Time Capsule postavke otišle same od sebe
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Time Capsule postavke otišle same od sebe


06.12.2023 | 07:26
Kako naslov kaže, postvke na Time Capsule iz 2013 (posljednjoj generaciji koja liči na MacMini) preko noći su prestale raditi. Pokušao sam sve što ja "znam".
Isključi ruter od ISP-a, laptop i Time Capsule na 10-ak minuta pa vidi da li pomaže.
Ništa.
Zovi Optimu - koji vide problem, nešto prčkaju, kažu da pričekam 15-ak minuta pa da sve isključim i uključim u struju.
Ne samo da nije pomoglo, dodalo je problem...
Do tada sam imao dva problema, ne mogu na internet preko TC-a i nemam DNS postavke.
Sada ih imam tri.
Uglavnom, ako itko zna kako ovo riješiti (a vjerujem da je vama znalcima ovo jednostavno, odnosno barem se nadam) - molio bih za savjet.
Prilažem sliku problema koji javlja.

Screenshot2023-12-06at07.20.13.png
06.12.2023 | 07:28
Setup over WAN je novo od kada sam zvao Optimu.
Još mi je rekla da ako išta bude (a kao ne bi trebalo) da zovem nakon 08:00 jer tada dolaze tehničari na posao.
Do tada problem je bio ovaj:

Screenshot2023-12-06at05.30.15.png
06.12.2023 | 07:29
Uglavnom, ljudi ako znate - pomozite ubogom kolegi.
06.12.2023 | 08:45
Imam nula iskustva s tom spravom, žao mi je
Nema neku varijantu da se spojiš kabelom direktno pa premostiš sve mrežne probleme privremeno?
06.12.2023 | 08:45
Izgleda da je problem u njima.
Poslali mi poruku da ne mogu riješiti problem daljinski te da su "poslali tehničara na teren", i da "može biti potrebe da mi isti dođe doma".
Aj dobro...
06.12.2023 | 08:47
smayoo kaže:
Imam nula iskustva s tom spravom, žao mi je
Nema neku varijantu da se spojiš kabelom direktno pa premostiš sve mrežne probleme privremeno?

Imam thunderbolt to ethernet kabel i tako imam internet.
Spojen je na router ISP-a.
Pa i nije hića što nemam backup, najiskrenije.
Samo eto, znaš i sam kada nešto rikne samo od sebe, nije "great feeling".
Još oni pričaju da vide problem i kod njihovih postavki.
Samo se bojim da će tehničar o Appleu znati manje od mene.
Hvala ti svejedno, Smayoo!
06.12.2023 | 09:40
Imao sam Time Capsule i meni je prije koju godinu počeo ludovati. Nakon raznih pokušaja prekid se ponavljao, te sam vidio da mu je istekao rok uporabe. Zezao je i s internetom a i bežičnom vezom. Umirovio sam ga i kupio drugo vanjsko kučište za 3,5" disk te ga koristim kao Time Machine i stvar kopa. Čuvaj živce !
06.12.2023 | 10:00
Održavam par komada, ali nisam sreo taj problem. Ja bih ga za početak uzeo (fizički nije velik) i odnio kod nekog drugog tko koristi drugog providera i probao radi li tamo.
06.12.2023 | 17:07
Hvala na info ljudi.
Upravo sam završio razgovor sa Apple podrškom, čovjek se remoteom spojio na računalo.
Nije uspio napraviti ništa osim definitivno zaključiti da problem nije u TC-u već u njegovoj vezi sa ruterom ISP-a.
Veli da bi veza trebala biti dinamička, a ne statička (što znam da sam ranije iskemijao da bude kao da sam tvrtka, naravno ne sam) - uglavnom poručio mi je da tipu iz T-Coma koji mi dolazi doma za pola sata (nadajmo se) sa novim ruterom kažem sljedeće: narušena veza rutera i kapsule, konfiguracija rutera nije na mjestu, dinamička adresa.
Sada gledam i TV preko rutera, ne ispada dobro.
Ne da mijenjati kanale, ne prikazuje zapravo ništa osim menija.
I znam da mi uvijek jedan od četiri porta na ruteru nije radio.
Možda će drugi ruter riješiti stvar.
Tko zna.
Ovaj iz Apple-a je samo skužio da ovisno na koji port se TC spoji on javlja druge probleme, pa je tako sada umjesto tri problema javljao dva, i to Setup over WAN i Double NAT.
To se može ignorirati pa sve počne svijetliti zeleno, čak počne i komunicirati sa laptopom i raditi backup, no Wi-Fi od TC-a i dalje ne radi.
Pa sam ja fino vratio sa ignore na normalno upozorenje problema a dalje ću vidjeti šta će biti kada dođe lik iz T-Coma.
Ako ni tada neće raditi, imam bivšeg člana Jabučnjaka (Dadu) koji mi uvijek pomogne kao zadnju mogućnost kada će on moći uhvatiti vremena - i to je to.
Najiskrenije, nadam se da će mi ovaj lik kojeg čekam ostaviti drugi ruter.
To bi bio dobar početak.
06.12.2023 | 17:10
jzelko kaže:
Imao sam Time Capsule i meni je prije koju godinu počeo ludovati. Nakon raznih pokušaja prekid se ponavljao, te sam vidio da mu je istekao rok uporabe. Zezao je i s internetom a i bežičnom vezom. Umirovio sam ga i kupio drugo vanjsko kučište za 3,5" disk te ga koristim kao Time Machine i stvar kopa. Čuvaj živce !

Hvala @jzelko.
Ako dođe do toga, i ja ću tako.
06.12.2023 | 18:07
Zašto je Dado bivši član ? Ako je to onaj na kojeg mislim, koji se dosta kuži u net a bio je i dobar sugovornik u mnogim temama, žao mi je što je otišao
06.12.2023 | 18:42
Meni taj horizontalni TC radi i dalje ok iako samo pasivno za TimeMachine u zadnjih par godina od kad sam nabavio vertikalni. Kuc kuc u drvo, niti jedan nije nešto zahtjevan, bilo ih je lako namjestiti, prvo na bnet tj. a1 pa sad t-com.

Jedino sam u jednom trenu probao ovaj stari namjestiti da bude pojačivač signala za vertikalni, tj. da budu ista wifi mreža al mi to nije uspjelo od prve pa sam ugasio jer mi to i nije nešto potrebno.

Kad sam ja svojedobno prije 10 i više godina imao problem s routerom, prije nego sam nabavio Time Capsule, i kad je bnet tvrdio da je do mene, lijepo sam uzeo svoj router i odnio ga na drugu lokaciju (također bnet) gdje je uredno radio pa sam ih nazvao i pitao kako sad isti router radi? Onda su nešto "resetirali" kod sebe pa se sve vratilo na staro i sve je radilo kak treba.

Onda se opet nakon par godina zmrdalo ponovo pa sam opet uzeo taj router na drugu lokaciju gdje je radio i taman kad sam ih htio zvati primjetio da kad sam router skidao s ispravljača na prethodnoj lokaciji nekak mi je bilo čudne da je ispravljač vrlo vruć pa sam sad uzeo nazad i ispravljač i router i kad je to radilo zaključio sa da je prvi ispravljač u banani. Razmišljao sam o kupnji odgovarajućeg ispravljača ali mi je palo na pamet da bi bilo bolje uzeti TimeCapsule i to je bio prvi razlog zašto je imam.

Kasnije sam čitao da je ta prva generacija TC imala loše hlađenje i da se pregrijavala. To je razlog zašto sam uzeo i ovu vertikalnu ali za sada obije rade. Ak tebi nije pre vruća dok radi vjerojatno je problem kod provajdera, mislim da si spomenuo tcom.
09.12.2023 | 09:19
Evo, meni su nešto ovi iz Telemacha promijenili daljinski i sada mi sve radi kako je i radilo.
No zanimljivo, LAN 4 port i dalje ne daje znakove života. Kada uštekam laptop u bilo koji drugi port žicom, ima neta. Ako ga stavim u taj, nema.
No, ne žele mi ga zamijeniti jer "daljinski je provjereno da sve radi i roba koju nije potrebno mijenjati "nema prioritet mijenjanja".
Kako imam tanke živce, neda mi se prepucavat sa budalama.
Ja njemu doslovno kako imam isti ruter valjda četvrtu godinu, već je Optimu što piše na njemu kao reklama kupio Telemach i ništa, samo su dodali onaj konverter iz optike u DSL.
I ja tipu na to kako "ako je sve OK, ne mijenja se" velim po toj logici ja imam sasvim ok CRT TV koji ne treba mijenjati.
Šuti ko pička.
A kada treba produljiti ugovor, zovu svaki dan sa ponudama kao da su maškare.
Tako da mi je okus na kraju priče klasična "bitter sweet simphony" Hrvatistana...
09.12.2023 | 10:19
Pa samo ga pokvari i morat će zamijeniti.
09.12.2023 | 10:28
dpasaric kaže:
Pa samo ga pokvari i morat će zamijeniti.

Kako si me pročitao, to je nevjerojatno.
To sam jučer pomislio, kada sam još bio vruć od razgovora s njim.
Danas, pogotovo nakon što sam sinoć skužio da TC radi (bio sam ga isključio iz struje), mi se iskreno ne da zezati.
Pokušavam primjeniti onu filozofiju, ako radi - ne diraj (ne mijenjaj - kako već ide...).
A osim toga, kako da ga pokvarim?
Da uništim port sa odvijačem.
Nisam ja mudrica ko ti Davore, pa da nešto sprčkam a da oni ne skuže.
Informatika je tvoj fah.
Ja spadam pod 95 posto ostalih...
09.12.2023 | 10:54
Kloba kaže:
dpasaric kaže:
Pa samo ga pokvari i morat će zamijeniti.

Kako si me pročitao, to je nevjerojatno.
To sam jučer pomislio, kada sam još bio vruć od razgovora s njim.
Danas, pogotovo nakon što sam sinoć skužio da TC radi (bio sam ga isključio iz struje), mi se iskreno ne da zezati.
Pokušavam primjeniti onu filozofiju, ako radi - ne diraj (ne mijenjaj - kako već ide...).
A osim toga, kako da ga pokvarim?
Da uništim port sa odvijačem.
Nisam ja mudrica ko ti Davore, pa da nešto sprčkam a da oni ne skuže.
Informatika je tvoj fah.
Ja spadam pod 95 posto ostalih...


Pa recimo, staviš ga na desetak sekundi u mikrovalku
09.12.2023 | 12:38
Ha!
Ovo još nisam čuo!
Ali nije loša ideja, barem meni tudumu za informatiku.
No ipak ću pričekati par mjeseci, ovo bi bilo previše očito koliko sam puta zvao za novi ruter.
A imam i adut isteka ugovora u sedmom, pa razmišljam da se prebacim na A1.
Zvali su me sada sa "Blagdanskim popustom", kao zato jer mi je mob na njihovoj mreži.
Čak nude da otkupe tvoj ugovor koji se inače morao ili ispoštovati do kraja ili platiti iz svoga džepa.
E, A1 tvrdi da su oni prvi u Hrvata koji imaju tu foru da mogu potencijalnim kupcima fiksne usluge otkupiti ugovor odnosno da se oni dogovore sa (u mom slučaju Telemachom) pa da im ja ne dođem ništa za raskid s njima i prelazak na A1.
Malo mi je too good to be true, ali možda stvarno rade to.
Kako bilo, trebam usporediti cijene i vidjeti isplati li mi se ili ne.
Ako je cijena ista ili čak i skuplja, ne znam zašto se zezati kada imamo - mikrovalku.
Palac majstore!
(kada mi dopusti, već sam dodjelio jedan da ne misliš...)
09.12.2023 | 12:47
Kloba kaže:
Ništa.
Zovi Optimu - koji vide problem, nešto prčkaju, kažu da pričekam...


Kloba kaže:
...Veli da bi veza trebala biti dinamička, a ne statička (što znam da sam ranije iskemijao da bude kao da sam tvrtka, naravno ne sam) - uglavnom poručio mi je da tipu iz T-Coma koji mi dolazi doma za pola sata (nadajmo se) sa novim ruterom kažem sljedeće: narušena veza rutera i kapsule, konfiguracija rutera nije na mjestu, dinamička adresa...


Kloba kaže:
Evo, meni su nešto ovi iz Telemacha promijenili daljinski i sada mi sve radi kako je i radilo.


Ček malo ... jel' ti sad to trolaš ljude ili koji vrag?!
09.12.2023 | 13:50
Koji vrag...
Kakvo pitanje, takav odgovor.
U čemu je kognitivni problem, ne znam no pokušat ću "nacrtati".

Prvo:
Ne trolam nikoga.
Nemam tu potrebu.
Pišem kako je bilo.
Drugo:
T-Com serviseri dolaze popravljati kvarove svim korisnicima ISP tvrtki koje spadaju pod njihovu "domenu" u nedostatku boljeg izraza.
Dok problem korisnika daljinski pokušava riješiti služba tvrtke pod kojom je korisnik trenutno - a koja se u mom slučaju (trenutno, ne znači da će tako biti i za godinu dana sve i da ostanem sa njima) zove Telemach.
Prevedeno, ja svojom odlukom nisam mijenjao ISP providera šest godina i više, a izabrao sam samo nekadašnjeg H1.
Onda je njih kupio Optima Telekom, koje je potom kupio Telemach koji ili surađuje ili je u nekom djelimičnom vlasništvu T-Coma.
Kada su mi ugrađivali optiku, to su odradili ljudi iz T-Coma iako su znali da ne uzimam ugovor sa njima.
Ako mi treba doći serviser doma, uvijek i jedino dolazi lik iz T-Coma.
Znači, zaključujemo da su terenci uvijek zaposlenici T-Coma.
Dalje mi se ne da crtati, radim nešto i ne shvaćam pitanje da budem skroz iskren.

EDIT:

Vidim šta te buni.
Očito nisi u svom informatičkom znanju imao podatak da je Optima Telekom kupila H1, pa je Optimu kupio ili Telemach ili T-Com (tako nebitno - bitno je da se korisnici prebacuju ko krumpiri).
Uglavnom, kada nazovem broj koji mi je još odavna savean pod Optima Telekom, automatska sekretarica se javlja pozdravom "...dobili ste Telemach službu za korisnike".
Shvaćamo se sada?
Znači, niti sam leprechaun, trol, unicorn, ne prdim duge, već je stvar takva kakvu sam opisao.
E sada, ko je na vrhu piramide, vidi sam - da ja ne bi ponovo "trolao" pošto ne znam.
Ono što meni nije jasno jest kako to ne znaš već a priori zaključuješ da je vjerojatnija varijanta da ja trolam ljude, ostavljam tebi da promisliš.
09.12.2023 | 22:23
Prvo, da sam zaključio da si trol ne bi postavio pitanje "koji vrag?" nego bi ti direktno napisao da si trol

Drugo, uz takav čuspajz od tko je koga kupio i tko održava pojedini dio mreže i usluge, dobro je da uopće imaš internet

Treće, mislim da većina ljudi ne zna (niti im je sfera interesa) tko je koga kupio tak da ... zaključi sam
10.12.2023 | 11:07
Zaključio sam još u prethodnom postu.
Ako misliš da je tvoje kućanstvo izuzeto iz priče - krivo misliš.
I zadnje, fore ti baš i ne pale.
Niti su smiješne, niti zanimljive.
Postavio si pitanje na razini na kojoj si ga postavio, dobio si odgovor na razini na kojoj je bilo pitanje.
Smajlići i namigivanja ne mijenjaju zaključak.
Ljude ne zanima, ma živo im se fućka kome plaćaju račune - to bi bio tvoj.
Sjedi, pet!
EDIT:
Ne želim brisati što sam napisao jer želim da to pročitaš.
No, da ne misliš da se želim svađati ili prepucavati sa tobom - unaprijed isprika na tonu.
Kada te oni zajebavaju, onda ti pitanje tipa "Koga ti hebeš?" ne sjedne baš najbolje.
A tvoje je pitanje ispalo baš tako.
10.12.2023 | 13:36
Kloba kaže:
...Ljude ne zanima, ma živo im se fućka kome plaćaju račune - to bi bio tvoj...


Iako nema svrhe jer si u modu "neprijatelji su oko mene", replicirati ću na izdvojeni dio zadnjeg posta i tu završavam,... ljude ne zanima tko je koga kupio ako kupnjom nije u nepovoljnijem položaju nego prije (lošija usluga, veći račun, više tehničkih problema i sl.), a račune plaćaju onome tko je zadnji u vlasničkom lancu i ne zanima ih tko im je prije xy godina postavio optički kabel po ulici ili je li neki operater plača najam istog toga kabla nekom drugom operateru jer ako imaju problem, zovu ovog zadnjeg kojem plaćaju račun i očekuju od njega da riješi problem, a koga će on poslati ili angažirati za to nije ih briga.
10.12.2023 | 15:27
Slažemo se.
I oko tvoga zaključka i oko moga moda.
Sorry Bertone.
Popili mi živce.
A za tvoje prvo pitanje sam zaista mislio da me kuriš jer sam tek ušao u mod.
Jbg.
Ne mogu protiv sebe.
Oprosti najiskrenije.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 36 minuta
  • drlovric: Pa da, uzeo sam ga cim je izasao. Ne znam sta bih ti rekao za bateriju. Nemam nekih problema, pojma nemam ni na koliko je health. Provjerim pa javim.
  • Yonkis: drlovric: a kakva ti je baterija na njemu, ako pretpostavimo da si ga kupio kad je bio "objavljen"?
  • drlovric: Ja imam iPad Pro (2nd gen). Niti najmanji razlog nemam za upgrade. Oni ubacuju najjace cipove, dok je najveci problem iPada u biti software :)
  • MAK: iPad Air plus Pencil Pro
  • smayoo: Svim Splićanima čestitam dan Sv. Duje! :)
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, drlovric, Ender, JOHN, Riba, ZeljkoB, Anonimci (370)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.20 Seconds

Provided by iJoomla SEO