Kako force restaritrati Macbook AIR
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kako force restaritrati Macbook AIR


04.02.2014 | 13:30
Pozdrav, dakle imam MacBook Air late 2010 kojem se kava prolila po tipkovnici,i naravno ona je prestala raditi, laptop je radio normalno sve dok se iz nekog razloga nije zamrzao MenuBar, i sad kad kliknem iz Findera restart, ništa se ne dogadja i ako pokusam upaliti bilokoju aplikaciju osim findera, ona pocme skakutati i nakon minut prestane i piše "application not responding" takodjer nemogu uci ni u terminal da resetiram SystemUI.

Šta da radim, jel mogu spojit neku drugu tipkovnicu pa neku kombinaciju tipki napravit?, primarni cilj mi je samo da se restartira i da ja spasim podatke sa njega.
04.02.2014 | 13:52
external keyboard bi trebala raditi, ali koliko sam čuo ne sa svim tipkovnicama i dosta ljudi ima situacija da su im externe tipkovnice prestale raditi nakon prelaska na Mavericks.

Što se restiranja tiče u krajnjoj liniji možeš probat držat stisnut power button dok se stroj ne ugasi (ako nije i on stradao)
04.02.2014 | 13:57
stradao i on, kompletno cijela tipkovnica neradi, eksterna radi, ali, ali kombinacije tipki za force restart zahtjevaju Eject tipku, to nema na eksternima, a u forcequit ne zeli uci
04.02.2014 | 18:25
Kako to misliš, eksterne tipkovnice nemaju Eject tipku?
Svaka Apple eksterna je ima. Nemaju Power tipku ako si na to mislio...

Doduše, u tom slučaju bih probao sa nekom od starih tipkovnica koje su je imale... Ako ti je pri ruci... Ako si u ZG, imam ja takvu... negdje.
04.02.2014 | 21:33
Obične tipkovnice, ne appleove, neman appleovu niti u blizini(iz Trogira sam), a bogme nisu ni jeftine
05.02.2014 | 08:47
Kupi bilo koju staru, ne treba biti zadnji model. Imaš ih po 200 i nešto kuna.
05.02.2014 | 10:56
Makar šta... Eject nije nikakva posebna tipka. To je F13 na običnim tipkovnicama, samo treba naći običnu tipkovnicu koja više od 12 F-tipaka (logitech uglavnom).
10.02.2014 | 19:08
Ništa ne pomaže, jel barem znate otprilike vrijednost notebooka u ovom stanju?
Specifikacije modela:
Evo link www.everymac.com/systems/apple/macbook-a...late-2010-specs.html
13,3'' C2D2.13GHz 4GB RAM 256GB SSD
vise manje dobro očuvan, par sitnih ogrebotina i jedno malo iskrivljenje na gornjem dijelu
10.02.2014 | 19:12
Vrijednost ti je, u principu, 60-70 EUR, pošto se može nabaviti poklopac s displayem za taj Air. Ostalo sve si uje... (tipkovnica se ne odvaja od donjeg dijela kućišta, baterija je isto zalijepljena za njega, matičnu si zalio...
Plus možda još 10-15 EUR za punjač.
10.02.2014 | 19:33
Skupo je žderati i lokati iznad računala!
10.02.2014 | 21:06
malo je rec skupo , al jedino me to kopka sta on idalje radi... samo je bloka, a nemogu ga restartirat jer tipke nerade... a nista izgleda da je jedina opcija narucit topcover s ebaya, i zamjenit ga pa vidit oce li on radit
10.02.2014 | 22:32
Neće.
11.02.2014 | 13:24
Zašto neće? Nemora baš značit da je procurilo po matičnoj, i da je konektor izgorio... jer laptop radi, i radio je sigurno tjedan dva nakon proljevanja, samo što je blokao finder, i nema načina kako ga prisilno restartirat osim origigi tipkovnicom
11.02.2014 | 14:40
A od čega je Finder blokao ako je matična OK? Kava je kroz tipkovnicu procurila ravno na Finder?
12.02.2014 | 01:48
Mislim da sam pročitao negdje da imaš mjesec-dva od zalijevanja kompa dok ne prestane raditi. to sam negdje čitao, recimo na redditu, neki je lik objavio za mobitele i ostalo što raditi kad ga zaliješ. Fore s rižom pale tek privremeno pošto ga šećer i ostalo izgrize pa ga je skoro najbolje prvo u čistoj vodi oprat pa tek onda sušit.

Zato je najbolje izvuč sve podatke dok možeš, a ostalo kako se posreći.
12.02.2014 | 13:52
dada, ne sumnjam da je kava napravila štetu, ali finder je znao ovako blokati i prije, samo šta je to onda predstavljalo manju smetnju jer samo drzis tipku za paljenje i restartiras ga...

A neznan sta da radim, posto SSD u njemu nije onaj standardni SATA, nema mi ni od rastavljanja koristi...

jedino ga uvalit u galon destilirane pa nek se sapere
12.02.2014 | 14:23
Koliko sam citao, taj SSD se moze izvaditi i staviti u ovo kuciste, pa spasiti podatke

eshop.macsales.com/item/OWC/MAU3ENVOY/
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 9 sati, 16 minuta
  • hal9000: OVO: -> [link]
  • hal9000: @yonkis: ma neki kompjuterski virusi... nemam pojma što je to! @smayoo: pa ja bih baš na krstarenje... :D
  • VanjusOS: [link]
  • smayoo: Sad su ti ta krstarenja vrlo povoljna pa nemaš više izgovora. ;)
  • Yonkis: hal9000 misliš o norovirusima? Srećom besparica me opet spasila pa nisam na kruzerima :j
  • hal9000: Danas čujem ekipu kako priča o nekim virus killer-ima. Može mi netko objasniti što je to? :D
  • imjasminh: Prodano kolegi s foruma.
  • imjasminh: 750 eur - [link]
  • Yonkis: Moram priznati da je ovo dobro odrađena aplikacija: [link]
  • imjasminh: Pozdrav svima! Prodajem Apple Watch Ultra 3, 49mm Black Titanium, račun garancija. Nije ni 2 mjeseca star, bacite pogled na oglase: [link]
  • dpasaric: I previše su ih prodali s obzirom na sve... oko 600.000
  • user: pa se nije dobro prodavao
  • user: Apple Vision je očito preskup bio
  • Riba: Bas glupost od hardvera.
  • Yonkis: Ok, i nije to neuspjeh, nešto su naučili iz toga, nadam se.
  • Riba: RIP Apple Vision. - [link]
  • drlovric: Lijepo [link]
  • dpasaric: Kao jako su zabirnuti za tvoju privatnost, a istovremeno s druge strane čini sve da je potkopaju...
  • Yonkis: Ova opcija neće nikada biti dostupna u EU ili...? [link]
  • Yonkis: The iOS 26.4.2, iPadOS 26.4.2, iOS 18.7.8, and iPadOS 18.7.8 updates that Apple released today address a security vulnerability that the FBI recently used to extract Signal message previews from an iPhone even after the app was deleted.
  • drlovric: Ja sam zadnji put cuo nikada da mi neko kaze, jao jest mi spor SSD na Mac :) To samo forsiraju ovi YT recenzenti. Nama normalnim smrtnicima totalno nebitna stavka na modernim M Macovima...
  • Yonkis: Zato jer mac diktira koliko će brzo SSD raditi. Ako radi max onda ce se i trošiti max. Ovako radi laganica pa traje dulje. Ovo pričam iz guzice. Možda ima smisla.
  • ZoPaj: mjerim s blackmagic disk speed test: mac studio m4 1tb disk 6380 mb/s read, 5200 write vanjski tb5 samsung 9100pro 4tb u acasis 80gps 6430 mb/s read, 6000 write znači vanjski brži od ugrađenog mac ssd
  • jura22: Uz TB5 i dobro kućište dobiju se velike brzine prijenosa podataka, ne kao interni SSD (otprilike duplo manje).
  • jura22: RAM se ne da "odlemiti" jer je sastavni dio SoC-a.
  • Ender: @cavarovobrdo: ... ili barem SSD.
  • cavarovobrdo: Nadam se da će novi CEO odlemiti RAM ;)
  • cavarovobrdo: Muštuluk: John Ternus to become Apple CEO
  • imenso: John Ternus novi CEO
  • CoffeePod: @yonkis jos me macOS 26 nije vidio a tko zna hoce li 27. Sequioa mi je toliko dobra da nemam razloga updejtati, a cijela prica sa Liquid Glass mi je odvratna.
  • Yonkis: The upcoming macOS 27 release will be compatible with Apple silicon Macs only.
  • dpasaric: Možeš uz search naći svaki
  • dpasaric: Pa zadnji intervju je na naslovnici, a ostali raspršeni tijekom godina
  • Ender: @dpasaric: a gde su ti razgovori? mislim gde se mogu naci?
  • Performita: Omogućuje lako postavljanje novih uređaja, sigurnost podataka i poslovni email bez velikog IT odjela. Cilj je da tvrtke rade jednostavnije i sigurnije na Apple uređajima.
  • drlovric: U cemu je fora sa ti Business? Imamo li mi mali smrtnici neku korist od toga ili je to samo za velike tvrtke?
  • Performita: Kalimera, Dobro jutro... ovo za Apple Business rolls zvuči kao izvrsna vijest!!!
  • Borisone: Apple Business rolls out to 200 countries today - brace for impact - even Croatia!
  • Yonkis: iOS 26.4.1 and iPadOS 26.4.1 This update has no published CVE entries.
  • stefanjos: Treba mi as u rukavu kada me netko pita gdje da ide haha :D
  • smayoo: Ima ih nekoliko koji se oglašavaju kao iPhone serviseri, nijedan mi nije baš ulio povjerenje, ali nemam neposrednih loših iskustava.
  • stefanjos: gdje nositi iphone na popravak u rijeci kada nema jm elektronike?
  • Yonkis: @smayoo Nema na čemu, evo ja upisah.
  • smayoo: @Yonkis, evo, otključano, hvala na upozorenju!
  • dpasaric: Booo?
  • Yonkis: “ Lažu li nas :) ...nastavak sa vikalice.” - tema zaključana a zadnji post završava sa pitanjem?
  • smayoo: Sretan Uskrs!
  • Yonkis: Sretan Uskrs braćo! I sestre!
  • zoranowsky: Sretan Uskrs!
  • Gjuroo: Sretan Uskrs!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Komentari

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.67 Seconds

Provided by iJoomla SEO