Umro mi mac :-(
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Umro mi mac :-(


13.03.2013 | 23:45
Pa jel to peh ili ?!

Uglavnom macbook pro 4.1 , sve radilo super i sad ga želim upaliti i mrtav , radi punjenje, radi baterija, na gumb kad se stisne, čuje se DVD, čujem ventilator ali na ekranu ništa, ukopčao eksterni monitor i isto mrtav....jel moguće da je VGA riknula?

Ima li neko slično iskustvo?
Tastatura ne svijetli, znači nije se podigao do kraja, šta bi to moglo biti? Ako nije VGA


Našao sam sličnu temu , sa baterijom. Da napomenem da nije to, imam orginal bateriju, orginal 85W punjač, a imam i još jedan mac pa sam i na njegovom punjaču probao, istina je da je baterija sada slaba ali ju punim, probao sam mjenjati RAM, probao i sa drugim HDD, probao na drugi ekran baciti sliku, probao i bez baterije, na jednom i drugom punjaču ( oba orginal ) i ništa
14.03.2013 | 00:02
Garant te netko sa Njuskala sje..
14.03.2013 | 00:23
Ma nije....komp je ko nov , sve savršeno radilo....

Jel bi to mogla biti vga?

Ustvari trebat ću izgleda dobar servis koji je jeftin, brz i kvalitetan
14.03.2013 | 00:52
Jedna od metoda koja ponekad pali je da odvojiš bateriju i napajanje, ostaviš ga tako dan-dva i onda sve prikopčaš i upališ. Jednom davno tako je moj iBook proradio a nedavno i jedan MacBook, doduše nakon par mjeseci u ladici kao mrtav a onda se upalio i nakon toga radi kao da ništa nije bilo.
14.03.2013 | 01:04
Mislim da ću ga sutra nositi na servis, probao sam sve ono kaj sam mogao, treba ga na dijagnozu ukopčati i vidjeti, nadam se samo da neće popravak koštati ko pola vrijednosti istog
14.03.2013 | 01:47
Ja bi rekao da je graficka. Treba raditi reflow/reballing....
14.03.2013 | 02:01
a da nije to onaj Chuveni model sa Grafom...'GeForce 8600.....'.....
14.03.2013 | 08:06
Defou kaže:
Ja bi rekao da je graficka. Treba raditi reflow/reballing....


kaj bi to bilo?
14.03.2013 | 08:10
amsterdamxxx kaže:
a da nije to onaj Chuveni model sa Grafom...'GeForce 8600.....'.....


ne radi komp da pogledam

mislim da je, to je model MBP 4.1 mid 2008 i po svemu sudeci je vga , mislim hdd, ventilatori,dvd , lampica , to radi a onda je vjerojatno i mbo OK, ostaje jedino vga

jel neko zna koliko kosta taj kvar, di je to najbolje popraviti i najpovoljnije?

Jel to greska od appla pa da mjenja to besplatno? Sad sam tako nesto nasao na netu
14.03.2013 | 08:37
damba7 kaže:
Ma nije....komp je ko nov , sve savršeno radilo....


Pa nije bas nov ako mu je 5 godina
14.03.2013 | 09:01
Mislim da ćeš većinu odgovora naći ovdje: www.jabucnjak.hr/clanci/hardver/a-sto-ka...jeli-dim-izadje.html

.. usput, kaj nije logično da kao [relativno] novi korisnik malo preletiš po prijašnjim temama, člancima i postovima ako zbog nićeg drugog onda da malo upoznaš zajednicu
14.03.2013 | 10:29
Tražio sam isti problem ali nisam našao, tako da sam otvorio nabrzaka temu....moguće se može besplatno zamjeniti ali sumljam jer sam našao podatak da je taj program prestao vrijediti u 7mj 2012, popravak je oko 1100kn , ali sad budem zvao istore servis pa da vidim jel ide besplatno ili ne i koliko je kod njih popravak, mada oni ne govore ništa dok ne vide, dijagnosticiraju itd...što se kod njih plaća, pa nemaš notebook 10 dana i na kraju ga odneseš u privatan servis gdje je drugi dan gotovo , obično je tako iz iskustva

Dakle našao sam ipak tu temu i gotovo sam siguran da je to to....

Sada mi još samo treba pomoć oko servisa i okvirne cijene za rebaling vga na mom notebook-u , ko mi to može dobro napraviti i koja je cijena za to, kao i jel to onda sigurno to, jel postoji ponovo mogućnost da se to desi, mislim jel ovo dobro rješenje?
14.03.2013 | 11:00
damba7 kaže:
Tražio sam isti problem ali nisam našao, tako da sam otvorio nabrzaka temu....moguće se može besplatno zamjeniti ali sumljam jer sam našao podatak da je taj program prestao vrijediti u 7mj 2012, popravak je oko 1100kn , ali sad budem zvao istore servis pa da vidim jel ide besplatno ili ne i koliko je kod njih popravak, mada oni ne govore ništa dok ne vide, dijagnosticiraju itd...što se kod njih plaća, pa nemaš notebook 10 dana i na kraju ga odneseš u privatan servis gdje je drugi dan gotovo , obično je tako iz iskustva

Dakle našao sam ipak tu temu i gotovo sam siguran da je to to....

Sada mi još samo treba pomoć oko servisa i okvirne cijene za rebaling vga na mom notebook-u , ko mi to može dobro napraviti i koja je cijena za to, kao i jel to onda sigurno to, jel postoji ponovo mogućnost da se to desi, mislim jel ovo dobro rješenje?


.......... ....
14.03.2013 | 11:29
@damba7

Da li je to Mac koji si kupio nakon tvoje teme o cijenama Mac-ova ili je neki stari?
14.03.2013 | 11:37
saint kaže:
@damba7

Da li je to Mac koji si kupio nakon tvoje teme o cijenama Mac-ova ili je neki stari?


Ma stari 4.5 god ( ono je bilo pitanje za novi - nevezano za ovaj koji imam ), vidim da je to bila tema i da je apple to mjenjao, zakasnio sam 6mj, sad su mi rekli iz apple servisa, popravak je 4500kn tj nova matična ali mogu reparirati za 1200kn....ima ko kakvo iskustvo sa repariranim pločama, jel to OK rješenje da mogu računati da za 6mj nejdem opet na popravak :.(
14.03.2013 | 11:45
Mozda ce raditi i 2 godine a mozda 5 dana,ko zna sve je rizik i niko ti ne moze garantovati.
14.03.2013 | 12:13
Ja to ne bi popravljao, prestar je to comp...

Neces trecinu cijene dati za popravak i pojma nemas koliko ce nakon toga raditi
14.03.2013 | 13:03
drlovric kaže:
Ja to ne bi popravljao, prestar je to comp...

Neces trecinu cijene dati za popravak i pojma nemas koliko ce nakon toga raditi


Ja kupujem trackpad ako se ne moze popraviti/nece ici na popravak. Treba mi za MB.
14.03.2013 | 13:04
4500 popravak, odnosno zamjena na laptopu starom 4,5 godine???!!WTF?? Što je previše previše je stvarno pa za taj keš možeš uzet pc laptop sa i5,6GB,750GB HDD,nvidia 630GT i 2-3 godine garancije
14.03.2013 | 13:29
Damba, dobio si link na članak. U članku ti piše i kontakt od servisera.
14.03.2013 | 13:40
lukarak kaže:
drlovric kaže:
Ja to ne bi popravljao, prestar je to comp...

Neces trecinu cijene dati za popravak i pojma nemas koliko ce nakon toga raditi


Ja kupujem trackpad ako se ne moze popraviti/nece ici na popravak. Treba mi za MB.



popravljat ću ga sigurno, ovako nemam niš od njega a za 1000kn opet radi što je bolja solucija nego kupovati mačka u vreći za par soma više,
za svoj barem znam kakav je i šta mu je
14.03.2013 | 14:59
smayoo kaže:
Damba, dobio si link na članak. U članku ti piše i kontakt od servisera.


Ne vrijedi smayoo, lik ne čita jer ima previše teksta i želi sažetak.
14.03.2013 | 19:44
Ha, čuj, ako nema vremena čitati, onda jamačno ima novca pa neka plaća 1000 kn...
14.03.2013 | 20:34
smayoo kaže:
Ha, čuj, ako nema vremena čitati, onda jamačno ima novca pa neka plaća 1000 kn...


Zašto ne bi bilo isplativo popraviti notebook za 1000kn?!
Da čak uložim 1000kn, njegova je vrijednost na tržištu 3000kn što je plus od 2000kn, da ga ovako raskomadam dobio bi soma kn i natezao se mjesecima po oglasniku...

Kako meni više vrijedi dati soma kn i ostaviti notebook, isplativo je jer za soma kn imam opet dobar notebook a za iste novce mogu kupiti SSD disk .... bio sam na servisu, ljudi to popravljaju i sad ima jedan isti na popravku, dolaze često, ljudi mjenjaju, vjerojatno imaju računicu jer za soma kn ne mogu kupiti ni stari acer....a kao peto računalo u kući ženi za surfanje i pogledati mail je bomba...tak da je moja računica vjerujem dobra.
14.03.2013 | 20:35
Bertone kaže:
smayoo kaže:
Damba, dobio si link na članak. U članku ti piše i kontakt od servisera.


Ne vrijedi smayoo, lik ne čita jer ima previše teksta i želi sažetak.


Liku se u tom servisu niko ne javlja cijeli dan a niti odgovara na mailove, pa je lik tražio dalje i odfurao ga u servis gdje su mu za 2 min odgovorili i javili mu se na telefon
14.03.2013 | 21:33
Super. Važno da si riješio. Samo budi siguran da za 1000 zaista dobiješ tvornički repariranu matičnu ploču, a ne neki krš s E-baya jer ti se na njemu isti kvar može desiti koliko prekosutra.
14.03.2013 | 22:49
gle nije ni ebay jeftin, gledao sam malo i ispod ove cijene nisam baš našao a na kraju još platim carinu i porez i dođem na skuplje, moram si sam ugraditi i nemam garanciju...da imam novaca, ne bi ga popravljao ali za 1000kn je to najbolje rješenje jer za toliko utrošenog notebook će i dalje raditi sa garancijom od 6mj a ako do tada ne rikne i neće imati nikakav problem , ond avaljda bude radio i dalje.

Čitao sam po forumima, ljudi su to reparirali i skoro svi imaju dobro iskustvo, neki iza toga rade već dugo, nisam baš naletio na loše iskustvo, mada vjerujem ima svega, nek iza poživi još 3-4 god i super
14.03.2013 | 23:14
O, čovječe...
Evo, da pokušam još jedan, zadnji put.
Budi siguran da za 1000 kn dobivaš *REPARIRANU* matičnu ploču, a ne neku bezveze, izvađenu iz MBP kojem je npr. pukao ekran. Jer takva neka bezveze vjerojatno nije prošla reballing pa ti se isti problem može dogoditi takoreći odmah.

Ako ne dobivaš *REPARIRANU* (reballed) ploču, onda radije plati reballing na svojoj ploči.
14.03.2013 | 23:18
smayoo kaže:
O, čovječe...
Evo, da pokušam još jedan, zadnji put.
Budi siguran da za 1000 kn dobivaš *REPARIRANU* matičnu ploču, a ne neku bezveze, izvađenu iz MBP kojem je npr. pukao ekran. Jer takva neka bezveze vjerojatno nije prošla reballing pa ti se isti problem može dogoditi takoreći odmah.

Ako ne dobivaš *REPARIRANU* (reballed) ploču, onda radije plati reballing na svojoj ploči.


Ja šumom ti drumom - ko uopće priča o izvađenoj ploči ? Radit će se zamjena čip - reballing i cijena je ravno soma kn
15.03.2013 | 12:11
Sorry, nisam to tako iz tvojih postova shvatio. Tim bolje za tebe.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 28 minuta
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.57 Seconds

Provided by iJoomla SEO