blento. Naravno da ima Mactracker za iOS...
16.08.2014 | 15:35
ovo je moj prvi post upućen sa Macbook mašine .
Hvala svima koji su mi pomogli oko mojih pitanja i isto tako ispricavam se svima sto sam bio dosadan i nadam se da nema zamjerke. Smayoo pogotovo.
Postao vlasnik Macbook Pro 13" 2,4 ghz intel core 2 duo, 4gb ddr3 rama, GeForce 320m 256 mb sa 250 gb hdd-om i 250 gb ssd-om.
prvi dojmovi su spektakularni iako znam da me čeka još puno učenja i otkrivanja novih stvari.
još jednom hvala svima i tema može, što se mene tiče pod lock!
16.08.2014 | 16:10
Nema na čemu. Neka ti služi dugo i dobro!
16.08.2014 | 16:40
Hvala Smayoo. i evo orvo pitanje pa nek jos tema neide pod lock . Sa Macbook je dosao Yosemite OS . Moje pitanje je kako maknuti ovu betu i vratiti se na Mavericks i cekati sluzbeni Yosemite ali nemam superdrive vec je na njemu ssd disk.
16.08.2014 | 17:29
Hm, nije baš skroz jednostavno. S obzirom da si na Yosemite, neće ti ponuditi download Mavericksa (pretpostavljam).

Možeš probati otvoriti App store i vidjeti da li ti nudi mogućnost da skineš i instaliraš Mavericks.

Ako ne, onda ti je najjednostavnije naći nekog u tvojoj blizini (u Bjelovaru) da ti napravi bootabilni USB stick s Mavericks instalacijom. Treba ti stick od 8GB.
16.08.2014 | 18:29
Da, probao sam skinuti Mavericks medutim ne dozvoljava mi download.
Znaci samo mi netko treba skinuti Mavericks na Usb ( moze mozda vanjski hdd?) i ja sa bootabilnim usb ili hdd-om rjesavam problem. Hvala smayoo! Jos jednom!
16.08.2014 | 18:53
bolje stick nego HDD, jer treba cijeli medij formatirati na jednu GUID particiju pa moraš pregaziti sve što imaš na HDD-u. Ali ako ti to nije problem, može i na HDD.
16.08.2014 | 19:04
Odlicno, hvala na pomoci. Jos jedno pitanje i zadnje nadam se, bootable usb se moze napraviti samo na imacu, macbooku ili i na nekim windozama?
16.08.2014 | 19:23
Navodno može nekako i na windozama, ali neki su ovdje pokušavali pa nisu uspjeli. Ima još jabučara iz Bjelovara, i to najmanje 5-6 njih, koliko je meni poznato. Vjerujem da ti netko od njih može pomoći.
16.08.2014 | 19:27
Upravo se cuo sa frendom koji ima skinute Maverickse pa nece biti problema. Hvala smayoo! Fakat placam klopu i cugu
16.08.2014 | 19:28
Nema na čemu.
17.08.2014 | 09:45
Reinstalacija Mavericksa prosla puno lakse , bolje i brze nego sto sam ocekivao . Tocno cu se vratit na "prozore" - NIKAD.
ovo je sve tako lako i brzo i ugodno za rad da neznam sto sam cekao do sada
17.08.2014 | 09:59
Naletit ces ti na probleme, daj mu malo vremena

Cestitke na kupnji i uzivaj u novom racunalu
17.08.2014 | 10:37
Naravno da će naletjeti na probleme. Pitanje je - koliko teške i koliko često. Svaki put kad iz nekog bizarnog razloga moram doći u kontakt s Windowsima, naživciram se u roku od 20 minuta jer *NIKAD* ne radi sve kako bi trebalo i *SVAKI PUT* je nešto sje...
Ili updatea beskonačno i ne možeš ništa raditi za to vrijeme
Ili se neki softver ruši jer driveri nisu usklađeni s updateom, koji nije usklađen s antivirusom, koji nije usklađen sa svemirom
Ili neki anti-malware / anti-virus / anti-pamet software blokira neku najnormalniju funkciju pa moraš potrošiti pola dana da skužiš u čemu je problem...
I tako...
Baš kao što sam otkrio koliko imam slobodnog vremena kad sam sa stojadina prvi put prešao na normalan auto, tako sam isto otkrio *JOŠ* toliko slobodnog vremena kad sam s windowsa prešao na Mac. Kako kaže Cleric - vratit ću se - NIKAD.

Ako Apple bude previše s*ao, odoh na Linux. Ali na Windowse - ne.
18.08.2014 | 07:08
Kao sto kaze smayoo naravno da ce biti problema. Ali rjesavanje problema na Mac-u u odnosu na Win je drugi svijet. Evo, pocevsi od reinstalacije operativnog sustava. Na win bih skuhao dzezvu kave i popio par apaurina i krenuo na posao dok reinstall u mom slucaju Mavericksa je prosao sa smjeskom na licu i trajalo pola sata. Jos sam pocetnik ali i kao takvom mi se strasni dopada OS sa svim svojim prednostima i nacinom koristenja a dok ga usavrsim to ce biti pjesma
18.08.2014 | 09:00
Ne vracam se ni ja na Win, niti ih hvalim (iako je Win 7 odlican OS), vec zelim reci da ni Mac nije bez mana. Mavericks je jedan veliki korak natrag, ali sta je tu je, valjda to popeglaju sa novom verzijom
18.08.2014 | 12:49
drlovric kaže:
(iako je Win 7 odlican OS)


To sam slušao:

1998, za Windows NT 3.51
2000, za Windows 2000
2003, za Windows XP
2010, za Windows 7

Čak su mi neki rekli kako je i Windows 8.1 sada "napokon ispeglan i odličan OS". A zapravo ta izjava znači da je nešto manje loš od prethodnog os-a.

Da mi je kuna za svaki BSOD koji sam na tim odličnim OSovima doživio... eeee....
18.08.2014 | 13:20
Eto ja BSOD ne vidjam od Windowsa XP (prije SP) mozda. Win ME ne racunam uopce, to je poluproizvod poput Mavericksa

Ti mozes pljuvati WIN7, mozda imas i argumente, a mozda su samo predrasude, ali moja iskustva sa tim OS su odlicna.

Nikada mi Win7 (kao Mavericks) nije externi HD proglasio mrtvim jer ga je bez ikakvog razloga unmountao i ne zna ga vise niti on sam procitati. Disk Utility ga vidi, ali nemoguce je uraditi Repair. Govori "spasavaj podatke cim prije, ovaj disk crkava".

Spojim isti taj HD na Mac sa SL, on ga uredno mounta. Nakon eject, vratim se na moj Mavericks, i gle cuda, vise mi disk ne crkava nego je savrseno dobar

Opcenito se Mavericks jako lose snalazi sa USB diskovima.

Card reader isto tako prica za sebe, ali moze biti da je HW uzrok (govno od citaca) pa necu pricati napamet.

Finder mi radi probleme na Mavericku (kada exportam nesto direktno na Desktop, ne u folder) dobijem beach ball i moram ubiti i Finder i Aperture npr.

Ima tu jos sitnica na koje se covjek vreemnom navikne, al' ja opet volim moj Mac
18.08.2014 | 14:21
Predrasuda je sud donesen bez iskustva, odnosno uvida. Dakle, ne može se raditi o predrasudi ako sam jasno rekao da se radi o mojim vlastitim traumatičnim iskustvima. Znam ja hrpu windowsaša koji mi onda kažu da imam predrasude, da pretjerujem, i da je win 7 super OS. Onda ga isti dan samo par sati kasnije, čujem kako psuje nešto. Jer mu se nešto zablokiralo, resetiralo, zamrznulo, krešalo...

Ali informacije za Mavericks su mi korisne, u svakom slučaju. Jer ja još nisam prešao. Znači, kad se odlučim, moram zadnji TM backup s 10.8.5 čuvati kao oči u glavi.
18.08.2014 | 14:26
Cekaj Yosemithe i hladno preskoci Mavericks. Nista nisi propustio vjeruj mi, osim povremeno gubljenje zivaca i kolutanja ocima

Nemoj me krivo shvatiti, nije Maverick smece, ali nije dobar i stabilan kao OS X ranije, neka prica tko sta hoce.
18.08.2014 | 14:33
Pa, čuj, već je 10.8 očita stagnacija u odnosu na 10.6. Sudeći po tom trendu, ne znam baš ni da se ima što očekivati od 10.10...
08.12.2014 | 16:10
pozdrav,

kakav je early 2011 (8.2)?
cuo sam da i oni imaju problema sa grafickom?

dali mi mozete rec koji modeli su ok? odnosno nemaju neke probleme?
jer mislim kupiti neki laptop prek oglasa pa da ne bi bilo kasnije da mi brzo rikne zbog graficke il zbog cega vec...
08.12.2014 | 16:36
Većina je modela OK. Daj, suzi malo. S koliko novca raspolažeš, ili - koliko staro računalo ciljaš kupiti?
08.12.2014 | 19:24
a nasao sam macbook pro early 2011 (8.2) za oko 4600kn sto mi se cini ok cijena...

ali sam citao da imaju oni problema sa grafickom, odnosno chip ili slicno, da rikne i kao vec su napisali peticije i slicno!?

inace sam mislio tak negdje oko 3000-5500kn... macbook pro ili macbook air...
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 21 minuta
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.57 Seconds

Provided by iJoomla SEO