Danas sam od Applea dobio email koji mi je trenutno nabacio osmijeh od uha do uha - "Your application is Ready for Sale." Jeee!!! Izradio sam aplikaciju SociAll koja objedinjuje pristup na šesnaest najpopularnijih društvenih mreža. Za Mac zajednicu na Jabučnjaku pripremio sam i deset redeem kodova za besplatan download!

SociAll
SociAll objedinjuje pristup društvenim mrežama

Aplikacija SociAll nastala je iz jednostavne potrebe da s jednog mjesta, odnosno iz jedne aplikacije, budem logiran na više social network servisa istovremeno. Tu su Facebook, LinkedIn, Twitter, MySpace, hi5, Orkut, Bebo, Last, itd. pa čak i egzotični ВКонтакте (Ruski Facebook) i 校内 (Made in China). SociAll će znati cijeniti oni koji imaju accounte na više njih, a takvih je sve više.

Kompletan popis podržanih servisa pogledajte na SociAll webu.

Znam da nisam otkrio toplu vodu i da postoje slične aplikacije. Ali kako je svaka aplikacija jedinstvena na svoj način tako se nadam se da će i ova zbog istog razloga biti nekome zanimljiva, korisna i posebna.

SociAll
Neki od SociAll podržanih servisa

Eh da, trivia za kraj - ja još uvijek nemam iPhone! :-) Aplikaciju sam izradio "na slijepo" pa se nadam da kritike neće biti prestroge. Obećajem da ću si kupit jedan ako SociAll bude popularan. Cijena aplikacije je skromna (oko 5 kn) - tek toliko da opravda utrošeno vrijeme. Držite mi palčeve! Ne moje, nego za mene! ;-)

Ovom prilikom za prijatelje s Jabučnjaka osigurao sam deset kodova za download. Prvih deset jabučara koji mi se jave na sanjin@kreativni.hr dobivaju iTunes Store Redeem Code za besplatan download!

 

Komentari  

dpasaric
04-08-2009 | 23:04
Nisam baš velik fan društvenih mreža jer strahovito gutaju vrijeme, ali ipak koristim LinkedIn i Twitter. Sa samo dvije mreže koje aktivno koristim očigledno nisam baš idealan korisnik za SociAll, ali uvijek volim vidjeti rješenja koja objedinjuju gomilu sličnih stvari. Nakon prve manije instalacije svega živoga na iPhone, sada imam suprotno nastojanje - imati samo ono što zaista i koristim.

SociAll je u broju podržanih servisa bez konkurencije, ali s druge strane ima tek osnovnu podršku za svaki od njih, koliko vidim, baziranu na web varijantama spomenutih servisa. Netko tko je ovisnik o Twitteru vjerojatno će uvijek radije odabrati specijaliziranu Twitter-only aplikaciju s nizom opcija, ali možda oni koji radi posla (ili su jednostavno ovisnici) prate velik broj social servisa, a ne traže detalje, nađu korisnost za sebe. Pogotovo je zgodno imati SociAll kao rezervnu aplikaciju za sve one servise koji se rijetko koriste, a ponekad poželimo brz pristup svemu.

Ono na čemu se divim Sanjinu je što je složio nešto za iPhone potpuno "na slijepo"! To svakako govori da znanja ima, ali i to da su razvojni alati za iPhone zaista klasu iznad konkurencije - čime se Apple voli pohvaliti. Vjerujem da će Sanjin u nekoj idućoj verziji dodati više opcija - barem za onih nekoliko najbitnijih servisa.

Veseli me i to što se pojavljuje sve više i više domaćih iPhone developera, a to je zaista sjajno! iPhone je kao platforma uštrcao novu dozu optimizma i inicijative mnogima, a programiranje ponovo učinio izazovom na kojem se može zaraditi i koja kuna ako si dobar!
MikAi007
05-08-2009 | 00:35
Pozdravljam i nadam se da će imati uspjeha kao i Traffic HR. Moja omiljena aplikacija.
Puno sreće i još više korisnika.
john_st
05-08-2009 | 00:48
Nemam potrebe za ovom aplikacijom ali svakako čestitam Sanjinu!
hal9000
05-08-2009 | 01:36
sretno s prodajom. javi nam kako ide.
petros
05-08-2009 | 02:54
Auuu što je ovo!? 16 mreža, pa ja sam znao za 3, ajde možda 4, odakle ove druge? Tko tko koristi? Valjda je fora u raznim jezicima, ovo s Rusima i Kinezima...
Lenoxx
05-08-2009 | 18:22
Downloadirano. Napravila prvi test. Od svih mreza, vecinom koristim FB, i nacin na koji ju je Sanjin napravio u SociAll (btw, super kul ime) mi se vise svidja nego regularna FB app.
Bravo Sanjin! Evo postavljam info o SociAll na moj FB wall :-)
Sretno Sanjin!
Pozdrav iz Californie :-)
sanjin
05-08-2009 | 20:30
Ljudi, hvala na podršci, ugodno sam iznenađen reakcijama, vidjet ćemo kako će biti s drugom aplikacijom :-)

E, ostalo je još kodova za podijeliti! Možda je problem u tome što vrijede samo za US accounte. U svakom slučaju, ako treba, javite se, ima još...

Još ne znam kako ide prodaja, valjda treba proći neko vrijeme, ali vidim po webu dolaze sa svih strana :-)
Lenoxx
05-08-2009 | 23:15
Hey Sanjin. Evo jos jednog kratkog ali korisnog komentara od mog frenda:
"With only a cursory look: it looks OK, but a little basic. It doesn't appear to have facebook chat. Very nice for a first app!"
sanjin
06-08-2009 | 14:42
Lenoxx, hvala na preporukama i sto prenosis feedback :-)

A evo jedan konkretan info za sadašnje i buduće iPhone developere. Prodaja ide dobro :-)

Za sada mogu reći da sam isplatio uloženo, a to je uplaćenih $100 za otvaranje accounta za prodaju. Neću dalje o konkretnim brojkama, Apple kaže "Sales/Trend reports are for directional purposes only, do not use for financial statement purpose" tako da se ne nadam lažno. Ali ipak ću se nadati da će biti za iPhone :-)
Anonimac
08-08-2009 | 13:30
Čestitam na aplikaciji. Super dizajn, pogotovo stranice za support. Što se tiče aplikacije, u početku sam mislio da si napravio univerzalnog klijenta koji bi se spajao na sve socijalne mreže, kada ono ispada da je app samo browser za mobilne webove socijalnih mreža. Ipak, držim palčeve za uspjeh :-)

Inače, facebook ti nudi fb connect API u php-u i Javi a dosta drugih socijalnih mreža koristi Open social API i tko napravi klijenta koji lijepo izgleda i koji zna pokupit poruke recimo poruke sa svih socijalnih mreža i dat skup svih prijatelja neovisno o mreži, taj zarađuje milju dolara ziher :-)
sanjin
09-08-2009 | 15:12
Hvala na korektnom komentaru. Da, primjetio sam ljudi nisu očekivati to što su dobili. Valjda zato u Storu ima u prosjeku solidne dvije zvjezdice, što je sasvim dovoljno, iskreno.

Ipak smatram da SociAll ima svoju publiku. Evo čisto za fer usporedbu, probao sam staviti u Bookmarks (Safari na iPhoneu, da ne bude zabune, ne na Macu) sve te stranice i koristiti na isti način. Bilo je nespretno. Prvo, da bih otvorio nekoliko mreža treba neko vrijeme. Kada pokreneš SociAll, sve mreže (one koje ima) su "spremne". Drugo, switchanje između njih traje duže - trebaš izaći iz stranice, naći iduću i onda ući u nju. SociAll ti omogućava switchanje na jedan(!) dodir. Treće, Safari na iPhoneu dopušta najviše 8 otvorenih stranica. SociAll nema to ograničenje. Dobro, ne znam stvarno kome trebaju baš sve te mreže, tko voli nek' izvoli, ali tu je za svakoga ponešto. Evo to su neke osnovne razlike. Svaka je sitnica bitna.

Možda bih ljudima trebao to malo bolje objasniti, staviti u opis aplikacije. Ali da li bi unatoč tome "glasači" ocijenili moj trud s 1 iako im je jasno što kupuju? Ne bih se kladio. Znate li da dedicated Facebook app ima preko 30.000 čistih jedinica? A besplatna je. Tweetie ima gotovo 1.000 čistih jedinica, a to je navodno najbolja Twitter aplikacija. Social networking pokriva ogroman broj ljudi, na to sam ja ciljao i na to se moram pripremiti. Zato svoj trud prodajem, pa makar za cijenu jedne kavice, ali onda moram popiti i pokoju gorku :-)

Ideja za "pravu" univerzalnu social networking aplikaciju je pun pogodak. Slažem se. Nije da mi to nije palo na pamet. Ali ja još uvijek tek učim i nisam spreman na takve pothvate. Možda će se na kraju SociAll pretvoriti upravo u to. Tko zna. Za sada mogu reći da sam zadovoljan, ovo je moja prva aplikacija, a bit će ih nadam se još puno i svaka bi trebala biti sve bolja :-)

Na kraju hvala i tebi anonimac na podršci. Svako tapšanje po ramenu ohrabruje jer tjera da budeš bolji. To godi svim developerima, siguran sam, a pogotovo početnicima. Vidjet ćemo do kuda ću ja dogurati :-) Zato hvala svima na podršci! Možete još pomoći tako da, ako mislite da SociAll ima potencijala, date pokoju zvijezdicu u Store, da ne pada rejting ;-)

Podjećam, ako nekome još treba, pošaljite email na za besplatan download za US Store!
dpasaric
11-08-2009 | 14:24
Evo, pratim komentare koje ljudi daju i vidio sam da su mnogi razočarani jer imaju veća očekivanja, ali oni zapravo nisu skužili kakve si korisnike ciljao. Zato mi se svidio jedan od kupaca koji je dao 4-star raiting uz odličan komenta:

"Although there are basically browser versions of the social networks, it surprises me that no one has thought to put there together so that one can toggle between full networks without having to logout and back into another app. I've looked and all other mobile apps only allow you to update your status. Not robust enough for me. I need to have the full version in front of me and this app gives it to me. Only problem is need to be able to look at multiple accounts within Twitter or FaceBook, for example."

Dakle, očigledno je Sanjin ipak napravio nešto novo i ima ljudi kojima to je ovakva funkcionalnost dobrodošla!
GANDALf
18-08-2009 | 09:28
Bravo! Nadam se da ćeš zaraditi barem milion. :-)
sanjin
18-08-2009 | 23:56
Pa, statistika govori da sam jos daleko od milioncica, ali skuplja se... evo kako sam obecao da cu kupiti iPhone ako bude islo - mogu reci da ide i da upravo kupujem iPhone :-)
Anonimac
21-10-2009 | 22:38
Yo zakon! Imam samo FB i Twitter, i ovo mi pase!!! Samo daj! super ideja i Ikona mi je super, ide uz ostale ikone app na iphone (s tim ikonama sam dosta freak!) Alex. Pula
Anonimac
23-01-2010 | 19:41
dali mi moze netko objasniti kako da aplikaciju sa iTunes-a prebacim na iphone..
Anonimac
24-01-2010 | 12:15
"dali mi moze netko objasniti kako da aplikaciju sa iTunes-a prebacim na iphone.."

http://www.youtube.com/watch?v=3yewUnrfLY8&
Anonimac
21-11-2010 | 03:25
Pozdrav, interesira me da li moras imati firmu (pravnu osobu) ili mozes prodavati svoju aplikaciju kao privatna osoba? Takodjer da li si morao otvoriti racun u banci negdje u inozemstvu na koji ti stize lova ili si mogao koristiti racun neke banke u hrvatskoj?

Bio bi vrlo zahvalan ukoliko bi dobio odgovor
Anonimac
22-11-2010 | 00:21
Ne moras imati firmu i ne trebas otvarati devizni racun u inozemstvu. Drugim rijecima - dovoljno je imati devizni racun u hrvatskoj i mozes kao privatna osoba prodavati aplikacije.
Anonimac
23-11-2010 | 19:12
Hvala na odgovoru!

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 9 sati, 57 minuta
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.
  • Air: Skrećeš TEMUsa svojih LOŠIH djela na svoja DOBRA djela (koja nitko ne spori).;)
  • dpasaric: Propast su lijenost i jalovo lamentiranje. Tko je vrijedan i radi neće propasti.
  • dpasaric: Jabučnjak je do svoje punoljetnosti davao odličnu pomoć svakome tko je došao i bez vaših političkih prepucavanja.
  • dpasaric: Vaša hipoteze su potpuno promašene! :) Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.
  • Air: Represija i samovolja su isključivo put u propast
  • drlovric: Represija i samovolja nikada nije rjesenje.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.32 Seconds

Provided by iJoomla SEO