Payment za USA account
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Payment za USA account


07.01.2019 | 09:29
Pozdrav,

citao sam da vas dosta koristi USA account pa me zanima kako imate postavljen payment ako je potrebna USA kartica? Idealno bi bilo kad bi mogao povezati neku karticu preko Revoluta ili TransferWise-a ako je tako nesto moguce.

Htio bi si uzeti jedan od icloud paketa i namjestiti family sharring (koji zahtjeva karticu) pa bi volio da ne moram brinuti o stanju na racunu vec da mi recurring payment sam skine koliko treba i kad treba.

Hvala
08.01.2019 | 09:30
Najlakse ti je preko iTunes gift cards i ne zezas se.

Meni iz USA svako malo posalju 10-20$ i ja to dodam u svoj account. Imas i web stranice gdje mozes uz minimalnu naknadu to kupiti. Mozes i na Amazon.com (ne treba ti USA kreditna).

Imas i PayPal Gifts website sa svim mogucima karticama...

Ako sta zapne javi se u PP, pa cemo rijesiti.
08.01.2019 | 13:06
Hvala na odgovoru. Trazio sam malo po forumu i nasao par linkova gdje kupiti gift cardove. Uostalom tu je i Google.

Problem je jedino sto s tim ne mogu ukljuciti "Purchased Sharing" s kojim bi shareao stvari kupljene na App storeu jer mi baca gresku "Payment Method Required". Imam i kupljenih appova i imam credita, al svejedno traze da postavim payment method.
08.01.2019 | 13:24
Mozes imati vise ID-a. Svaki u drugoj drzavi i razlicita sredstva placanja.
11.01.2019 | 14:31
Tnx, al mi i dalje ostaje problem validne kartice na US storeu.

Mala digresija. Ne sjecam se jesam li ikad imao HR account - koliko znam oduvijek sam na USA koji sam ukljucio jos dok sam tamo boravio, ali koja je prednost USA vs HR accounta? Koliko sam uspio vidjeti nije neka razlika tipa u app-ovima (bar koje koristim) ili mi je nesto zesce promaklo.
11.01.2019 | 16:57
Razlika je jer neke programe za iOS i macOS mozes naci samo u USA ducanu jer neke firme (Adobe) misle kako su iznad zakona i svojim EULA-om geografski ogranicavaju upotrebu programa. Recimo u RH nije dostupan fotografaki plan dok u dijelu ostalih clanica je. Indilencija domacih trgovaca to ne bude pomaknula na bolje jer tako pune djepove onim skupim planocima i godisnjim pretplatama.
Guess je dobio veliku kaznu od EK jer je imao razlicite cijene u EU (veleprodajne).
11.01.2019 | 18:44
MyScript Stylus, aplikacija za HWR input method za iOS, koju sam ti spomenuo nedavno, Žabac, a ti je bezuspješno tražio, na primjer, je povučena iz HR app store (ali je ima u US app store) jer su skužili da imaju previše problema s kvačicama i da im to ne radi kako treba.
11.01.2019 | 19:42
PalmPilot je radio odlicno i s kvacicama. Opet indolentnost.
11.01.2019 | 21:49
Nije usporedivo. Na Palmu si pisao slovo po slovo, u strogo predviđene kućice.
12.01.2019 | 06:39
yawn pong kaže:
Tnx, al mi i dalje ostaje problem validne kartice na US storeu.

Mala digresija. Ne sjecam se jesam li ikad imao HR account - koliko znam oduvijek sam na USA koji sam ukljucio jos dok sam tamo boravio, ali koja je prednost USA vs HR accounta? Koliko sam uspio vidjeti nije neka razlika tipa u app-ovima (bar koje koristim) ili mi je nesto zesce promaklo.


zakači ga na tvoj US PayPal account. Ili kupi US Gift card npr. ovdje: www.mygiftcardsupply.com/shop/itunes-gift-cards/

To je jedino što možeš. Taj geoblocking mi ide tako na živce da to nije normalno. Ja imam s Netflix-om te probleme. neko vrijeme sam ga mogao prevariti Proxy-jem, ali sad su prokužili sve servere koji su Proxy i opet ku.ac.
A iTunes je posebno paranoidan. Kod njih treba password svakih 2 sec. Nedo bog da ti ime ima neke kvačice, odmah si u ladici ”poseban oprez”.

Ako su ti te kartice US prepaid kreditne kartice onda možeš njih koristiti i okačiti ih na US PayPal.
Ako nemaš US PayPal ovako ga otvaraš:

1. Treba ti US adresa.
2. Otvoriš PayPal stranicu. (Pošto/ili ako si u Hrvatskoj prebacit će te na HR PayPal stranice.)
3. Promijeni zemlju s Hrvatske u US.
4. Upiši tvoju US adresu.
5. Pristani na sve uvjete, i imaš US PayPal account.

Normalno je da nećeš moći Hrvatski bankovni račun okačiti na US PayPal, ali ko ga j..e, otvoriš Hrvatski PayPal i okačiš njega tako da ako ti treba neko nešto platiti iz US platit će ti na US PP i ti ćeš ga prebaciti na HR PP i obrnuto. PayPal interno je sve moguće.
12.01.2019 | 07:23
yawn pong kaže:
Tnx, al mi i dalje ostaje problem validne kartice na US storeu.

Mala digresija. Ne sjecam se jesam li ikad imao HR account - koliko znam oduvijek sam na USA koji sam ukljucio jos dok sam tamo boravio, ali koja je prednost USA vs HR accounta? Koliko sam uspio vidjeti nije neka razlika tipa u app-ovima (bar koje koristim) ili mi je nesto zesce promaklo.


Apple Music ti ne radi na HR iTunesu (a to je super stvar) sjediš u autu i nekom padne na pamet da bi poslušao neku stvar od Ive Robića i ti potražiš u AM- Ivu Robića i pustiš ga na auto radiju. Da ne govorimo o App-ovima koje nemaš ni u tragovima kod nas kupiti, Filmove isto ne možeš gledati s našim Accountom. Ukratko mi smo žlibetina balkanska a oni su US gospoda.
12.01.2019 | 13:52
Evo nakon cca. 10 godina korištenja US accounta mogu reći sljedeće:

Apple Music (iTunes Match i sl.), filmovi, Netflix i ostalo na Apple TV-u, iCloud i aplikacije skoro sve radi bez problema. Skoro sve, jer problem je jedino s US TV programima na Apple TV-u zbog dvostruke registracije. Naime prvo je potrebno imati account recimo na CNN-u, pa ga zatim povezati sa AppleID-om na Apple TV-u, a to mi se ne da, niti imam želju .
S druge strane US Netflix radi bez problema, jer ide preko Apple ID accounta i nikad nikakvih problema s njim nisam imao, uredno gledam bez VPN-a ili bilo kakvih fejkanja geo lokacije, ali bojim se da je i to sad gotovo, jer je od neki dan Netflix ukinuo pretplatu preko Applea za njihov servis, pod izlikom da ne žele davati Appleu 30% iako mislim da su to napravili da ubiju zadnju rupu gdje im je curilo da možeš gledati Netflix bez geo lokacijske provjere. Za sad mi još radi, jer sam stari korisnik, pa imam pretplatu, ali novi korisnici se više ne mogu pretplatiti na Netflix izravno iz Apple TV-a.

Nakon podužeg uvoda ovo je moj recept za bezbolno korištenje US account-a sa svim blagodatima istog:
Kupio sam prije cca 10 godina virtualnu US prepaid debitnu karticu, na nju stavio fejk adresu u USA. Na nju sam uplatio 10$ preko hr PayPala kako bi registracija na US account prošla što bezbolnije ako im zatreba kakva lova Poslije sam tu lovu iskoristio za kupovinu nekih aplikacija.
Zatim našao sam izvor povoljnih iTunes gift cardova. Ovdje sam išao na povjerenje, pa sam za početak uzimao samo 25$ iTunes gift kartice i sad već jedno 6-7 godina kupujem preko tog izvora iTunes gift kartice i nikad nisam imao problema. Većinom su jeftiniji nego sama vrijednost gift carda ( go figure )
I tako fino kupim gift card ukucam ga u iTunes i ne brinem o ničemu, uredno mi skida iznos za razne pretplate, kupovine i sl., a ja bez problema gledam, slušam, iCloudam i kupujem sve preko USA iTunesa.
12.01.2019 | 15:17
tino1 kaže:

zakači ga na tvoj US PayPal account. Ili kupi US Gift card npr. ovdje: www.mygiftcardsupply.com/shop/itunes-gift-cards/

To je jedino što možeš. Taj geoblocking mi ide tako na živce da to nije normalno. Ja imam s Netflix-om te probleme. neko vrijeme sam ga mogao prevariti Proxy-jem, ali sad su prokužili sve servere koji su Proxy i opet ku.ac.
A iTunes je posebno paranoidan. Kod njih treba password svakih 2 sec. Nedo bog da ti ime ima neke kvačice, odmah si u ladici ”poseban oprez”.

Ako su ti te kartice US prepaid kreditne kartice onda možeš njih koristiti i okačiti ih na US PayPal.
Ako nemaš US PayPal ovako ga otvaraš:

1. Treba ti US adresa.
2. Otvoriš PayPal stranicu. (Pošto/ili ako si u Hrvatskoj prebacit će te na HR PayPal stranice.)
3. Promijeni zemlju s Hrvatske u US.
4. Upiši tvoju US adresu.
5. Pristani na sve uvjete, i imaš US PayPal account.

Normalno je da nećeš moći Hrvatski bankovni račun okačiti na US PayPal, ali ko ga j..e, otvoriš Hrvatski PayPal i okačiš njega tako da ako ti treba neko nešto platiti iz US platit će ti na US PP i ti ćeš ga prebaciti na HR PP i obrnuto. PayPal interno je sve moguće.


Mislim da ovo nazalost isto nece ici. To je valid payment method za obicni account, ali nece ici za Family Sharing. Priliko ukljucivanja Family Sharing, organizer mora imati kreditnu karticu na svom account (cak ni debitna nije dosta). Appleovo opravdanje za ovu limitaciju je bilo da je to jedini nacin za dokazati da je osoba stvarno adult. Nek me netko ispravi ako se nesto tu promijenilo unutar zadnjih godinu i po, ali takva je bila situacija kad sam ja zadnji put provjerava.
12.01.2019 | 18:21
E to ne znam.
12.01.2019 | 18:57
Dok sam radio u SAD-u sam imao bankovnu karticu i normalno sve aktivirao. Nikad zapravo nisam nista skinio s nje jer sam uvijek imao dovoljno kredita koje sam dobio back to school akcijom pa sam imao i preko $200 sto mi jos uvijek drzi. Ovo s PayPal gift gard shopom mi je odlicno.

Probao sam ovo s US PayPalom, ali ne ide. Trazi da se veze neka kartica na njega. Cak mi i Apple javlja da nemam postavljenu karticu na PayPalu.

Kreditnu karticu nemam, niti imam potrebu za njom. Pitanje je jel bi onda radile i virtualne kartice. Probat cu nesto pa cemo vidjeti.
12.03.2019 | 10:32
Pozdrav!

Ako može savjet; Kreirao sam Apple ID USA account, i na Apple TV se ulogirao i sve 5. Čitajući prethodne postove, čini mi se najlakše kupiti gift card, staviti lovu na "račun" i kupovati aplikacije na apple TV -u.

Pitanje; Gdje kupujete povoljne, a pouzdane gift carde? Da li, kada kupim, lovu mogu staviti na račun preko safarija na mac-u (ulogirajući se na AppleID)?

I treće, da li Appletv automatski prepozna da imam lovu na računu, kada kliknem na buy u AppStoreu na Apple tv-u (na iznos kolko košta app)?

EDIT;
OK, sad sam vidio da na Mac app storeu ima opcija redeem, pa pretpostavljam da i tu prolazi "nadoplata", koju onda mogu iskoristiti i na Apple TV, jel tak?

EDIT2;
Imam od prije HR Account sa već kupljenim aplikacijama. Da li se mogu ta 2 računa "povezati"? Da sad ne kupujem iste app samo sa US storea...
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 8 sati
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.44 Seconds

Provided by iJoomla SEO