iPhoto slideshow export u video
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhoto slideshow export u video


29.03.2014 | 15:11
Napravio sam slideshow s pratećom glazbom (playlist iz iTunes) u iPhoto. I onda sam ga exportirao u MOV (jedino MOV dozvoljava). MOV je takav da ga Qtime X ne može playati, nego se diže QT 7. I sve bude OK.

Onda sam pokušao konvertirati u MP4 (ili bilo što drugo). Konverzija je OK što se videa tiče, ali audio prestaje nakon što završi prva skladba s playliste i dalje je tišina.

Istraživanjem sam došao do toga da je to zato što "!#%!#&$ iPhoto exportira glazbu na način da je svaka pjesma s playliste u svom posebnom audio tracku. Tako da MOV ima 15 audio trackova

Što mi je činiti? MOV format mi apsolutno ne odgovara, stvar se mora moći reproducirati na XBMC (zapravo na RaspBMC). Moram to konvertirati u neki normalan format, ali bi htio da ostane i normalan audio.

Dva smjera su u kojima bi mogao ići, molim pomoć za bilo koji, s obzirom da nisam baš doma s tim stvarima:

1. kako napraviti merge svih 15 pjesama iz iTunesa u jedan veliki MP3 (po mogućnosti s cross-fadeom, ali nije uvjet)?

2. kako napraviti konverziju tog MOV-a na način da od 15 audio trackova napravi MUX u jedan jedini (jer je u svakom audio tracku cijelo vrijeme tišina osim tih 2-3 minute koliko traje ta pjesma, i to na tom mjestu kad ta pjesma po redu ide)?

Hvala!
29.03.2014 | 15:58
Toast-aj ga !
Bar mislim ?
29.03.2014 | 17:13
smayoo kaže:
1. kako napraviti merge svih 15 pjesama iz iTunesa u jedan veliki MP3 (po mogućnosti s cross-fadeom, ali nije uvjet)?


Najlakše bi bilo da te pjesme pobacaš u GarageBand (dolazi sa svakim Macom) pa otale exportaš u jedan veliki mp3.
Ili možeš pokušati s ovim setom Appleskripti, rade na 10.6... iTunesJoin

2. kako napraviti konverziju tog MOV-a na način da od 15 audio trackova napravi MUX u jedan jedini (jer je u svakom audio tracku cijelo vrijeme tišina osim tih 2-3 minute koliko traje ta pjesma, i to na tom mjestu kad ta pjesma po redu ide)?


Ovako napamet mi ništa ne pada na pamet, osim, ne znam, probaj ubaciti u iMovie, pa odande exportaj, možda upali? Ja bi prvo probao sa starom verzijom iMovieja.


Bilo bi super i da probaš to exportat sa novim iPhotom, znači onim sa 10.9 sistemom...

A moj savjet, za ubuduće, kupi ovaj program, nije skup, vezan je uz iPhoto library, a milina je s njim raditi takve stvari. Fotomagico od Boinxa
29.03.2014 | 18:22
Hvala na savjetima i smjernicama, prije svega.

$100 ne da nije skupo, nego je skupo da mi oči iscure, s obzirom da se radi o nečem što mi treba jednom u n godina. Dakle, Fotomagico - križaj.

Taj Garage Band - krenuo sam u tom smjeru, ali nije mi intuitivan, ali baš nimalo. Poubacivao mi je 15 pjesama iz iTunesa opet kao 15 paralelnih trackova, a ja ih želim jednu iza druge. Koliko je uopće vjerojatno da netko potegne drag & drop 10 pjesama iz iTunesa u GarageBand i da ih želi smiksati da svih 10 svira istovremeno????!

WTF, što dalje da radim s tim? Jesi ti to koristio? Može nekih par koraka? Jednostavno se ne snalazim, a nemam vremena sad proučavati.

Za iMovie - to je, u smislu neintuitivnosti, još gore go*no od GarageBand pa baš ono jako zazirem da idem išta pokušati...

iPhoto najnoviji, naravno, nemam, jer nisam na 10.9, nego na 10.8. Iz kojeg razloga mi, pretpostavljam, ni one skripte neće raditi... Ali mogao bi playlistu exportati pa potegnuti u itunes na starom lapu, on je na 10.6... To mi možda još bude najjednostavnije...
29.03.2014 | 18:32
Eto, trebao sam poslušati sam sebe pa niti ne pokušavati s iMovie. Jer iMovie ne može importirati MOV filmove. Ne kuži ih uopće. Apple, je*em te u tvoje "standarde".
29.03.2014 | 20:10
Imaš onaj stari originalni iMovie i onaj novi sa ikonicom u obliku zvijezde. Moja greška kaj nisam precizirao, onaj stari bi to morao otvoriti pod mus. Novi je i meni neintuitivan u odnosu na starog...
29.03.2014 | 20:16
smayoo kaže:
$100 ne da nije skupo, nego je skupo da mi oči iscure, s obzirom da se radi o nečem što mi treba jednom u n godina. Dakle, Fotomagico - križaj.


A dobro, ja sam ga kupio kad je bio na akciji nekoj, nemam čak ni ovu zadnju verziju... 100$ za to jest puno, al valjda im ide...


Taj Garage Band - krenuo sam u tom smjeru, ali nije mi intuitivan, ali baš nimalo. Poubacivao mi je 15 pjesama iz iTunesa opet kao 15 paralelnih trackova, a ja ih želim jednu iza druge. Koliko je uopće vjerojatno da netko potegne drag & drop 10 pjesama iz iTunesa u GarageBand i da ih želi smiksati da svih 10 svira istovremeno????!
WTF, što dalje da radim s tim? Jesi ti to koristio? Može nekih par koraka? Jednostavno se ne snalazim, a nemam vremena sad proučavati.


E, sad, ne koristim GarageBand, no on je baš za to namijenjen. Imaš 15 trackova, složi ih tako da idu jedan za drugim, nešto kao layeri jel... jedna ide do 5:05 minute, pa stavi drugu ispod nje da krene od tada gdje ova završava i tak ih slažeš jednu ispod druge slijeva nadesno.... Kao sendvič Tako je bar logika u Motionu, a sve je to na isti kalup.
Onda ima to sigurno znam opcija Save as koja bi to trebala exportat. A negdje tam ćeš naći i fade in out ili crossfade pa i to moš ubaciti... Baci pogled na help, brzo ćeš naći.

Za iMovie - to je, u smislu neintuitivnosti, još gore go*no od GarageBand pa baš ono jako zazirem da idem išta pokušati...


Kako rekoh maloprije, originalni iMovie iz '06 ili ranije i to radi, samo, gdje ćeš ga naći...

iPhoto najnoviji, naravno, nemam, jer nisam na 10.9, nego na 10.8. Iz kojeg razloga mi, pretpostavljam, ni one skripte neće raditi... Ali mogao bi playlistu exportati pa potegnuti u itunes na starom lapu, on je na 10.6... To mi možda još bude najjednostavnije...


Zato sam ti i dao one skripte jer sam bio uvjeren da si još na 10.6
29.03.2014 | 21:00
Nažalost, novi MBP 2012 neće na 10.6 bez nekog hackiranja. A da sam htio hackintosh, onda bi si kupio nekog plastišu za 3x manje novca pa bi imao hackintosh.
Elem hvala još jednom na svim smjernicama, evo koprcam se... Kad se iskoprcam, javim rezultat...
30.03.2014 | 00:08
Problem je, dakle, riješen na slijedeći način:

1. iTunesJoin skriptom je od 15 iTunes pjesama načinjena jedna jedinstvena m4a datoteka (na stroju sa 10.6.8 OS-om)
2. Napravljena je nova playlista u iTunesu koja se sastoji samo od te jedne jedine dugačke spojene "pjesme"
3. U iPhoto je za slideshow određeno da svira ta playlista
4. Napravljen je export slideshowa u MOV
5. Handbrakeom je MOV prebačen u MP4

Glupi workaround, ali je od svega bio najbrži i najjednostavniji.

Inače u Handbrakeu pod audio ima opcija da se konvertira sve audio trackove, ali to svejedno ne pomaže jer se dobije MP4 s 15 audio trackova koje se onda mora ručno birati, i to u pravom času, da se prebaci s pjesme na pjesmu. Pušiona.
30.03.2014 | 09:45
Mislim da si trebao koristit QT7 onaj placeni i ne bi se tako mucio.
30.03.2014 | 15:35
zabac kaže:
Mislim da si trebao koristit QT7 onaj placeni i ne bi se tako mucio.


Vidiš, to mi nije palo na pamet da možda on to nema... A to je osnova koju uvijek svi naprave kod friške instalacije (barem na OSovima koji su dolazili s njim)... Fali mi jako QT7 na novim OSovima... A ova nova verzija nikako da ga dostigne.
30.03.2014 | 16:18
$30 za QT7 Pro jest bitno manje nego ranije predloženih $100, ali moram priznati da taj novac ne bi bio spreman platiti jednostavno zato što ne vjerujem Appleu da nisu i tamo nešto za*ebali. Izbacili podršku za neki format. Onemogućili konverziju iz baš ovog u baš ono da bi natjerali korisnike da kupe (lupam napamet) ATV umjesto Raspberryja... Itd.
30.03.2014 | 18:08
smayoo kaže:
$30 za QT7 Pro jest bitno manje nego ranije predloženih $100, ali moram priznati da taj novac ne bi bio spreman platiti jednostavno zato što ne vjerujem Appleu da nisu i tamo nešto za*ebali. Izbacili podršku za neki format. Onemogućili konverziju iz baš ovog u baš ono da bi natjerali korisnike da kupe (lupam napamet) ATV umjesto Raspberryja... Itd.


S obzirom da je QT7 napušten - mislim da bi bilo sasvim u redu da skineš serial i ukucaš ga u System prefsima. QT7 je abandonware, dakle, nema grižnje savjesti. Ionako su ti svi codeci i podrška već u stroju, samo zaključani tim serialom. Ionako ne vjerujem da se može kupiti još

Poslovno to koristim već godinama i sve je pic pic, QT je bio Appleovo majstorski odrađeno čedo.
30.03.2014 | 18:59
Enivej... odradio sam ovako kako sam opisao... Nije više bitno. Do iduće prilike za par godina. A dotle... tko zna koji će OS, softver i sve ostalo biti aktualni. Hvala još jednom.
30.03.2014 | 20:06
Zar se nije moglo u iMovieu ubaciti slike, i tih 15 traka? Tako ih ja radim, i exportam kasnije i to je to
31.03.2014 | 07:04
Možda i je. iMovie mi je posve neintuitivan komad softvera i ne koristim ga. Nikad ga se ne sjetim.
Koristio sam ga (uspješno) samo jedan jedini put. Jedan mehanizam nije dobro radio pa sam ga snimao mobitelom i onda ubacivao oblačiće s tekstom da označim interakciju s drugim događajima (tipa "operater pritišće dugme" i sl.). A i to je bilo tako bolno iskustvo... ne želim ga se ni sjetiti...
31.03.2014 | 10:21
iMovia (starija verzija) je meni koristila kad sam s DV kamere prebacio video u komp i posložio kako mi paše film (kućni video) i to sam poslije učitao i iDVD i napravio DVD za starce. Za drugo mi nije koristio.
GarageBand je neloš program, ali traži učenje i moglo se prebaciti tih 15 pjesmi i eksportirati kao jedna, ali ih je trebalo po traci pomaknuti (gdje prva, završi, druga počne i tako do kraja).
Nisam probao, ali QT radi i bez koda, ali nema konverzije.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 22 sati, 10 minuta
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.18 Seconds

Provided by iJoomla SEO