Iskustvo switchera sa PC na iMac
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Iskustvo switchera sa PC na iMac


  • Sank
  • Moderator
  • 219
25.01.2011 | 11:37
Je pa ne piše "Delete" nego piše "Move to Trash"
25.01.2011 | 11:44
moram provjeriti dioptriju.
hehehehe
25.01.2011 | 12:35
Sank je napisao:
Je pa ne piše "Delete" nego piše "Move to Trash"


Izgleda da ga još uvijek muče windowsi, hehe !
26.01.2011 | 10:39
Mene živcira što OS X nema ugrađeno direktno brisanje, nego obavezno prvo ide u smeće, pa se treba sjetiti obrisati to smeće. Na Windowsima mi je bilo normalno stisnuti shift-delete, i voila, otišlo u vječna lovišta...

Znam znam, može se napraviti shell ili Automator skripta, ali to nije to ...
26.01.2011 | 10:49
A možeš i iz terminala obrisati .Trashes direktorij i kreirati file istog imena. Kako sistem neće moći kreirati novi direktorij, pitat će te želiš li fileove odmah obrisati pri pokušaju slanja u Trash.
26.01.2011 | 18:13
Ah, ali to znači da onda ne mogu ništa baciti u Trash Ja bi rado birao, ovo ide u Trash jer tko zna, možda se sjetim za pola sata da mi treba, a ovo drugo mi više ne treba jer imam backup/skinuo sam s neta/njava
26.01.2011 | 21:06
A zašto ne skripta? Staviš entry u kontekstualni meni (desni klik) koji poziva apple script, koji poziva unix shell komandu rm s argumentom - ime datoteke. Kasnije je u korištenju čisto i elegantno.
31.01.2011 | 22:44
Ola jabuke, evo mene opet! E pa sad me sljedeći problem muči - prebacila sam sa PC-a neke dokumente u wordu na Mac i eto ti nevolje - neće da prepozna dijakritičke znakove pa mi npr umjesto č ili ć stavlja kockice! Znam da mi neki fontovi na PC-u nisu prepoznavali č, ć, đ blabla… ali sa Garamond-om na ex kompu nisam nikada imala ovakvih problema Thnx in advance
31.01.2011 | 22:49
O kojim verzijama Officea se radi?
01.02.2011 | 00:39
Mislim Office 2003… zašto?!
01.02.2011 | 01:08
Moraju biti dvije verzije Officea, jedna je na Windowsima a jedna na Macu. Mac verzija Officea 2001 nije mogla ispravno pročitati dokumente sa domaćim znakovima. Sa verzijom 2008 više nije bilo tih problema.
01.02.2011 | 05:26
Hvala… ali ovo sve skupa znači da mi nema pomoći, nema neko rješenje kako to mogu korigirati - jednim potezom?!
01.02.2011 | 08:56
Probaj instalirati OpenOffice ili NeoOffice. Oba su besplatna (donation). Probaj, ali mislim da će te prvi već zadovoljiti.
01.02.2011 | 10:37
Jabučica je napisao:
Hvala… ali ovo sve skupa znači da mi nema pomoći, nema neko rješenje kako to mogu korigirati - jednim potezom?!


Mozes kako jezalko kaze otvoriti sa nekim od open source office paketa, međutim ako si već otvorila fileove i snimila nakon što su se znakovi izgubili, onda ih ne možeš više automatski vratiti.
07.02.2011 | 01:22
Hvala svima koliko vas ima Imam još nedoumica - kada kliknem na potpis u mailu uvijek mi ga stavi na samo dno korespondencije a ne ispod zadnjeg napisanog maila odnosno gdje ja želim da se nalazi. Je li ja nešto krivo radim… i što?!
07.02.2011 | 02:49
Ufff…upomoć - zašto sam na PC-u dok bi išla gledati DivX imala u jednom fajlu film, u drugom titl pa bi samo prenijela titl klikom na film i sve ok… ovdje to ne ide, imam titl - a zapravo ga nemam kada gledam film i ne znam kako ga staviti
07.02.2011 | 09:13
Titl mora imati isti file name kao i film i nalaziti se u istoj mapi.
07.02.2011 | 09:13
instaliraj Perian www.perian.org/

ja za divx-e koristim VLC www.videolan.org/vlc/download-macosx.html
07.02.2011 | 10:17
Jabučica je napisao:
Hvala svima koliko vas ima Imam još nedoumica - kada kliknem na potpis u mailu uvijek mi ga stavi na samo dno korespondencije a ne ispod zadnjeg napisanog maila odnosno gdje ja želim da se nalazi. Je li ja nešto krivo radim… i što?!


imaš u prefsima, gdje si složila potpise, prozorčić 'place signature above quoted text'. To uklikaj i onda ti potpis bude ispod onog kaj si napisala, a iznad sve prijašnje korespodencije
07.02.2011 | 10:27
BTW; Riba, baš gledam kak kod citiranja piše: 'Jabučica je napisao:'
Pa izgleda grdo i bedasto. Jasno mi je da je teško određivati rod pa da se prilagodi napisala ili napisao (zadnje a nije mjerilo, jer na koncu kod mene to ne bi štimalo u prvom redu, a ni kod tebe) pa možda da se metne aorist: napisaše jer on ne razlikuje rod pa štima i kao Jabučica i kao Don i kao Riba i kao Davor.. Zvuči malo arhaično (kaj i je, aorist se više ne koristi skoro uopće) ali je barem ispravno i lako primjenjivo...
Ili, kao druga mogućnost da svaki user uz svoj nick klikne kojeg je roda pa da se po tome onda riješavaju ovakvi i slični problemi? Znam, ovo je gnjavaža koja uključuje dodatno programiranje, pa mi se čini da je ovaj aorist jednostavnija opcija...
A ako nikog ne smeta, onda zaboravi(te) da sam bilo kaj rekel....
Ili je aorist zapravio napiše? Sad si mislim o tome i to mi se čini ispravnije.. Smayoo, pomagaj! Jel Jabučica napisaše ili napiše?
07.02.2011 | 13:35
Ili je aorist zapravio napiše?

Aorist je "napisa".
07.02.2011 | 17:36
Tako je. H, ništa, ništa, smo, ste, še. Nastavci u aoristu.
07.02.2011 | 17:47
Djipi kaže:
Ili je aorist zapravio napiše?

Aorist je "napisa".


Taman to htjedoh komentirati

A mogli bi i "john_st reče"
07.02.2011 | 20:09
Annie Hall (Woody Allen 1977) XviD DVDRip.avi
Annie Hall (Woody Allen 1977).srt

NPR. u istom su mi folderu ovaj film i titl za njega (je li to mapa - folder?! auuu ništa ne znam) … Kako misliš da promijenim ime, da stavim filmu isti nastavak kao i titlu?! Ili obratno?! Hoće li mi taj Perian riješiti problem sa titlom automatski?! Oprostite na neznanju ali ...

Hvala za signature advice, čas posla, ju-pi!

BTW Jabučica voli aorist!
07.02.2011 | 22:04
Dakle, ne nastavak, nego ono sve lijevo od točke mora se zvati isto isto identično kod filma i kod titlova. I nalaziti se u istom folderu (da, to je mapa).

Nije uopće problem to što ne znaš nešto. Tim više što želiš naučiti.
07.02.2011 | 22:26
Hvala, hvala, jako ste dobri međutim nikad kraja mojim mukama - kada kliknem na film ne daje mi nigdje opciju rename?! I da li je potpuno svejedno hoću li stavit titlu ime filma ili obratno? Ispričavam se na banalnim pitanjima, ali
07.02.2011 | 22:33
Klikni na ime filma dva puta s razmakom, ne dvoklik. i onda upiši. Sve isto je kome ces dat koje ime. Samo ono iza . neka ostane kako je.
07.02.2011 | 23:15
Ne bi mi nikad palo napamet - ali pali međutim - i dalje mi film nema titla
07.02.2011 | 23:28
Koristi VLC Player...
08.02.2011 | 01:09
Rename u Finderu se može napraviti i da stisneš ENTER kad je file označen.

BTW slažem se sa preporukom za VLC, neke opcije se tak fino namjeste u VLC-u dok u ostalom ostaneš bez kose dok namjestiš..
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 23 sati, 16 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.37 Seconds

Provided by iJoomla SEO