Apple Music "Song unavailable in region"
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Apple Music "Song unavailable in region"


15.01.2023 | 19:32
Pozdrav svima, u zadnje vrijeme mi na Apple Music na dosta pjesama javlja "Song unavailable in region" na iPhone-u, a na Mac-u su samo sive.
imam osjećaj da je to od prije nove godine, a nemam samo ja taj osjećaj: www.reddit.com/r/AppleMusic/comments/103...n_region_in_croatia/

Primjer je npr. zadnji Rundekov album, sve pjesme imam osim Ena i još neke (zaboravio sam koje jer nisam produžio pretplatu)

Zbilja previše pjesama na albumima koje slušam fali, a neću obnavlati pretplatu ako se to ne riješi.
Otvorio sam i case na Apple support i dobio glup odgovor i dalje ne odgovaraju na moju primjedbu da nisam zadovoljan i da provjere konkretan slučaj:
This content may have been removed by Apple or the content provider for many reasons. You can contact the content provider directly via email or their website to ask why they’re no longer offering this item on the Apple Music service.

Da li netko još ima takav problem?
Sumnjam da je ZAMP dozvolio 70% pjesama po albumu, a ostale ne.
Volio bi znati da li se ovo ispravilo ili ispravlja prije nego obnovim pretplatu
15.01.2023 | 19:59
Nema ZAMP veza s time.
15.01.2023 | 20:10
Nedavno sam imao isti problem, pa pogledaj pod iphone.www.jabucnjak.hr/forum/iphone/210265-iphone-se-2-14.4.2.html
15.01.2023 | 20:47
Radi svoje ripove i problem riješen. Slab je Apple music sa ponudom, nazovimo to svaštarom, od svega po nešto, a kad treba nešto konkretno - onda gotovo ništa, i još da im platim. Fora su
15.01.2023 | 21:06
Koji je smisao imati Apple music i svoje ripove
Želim da su mi dostupne pjesme s pretplate, sve, a ne samo neke u albumu.
Pošto i na Macu i na iPhone su jedno te iste pjesme zasivljene nema veze niti jel sam ju skinuo za offline mod ili ne.
I dalje mi to ne izgleda kao neka pravna-regionalna stvar jer mi nema smisla da u hrvatskom albumu od 13 pjesama dvije nisu dostupne u HR.
Više kao bug u Apple music steram servisu, a ne iOS/macOS
15.01.2023 | 21:22
Spotify.
15.01.2023 | 21:57
Najbogatiju ponudu pjesama ima YoutTube Music. Placam YT Premium, pa sam i to dobio besplatno.

Odjavio sam Spotify nakon sto sam se uvjerio da je odlican servis.

Mali problem je sto ne mogu Like pjesmu kroz CarPlay interface. Apple i Google se nesto prepucaju pa to eto nema. Ali uredno to mogu napraviti na Apple Watch dok vozim, tako da nije neki belaj
15.01.2023 | 22:04
alojz kaže:
Koji je smisao imati Apple music i svoje ripove


Smisao svojih ripova je taj da imaš SVOJU glazbu koja te zanima, UVIJEK I BEZ ZADRŠKE, za razliku od streaming servisa gdje imaš SVE dokle god plaćaš, a kad prestaneš plaćati onda ustvari NEMAŠ NIŠTA.

Možda si ti mlađa generacija pa to ne razumiješ, niti ti je možda pojmljivo, ali nekada se glazba skupljala, kupovale su se ploče, CD-i, glazba se studiozno SLUŠALA, proučavale su se biografije bandova i glazbenika. Ovo danas mi se sve čini da se glazba svodi na pozadinsku buku, tek toliko da nešto svira.

Dakle moj rip s LP-a ili CD-a, moj album, moja glazba, moja sloboda. Uvijek, kad god poželim. Stan, kuća, auto, računalo 1,2,3...55. Mobitel bilo koji... Pišem i brišem, miksam, mijenjam i kopiram. Bez DRM-a, bez ograničenja. Moj, rip, moja sloboda
16.01.2023 | 12:20
Hvala svima na odgovorima i preporukama ali situacija je sljedeća, nisam baš mlađa generacija makar nisam ni star pa imam kolekciju LP-ova, za najveću kvalitetu i svoje ripove za koje koristim Audirvanu spojenu na dosta kvalitetan sustav i kolekciju FLAC-ova, DSD-ova i slično.
Za TO GO, a i otkrivanje glazbe, jednostavnost korištenja i finalnu cijenu mi najbolje odgovara Apple Music.
Losseless format je najkvalitetniji i najjeftiniji od svih ostali servisa.
Family pretplata je 9,99€, može ga koristiti bilo tko u obitelji u na najvećoj kvaliteti streama, za primjer TIDAL je 15€ u toj kombinaciji.
Osim toga synca sa Apple TV, Mac, CarPlay... na elegantniji način od ostalih

Zbog svega navedenog me i dalje zanima odgovor na moje pitanje, a to je da li netko ima više info od mene što se dešava, da li se riješio problem ili ću morati otvarati još par ticketa na Apple support dok ne završi na nekom višem nivou supporta koji ima odgovor...
16.01.2023 | 13:43
Možda neke pjesme jednostavno nisu pokrivene autorskim pravima za naše područje. Ali onda kažeš da nema neke pjesme od Rundeka, pa mi je opet čudno.

Možda da pokušaš napraviti account na US Apple music (ne znam da li se uopće može) pa vidi onda. Ne znam zašto kompliciraju toliko, kad se već plaća, onda neka budu otvorene sve mogućnosti.

Srećom imam glazbe za pet života, pa ni ne gledam takve servise, bio sam probao, ali nije to za mene. Premalo pravih stvari, recimo 12" singlova i slično. Ništa od dragulja, samo konzumerizam za široke mase.

Jedino im je ok radio DJ lista.
16.01.2023 | 23:59
Apple Music/iTunes koristim cca. 15 godina. Naravno kako bih koristio sve što se nudi, jer kod nas nije bio dostupan kreirao sam tada US account. Dolaskom Apple Musica ostao sam na US accountu, a za probu sam otvorio HR account. Cca 30% pjesama dostupnih na US accountu nije dostupno na HR accountu, a to ima isključivo veze s licencnim ugovorima. 
Apple naravno pokušava na najvećim i najjačim tržištima osigurati sva prava, a na manjim tržištima bitno mu je da je prisutan, a onda od lokalnih glazbenih udruga/unija i distributera za neko tržište ovisi koliko toga će se pojaviti na njihovom servisu.

Provjerio sam Rundeka i Haustor na US accountu i sve pjesme su dostupne za slušanje. Očito iz nekih nama nepoznatih razloga nemaju prava za reprodukciju svih pjesama u Hrvatskoj. 
Spoj slabog tržišta, hrpa regulacija i suludih zahtjeva i dobijemo ovo što imamo.
99% pjesama kojih sam se sjetio našao sam na US Apple Musicu, a imam cca. 3000 slušanja mjesečno. Naravno ako netko hoće neke specijalne mixeve i edite za to mu je bolji Beatport, Mixcloud, SoundCloud, Bandcamp ili neki sličan servis.

Da nije problem samo s Appleom i dostupnom glazbom isti problem imaju i drugi servisi:
"Spotify itself doesn’t upload the music. Depending on who owns the music, it’s the responsibility of the artist or the label to distribute it.
In short, if you can’t find a piece of music, it’s likely a problem with the label and distributor of the music, and not the music service itself."
17.01.2023 | 06:25
Dajte neki konkretan primjer. Ja zasivljenw pjesme nisam vidio.
Koji tocno album i koja tocno pjesma.
17.01.2023 | 07:48
Ja sam uočio taj problem prije nekoliko mjeseci, mislim da je bila "Sweet dreams" od "Eurythmics", album "Greatest Hits". Gotovo cijeli album "Prodigy - The Fat Of The Land". A ima toga još brdo.
17.01.2023 | 08:49
Ne sjećam se svih konkretnih primjera ali ono zadnje što sam uspoređivao su Apple Music i Spotify.
Oba sa HR accountom na Spotify sve dostupno, na Apple Music nije.

Primjer 1
Izvođač:
Darko Rundek Jazz Orkestar HRT-a

Album:
Za vašu poslijepodnevnu razonodu

Pjesma:
Ena

Na Apple Music zasivljena, na Spotify dostupna


Primjer 2
Izvođač:
Eric Clapton

Album:
461 Ocean Boulevard

Na Apple Music zasivljeno nekoliko pjesama, na Spotify dostupne sve


Za Eric Claptona sam siguran da je prije nove godine sve bilo dostupno


Za sve ostale albume kada se gledaju online ako nisu skinuti na uređaj se nedostupnost prepozna po redoslijedu pjesama.
Nedostupne uopće ne prikaže pa je redoslijed pjesama npr. 1345689, znaći 2 i 7 fale
17.01.2023 | 16:29
Dakle.


ena.jpg



Kod mene sve radi. Bit će da si zapeo s nekim bugom. Si pokušao odlogirati se skroz i opet ulogirati, na svim uređajima?
17.01.2023 | 16:40
drpongrac23 kaže:
Ja sam uočio taj problem prije nekoliko mjeseci, mislim da je bila "Sweet dreams" od "Eurythmics", album "Greatest Hits". Gotovo cijeli album "Prodigy - The Fat Of The Land". A ima toga još brdo.


Ista stvar i s ovim. Bilo na iTunesu, bilo na Music app na kompovima... Sve vidim i sve radi.

HR account. Neki bug?
17.01.2023 | 16:43
alojz kaže:
Za sve ostale albume kada se gledaju online ako nisu skinuti na uređaj se nedostupnost prepozna po redoslijedu pjesama.
Nedostupne uopće ne prikaže pa je redoslijed pjesama npr. 1345689, znaći 2 i 7 fale


Pazi vamo.

Otvorim Music app na mobitelu, searh za Prodigy, Fat of the land, sve ok... Idem na Rundeka, Jazz, oooo... Nema Ene.
Isti album koji gledam na iTunesu na jednom kompu i na Music app na drugom kompu i sve pokazuje i svira, na mobitelu ne pokaže pjesme broj 6 (Ruke) i 10 (Ena).

Bugovi očito...
17.01.2023 | 18:33
Eee napokon da netko vidi o čemu pričam. Nisam lud znači
To je taj Bug ili problem za koji Apple support kaže da je do prava, a očite nije.
Očito ni Apple support nije što je nekad bio.
Sad ne znam kako da opet otovorim isti ticket ili što ali neda mi se plaćati pretplata na pola Apple music-a po punoj cijeni.

Tu se vidi da fale te dvije pjesme. Fale svugdje na svim mojim uređajima bez obzira na login/logout
Prilozi:
18.01.2023 | 16:22
Prodigy - The Fat Of The Land je oznacen s E. To je Explicit. Moze se ukljuciti i iskljuciti.
18.01.2023 | 16:26
Da na tom albumu. Inace Ruke i Ena se mogu naci na drugim albumima.
18.01.2023 | 16:32
Evo random upisao u search neke albume i na svakom fale pjesme


A5AEBE8A-88A4-4597-9BC3-5CB5E9AFB76D.png




8F8BE393-8D3A-4E7D-B2AE-C6D6C95850A1.png




9EF254D4-5A05-46F9-883F-80AA6829274E.png




Niti su neki egzotični albumi, niti su pjesme neka posebna izdanja.
19.01.2023 | 16:37
Jesi probao na kompovima? AppleTV? iPad?

Znači isti račun ali drugi uređaji, čisto da vidiš da li ima razlika, jer ako ima, par screenshotova i osvježiti prepisku sa supportom. Pa ima da pročačkaju, ovako se mogu izvlačiti.
19.01.2023 | 20:41
Ne kužim kako imate problema sa određenim pjesmama. Mada, ako me služi sjećanje, nekad davno prije neke su znale biti sive, iskočio bi neki prozor da ima neko ograničenje…..ali svejedno je išlo u play/library/download
Ja imam obiteljsku pretplatu nekih dvije godine i sasvim sam zadovoljan cijenom, uslugom i izborom.
Možda postaviti pitanje direkt u Apple
67E0DEFE-ECA5-438F-88B8-0EF12AAD862F.png
19.01.2023 | 20:44
Vanjuška kaže:
drpongrac23 kaže:
Ja sam uočio taj problem prije nekoliko mjeseci, mislim da je bila "Sweet dreams" od "Eurythmics", album "Greatest Hits". Gotovo cijeli album "Prodigy - The Fat Of The Land". A ima toga još brdo.


Ista stvar i s ovim. Bilo na iTunesu, bilo na Music app na kompovima... Sve vidim i sve radi.

HR account. Neki bug?


Imam ja HR account i nemam nikakvih problema. Možda je do verzije app ili iOS?!
20.01.2023 | 09:29
JOHN kaže:
Vanjuška kaže:
drpongrac23 kaže:
Ja sam uočio taj problem prije nekoliko mjeseci, mislim da je bila "Sweet dreams" od "Eurythmics", album "Greatest Hits". Gotovo cijeli album "Prodigy - The Fat Of The Land". A ima toga još brdo.


Ista stvar i s ovim. Bilo na iTunesu, bilo na Music app na kompovima... Sve vidim i sve radi.

HR account. Neki bug?


Imam ja HR account i nemam nikakvih problema. Možda je do verzije app ili iOS?!



Vidiš pjesme koje na mojim screenshotima nedostaju?
20.01.2023 | 22:21
Isti problem od neki dan.. Sve je radilo ej-okej i onda jedan dan par pjesama (pola liste, kako koja) - sivilo.. Onda idem ponovno pronaći istu pjesmu - nađe ju - normalno ju pusti.. Dodam onda TU "verziju" pjesme na playlistu.. nakon xy vremena, opet isto..

Neki k bagira
20.01.2023 | 22:56
alojz kaže:
JOHN kaže:
Vanjuška kaže:
drpongrac23 kaže:
Ja sam uočio taj problem prije nekoliko mjeseci, mislim da je bila "Sweet dreams" od "Eurythmics", album "Greatest Hits". Gotovo cijeli album "Prodigy - The Fat Of The Land". A ima toga još brdo.


Ista stvar i s ovim. Bilo na iTunesu, bilo na Music app na kompovima... Sve vidim i sve radi.

HR account. Neki bug?


Imam ja HR account i nemam nikakvih problema. Možda je do verzije app ili iOS?!



Vidiš pjesme koje na mojim screenshotima nedostaju?

Tako je, zato sam ti poslao. Pošalješ im oba screenshota, pa nek razmišljaju!
20.01.2023 | 23:17
Aaa sad tek vidim.
Meni fale pjesme 6 i 7, a tebi 6

Otvorio novi ticket i opet kaže content provider nije dozvolio pjesme.
Moram otvoriti još jedna ticket
23.01.2023 | 10:15
Evo da javim status nakon 4 otvorena ticketa.
U zadnjem sam im doslovno napisao korake što moraju napraviti i provjeriti i da ih molim da mi 4. put za redom ne zatvore ticket s generičkim first level support odgovorom.

Ukratko poslao sam ova dva screenshota gdje na hr accountu različite pjesme nisu dostupne, rekao da provjere s nekim zaduženim za sadržaj koje bi i da li bi sve pjesme trebali biti dostupne na tom konkretnom albumu + da provjere pjesme s nekih random albuma koje su počele faliti u zadnje vrijeme.

Javim kad saznam koji je razlog...
23.01.2023 | 15:41
Jesi provjerio da li su na kompu ili AppleTV dostupne? Ako jesu, to im isto napomeneš i to im mora zvoniti na uzbunu da provjere umjesto da kenjkaju.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati, 11 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, damir1, Ender, m@xym, Riba, temeljnik, Anonimci (572)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.63 Seconds

Provided by iJoomla SEO