Preporuka za Apple servis
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Preporuka za Apple servis


03.04.2014 | 16:32
Unaprijed se ispričavam moderatorima ako tema već negdje postoji!

Imam problem sa svojim MBP 13", te me zanima dali postoji kakva preporuka za servisera u Zagrebu.

Naime, na MBP-u ne radi USB. Sva ostala periferija (WiFi, Bluetooth, Thunderbolt) radi normalno.
U system preferences ne registrira grešku USB, ali jednostavno kaj got uštekam u port ne reagira.

Zanima me dali ste imali ( i kakva ste imali ) iskustva sa servisima po ZG-u.

Unaprijed Hvala
03.04.2014 | 16:59
Nas nekoliko je imalo dobra iskustva s RAM servisom u Španskom, a nisam još ni od koga čuo loša iskustva. Servis nije ovlašten za Apple, ali čovjek ima iskustva s Apple računalima, a cijene su mu razumne.
04.04.2014 | 11:43
alencek kaže:
...

Naime, na MBP-u ne radi USB. Sva ostala periferija (WiFi, Bluetooth, Thunderbolt) radi normalno.
U system preferences ne registrira grešku USB, ali jednostavno kaj got uštekam u port ne reagira.
...

Unaprijed Hvala


Prije svega probaj SMC reset
upute
05.06.2014 | 23:20
Vidim da imaš problema sa svojim Mac-om pa evo da pomognem ako mogu. Od mog prijatelja Macbook je odjedanput prestao raditi tj. svjetlila je lampica ali nije bilo slike na display-u.

Slao ga je u Zagreb u neki servis koji navodno popravljaju Macbook laptope ali su mu ga vratili nazad da popravak nije moguć i naplatili mu dijagnostiku 200 kuna i još je 100 izgubio na poštarinu. Uglavnom malo se raspitao na faksu i dobio preporuku za Asos Servis u Rijeci koji popravljaju sve vrste kvarova na laptopima i Mac-u. Odnjeo im je laptop i bio mu je gotov za 2 tjedna jer su čekali neki čip a popravak ga je koštao 1200 kuna ali je uglavnom popravljen. Evo sad sam bio na njihovim stranicama i na ovom linku ti sve piše Apple Servis Rijeka
06.06.2014 | 08:13
Edine, ovo je prilično bezobrazan pokušaj samoreklamiranja.

plus.google.com/+EdnanKadeni%C4%8780/posts
www.servisracunalarijeka.com/o-nama/ (na dnu stranice, osnivač i direktor...)

Osobito ovo naglašavam zato što imam *OSOBNO* i *KRAJNJE NEGATIVNO* iskustvo s Asos servisom. S obzirom na ovaj bezobrazluk, neću se uopće, u slučaju da bilo koga zanima, ustručavati napisati *SVE* potankosti slučaja i C+P sve detalje komunikacije pa neka svi vide doseg vaše profesionalnosti u tzv. "Apple Servisu Rijeka". A vjerujem da će se i vlasnik Maca po kojem ste mesarili dopuniti sve ono što ja ne znam. Ja sam, naime, bio samo kurir za preuzimanje Mac Minija od vas nakon popravka (jer vam čovjek više nije vjerovao da će ikad vidjeti svoje računalo).

Ukratko, nakon pustih *MJESECI* što ste držali komp, napokon ga, kao, "popravite". Dogovorimo se za preuzimanje i onda stiže leteći izgovor "trebao bi ga još malo istestirati" pa odgodimo za još tjedan dana. Nakon tjedan dana preuzmem komp i - što? HDD nije uopće *UŠTEKAN* u matičnu ploču!!!?!!!! Treba ga još malo istestirati? Tjedan dana? Ni pogledali ga niste!

O ostalom fušu i sitnom potkradanju ćemo se lako raspisati vlasnik i ja, samo me povuci za jezik!
06.06.2014 | 21:49
Kao što sam već u par postova napisao, ja sam mjenjao ekran na iMac-u i nešto sitno na Macbook-u u Agram servisu u Gundulićevoj u Zagrebu.
Jako dobra iskustva sa svime.
Za cijene ne znam, bilo je u garantnom roku, ali pristup i odrada za svaku pohvalu.
12.06.2014 | 13:31
Da li možda zna netko koliko je siguran, tj.dobar ovaj servis u Španskom što ga je smayo predložio? Da li da se obratim njima ili da tražim neko drugo riješenje(drugi servis)? Treba mi isključivo da je u Zagrebu.
12.06.2014 | 14:15
Ja sam imao dobro iskustvo sa iklinikom, Fallerovo šetalište 2. U pitanju je bila zamjena ekrana.

Probaj tamo.
12.06.2014 | 14:37
Mogu potvrditi da je RAM servis u Španskom OK. Oživili su nam stari Apple cinema display.
20.07.2014 | 17:44
Potvrđujem da je ovaj RAM servis odličan i ima prihvatljive cijene, u svakom slučaju evo i od mene preporuke za njega, i usluga im je dosta brza i profesionalna(barem je bila u mojem slučaju).
15.12.2014 | 14:27
Potvrđujem navode za RAM servis. Imao sam kod njih minija s uspješnom intervencijom te sam nedavno odnio i iMac Alu 20" 2007g. ( stariji članovi se možda sjećaju da mi se nakon apdejta sa 10.6.2 na 10.6.3 i više, zamrznuo sistem). iMac također riješen te se trenutno gore vrti 10.6.8 a nakon toga možda i 10.8.5. Mini je u međuvremenu stradao od udara groma, te čekam rezultat iz istog servisa.
Dakle iz iskustva , preporuka za servis.
09.01.2015 | 20:03
Vratio se mini . Izgorjelo je napajanje pa je složen na moj zahtjev s 12V napajanjem. Modul napajanja je izvađen te je taj dio prazan a mini se ujedno i manje grije. Stradao je i jedan USB konektor, ali ostala 3 rade pa nije problem a imam i Hub. Došao danas popodne te ga sad vraćamu radni režim i za sada radi ko urica.
Još jednom preporuka za servis !
29.01.2015 | 11:07
JOHN kaže:
Ja sam imao dobro iskustvo sa iklinikom, Fallerovo šetalište 2. U pitanju je bila zamjena ekrana.

Probaj tamo.


Ako se može dodati i negativna kritika - meni su kod zamjene VGA čipa, spalili drugu stranu MBO, tako da je laptop nakon promjene radio okvirno 10x i riknuo,
kasnije sam ga nosio u druga dva servisa gdje je dijagnosticirano pregrijavanje kod zamjene čipa.

Još nisam naišao na onaj pravi servis koji oživljava i elektroničke komponente i mijenja ih - novi MBO znam i ja ugraditi
04.03.2019 | 17:33
evo probaj nas
ram-servis.hr/kontakt/


ekipa, hvala Vam na pohvalama. Jako smo ponosni što smo uspjeli pomoći, trudimo se svaki dan naučiti nešto novo, pomoći koliko je u našim mogučnostima.
04.03.2019 | 17:42
Dosad jedno i odlicno iskustvo sa RAM servisom, nosio sam prastari MBP koji se vise nije htio (u)paliti, "zamijenjen je BGA chipset", odonda radi ko bog Cijena, ha... prihvatljiva, s obzirom da bi MBP u protivnom morao u reciklazu + trosak novog
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 2 minuta
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, songoku, Anonimci (783)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.20 Seconds

Provided by iJoomla SEO