PDF u raster PDF
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

PDF u raster PDF


05.03.2013 | 12:06
Nekoliko puta na godinu mi treba pdf dokument pretvoriti u rasterizirani pdf - da bude svaka stranica slika.
Nekad je bila mogućnost kreirati printer kao Acrobat PDF i kod printanja pdf dokumenta izabere se taj printer, u Advanced se izabera Print as image i priča gotova.

Nema više mogućnosti instaliranja Acrobat PDF printera. Ona druga opcija koja funkcionira u svim aplikacijama kod Acrobata ne ide, Print>PDF>Save As PDF ne dozvoljava.
Za sada se snalazim da cijeli pdf dokument snimim kao tiff. Onda kreiram novi pdf dokument iz tih tiff-ova.
Puno gigabajta, resursa i vremena.

Postoje aplikacije koje to rade, ali nisu besplatne, neke su čak i poprilično skupe.
Za par dokumenata godišnje ne izgleda mi privlačno kupovat i stavljat neku aplikaciju na komp radi toga.
Pokušavam to izvesti linijom većeg otpora

Zna li netko kako se to može pojednostaviti, da bude kao što je nekad bilo, neki PDF printer?
  • num
  • Korisnik
  • 3
05.03.2013 | 13:13
Zašto ti treba rasterizirani PDF?

Ako ti ne predstavlja problem raditi u terminalu imaš naredbu tiff2pdf koja pretvara TIFF u PDF i koja je dio GhostScript paketa koji možeš instalirati besplatno npr. pomoću MacPorts (www.macports.org).
05.03.2013 | 13:32
num kaže:
Zašto ti treba rasterizirani PDF?


Zbog zaštite dokumenta.


Ako ti ne predstavlja problem raditi u terminalu imaš naredbu tiff2pdf koja pretvara TIFF u PDF i koja je dio GhostScript paketa koji možeš instalirati besplatno npr. pomoću MacPorts (www.macports.org).


TIFF2PDF ima i sam Adobe Acrobat. Zna raditi i sa drugim vrstama dokumenata u 2PDF.


Zanima me kako preskočiti konvertiranje "u" i "iz" slike.
Sada radim "vektorski" PDF -> u sliku (tiff) -> u (combine to) "raster" PDF.
Prije sam radio "vektorski" PDF -> Print to Acrobat PDF as image.
05.03.2013 | 13:51
Ja ti ne znam kako preskočiti, ali možda bi ti pomoglo pomoću automatora ili applescripta te korake automatizirati i gurnuti u pozadinu (te eventualno, pričam napamet jer ne znam kakvi su dokumenti, raiditi obradu stranicu po stranicu tako da ne trošiš neko čudo RAM-a i diska za taj međukorak)?
05.03.2013 | 16:14
Zna li netko kako se to može pojednostaviti, da bude kao što je nekad bilo, neki PDF printer?

Može se direktno iz Acrobata, koristeći kombinaciju watermarka i flattenera.

Prvo moraš pripremiti watermark. Treba ti bilo kakva slika velika barem onoliko koliko je velik PDF dokument. Nije bitno što je na slici. Preporučam snimiti je u 1 DPI, da bude što manja. Watermark veličine 50x50 cm snimljen s 1 DPI imat će 20x20 pixela. Snimi ga kao BMP ili JPG. To radiš jednokratno, pod uvjetom da napraviš dovoljno veliki watermark (koji će ti služiti za sve dokumente).

Nakon toga u Acrobat učitaš PDF kojeg želiš rasterzirati. Odeš na Tools/Pages/Edit Page Design/Watermark/Add Watermark i pod File dodaš pripremljeni watermark. Isključi Scale relative to target page i postavi opacity na 0% (da se uopće ne vidi).

Otvori Tools/Print Production/Flattener Preview. Možeš odmah prekinuti preview koji generira (klikni Cancel), nepotreban je. Raster/Vector Balance postavi na 0 (samo raster). Rezolucije (Line Art and Text i Gradient and Mesh) postavi na željene (300, npr.). Pod Apply to PDF odaberi All pages in document i klikni Apply.

Acrobat će provjeriti: "This operation cannot be undone. Would you like to proceed?", potvrdi (Yes). Nakon toga Acrobat će rasterizirati sve što se nalazi ispod (prozirnog) watermarka. Dakle, sve.

Ugasi Flattenerov prozor i snimi tako dobiveni (rasterizirani) PDF.
05.03.2013 | 17:14
Djipi kaže:
Zna li netko kako se to može pojednostaviti, da bude kao što je nekad bilo, neki PDF printer?

Može se direktno iz Acrobata, koristeći kombinaciju watermarka i flattenera.
..



Ovo zvuči zanimljivo.
Probat ću večeras pa se javim s rezultatom.
05.03.2013 | 17:45
A da probas instalirati aplikaciju "PDFwriter for Mac" koja se ponasa kao pdf printer? Opis aplikacije sa stranice autora:

"...

Description
PDFwriter is a printer driver for Mac OS X, which will let you generate PDF files by simply printing.

PDFwriter is heavily based on CUPS-PDF. It doesn't use ghostscript to generate PDF files, instead it uses the Mac OS X internal pdf capabilities.

..."

Link na stranicu je: http://sourceforge.net/projects/pdfwriterformac/
05.03.2013 | 20:32
H2O kaže:
num kaže:
Zašto ti treba rasterizirani PDF?


Zbog zaštite dokumenta.


A zašto misliš da si zaštitio dokument ako ga rasteriziraš?

Mislim da si samo otežao nekome da pretvori sliku u tekst.
05.03.2013 | 21:13
Da. A normalnim korisnicima je onemogućio pretraživanje. Ali eto, čovjek ima svoje razloge...
05.03.2013 | 21:42
... i copy i paste
05.03.2013 | 22:03
zabac kaže:
H2O kaže:
num kaže:
Zašto ti treba rasterizirani PDF?


Zbog zaštite dokumenta.


A zašto misliš da si zaštitio dokument ako ga rasteriziraš?

Mislim da si samo otežao nekome da pretvori sliku u tekst.



Ako si utrošio puno sati rada i znanja da bi napravio neki dokument onda to ponekad nešto i vrijedi i ima smisla malo zaštitit.
Ima onih koji jednostavno znaju staviti svoje ime gore ili logo i koristiti takve dokumente kao svoje. Ili oni napredniji naprave neki export u word ili copy/paste ili "snađu" se već nekako.
Ako ubaciš neki svoji watermark ili background ili header/footer može se to sa parstoklikova u parstosekundi očistiti parstostranica.

Ako taj isti watermark ili kojugod drugu zaštitu rasteriziraš i "stopiš" zajedno sa sadržajem, onda je malo teže da bilo tko predstaviti sadržaj kao svoj.

Ne postoji savršeno rješenje, uvijek je tu nadmudrivanje i svemu se prije ili kasnije može doskočit. Nekad jer se to isplati, nekad iz inata, nekad nitko ne zna razlog, ...
Ako je već netko odlučio uzeti tekst, vjerojatno će to uspijeti napraviti, ali da mu se ne svede sav posao na save as, export ili copy/paste

Možda postoje i pametnije metode, ja sam se sjetio ove.
Ako netko zna još koji zanimljiv način slobodno neka se pohvali
05.03.2013 | 22:47
Naravno, imaš i standarnu mogućnost zaštite PDF dokumenta koju nudi Acrobat. Možeš onemogućiti copy, print, edit (selektivno). Uz password. Ako staviš dovoljno složen password (možeš čak i neki nasumični od nekog online password generatora, napucaj ga na 30-40 znakova s interpunkcijama, jer ga ionako ne moraš zapamtiti, čak ni zapisati) ovo je zaštita koju nije baš jednostavno probiti, a omogućava pretraživanje teksta.
06.03.2013 | 00:55
Printscreen se uvijek može napraviti. Može se seljački poslikati ekran. Ima načina ali nisu jednostavni.
06.03.2013 | 15:04
Dakle, dobiješ opet isto kao da si krenuo od rasteriziranog pdf, samo što pdf nije rasteriziran pa search normalno radi
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 14 minuta
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.56 Seconds

Provided by iJoomla SEO