Video file od iPhone na FCE pomoću JESa?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Video file od iPhone na FCE pomoću JESa?


10.09.2012 | 15:29
Imam dosta filea na iPhone 4S koje sam snimio na moru i koje želim prebaciti s Full HD 30fps na HD format kakav ima moja Canon HV30 kamera.
Pošto imam Final Cut Express, zanima me s kojim postavkama trebam taj video Exportirati uz pomoć JES_Deinterlacera?

Kada sam snimao video s iPhone, okrenuo sam ga naopako (imam desnu stranu ukočenu od moždanog udara). Sada trebam video s iPhone prebaciti horizontalno i vertikalno, na HDV format 1440x1080i i 25fps, Exportirati u QuickTime ili neki drugi format.

Koji točno postupak da napravim da mi konačan file bude čitljiv s FCE i da mu veličina bude koliko toliko manja nego veličina koju sam dobio nakon Exportiranja filea s AIC (npr s 38MB snimljenih s iPhone ja sam u Exportu dobio 120MB nakon okretanja videa i prebacivanja u 25fps)?
10.09.2012 | 18:58
Video možeš okrenuti u QuickTime playeru...imaš edit pa rotale left ili right ili flip vektikalno ili horizontalno ako ti treba,drugo neznam.
10.09.2012 | 20:45
Ne znam za JES, ali mpeg stremclip radi posao.
I ne znam koji je native codec u fce-u?!
10.09.2012 | 21:02
@cariblanco hvala ti za informaciju o QTimeu
@kole Mpeg streamclip sam bio isprobavao, ali u njemu nema pretvaranja iz 30fps u 25fps kakav meni treba. Native codec je (mislim da je) Apple Intermediate Codec
10.09.2012 | 21:34
diplodocusIII kaže:
@cariblanco hvala ti za informaciju o QTimeu
@kole Mpeg streamclip sam bio isprobavao, ali u njemu nema pretvaranja iz 30fps u 25fps


Ima!
Screen_shot_2012_08_20_at_8.jpg
10.09.2012 | 21:40
Hvala ti na ovome. Nisam prije mogao naći Frame Rate u Mpeg Streamclipu. Probati ću sutra na tome proraditi jer sada Renata radi na rasporedu za plesnu školu.
10.09.2012 | 21:56
Javi jel uspjelo...
11.09.2012 | 09:03
Jučer sam ti htio javiti, ali sam imao problema s spajanjem na web. Uspio sam sve s MPEGom, ali još mi treba informacije s kojom rezolucijom mogu raditi u Final Cut Express a da nije veliki file?
Probao sam s AIC, ali file nakon konverzije je 10 puta veći nego na iPhoneu. Ako nije problem, na koje još postavke trebam pripaziti?
Koristim FCE za privatne snimke i za Renatine snimke za plesnu školu. Možda da odvojim snimke za plesnu školu (bolje, s manjom kompresijom) i privatne (s nešto većom kompresijom).
11.09.2012 | 10:25
Ovako...ako ja aic native codec, najbolje da i dalje radis u njemu.
To sto je file x puta veci, to je normalno jer je manja kompresija i laksi rad.
Predlazem (tako ja radim) da konvertas sve u aic kao radnu sirovinu i s tim montiras, a cuvas u arhivi originalnu sirovinu.
11.09.2012 | 10:37
Ja mislim da je AIC njegov native Codec. Možda mi netko može stvarno reći...

Konvertirati ću sve u AIC i onda montirati i napraviti u FCE. Ja imam 2 Western Digital vanjska HDD od po 2GB.
Na 2. HDD imam još slobodno 600GB tako da nemam mjesta za fileove s iPhonea, ali nema veze, odraditi ću to. Čudno mi je da trebam fileove s iPhone čak 10 ili više puta povećavati da dobijem format u kojemu mogu montirati.
11.09.2012 | 11:45
Ne moras, ali je lakse.
Noviji softovi vrte sve u real timeu (neki bolje poput premiera, neki lose poput fcpx-a), ali sve je to uglavnom mucenje stroja.
11.09.2012 | 14:11
Puno, puno vam hvala na pomoći
11.09.2012 | 21:04
@cariblanco, baš sam htio na 5 fileova pomaknuti u desno za 90 stupnjeva, ali na znam gdje se to nalazi u QTime playeru. Pod Edit nema opcije rotate left ili right ili flip vektikalno ili horizontalno?

U MPEGu nisam vidio tu opciju. Moji fileovi su pomaknuti za 90 stupnjeva...
11.09.2012 | 21:30
...
Screen_shot_2012_09_11_at_8.jpg
12.09.2012 | 10:57
Pokušati ću navečer s opcijom Rotation, nije mi baš dobro radila kada sam bio samo prtljao prije par mjeseci. Sada prebacujem fileove s 1920x1080 30fps na 1440 i 25fps.
12.09.2012 | 19:54
Stavio sam Rotation za 90 stupnjeva CW (Clockwise), ali mi nije dobro okrenuo. Okrenuo je video za 90 stupnjeva, ali samo 1/3 cijelog videa. Ostao je gore i dolje visoki crni trag, a u sredini je ostala 1/3 videa.
demo.jpg
12.09.2012 | 23:33
diplodocusIII kaže:
Stavio sam Rotation za 90 stupnjeva CW (Clockwise), ali mi nije dobro okrenuo. Okrenuo je video za 90 stupnjeva, ali samo 1/3 cijelog videa. Ostao je gore i dolje visoki crni trag, a u sredini je ostala 1/3 videa.


Krivi aspect ratio!
Ako si snimao sa uspravnim telefonom, nema pomoci.
13.09.2012 | 07:49
Prijatelj je samo prvih 30 sekundi snimao uspravno, ali je onda promijenio u vodoravno (položeno). Poslije niti jednom nisam snimao video s uspravnim iPhone, već isključivo s vodoravnim, ali poslije, kada sam skinuo video s iPhonea, vidio sam da su neke snimke ispale uspravne!

U JES Deinterlaceru sam uspio snimke koje su uspravne okrenuti za 90 stupnjeva i sada ih prebacujem na 25fps, ali problem kod JESa mi je mali bijeli ovalni kružić na sredini videa?
15.09.2012 | 08:49
Ha, zaboravio sam napisati...
Mali ovalni kružić u JESu sam sredio, slučajno sam bio pomaknuo neki efekt u JESu. Sada je sve u redukako sam napisao.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 38 minuta
  • Yonkis: generative AI apps paid Apple close to $900 million in App Store fees last year - [link]
  • cariblanco: [link]
  • drlovric: Team MacBook Pro M. Deremo. Ovo je jedna od rijetkih situacija gdje sam ja u vecini :)
  • dpasaric: Anketa je ažurirana novim modelom, znači i dalje ima smisla, govori nam što tko koristi ovdje.
  • Yonkis: p.s. kad će neka nova anketa? :)
  • Yonkis: Može netko Tim Apple pitati što je sa ovim AirDropom, jesu magneti u pitanju ili atmosferski pritisak u pitanju da radi kako je oglašavano?
  • dpasaric: Juhu za Poguea! :)
  • Yonkis: Ajde napokon da se tu nešto slatko pojede, neka bude i kalorijska bomba, preživjeti ćemo :)
  • Performita: Javio mi se David Pogue, pripremam poslasticu za Jabučnjak ????????
  • Yonkis: Ovo nije mjesec ovo je jutro [link]
  • Air: Ha ha, evo radi sa iPhonea - pitam se kad će već ova čuda implementirati u ozbiljnije fotoaparate?
  • Air: [link]
  • Air: probao sam samo C/P, probao sam C/P foru kojom ubacujem link u post, ali nefunkcionira kod mene
  • Riba: Probaj preko nekog url shortenera.
  • Riba: Samo ga upises ali mislim da ju neki znakovi zbune.
  • Air: Kako u vikalicu ubaciti link?
  • smayoo: @Yonkis - meni je to sve poisključivano, uvijek i oduvijek. Jedino imam uključeno da stavlja točku kad lupim dva razmaka i da automatski stavlja veliko slovo iza točke.
  • rusty: First 50 knjiga shipped!
  • Yonkis: Da li i vama iOS tipkovnica krivo ispravlja riječi a zanimljiv mi je ovaj primjer [link]
  • ZoPaj: iPhone Book i iPhone Book Neo
  • Yonkis: Preklopni iPhone, bit će kad tad, samo kako će se zvati? [link]
  • Yonkis: Apple prvih 50 godina [link]
  • Bertone: MA pusti ga, cendra bez veze, da mu je bilo bitno probudio bi se u pet :D
  • Djuro genijalac: A jbg, sori
  • Yonkis: Baš hvala na spoileru. I to ne na Alfi.
  • Djuro genijalac: Dvostruka pobjeda Mercedesa! Opet runda za sve!
  • Djuro genijalac: I ja dam napraviti od jabuka iz vrta, ali to potraje do Božića, maks, ako je dobar urod
  • smayoo: Mi od šogoricinih jabuka iz Požege :)
  • Djuro genijalac: Koji? I ja pijem sok od jabuke. U pravilu onaj iz Lidla 100% kojeg miješam s vodom pola-pola
  • smayoo: Ja ću jedan sok od jabuka, prirodni, mutni. :)
  • Djuro genijalac: Kaj pije jabučnjak? Ja plaćam rundu!
  • Djuro genijalac: Mercedes 1-2 u kvalifikacijama Melbournea!
  • Ender: ranije sam vidjao da linus koristi intel- MB Air. meni je to bilo dovoljno.
  • dpasaric: Linus voli popljuvati Apple, često i opravdano, ali kada on nešto hvali, znači da su zaista odradili dobar posao...
  • hal9000: E da sam i ovo doživio: [link]
  • Performita: Vikalica je još uvijek jednako cool kao prije! Osobito smajlići :)
  • dpasaric: Ma i to isto, ali to će valjda s novim HomePodima i s navodnim HomePadom...
  • zvone: Gdje je novi Apple TV? Nikako da stigne.
  • dpasaric: Javit ću cijene čim ih dobijemo...
  • Borisone: U Italiji Neo kreće od 699 EUR. Kod nas može biti samo više, pretpostavljlam standardnih 70-100 EUR
  • dpasaric: Osvrt na novotarije je na naslovnici, pa slobodno komentirajte!
  • Yonkis: Jeftin u USA, za studoše osnovni Neo je 500$ a koliko će biti kod nas? A tek onaj sa TouchIDom?
  • cavarovobrdo: Očekivao sam vrišteće boje iMac G3. Nekako mi je NEO uređaj za mlađariju, zato veselo. Rado se sijećam svog MacBook black plastenjaka :)
  • drlovric: Meni je Neo bas cool.....kao nekada plasticni Macbook. jeftinij je nego iPhone i odlicna ulaznica u Mac svijet.
  • invictus: Neo? Svašta oni sebi dozvole.
  • accom: ništa od boje ajvara.
  • Yonkis: [link] - Neo? Stvarno Apple, Neo?
  • Borisone: U oglasniku ako nekoga zanima MacBook Air M4 16/512
  • Air: Nadam se ne onaj kupvni crveni nego onaj domaći neodređeno narančasti :)
  • smayoo: Ja već godinama pišem u Apple i pitam kad će napraviti MBP u boji ajvara. :o)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Komentari

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.69 Seconds

Provided by iJoomla SEO