WACOM Intuos5 Touch
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

WACOM Intuos5 Touch


27.06.2013 | 09:40
Namjeravam kupiti WACOM Intuos5 Touch tablet. Ili nesto slicno...

Citao sam neke reviews da ovaj najmanji model (cca 6" x 4") je jako nepraktican na velikim rezolucijama (imam rMBP) i da ljudi savjetuju barem Medium (8.8" x 5.5" Active Area).

Dok drugi kazu da je dovoljno samo zoomirati sliku i da je to u principu nebitno, i ne utjece na funkcionalnost tableta. Vise se zrtvuje komfor u radu...

Moze neka info ili savjet na ovu temu od postojecih vlasnika ili korisnika?

Unaprijed hvala!
27.06.2013 | 11:18
Wacom tablete koristim već puno godina.
Prvi sam uzeo za probu, neki mali minjaturni. Od onda više ne koristim miš.

Trenutno mi je ovo treći po redu, Bamboo Fun. Aktivna površina 9x14 cm.
Bez problema pokriva moje potrebe u radu sa svakodnevnim aplikacijama plus InDesign, Illustrator, Photoshop na ekranu od 27".

Vjerujem da bi veći radio još bolje, ali za sada ovaj mi je skroz ok.
Uglavnom preporučam tablet kao input device.
Velikoj većini ljudi on ne paše i rađe se drže miša. Kod mene je obrnuto
27.06.2013 | 13:52
Ja koristim Wacomov Intuos 3 već par godina i nezamjenjiv mi je u profesionalnom radu s grafikom. Ja sam uzeo A5 wide jer mi je dimenzijama više odgovarao omjeru monitora (16:9 ili 16:10), ali to ne igra toliku ulogu jer se bilo koja veličina ekrana može mapirati na površinu tableta. Ova veličina mi je taman i po zauzeću na stolu tako i u radu, jer onaj veći koji je bio (A4 ili A4 wide) je prevelik i ruka se više umara jer mora napraviti veći put.
Ovaj tablet kojeg si naveo odgovarat će ti za rad, ali ja bih ipak išao na medium, u stvari ovisi sve za što će ti taj tablet služiti. I da, ako možeš svakako uzmi Wacom, ostale marke i nisu nešto, bar ne za nekakav profesionalniji rad. Ja namjeravam uzeti i Wacomov Inkling, zanimljiva stvar.
27.06.2013 | 21:34
Služiti će za videoigre! LOL
28.06.2013 | 04:54
Uzecu ja ovaj medium, iako mi je 15x10" prilicno veliko na stolu, mada nece mi to biti primarni input device, tako da nece cijelo vrijeme biti na stolu.

Ne treba mi ni za crtanje jer ja kokos ne znam nacrati, vec iskljucivo za Photoshop i Aperture.

Mada imam osjecaj da ce zavrsiti kod kcerke da boji digitalne bojanke

Hvala svima na savjetima!


@Zabac:

Da si nekada probao Angry Birds na Wacom tabletu, ne bi tako pricao
28.06.2013 | 08:46
Tableti obicno sluze za prostorucno nesto. Crtanje, retusiranje. Ipak je prirodnije imati olovku nego misa u ruci. Za Aperture ne znam kako ce ti koristiti. Za PS bi koristilo. Vise bude koristilo djetetu za bojane i crtanje. Ljute ptice igrati na kompu, molim te. To je za iPhone rezervirano. Cak ni na iPadu mi nije bog zna sto.
29.06.2013 | 08:24
Odluka je pala na manji model, prvenstveno radi mobilnosti i manjeg zauzeca na stolu.

Porucen je, pa javim dojmove kada stigne.

Ako se pokaze da mi je fizicki premalen, neko u BiH/HR ce biti presretan da ga kupi debelo ispod nase cijene


@Zabac

Pa nije valjda da koristis profesionalni telefon da igras igrice?
29.06.2013 | 08:55
Opet si pao u mrtvu petlju?
Kažem za što se obično koristi. Možeš i luk gore rezati, ali nije uobičajeno, kao što nije uobičajeni igrati igrice preko tableta.
Ne razumijem usporedbu s profesionalnim telefonom? Ja koristim prastari Wacom tablet 10x15cm za retuširanje, ali za tekst procesor mi je lakše koristiti tipkovnicu i miša (ne kažem da bi i tablet bio upotrebljiv.

Ti si to negdje vidio na rasprodaji i/ili s popustom i sad tražiš opravdanje koji kupiti. Ako znaš za što ti treba, tada znaš koji ti treba.
Gore su ti napisali što tko koristi i za što koristi.
Nadam se da će bar tvoja kćer uživati u bojanju.
29.06.2013 | 09:38
drlovric kaže:
Pa nije valjda da koristis profesionalni telefon da igras igrice?


Koji profesionalni telefon? iPhone nije profesionalni telefon, nego skupa igračka.
29.06.2013 | 09:46
To je bila parodija na situaciju kada se Zabac zacudio sto ja profesionalno racunalo (rMBP) koristim za "igrice"

Tako i ovaj tablet. Mozda mi za nista nece koristiti, mozda hoce. Nikad ne znas.

Svi ljudi ih hvale i kazu da osjetno olaksava obradu fotografija. Ako cu vec kupiti tablet, kupicu pravu stvar (Wacom), a ne neku igracku. Zato sam htio cuti misljenja postojecih vlasnika...

Po meni, najveca mu je prednost sto je jako tanak i lagan, pa mi ne predstavlja nikako opterecenje u prtljazi

Ako se ispostavi da mi ne treba ili ga jako rijetko koristim, neko ce ga vec kupiti kao i 12345 stvari prije njega, jer trziste za takve premium stvari uvijek postoji.
29.06.2013 | 20:37
Zato si uzeo jeftiniji?
_____
To me podsjetilo na Peru koji je izlazio u Vjesniku, a crtao ga je Oto Reisinger. Karikatura je negdje iz '70. Pero (glava obitelji) se penje po krovu i postavlja antenu za televiziju, a Klara (žena) viče da što će mu antena kad nemaju televizor. Pero odgovara da svaka bolja kuća ima antenu na krovu!
30.06.2013 | 04:40
Veci je 10 x 15". Nemam ja prijatelju toliki stol na raspolaganju

Vecina mojih radnih aktivnosti je u ratnim zonama...

Ovaj mali super stane u prtljagu, bez da plasim da ce se ostetiti.
30.06.2013 | 10:02
zabac kaže:
Zato si uzeo jeftiniji?
_____
To me podsjetilo na Peru koji je izlazio u Vjesniku, a crtao ga je Oto Reisinger. Karikatura je negdje iz '70. Pero (glava obitelji) se penje po krovu i postavlja antenu za televiziju, a Klara (žena) viče da što će mu antena kad nemaju televizor. Pero odgovara da svaka bolja kuća ima antenu na krovu!




Tako su ljudi kupovali i perilice, makar nisu imali električni priključak.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 11 sati, 8 minuta
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.11 Seconds

Provided by iJoomla SEO