Dolby Atmos
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Dolby Atmos


  • Dijete
  • Posjetitelj
15.06.2023 | 00:05
dpasaric kaže:

Koja je to šteta, komponirati tako nešto, a onda to može čuti tek najuža publika...


Slusat ce se to i u buducnosti.... al u drugu ruku, svako sa Airpods Pro (i nekih ostalih modela) si moze poslusat to "kak spada"
15.06.2023 | 20:44
Ja sam i dalje skeptičan prema tome da i najbolje slušalice mogu odemulirati pravi Dolby Atmos sa 16 nezavisnih zvučnika, a jedno sasvim sigurno ne mogu, a to je dio gdje se zvuk ne čuje, nego se osjeti tijelom.

Valjda će u nekom trenu netko standardizirati neki novi format samo za audio u višekanalnoj tehnici.
  • Dijete
  • Posjetitelj
15.06.2023 | 23:45
dpasaric kaže:
jedno sasvim sigurno ne mogu, a to je dio gdje se zvuk ne čuje, nego se osjeti tijelom.


Nema do basa po tijelu, naravno.. makar imam i losih iskustava - 1983. Dom Sportova, A.C. Kravic na basu mi udara po jako jako punom mjehuru, a Djole ne staje i nema pauze koju mi starci obecavaju, a pisa mi se na najjace... tad sam prvi i zadnji put pisao ispod tribina, jer se starom nije dalo gubit dragocjene minute i propustit djelicak koncerta..

dpasaric kaže:
Ja sam i dalje skeptičan prema tome da i najbolje slušalice mogu odemulirati pravi Dolby Atmos sa 16 nezavisnih zvučnika


2002. il 2003., u CD shopu u prolazu Kina Zagreb na Cvjetnom trgu su imali neki demo cd - i jako dobre sluske, nazalost ne sjecam se koje. Cd je bio snimka suskanja kutije sibica u 360 prostoru...



Nego, jel imas nekog u Cinestaru? Mozda se mozes dogovorit da ti puste album i ugase svjetla... u ovdasnjem "cinestaru" mozes unajmit dvoranu za igrat playstation <3 nisam jos, ali budem jedan dan...


p.s. Ja si zelim quadrasonic od HomePoda za po doma... al re-ce-si-ja neda...
16.06.2023 | 08:01
Bit ću bahat, ali Cinestarov setup zvuči kao hrpa jeftinih zvučnika na lošem koncertu. Možda je do njih jer to krivo podese, ali tamo se ne može ništa.

Ja sam mojim Dolby Atmos setupom super-zadovoljam, dapače, samodopadno ću izjaviti da je to najbolji Dolby Atmos koji sam igdje imao prilike čuti. Sigurno ima mnogo boljih, postoji po YT gomila koji moraju zvučati savršeno po specifikacijama, ali nigdje uživo kod nas to nisam našao tako složeno i podešeno, čak ni u audiofilskim slušaonicama tematskih trgovina.

Moj jedini problem je format zapisa, ja ne mogu nikako doći do Dolby Atmos verzije albuma Oxymore (naravno kupio sam original, ali to je samo stereo), a sve dalje prelazi u noćnu moru s nekakvim streaming servisima ili DRM zaštitom.
16.06.2023 | 10:37
Teške riječi padaju... Probaj barem taj Dark Side, njega možeš nabaviti na blurayu. Iako i ovo s hdmijem nije puno posla
  • Dijete
  • Posjetitelj
16.06.2023 | 12:43
dpasaric kaže:


Moj jedini problem je format zapisa, ja ne mogu nikako doći do Dolby Atmos verzije albuma Oxymore


Fakat, od tud je krenulo… skuzaj…
04.03.2024 | 23:46
Dok se moj voljeni Jarre smisli objaviti Oxymore na nekom fizičkom zapisu u Dolby Atmosu, prestigao ga je legendarni Boris Blank iz Yello. Novi album "Resonance" prava je audiofilska poslastica!



Osim Dolby Atmos snimke, na Blu-rayu je i Auro 3D verzija za one koji imaju pojačala koja to podržavaju.

Nakon slušanja glazbe u Dolby Atmosu, običan stereo zvuči kao što nam je nekada zvučao mono!
05.03.2024 | 17:51
Negdje sam ovo procitao.
Digital optical doesn’t support Dolby Atmos because it can’t transmit the Dolby Digital Plus or Dolby TrueHD audio codecs (both of which can contain Dolby Atmos audio). Digital optical cables only support up to 5.1 channels of audio. HDMI is the only method to send/receive signals with Dolby Atmos.
05.03.2024 | 17:54
Apple tv takodje trpi upravljanje eARC HDMI, pa tako kod mene jedan daljinski od tv uspije upravljati svim uredjajima. Zamisao je upravo da sve uredjaje spojis HDMI na tv, a potom HDMI eARC na pojacalo....
Ugodan dan.
05.03.2024 | 21:06
moragd kaže:
Negdje sam ovo procitao.
Digital optical doesn’t support Dolby Atmos because it can’t transmit the Dolby Digital Plus or Dolby TrueHD audio codecs (both of which can contain Dolby Atmos audio). Digital optical cables only support up to 5.1 channels of audio. HDMI is the only method to send/receive signals with Dolby Atmos.


Da, ali to nije bitno u mom slučaju jer podaci idu Ethernetom.
05.03.2024 | 21:12
moragd kaže:
Apple tv takodje trpi upravljanje eARC HDMI, pa tako kod mene jedan daljinski od tv uspije upravljati svim uredjajima. Zamisao je upravo da sve uredjaje spojis HDMI na tv, a potom HDMI eARC na pojacalo.....


Svi uređaji su kod mene spojeni na pojačalo, a ono je, kao i TV, na ethernetu. Ono što ide direktno na TV vraća se u pojačalo putem eARC-a.
06.03.2024 | 01:25
Oke, nisam onda dobro protumacio. Mislio sam da zvuk saljes na pojacalo putem optickog kabla i ne dobijas DA.
Drugi dio sam samo spomenuo, jer ne treba bjezati od dodatnog uredjaja. Sa svakim novijim OS i eARC to sve bolje funkcionira.
Sretno u svakom slucaju.
06.03.2024 | 01:53
moragd kaže:
Oke, nisam onda dobro protumacio. Mislio sam da zvuk saljes na pojacalo putem optickog kabla i ne dobijas DA.


Mac je meni spojen optikom na pojačalo i to radi lijepo za stereo audio iz iTunesa, a može i 5.1 iz VLC-a kada bih filmove gledao na monitoru Maca, ali to mi nema smisla pored velikog TV-a.

TV pak koristi DLNA uz Plex klijent i onda njemu Plex server na Macu šalje sve putem mreže i tu nema ograničenja u broju kanala, tako da se sav Dolby Atmos sadržaj s Maca uredno prikazuje i čuje.

Moj problem je što Jarre nije izdao Dolby Atmos izdanje albuma u fizičkoj formi (kao npr. ovaj Resonance od Blanka) i onda nemam suvisao način to poslušati - jer sve što imam su nekakve streaming kombinacije koje ili ne rade ili ne rade kako treba.
06.03.2024 | 08:32
Ma sad mi je jasno, oprosti jer nisam detaljno procitao u cemu je probelm.
Ali definitivno dajem glas za kupovinu Apple TV.
06.03.2024 | 09:47
Apple TV je odličan i ne skup uređaj za one koji nemaju neki smart TV. Njegov user interface je najbolji i sve to lijepo i glatko radi.

No, tko ima smart TV, koji sam po sebi podržava potrebne aplikacije, on ispada redundantan. U mom slučaju Apple TV ne bi ništa pomogao osim možda da imam pretplatu na Apple Music, što ne želim pored moje bogate osobne audioteke.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 35 minuta
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Maxxy, Riba, temeljnik, Anonimci (493)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.12 Seconds

Provided by iJoomla SEO