Apple TV - 1 ili 2?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Apple TV - 1 ili 2?


22.11.2011 | 18:20
zabac kaže:
Sorry, ali meni ovo ne bu nikad jasno. Zakaj ne kupite uređaj koji zadovoljava potrebe, nego tjerati nešto za što ovaj nije predviđen i onda kukati kako nešto ne štima, a sve se radi na vlastitu odgovornost. Imam WDTV i vrti sve i svašta, nije fensi-šmensi, ali nije ni neka nakarada. Nema Wi-Fi, ali ni to mi nije "za o glavu". LOL

ocigledno ljudi vole Apple proizvode ,kao i ja..)..i nista nije starsno uraditi Jailbreak..licno sam ga uradio istog trena cim mi stigao ATV2...jedino je trebalo da se malo raspita,i iskljuci auto update..al dobro....Sve mi sada radi savrseno..XBMC..PLEX...Surf...Media Player.....
Hvala...
23.11.2011 | 18:00
amsterdamxxx kaže:
zabac kaže:
Sorry, ali meni ovo ne bu nikad jasno. Zakaj ne kupite uređaj koji zadovoljava potrebe, nego tjerati nešto za što ovaj nije predviđen i onda kukati kako nešto ne štima, a sve se radi na vlastitu odgovornost. Imam WDTV i vrti sve i svašta, nije fensi-šmensi, ali nije ni neka nakarada. Nema Wi-Fi, ali ni to mi nije "za o glavu". LOL

ocigledno ljudi vole Apple proizvode ,kao i ja..)..i nista nije starsno uraditi Jailbreak..licno sam ga uradio istog trena cim mi stigao ATV2...jedino je trebalo da se malo raspita,i iskljuci auto update..al dobro....Sve mi sada radi savrseno..XBMC..PLEX...Surf...Media Player.....
Hvala...

ma raspital sam se i sve je stimalo "teoretski" cak sam radio npr. po ovom primjeru velim komp mi je pokazal da je sve uredu ali onda kad sam ga stavio na TV stara prica.....
24.11.2011 | 09:35
nazalost nema slike???
24.11.2011 | 15:35
evo juce instaliran i zadnji AtvFlash 1.0.....i sve radi super,uradjen i svaki update za programe instalirane u ATV2,sem originalnog Update-a...
24.11.2011 | 22:16
ovo sam mislio
24.11.2011 | 23:37
itunes bi trebalo da ti vrati na fabricku..tj tvornicku:) postavku...i da sve bude ok....verovatno si uradio update na zadnji fw...pa ti jailbreak ne radi......
uzmi pogledaj koji ti je sad FW u Atv....pa skini program ipswDownloader...preko koga ces da vidis ,da li je vec postavljena verzija za jailbreak za tvoj firmware,i tacno ce ti napisati kojim programom moras da uradis..
www.macupdate.com/app/mac/38235/ipswdownloader
27.11.2011 | 09:56
Da ne otvaram novu temu, ekipa jel netko od Vas nadogradjivao aTV1 s www.logicsupply.com/products/bcm970015 i uspio natjerati staru jedinicu da vrti 1080p?
Razmisljam ovih dana malo modificirati "jedinicu" pa osim veceg harda "uvaliti" i BCM970015 (kupovina preko eBaya)
27.11.2011 | 13:39
Ja sam dosta razmišljao o toj nadogradnji ali sam čitajući po netu došao do zaključka kako baš i nije nešto pouzdano i da ne radi baš kako bi trebalo, odnosno da često zna zaštekat.

E sad, jesam li ja nešto krivo protumačio ili ne, neznam, ali košta oko $50 na ebay-u pa ne želim bacat pare na nešto za što nisam siguran.
S obzirom na ovu cijenu od $20 definitivno bi probao kada dostava u Hrvatsku ne bi bila $62,34.

Ako ti probaš definitivno javi dojmove.
27.11.2011 | 19:24
Da se i ja javim u ovu temu

Prvo HVALA Scarface32 sto mu nije bilo mrsko ici u Apple Store pa ustati ujutro u 6 i ici na autobusku stanicu i poslati za Sarajevo Apple tv 2.Kralj si

E sada sve sam uradio tj JB-ko aptv i sve radi ali sada me zanima kako ubaciti icefilms i navi x.
pa ako neko ima vremena da malo pomogne.I jos me zanima dali postoji mogucnost da pustam filmove sa NAS imam segate network home storage.Ali mi je vaznije kako ubaciti plug in-ove
28.11.2011 | 18:36
sve sto si pitao MOZE..i Navi..i Ice..i Nas....
sto se tice Navi-X,i Icefilms....moram prvo da ti kazem da su to dva razlicita addonsa..cak Navi-X izgleda kao da je program u programu,ali ipak ne moze da radi bez xbmc....
nisam kuci...pa cu probati nabrzaka da ti objasnim kako da ubacis te addonse..
za pocetak..skines Navi-x..sa njihovog zvanicnog sajta..on je spakovan u jedan zip fajl....
zatim moras da taj fajl prekopiras u jedan folder u xbmc u appletv2....a to radis tako sto otvoris neki program za sftp konekciju(ja na Mac,koristim muComannder),i kucas Ip adresu od ATV
za user kucas`root`..a za pass kucas `alpine`i imas ispred sebe foldere od atv-a....imas iznad sliku,gde treba da se prekopira,ali evo ti opet....

kad to prekopiras..pokrenes xbmc...i nadjes stavku install zip...udjes u to i dodjes do ovog foldera gde si prekopirao navix zip....kliknes na njega,i on ga sam raspakuje i instalira...nalazice se u meniju `Programs`tj videces veliku zelenu ikonicu Navi-X.....dalje ce se snaci...
za Icefilms....skines ovo sto sam postavio...
www.2shared.com/file/sGlEppHZ/xbmc_addons.html
tu ima nekoliko dobrih adonsa za xbmc....sve to treba da uradis je da raspakujes arhivu i prekopiras u xbmc/addons...i ponovo pokrenes xbmc....
za Nas....ja sam uradio to ovako....u Mac-u sam u podesavanju za sherovanje,stavio da se vidi i Nas folder...i u xbmc,ga odmah nasao....cak xbmc vidi i `make alias`....
obavezno prati forum na www.xbmc.org.....
i izvini sto sam ovako zbrda-zdola pisao..nisam kuci...pa pisem napamet,na drugom kompu....
nadji me na skype..`brankopack`...pa sve ide lakse:)
28.11.2011 | 23:18
ako nekog zanima,evo free varijanta kako da instalirate Twitter klient na Atv2....provereno radi...
appletvblogr.com/2011/03/how-to-install-...ter-client-tutorial/
28.11.2011 | 23:51
Snasao sam se i Hvala ide karmica jedino sam zapeo sa subtitle sa Navi tj kako to pokrenuti na Mac-u radi odlicno ali na AP TV i icefilms me zeza stalno izbacuje error script (skinuo sam par sa neta ali isto) jedino sam uspio pokrenuti show pod icefilms ostalo mrka kapa
NAS mi radi kao Doxa cima sam instalirao media player,odlicno funkcionise
29.11.2011 | 00:57
Saint, ne znam na Navi-u za subtitle ali na xmbc ga pokrece samo ako je subtitle istog naziva kao i film.znaci sve potpuno isto mora biti napisano osim formata na kraju.
29.11.2011 | 01:57
na Icefilms..xbmc subtitles prepoznaje originalni naziv filma,pa ga automatski i nalazi....a u Navi-X....mora rucno da se unese,zato sto tamo filmove postavljaju korisnici,pa ih Navi vidi kao neke sifre.....znaci moras u podesavanju za xbmc subtitles,da ukljucis stavku..Rucni unis titla..i kad nadjes neki film..cim pocne,napravis pausu..i uneses rucno ime filma....i izadje ti prevod:)
29.11.2011 | 12:33
Podesio sam sve kako treba (isto mi je na Mac i sve radi) ali imam 2 problema i dalje neznam kako da otvorim opcije za subtitle u navi -x kada gledam film tj imam samo opciju pause i nista vise. Druga stvar icefilms mi stalno izbacje error script tj nemogu nista pokrenuti pa scarface 32 ili amsterdam ako vam nije problem mozete li mi na mail poslati vasu skriptu, nalazi se na APTV 2 : /private/var/mobile/Library/Preferences/XBMC/addons/plugin.video.icefilms/ (zove se default.py) pa da probam sa vasom
29.11.2011 | 13:06
saint ja te skripte ne koristim. tako da ti ne mogu pomoci.
29.11.2011 | 14:44
ok, hvala cekam amsterdama.Subtitle sam sredio(drzi se centralno dugme dok se ne pojavi meni) jos samo icefilms
29.11.2011 | 15:26
Ja isto nikako da rješim Icefilms.

Doduše, koristim ATV1 ali isto mi na svakom videu izbaci script error.

Nisam još uspio pokrenuti ni jedan.

Usput, ako sam dobro shvatio, kad odaberem video, izbaci mi da je na MU-u.
Kad ga kliknem trebao bih pričekati 45 sec. i onda bi mi se trebale pojaviti opcije stream ili download?

Ili sam nešto skroz fulao?
29.11.2011 | 15:39
Na MAC-u samo otvorim icefilms i izaberem kategoriju pa film i on starta za par sekundi ali na APTV samo izbacuje script error,istina uspio sam pokrenuti neki show ali to je sve. Navi-x radi odlicno ali mi je interesantni icefilms
29.11.2011 | 16:23
icefilms trenutno ne radi.......
29.11.2011 | 16:53
u stvari sad videh na zvanicnom forumu..da radi,uz malu izmenu.....i Naravno RADI.....:)ovo moje podesavanje je na Mac-u...valjda je i za Win isto,ili slicno..
forum.xbmc.org/showthread.php?t=87703&page=431
29.11.2011 | 19:11
Nije do DNS jer moj je odavno promjenjen na google DNS tj ovaj sto si naveo.Na kompu radi ali na aptv nece stavljao sam i scriptu sa mac-a ali opet nista zato sam i pitao da mi posaljes svoju da probam.
29.11.2011 | 20:07
Kazu ljudi po forumima da MU ne radi i da je to zbog toga.

Jel je ili nije, vidjet ćemo, činjenica je da je MU van funkcije.
29.11.2011 | 20:09
Cudno je to sto mi na kompu radi sve bez greske a isto se kaci na MU.Cekam par dana mozda se i nesto sredi
29.11.2011 | 20:11
Da, ja ne koristim na kompjuteru pa neznam, ali pokušavam već 2 dana na MU napraviti free račun, navodno je čekanje onda kraće, ali ne mogu uopće otvoriti stranicu.
29.11.2011 | 20:42
Ja nemam racun na MU pa mi sve radi(MAC) tako da mislim da nije do toga
29.11.2011 | 22:08
Ne, ne, definitivno nije zbog računa. Eventualni račun samo navodno skraćuje vrijeme čekanja.

Samo kažem da sam pri pokušaju otvaranja računa primjetio da MU ne radi.
30.11.2011 | 01:30
ja sam i na ATV2 stavio taj dns...i radi....
30.11.2011 | 03:30
Promjenio dns i proradilo mi.
Hvala.

Ako još može pojašnjenje kako narihtati titlove.

Držim stisnut play dok se ne pokaže menu, odem na titlove i pronađe mi titl na Hrvatskom.

Odaberem ga, on se download-a no međutim ništa.

Gdje griješim?
30.11.2011 | 09:04
pa kad odaberem titl..on me pita,da li zelim da ga odmah pusti bez downloada ili da ga zapamti...odaberem da ide odmah..i on krene...
moguce da ga ti pamtis..pa ga on smesta u neki folder u okviru atv///mozda moras posle da odes rucno na taj skinuti titl...
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 19 minuta
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.21 Seconds

Provided by iJoomla SEO